خانه نمونه دولتی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1402 - 1403
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1402 – 1403

داوطلبانی که علاقه دارند در مدارس نمونه دولتی به تحصیل بپردازند و دارای شرایط ثبت نام نمونه دولتی نیز می باشند، می توانند در دو پایه ششم و نهم نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. دانش آموزان متقاضی نام نویسی در مدارس نمونه دولتی پایه هفتم می بایست در زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، نام نویسی را به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مورد نظر، به انجام برسانند.

توجه داشته باشید که ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم، برخلاف سال های پیش که به صورت استانی صورت می گرفت، در سال 1402 – 1403 از یک سایت جامع انجام می شود و دیگر شاهد سامانه های نام نویسی مخصوص به هر استان نخواهیم بود.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم استان هرمزگان به صورت اینترنتی و از طریق سایت my.medu.ir انجام می شود.

زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1402 – 1403

جهت ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، می بایست فرآیند نام نویسی را در تاریخ مشخص شده انجام دهید، زیرا سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، صرفا در همان بازه زمانی قابل استفاده خواهد بود. داوطلبان آزمون ورودی نمونه دولتی سال 1402 – 1403، باید از روز شنبه 15 فروردین الی 25 فروردین 1402 نام نویسی خود را نهایی کنند. البته ممکن است مانند سنوات پیشین، مهلت ثبت نام تمدید گردد که در این صورت، مقاله به روز می گردد.

توجه داشته باشید که آزمون مدارس نمونه دولتی تنها برای دانش آموزان پایه نهم به دهم تدارک دیده شده است و داوطلبان پایه ششم به هفتم، بدون شرکت در آزمون ورودی و تنها بر اساس سوابق تحصیلی، در مدارس نمونه دولتی پذیرفته می شوند.

راهنمای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان هرمزگان 1402 – 1403

اگر اخبار مربوط به شیوه برگزاری آزمون های نمونه دولتی سال های اخیر را دنبال کرده باشید، احتمالا می دانید که از سال 97 برگزاری آزمون ورودی برای مدارس نمونه دولتی متوسطه اول متوقف گشته است. بنابراین نحوه پذیرش دانش آموزان پایه هفتم و پایه دهم دارای تفاوت هایی است که به آن خواهیم پرداخت.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم 

این دسته از دانش آموزان باید دارای شرایط تعیین شده برای سوابق تحصیلی باشند تا بتوانند در مدارس نمونه دولتی پذیرش شوند. بر اساس آخرین اطلاعیه ها، شیوه ثبت نام و اطلاع یافتن از جزئیات نام نویسی، از طریق مراجعه حضوری به نزدیک ترین مدرسه نمونه دولتی محل سکونت دانش آموز می باشد.

با توجه به حذف آزمون ورودی و محدودیت ظرفیت پذیرش دانش آموز برای این مقطع، اولویت قبولی با دانش آموزانی است که در مقایسه با سایر داوطلبان عملکرد تحصیلی بهتری دارند و یا دارای امتیاز رتبه علمی فرهنگی ویژه هستند.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم

متقاضیان تحصیل در مدارس نمونه دولتی، می بایست از طریق سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، که برای سال 1402 – 1403 تغییر یافته است، اقدام به نام نویسی نمایند. به این منظور در تاریخ ثبت نام نمونه دولتی به نشانی اینترنتی my.medu.ir مراجعه نمایید و بر اساس راهنمای زیر پیش بروید:

 • پس از ورود به سایت my.medu.ir، کد ملی و سریال شناسنامه خود را به همراه کد امنیتی ظاهر شده، در کادرهای مربوطه وارد نمایید.
 • در قدم بعد گزینه “ثبت نام مدارس نمونه دولتی” را برگزینید و هزینه مورد نیاز را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید.
 • سپس عکس داوطلب را با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی، بارگذاری نمایید.
 • فرم تقاضانامه اینترنتی را با توجه به اطلاعات شناسنامه ای تکمیل فرمایید.
 • پس از طی نمودن تمامی مراحل یاد شده، کد پیگیری برای شما صادر می گردد که باید آن را یادداشت نمایید. توجه داشته باشید تا زمانی که کد یاد شده را دریافت نکرده اید، ثبت نام شما تکمیل نشده است.

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1402 – 1403

تمامی داوطلبان تحصیل در مدارس نمونه دولتی توجه داشته باشند که ثبت نام در این مدارس مشروط به برخورداری از شرایط مورد نیاز می باشد، بنابراین دانش آموزان باید پس از آگاهی کامل از کلیه قوانین و ضوابط مربوطه اقدام به نام نویسی کنند. طبق دستورالعمل صادر شده، شرایط ثبت نام در این مدارس در ادامه شرح داده شده است.

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1402 – 1403
شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم 
دارا بودن تابعیت ایرانی
کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی
شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه نهم
داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
دارا بودن حداقل معدل 17 در پایه نهم 
اشتغال به تحصیل در پایه نهم
دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن می توانند در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.
رقابت علمی در آزمون مدارس نمونه دولتی، در بین دانش آموزان همان منطقه خواهد بود.
هر داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، فقط یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.
هر دانش آموز صرفا می تواند در هنگام ثبت نام، یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه ای را انتخاب کند.
به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان هرمزگان 1402 – 1403

با توجه به این که ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت غیر حضوری انجام می شود، بنابراین مدارک خاصی برای ارائه نیاز نیست اما داوطلبان باید برخی از اطلاعات را از مدارک شناسایی و تحصیلی خود استخراج نمایند و در فرم ثبت نام اینترنتی این آزمون درج کنند. این اطلاعات عبارتند از:

 • کد ملی
 • تاریخ تولد
 • نام پدر
 • نشانی محل سکونت
 • معدل
 • و …

علاوه بر مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی فوق، دانش آموزان باید عکس پرسنلی خود را هنگام تکمیل فرم نام نویسی این آزمون بارگذاری نمایند. عکسی که دانش آموز آن را برای بارگذاری در مرحله ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی انتخاب می کند، باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 • ابعاد 3*4
 • دارای پس زمینه سفید
 • مربوط به سال جاری دانش آموز
 • حداقل اندازه 200×300 و حداکثر 300×400 پیکسل
 • حجمی کمتر از 70 کیلوبایت
 • فاقد حاشیه زائد و هرگونه اثر مهر، منگنه و …

دانش آموزان جهت کسب نتیجه قبولی در آزمون مدارس نمونه دولتی می توانند از منابع آزمون نمونه دولتی نهم در راستای مطالعه و تسلط بر مطالب نیز استفاده کنند که برای اطلاع از لیست آن ها می توانید روی لینک مربوطه کلیک نمایید. همچنین پس از اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی افراد پذیرفته شده باید به مدرسه مورد نظر خود مراجعه کرده و ثبت نام خود را نهایی کنند.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان هرمزگان 1402 – 1403

برگزارکنندگان آزمون نمونه دولتی، هر ساله یک روز پیش از شروع فرآیند ثبت نام و یا همزمان با آن، اقدام به انتشار دفترچه راهنمای نام نویسی می نمایند تا به این ترتیب، به سوالات پرتکرار شرکت کنندگان، درباره زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی، شرایط و مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی، تاثیر سهمیه شاهد، جانبازی، شهری و روستایی در آزمون مدارس نمونه دولتی و همچنین هزینه ثبت نام نمونه دولتی، پاسخ داده باشند.

دفترچه راهنمای نام نویسی از سایت my.medu.ir تعیین شده، منتشر می گردد. جهت دسترسی آسان خوانندگان مقاله، لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم در قسمت زیر قرار داده شده است. داوطلبان می توانند به هنگام ثبت نام دفترچه راهنما را دریافت نموده و از شرایط، نحوه ثبت نام،  مشخصات مدارس و مناطق و… مطلع شوند.

حتما به ویژگی های مندرج در دفترچه درباره عکس مناسب بارگذاری در سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، توجه داشته باشید. همچنین شما می توانید با کلیک بر روی اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم، به راهنمای کاملی درباره نحوه و زمان اعلام نتیجه آزمون دسترسی یابید.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان هرمزگان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ ثبت نام کرد؟

ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت my.medu.ir قابل اجرا می باشد.

2- فرآیند ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان هرمزگان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ در چه بازه زمانی انجام می شود؟

طبق دستورالعمل صادر شده، زمان ثبت نام آزمون از روز سه شنبه مورخ 15 فروردین الی جمعه 25 فروردین بوده و تا تاریخ 28 فروردین ماه تمدید شد.

3- شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به چه صورت است؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به مقاله فوق از شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی آگاه شوند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد