خانه نمونه دولتی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1401 – 1402

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1401 – 1402

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1401 – 1402

داوطلبانی که علاقه دارند در مدارس نمونه دولتی به تحصیل بپردازند، می توانند در دو پایه ششم و نهم نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. دانش آموزان متقاضی ثبت نام در مدارس نمونه دولتی پایه هفتم می بایست در زمان مقرر، نام نویسی خود را به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مورد نظر، به انجام برسانند.

با توجه به دستوالعمل اخیر سازمان سنجش آموزش کشور، ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت استانی انجام می گیرد که داوطلبان واجد شرایط ثبت نام نمونه دولتی می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان خود، نسبت به انجام این امر اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم استان هرمزگان به صورت اینترنتی و از طریق سایت 10.187.50.20 انجام می شود.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1401 – 1402

همان طور که پیش تر گفته شد، ثبت نام نمونه دولتی ششم به صورت اینترنت حذف شده است و پذیرش دانش آموزان صرفا براساس سوابق تحصیلی آن ها به صورت حضوری صورت می پذیرد. بنابراین داوطلبان می توانند در مدت زمان مقرر به مدارس مورد نظر مراجعه نموده و فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی برای دانش آموزان پایه نهم از تاریخ 30 فروردین ماه الی 10 اردیبهشت ماه 1401 بوده است وتمدید مهلت ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم تا تاریخ تا 13 اردیبهشت ماه 1401 در نظر گرفته شده است.

راهنمای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان هرمزگان 1401 – 1402

همان طور که ذکر شد، فرآیند نام نویسی در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هفتم و نهم به ترتیب به صورت حضوری و اینترنتی به انجام می رسد که در ادامه جزئیات لازم شرح داده شده است.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم

مطابق با تغییرات اعمال شده از سوی مراجع ذی صلاح، از سال تحصیلی 97 – 98 به بعد ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی جهت ورود به این مدارس انجام نخواهد شد، بنابراین دانش آموزان متقاضی باید به صورت حضوری به مدرسه نمونه دولتی مورد نظر خود مراجعه نمایند. البته توجه داشته باشید که در این روش پذیرش، ثبت نام نهایی علاقه مندان بر اساس سوابق تحصیلی آن ها خواهد بود. از همین رو، در سال 1401 – 1402 نیز ورود دانش آموزان پایه ششم به هفتم تنها از طریق بررسی سوابق تحصیلی و بدون برگزاری آزمون انجام خواهد شد.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 

دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم مدارس نمونه دولتی، طبق روال هر ساله باید در آزمون ورودی شرکت کنند. بنابراین لازم است داوطلبان جهت ثبت نام به صورت اینترنتی در زمان مقرر به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان خود مراجعه کرده و پس از ورود به لینک نام نویسی و سامانه مربوطه، با ثبت کد ملی و رمز عبور همگام، مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند. به طور کلی نام نویسی در آزمون مذکور به شرح زیر می باشد:

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1401 – 1402

تمامی داوطلبان تحصیل در مدارس نمونه دولتی توجه داشته باشند که ثبت نام در این مدارس مشروط به برخورداری از شرایط مورد نیاز می باشد، بنابراین دانش آموزان باید پس از آگاهی کامل از کلیه قوانین و ضوابط مربوطه اقدام به نام نویسی کنند. طبق دستورالعمل صادر شده، شرایط ثبت نام در این مدارس در ادامه شرح داده شده است.

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1401 – 1402

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم 

دارا بودن تابعیت ایرانی
کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی
شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه نهم
داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
دارا بودن حداقل معدل 17 در پایه نهم 
اشتغال به تحصیل در پایه نهم
دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن می توانند در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.
رقابت علمی در آزمون مدارس نمونه دولتی، در بین دانش آموزان همان منطقه خواهد بود.
هر داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402، فقط یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.
هر دانش آموز صرفا می تواند در هنگام ثبت نام، یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه ای را انتخاب کند.
به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1401 – 1402

یکی از اصلی ترین قدم ها جهت ثبت نام در مدارس نمونه دولتی، مطالعه دفترچه ثبت نام نمونه دولتی نهم 1401 – 1402 می باشد. این دفترچه هنوز منتشر نشده و به محض انتشار، لینک آن فعال می گردد، اما برای اطلاع از زمان نام نویسی و همچنین آشنایی با شرایط و مقررات کلی برگزاری آزمون، یک دستورالعمل از سوی سازمان سنجش منتشر شده است که لینک آن در جدول ذیل قرار گرفته است.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402
دانلود دستورالعمل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی هرمزگان 1401 – 1402

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان هرمزگان 1401 – 1402

با توجه به این که ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت غیر حضوری انجام می شود، بنابراین مدارک خاصی برای ارائه نیاز نیست اما داوطلبان باید برخی از اطلاعات را از مدارک شناسایی و تحصیلی خود استخراج نمایند و در فرم ثبت نام اینترنتی این آزمون درج کنند. این اطلاعات عبارتند از:

 • کد ملی
 • تاریخ تولد
 • نام پدر
 • نشانی محل سکونت
 • معدل
 • و …

علاوه بر مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی فوق، دانش آموزان باید عکس پرسنلی خود را هنگام تکمیل فرم نام نویسی این آزمون بارگذاری نمایند. عکسی که دانش آموز آن را برای بارگذاری در مرحله ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی انتخاب می کند، باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 • ابعاد 3*4
 • دارای پس زمینه سفید
 • مربوط به سال جاری دانش آموز
 • حداقل اندازه 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل
 • حجمی کمتر از 70 کیلوبایت
 • فاقد حاشیه زائد و هرگونه اثر مهر، منگنه و …

دانش آموزان جهت کسب نتیجه قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 می توانند از منابع آزمون نمونه دولتی نهم در راستای مطالعه و تسلط بر مطالب نیز استفاده کنند که برای اطلاع از لیست آن ها می توانید روی لینک مربوطه کلیک نمایید. همچنین پس از اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی افراد پذیرفته شده باید به مدرسه مورد نظر خود مراجعه کرده و ثبت نام خود را نهایی کنند.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان هرمزگان 1401 - 1402 ثبت نام کرد؟

ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام وزارت آموزش و پرورش استان هرمزگان انجام می گیرد.

2- فرآیند ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان هرمزگان 1401 - 1402 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

طبق دستورالعمل صادر شده، زمان ثبت نام آزمون این مدارس در تاریخ 30 فروردین ماه الی 10 اردیبهشت ماه 1401 بوده و مهلت مجدد آن تا 13 اردیبهشت ماه 1401 می باشد.

3- شرط معدل جهت ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان هرمزگان 1401 - 1402 به چه صورت می باشد؟

دانش آموزان جهت ثبت نام در این آزمون می بایست دارای حداقل معدل 17 باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد