تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / ثبت نام آزمون ETPNU سال 99

ثبت نام آزمون ETPNU سال 99

نام نویسی آزمون ETPNU سال 99
ثبت نام آزمون ETPNU سال 99

به آزمون زبان انگلیسی که در دانشگاه های پیام نور برگزار می شود، آزمون ETPNU می گویند. این آزمون معمولا چند بار در سال، بین دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه مذکور برگزار می گردد. برنامه ریزی زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ETPNU زیر نظر مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور بوده و داوطلبان می توانند در صورت عدم قبولی در هر دوره، در آزمون دوره بعدی آن شرکت نمایند، بنابراین در این خصوص هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت.

آزمون ETPNU، معمولا در چند استان مشخص از کشور از جمله تهران، فارس، خراسان رضوی، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، اصفهان و حداقل چهار بار در سال برگزار می شود که در صورت مشخص شدن استان های دیگری به عنوان محل برگزاری آزمون، در اطلاعیه مربوط به ثبت نام هر دوره اعلام خواهد شد. در این مقاله مراحل، نحوه و شرایط نام نویسی آزمون ETPNU به طور جامع توضیح داده شده است.

آزمون ETPNU تنها در بین دانشگاه های پیام نور دارای اعتبار می باشد و در سطح بین الملل فاقد اعتبار تلقی می شود.

زمان ثبت نام آزمون ETPNU سال 99

همان طور که گفته شد، آزمون ETPNU حداکثر چهار بار در سال در بین دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه های پیام نور برگزار شده و همیشه زمان دقیق برگزاری آن از طریق سامانه مرکز سنجش و آزمون به نشانی azmoon.pnu.ac.ir اعلام می گردد.

داوطلبانی که تمایل دارند در سی و سومین دوره آزمون زبان انگلیسی ETPNU شرکت کنند، می بایست با مراجعه به سامانه مذکور، در بازه زمانی 13 لغایت 25 دی ماه سال جاری، نسبت به نام نویسی و تکمیل فرآیند مربوطه اقدام نمایند و با دریافت کارت ورود به جلسه از روز 27 دی تا 30 دی ماه 99، در جلسه آزمون که قرار است روز سه شنبه 30 دی ماه برگزار گردد، حضور به عمل آورند.

ممکن است که مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور، زمانی تحت عنوان تمدید مهلت ثبت نام آزمون ETPNU جهت نام نویسی افرادی که از تکمیل مراحل لازم بازمانده اند، در نظر بگیرد اما پیشنهاد می کنیم هر چه زودتر نسبت به انجام فرآیند ثبت نام خود اقدام کنید، زیرا در صورت تکمیل ظرفیت در نظر گرفته شده برای آزمون، پروسه ثبت نام به اتمام خواهد رسید. شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره، از جدیدترین اخبار در خصوص مبحث فوق مطلع گردید.

نحوه ثبت نام آزمون ETPNU سال 99

فرآیند ثبت نام در آزمون زبان انگلیسی ETPNU دانشگاه پیام نور مانند دوره های گذشته، به صورت الکترونیکی و از طریق پورتال مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور انجام خواهد شد که شرکت کنندگان می بایست در بازه زمانی مقرر، نسبت به نام نویسی و اعلام تمایل جهت شرکت در آزمون مذکور با پرداخت هزینه و تکمیل اطلاعات مورد درخواست، اقدام نمایند. در ادامه مقاله، راهنمای تصویری ثبت نام در این آزمون ارائه شده است.

 • ابتدا به سایت مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور به نشانی azmoon.pnu.ac.ir مراجعه فرمایید و سپس روی لینک فعال “ثبت نام دوره سی و سوم آزمون زبان دکتری تخصصی (ETPNU) در دی ماه 99” کلیک نمایید.
  مرحله اول ثبت نام آزمون ETPNU
 • در این مرحله، صفحه ای جدید باز خواهد شد که می بایست گزینه “ثبت نام آزمون” را انتخاب نمایید.
  مرحله دوم ثبت نام آزمون ETPNU
 • در مرحله بعد، می بایست روی گزینه “ثبت نام آزمون” کلیک نمایید.
  مرحله سوم ثبت نام آزمون ETPNU
 • در این صفحه، سه گزینه وجود دارد که در ابتدا باید روی آیکون “مرحله اول – خرید شماره پرونده” کلیک نمایید تا وارد صفحه مربوطه شوید.
  مرحله چهارم ثبت نام آزمون ETPNU
 • در این بخش، داوطلب بایستی کادرهای مربوط به “شناسه ملی داوطلب”، “پست الکترونیکی” و “تلفن همراه” را تکمیل نموده و سپس روی آیکون نشان داده شده در تصویر زیر، کلیک کنید.
  مرحله پنجم ثبت نام آزمون ETPNU
 • با کلیک روی آیکون مربوطه، به درگاه پرداخت اینترنتی دانشگاه پیام نور وارد خواهید شد که باید اطلاعات مربوط به کارت بانکی خود را در کادرهای مربوطه تایپ نموده و مبلغ 90 هزار تومان را با انتخاب گزینه “پرداخت”، واریز نمایید. پس از پرداخت این مبلغ، یک شماره پرونده از سوی سامانه در اختیار شما قرار خواهد گرفت که می بایست آن را نزد خود نگه دارید.
  مرحله ششم ثبت نام آزمون ETPNU
 • حال که شماره پرونده را دریافت نموده اید، می توانید وارد مرحله دوم ثبت نام، یعنی “تکمیل اطلاعات” وارد شوید.
  مرحله هفتم ثبت نام آزمون ETPNU
 • در صفحه باز شده، قسمت های مربوط به “شماره پرونده”، “شناسه ملی” و “کد امنیتی” موجود در تصویر را تکمیل کرده و پس از فشردن کلید “تکمیل اطلاعات”، اطلاعات مربوطه را تکمیل نمایید.
  مرحله هشتم ثبت نام آزمون ETPNU
 • شما می توانید در صورت تمایل به ویرایش مشخصات و اطلاعاتی که در سامانه وارد نموده اید، اقدام به ویرایش اطلاعات خود نمایید. برای انجام این فرآیند، بر روی آیکون “ویرایش اطلاعات” کلیک کنید.
  مرحله نهم ثبت نام آزمون ETPNU
 • کادرهای مربوط به “کد رهگیری”، “شناسه ملی” و “کد امنیتی” را تکمیل نموده و سپس گزینه “ویرایش اطلاعات” را انتخاب نمایید. حال می توانید به ویرایش اصلاعات ثبت نامی خود بپردازید.
  مرحله دهم ثبت نام آزمون ETPNU

در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکل و خطا در انجام مراحل فوق، کافی است با کارشناسان مجرب مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی های لازم برخوردار شوید.

نکات مهم ثبت نام آزمون ETPNU سال 99

اگر قصد دارید در آزمون زبان انگلیسی ETPNU دی ماه 99 شرکت نمایید، لازم است که به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشید.

 • امکان شرکت در آزمون ETPNU تنها برای دانشجویان مقطع دکتری تخصصی دانشگاه های پیام نور وجود خوهد داشت. در واقع گذراندن آزمون مذکور و کسب نمره قبولی در آن، قبل از شرکت نمودن در آزمون جامع ضروری است.
 • در صورتی که داوطلب موفق به کسب نمره حدنصاب قبولی در آزمون نشود یا این که بخواهد نمره خود را ارتقا دهد، می تواند مجددا در دوره های بعدی آزمون ETPNU شرکت نماید.
 • سی و سومین دوره آزمون ETPNU (دی ماه 99)، تنها در مراکز استان های همدان، یزد، کرمان، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، مازندران، خوزستان، تهران، سیستان و بلوچستان و ایلام برگزار خواهد شد.
 • آزمون ETPNU دی ماه 99 در مراکز ذکر شده به صورت حضوری و الکترونیکی اجرا می شود.
 • در طول زمان مشخص شده برای ثبت نام آزمون زبان انگلیسی ETPNU، امکان ویرایش اطلاعات وارد شده فرد در سایت سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور وجود دارد.
 • ثبت نام در این آزمون تنها از طریق سامانه سنجش و آموزش به نشانی azmoon.pnu.ac.ir قابل انجام می باشد.
 • هزینه قابل پرداخت برای شرکت در دوره سی و سوم آزمون ETPNU، مبلغ 90 هزار تومان می باشد.
 • هزینه ذکر شده می بایست تنها به صورت الکترونیکی پرداخته شود و هیچ گونه هزینه ثبت نامی به صورت دستی از سوی دانشگاه دریافت نمی گردد.
 • این آزمون دارای 100 سوال است که 40 سوال آن به مهارت درک مطلب، 30 سوال آن به گرامر و 30 سوال دیگر آن مرتبط به بحث شنیداری می باشد.

پس از ثبت نام در آزمون ETPNU از طریق سایت مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور، داوطلبان می بایست جهت دریافت کارت ورود به جلسه و تهیه پرینت از آن به سامانه azmoon.pnu.ac.ir مراجعه فرمایند تا در زمان مقرر، با در دست داشتن کارت ورود به جلسه خود در مراکز برگزاری آزمون، حاضر شوند. پس از اجرا و برگزاری این آزمون، داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه مذکور در تاریخی که توسط دانشگاه پیام نور اعلام می شود، نتایج خود را نیز به صورت اینترنتی مشاهده نمایند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون ETPNU در چه زمانی قابل انجام می باشد؟

نام نویسی در آزمون زبان انگلیسی ETPNU، در بازه زمانی 13 لغایت 25 دی ماه سال 99، انجام می پذیرد.

2- ثبت نام آزمون ETPNU از طریق چه سامانه ای امکان پذیر است؟

فرآیند مربوط به ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه، به صورت الکترونیکی و از طریق سایت azmoon.pnu.ac.ir انجام می شود.

3- آیا همه افراد علاقه مند به شرکت در آزمون ETPNU، امکان حضور در جلسه آزمون را دارند؟

خیر، این آزمون تنها برای دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه های پیام نور اجرا خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره