خانه کارشناسی ارشد ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته علوم زمین

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته علوم زمین

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور علوم زمین 99
ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته علوم زمین 99
یکی از متداول ترین راه های ورود به مقطع کارشناسی ارشد ، ثبت نام در کنکوری می باشد که هر ساله توسط سازمان سنجش برگزار می گردد. داوطلبانی که به هر علت موفق به شرکت در این آزمون و یا کسب نمره لازم جهت قبولی در رشته محل های مورد علاقه خود نمی شوند اصلا نگران نباشند ، زیرا دانشگاه پیام نور فرصتی را جهت نام نویسی مقطع کارشناسی ارشد ، تحت عنوان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور ، برای داوطلبان قرار می دهد و متقاضیان می توانند در بازه زمانی مقرر نسبت به ثبت نام آن اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نامی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور هر ساله از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبانی که دارای شرایط لازم هستند ، جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص این آزمون می بایست دفترچه آن را به طور کامل مطالعه کنند و هم چنین با تهیه منابع آزمون خود را برای شرکت در آن آماده نمایند.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور معمولا در اواخر مهر ماه و از طریق سایت رسمی سازمان سنجش صورت می گیرد.

راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در رشته علوم زمین 99

همان طور که گفته شد جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد طرح فراگیر دانشگاه پیام نور ، داوطلبان نیازی به شرکت در جلسه کنکور ندارند ، اما به این معنی نیست که داوطلبان بدون شرکت در آزمون می توانند وارد دانشگاه شوند! بلکه این افراد جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور می بایست در آزمونی که دی ماه توسط این دانشگاه برگزار می گردد شرکت نمایند.

در واقع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از منابع و کتب درسی ترم اول این مقطع طراحی می شود و داوطلبانی که موفق به کسب نمره حد نصاب شوند می توانند تحصیل خود را از ترم دوم آغاز نمایند. در ادامه این مطلب نکاتی را در خصوص زمان و نحوه ثبت نام در رشته علوم زمین آزمون ارشد فراگیر پیام نور بیان خواهیم نمود.

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید و به هر دلیلی در کنکور شرکت نکرده اید می توانید از اواخر مهر ماه در دوره های دانش پذیری کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام نمایید.

تاریخ دقیق آغاز نام نویسی این دوره ها برای سال تحصیلی 98 – 99 ، از 29 مهر ماه آغاز شد و تا 8 آبان ماه نیز ادامه داشت. پیش بینی می شود که زمان نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور برای سال تحصیلی 99 – 1400 نیز در همین محدوده زمانی (اواخر مهرماه و اوایل آبان ماه) صورت بگیرد.

داوطلبانی که شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را دارا می باشند ، پس از انتشار دفترچه ثبت نامی این آزمون ، می توانند در تاریخ مقرر ، نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. پس از پایان مهلت نام نویسی این احتمال وجود دارد که فرصت مجددی برای جاماندگان از ثبت نام در نظر گرفته شود.

شما عزیزان جهت آگاهی از زمان دقیق ثبت نام و هم چنین سایر جزئیات مربوط به آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، می توانید عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره شوید و از به روزترین اخبار پیرامون این آزمون مطلع شوید.

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

شما عزیزان جهت نام نویسی در این آزمون می توانید مطابق راهنمای تصویری زیر عمل کنید.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و از سمت راست سایت گزینه ” پیام نور “ را انتخاب کنید.

ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور مرحله 1

 • در صفحه گشوده شده بر روی لینک فعال ” دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش دوره های فراگیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور “ کلیک نمایید. پس از دریافت دفترچه نسبت به مطالعه کامل آن اقدام نمایید تا از شرایط و جزئیات ثبت نام این آزمون اطلاعات لازم را کسب کنید.
 • حال می توانید بر روی لینک ” ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور “ کلیک نمایید.

ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور مرحله ۲

 • اولین مرحله نام نویسی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور پس از مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام ، واریز هزینه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور می باشد. جهت پرداخت این هزینه لازم است روی لینک فعال ” خرید کارت “ کلیک نمایید.

ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور مرحله

 • در صفحه گشوده شده ، گزینه ” آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه “ را انتخاب نموده و سپس بر روی ” تایید و ادامه “ کلیک نمایید.

ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور مرحله 5

 • پس از پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت شماره سریال 12 رقمی ثبت نام ، می بایست مجددا به صفحه اصلی نام نویسی مراجعه نموده و مطابق تصویر زیر ، بر روی گزینه ” تایید و ادامه – گام بعدی ” کلیک نمایید.

ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور مرحله 6

 • در این صفحه می بایست شماره سریال دریافتی از مرحله قبل ، به اضافه عبارت امنیتی نشان داده شده را در کادرهای مربوطه وارد نمایید تا بتوانید ثبت نام خود را تکمیل کنید.

ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور مرحله 7

 • در قسمت بعد و در فرم تقاضانامه ثبت نام ، اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را وارد نمایید. هم چنین جهت تکمیل ثبت نام نیازمند اسکن عکس سه در چهار با فرمت jpg می باشید.
 • پس از تکمیل ثبت نام لازم است تا شماره پرونده و کد رهگیری را دریافت نمایید و تا پایان مراحل ثبت نام این دوره نزد خود نگه دارید.

گرایش های رشته علوم زمین در ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

همان طور که می دانید برخی رشته های دانشگاهی ، دارای گرایش های مختلفی می باشند و رشته علوم زمین هم از جمله این رشته هاست. این موضوع که کدام یک از گرایش های رشته علوم زمین در ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 ارائه می شوند ، در دفترچه ثبت نام این آزمون درج می شود.

در ثبت نام سال 98 ، گرایش های زیر برای رشته علوم زمین ارائه شده بودند و احتمالا در سال 99 نیز همین گرایش ها ارائه خواهند شد.

 • رشته علوم زمین گرایش پترولوژی
 • رشته علوم زمین گرایش چینه نگاری و دیرینه شناسی
 • رشته علوم زمین گرایش زمین ساخت (تکتونیک)
 • رشته علوم زمین گرایش زمین شناسی زیست محیطی

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

ثبت نام در هر آزمونی مستلزم دارا بودن شرایط خاصی می باشد. قطعا ثبت نام آزمون فراگیر پیام نور نیز از این قاعده مستثنی نیست و یک سری شرایط عمومی و اختصاصی برای آن در نظر گرفته شده است. شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 به طور کامل در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ، بیان می شود. ما نیز در ادامه به این شرایط می پردازیم.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن عناد با جمهوری اسلامی

مصادیق عناد با جمهوری اسلامی ایران موارد زیر می باشند :

– مبارزه مسلحانه با جمهوری اسلامی ایران

– داشتن وابستگی تشکیلاتی به گروهک های محارب ، پرداخت کمک های نقدی به این گروهک ها و هواداری تشکیلاتی یا عضویت در آن ها

– تبلیغ ماتریالیسم و ادیان ساختگی

 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی (شامل اعتیاد به مواد مخدر و شهرت به فحشا و …)
 • برخورداری از سلامت و توانایی جسمانی متناسب با رشته انتخابی

علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی ذکر شده در قسمت بالا ، ممکن است شرایط خاصی برای برخی از رشته ها در نظر گرفته شود که در این صورت این شرایط در زیر جدول مربوط به هر رشته مشخص خواهد شد.

مدارک ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

در صورتی که قصد نام نویسی در دوره دانش پذیری مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور را دارید ، لازم است اطلاعات و مدارکی را جهت ثبت نام اینترنتی خود به همراه داشته باشید که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

 • فایل عکس اسکن شده (داوطلب جهت تکمیل مراحل ثبت نام می بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر ، در سامانه ثبت نامی سازمان سنجش بارگذاری نماید.)

– این عکس می بایست در ابعاد 220×300 پیکسل باشد.

– عکس بانوان باید با حجاب کامل بوده و صورت آن ها نیز به طور کامل مشخص باشد.

 • جهت تکمیل ثبت نام نیازی به اسکن سایر مدارک نمی باشد ، اما داوطلبان جهت تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام لازم است تا مدارکی مانند شناسنامه ، کارت ملی و مدارک تحصیلی خود را به همراه داشته باشند تا هنگام نام نویسی به مشکل برنخورند.

شهریه مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 – 1400

بر خلاف تصوری که برخی از داوطلبان دارند ، شهریه مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برای داوطلبانی که از طریق آزمون سراسری و یا دوره دانش پذیری فراگیر پیام نور پذیرفته شده اند ، هیچ گونه تفاوتی ندارد و همه این دانشجویان با توجه به رشته خود ملزم به پرداخت شهریه مشخصی می باشند.

شهریه این دانشگاه همانند سایر دانشگاه ها ، به دو قسمت شهریه ثابت و متغیر تقسیم می شود. معمولا شهریه ثابت برای هر ورودی تا پایان دوران تحصیل ثابت خواهد ماند ، در صورتی که شهریه متغیر هر ساله دستخوش تغییراتی می شود و معمولا با افزایشی 10 الی 15 درصدی همراه است.

علاوه بر نکات بالا ، نکته مهمی که در تعیین شهریه هر ترم داوطلبان موثر خواهد بود ، تعداد و نوع واحدهای درسی است که در آن نیمسال تحصیلی اخذ می نمایند ؛ به این صورت که دروس نظری شهریه کمتری نسبت به دروس عملی دارند. هم چنین پایان نامه نیز شهریه بالاتری نسبت به این دروس دارد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که رشته های فنی مهندسی ، شهریه بالاتری نسبت به رشته های گروه علوم پایه و علوم انسانی خواهند داشت.

مقدار شهریه برای سال تحصیلی 98 – 99 به صورت زیر اعلام شده بود و همان طور که پیش تر بیان شد ، شهریه سال تحصیلی 99 – 1400 ، 10 الی 15 درصد بیشتر از مبالغ زیر خواهد بود.

میزان شهریه ثابت و متغیر برای کلیه رشته ها – سال تحصیلی 98 – 99
شهریه ثابتشهریه متغیر دروس نظری به ازای هر واحد درسیشهریه متغیر دروس عملی کم هزینه به ازای هر واحد درسیشهریه متغیر دروس عملی پر هزینه و پایان نامه به ازای هر واحد درسی
11/408/837 ریال1/122/033 ریال3/323/507 ریال5/192/231 ریال

نکاتی در خصوص ثبت نام و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته علوم زمین

 • داوطلبان در هنگام ثبت نام می توانند صرفا یک کد رشته امتحانی را در 20 محل انتخاب نمایند.
 • متقاضیانی که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی می باشند ، می بایست حداکثر تا تاریخ 30 بهمن ماه 99 فارغ التحصیل شوند.
 • لازم است بدانید که معدل مقطع کارشناسی نیز در پذیرش شما موثر خواهد بود ، به این صورت که نمره آزمون به میزان 80 درصد و معدل دوره کارشناسی نیز به میزان 20 درصد در پذیرش نهایی داوطلب تاثیر گذار خواهد بود.
 • دانشجویان سال آخر می بایست میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود را حداکثر تا 30 بهمن در تقاضانامه ثبت نام درج نمایند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز می بایست میانگین معدل کاردانی و کارشناسی خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند.
 • داوطلب در صورت کسب موفقیت در آزمون پایان دوره دانش پذیری ، تبدیل وضعیت داده و می تواند تحصیل خود را در رشته مورد نظر ادامه دهد.
 • دانشجویی که در دوره دانش پذیری نمرات زیر 12 به دست آورده و قبول اعلام شده است ، لازم است دروس مورد نیاز را در طول تحصیل با رعایت پیش نیاز اخذ نموده و با کسب نمره حداقل 12 بگذرانند. (این دروس شامل مقررات معادل سازی نمی گردند.)
 • مطابق دفترچه راهنمای پذیرش ، هرگونه انتقال ، تغییر رشته و گرایش ، در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها ممنوع می باشد. (البته دانشگاه پیام نور هرساله فرصتی را جهت ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور قرار می دهد و دانشجویان در صورتی که واجد شرایط باشند می توانند از این فرصت استفاده نمایند.)

هم چنین اگر قصد ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد این رشته را دارید بهتر است از دانشگاه های ارائه دهنده این رشته و ظرفیت آن ها نیز مطلع باشید تا در هنگام ثبت نام با آگاهی بیشتری نام نویسی خود را انجام دهید.

لیست واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده رشته ها و گرایش های مختلف در دفترچه ثبت نام این آزمون بیان می شود و با توجه به این که دفترچه ثبت نام آزمون سال 99 تا کنون منتشر نشده ، در جدول زیر به بیان مشخصات دانشگاه های ارائه دهنده گرایش های مختلف رشته علوم زمین در سال 98 می پردازیم. (به محض انتشار دفترچه سال 99 این جدول به روز رسانی خواهد شد.)

عنوان رشته / گرایش امتحانیاستانواحد دانشگاهی ارائه دهندهشیوه پذیرشظرفیت
علوم زمین / پترولوژیآذربایجان شرقیمرکز شبسترآموزشی – پژوهشی15
آذربایجان غربیمرکز خویآموزشی – پژوهشی15
اصفهانمرکز اصفهانآموزشی – پژوهشی15
اصفهانمرکز شاهین شهرآموزشی – پژوهشی15
چهارمحال و بختیاریمرکز شهرکردآموزشی – پژوهشی15
خراسان جنوبیمرکز بیرجندآموزشی – پژوهشی15
کردستانمرکز بیجارآموزشی – پژوهشی15
کرمانمرکز رفسنجانآموزشی – پژوهشی15
کرمانمرکز کرمانآموزشی – پژوهشی15
علوم زمین / چینه نگاری و دیرینه شناسیآذربایجان شرقیمرکز تبریزآموزشی – پژوهشی15
تهرانمرکز تهران شرقآموزشی – پژوهشی15
تهرانمرکز دماوندآموزشی – پژوهشی15
خراسان جنوبیمرکز بیرجندآموزشی – پژوهشی15
خراسان رضویمرکز مشهدآموزشی – پژوهشی15
خوزستانواحد مسجد سلیمانآموزشی – پژوهشی15
سمنانمرکز دامغانآموزشی – پژوهشی15
فارسمرکز شیرازآموزشی – پژوهشی15
کرمانمرکز رفسنجانآموزشی – پژوهشی15
هرمزگانمرکز بین الملل قشمآموزشی – پژوهشی15
یزدمرکز اردکانآموزشی – پژوهشی15
علوم زمین / زمین ساخت (تکتونیک)تهرانمرکز تهران شرقآموزشی – پژوهشی15
خراسان جنوبیمرکز بیرجندآموزشی – پژوهشی15
لرستانمرکز خرم آبادآموزشی – پژوهشی15
علوم زمین / زمین شناسی زیست محیطیخراسان رضویمرکز مشهدآموزشی – پژوهشی15
یزدمرکز تفتآموزشی – پژوهشی15

در صورتی که شما نیز قصد نام نویسی در رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را دارید ، می بایست ابتدا در زمان انتخاب رشته ارشد فراگیر پیام نور نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید. پس از نام نویسی و شرکت در آزمون می توانید نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور را حدودا در اوایل بهمن ماه مشاهده کنید. شما عزیزان در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید روی لینک مطالب مربوطه کلیک نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد