تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99
شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

 فارغ التحصیلان رشته های مختلف ، تمایل زیادی به ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 را دارند تا از این طریق وارد شغل معلمی شوند. علاقه مندان می توانند در صورت داشتن شرایط لازم در زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدامات لازم را برا ینام نویسی خود انجام دهند. همانطور که مستحضر هستید قبل از شروع فرآیند ثبت نام دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش که توسط سازمان سنجش منتشر می شود که شامل شرایط ، مراحل ، زمان دریافت کارت ورود به جلسه و برگزاری آزمون می باشد که داوطلبان می بایست به طور دقیق به مطالعه و بررسی آن بپردازند. شما می توانید با مراجعه به این دفترچه و آگاهی کامل از تمام موارد گفته شده روند ثبت نام خود را با موفقیت به پایان برسانید.

۲۵ درصد جذب نیرو به ایثارگران ، ۵ درصد نیز به رزمندگانی اختصاص می یابد که ۶ ماه سابقه حضور در مناطق عملیاتی دارند و ۳ درصد نیز سهمیه مربوط به معلولان می باشد.

استخدام آموزش و پرورش در سال 99

پیش از این قرار بود فرآیند جذب و استخدام نیرو در آموزش و پرورش در بهار سال 99 انجام گیرد. اما با به وجود آمدن شرایط خاص در کشور (انتشار ویروس کرونا)، تا به امروز ثبت نام این آزمون به تعویق افتاده است. اما مصاحبه های صورت گرفته با وزیر آموزش و پرورش کشور، دال بر زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، خبر از برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در تابستان 99 می دهد.

در حال حاضر هیچ اطلاعیه موثقی در خصوص زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش منتشر نگردیده است و به محض انتشار اطلاعیه جدید در خصوص زمان یا سایر فرآیند ثبت نام، در کانال تلگرام ایران مشاوره اطلاع رسانی می شود. شما عزیزان می توانید می توانید با عضویت در این کانال، به روزترین اخبار استخدام آموزش و پرورش را دریافت نمایید.

شرایط آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

لازم به ذکر است که تنها داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش هستند که واجد کلیه شرایط مطرح شده در دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی باشند. به دلیل اهمیت این موضوع، در این قسمت به ارائه شرایط عمومی و اختصاصی مهم این آزمون پرداخته ایم. با توجه به اینکه هنوز دفترچه راهنمای این آزمون برای سال 99 منتشر نشده است لذا شرایط مطرح شده در این قسمت بر اساس شرایط آزمون دوره قبل نوشته شده اند و در صورت تغییر هر یک از موارد آن، با آغاز ثبت نام به روز رسانی خواهند شد.

شرایط عمومی استخدام آموزش و پرورش 99

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • معتقد بودن به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان الهی تصریح شده در قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران
 • پایبند به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن کارت پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن
 • برخورداری از سلامت جسمانی و روانی کامل و توانایی برای انجام شغل انتخابی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات
 • نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
 • نداشتن ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی از سوی مراجع قضایی و دارای صلاحیت
 • داوطلبان نباید جزو بازنشستگان و نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی باشند.
 • عدم اشتغال به صورت رسمی یا پیمانی در سازمان یا دستگاه اجرایی پس از پذیرفته شدن در آزمون و حین استخدام
 • شرط سنی 20 الی 25 سال برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم
 • شرط سنی 30 سال برای داوطلبان دارای مدرک فوق دیپلم (کاردانی)
 • شرط سنی 35 سال برای داوطلبان دارای مدرک لیسانس
 • شرط سنی 40 سال برای داوطلبان دارای مدرک فوق لیسانس
 • شرط سنی 45 سال برای داوطلبان دارای مدرک دکتری
 • شرایط سنی برای داوطلبان آقا بدون در نظر گرفتن مدت زمانی است که در دوره خدمت ضرورت به سر می برند.
 • جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان دارای یک سال سابقه اسارت از حداکثر شرایط سنی معاف هستند.
 • تاریخ مندرج بر روی مدرک فارغ التحصیلی و کارت پایان خدمت باید قبل از آخرین روز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش باشد.
 • برای پدر، مادر، خواهر و برادر شهدا به اندازه 5 سال و برای رزمندگان دارای سابقه کمتر از 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه به اندازه مدت حضورشان بر شرط سنی اصلی اضافه می شود.
 • داوطلبانی که به صورت تمام وقت و غیر رسمی از تاریخ 22 بهمن ماه سال 57، در وزارت خانه ها، موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها، شرکت های بیمه های دولتی، شهرداری ها، موسسات و شرکت های دولتی که مگر با ذکر نام آن ها در موارد خاص قوانین و مقررات عمومی دولت شامل حال آن ها نمی شود، موسسه ها و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت بهره می برند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشش آن ها، اشتغال داشته اند به اندازه مدت زمان خدمت غیر رسمی آن ها، بر شرایط سنی شان اضافه می شود.

شرایط اختصاصی استخدام آموزش و پرورش 99

 • مدرک تحصیلی علاقه مندان به شرکت در عناوین شغلی هنرآموز، باید فوق دیپلم پیوسته باشد اما اگر مدرک فوق دیپلم آن ها ناپیوسته باشد باید مدرک دیپلم هنرستان داشته باشند.
 • امکان تغییر محل خدمت تعیین شده در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، پس از قبولی نهایی و پیش از استخدام و اشتغال به کار وجود ندارد و پس از اشتغال نیز بر اساس ضوابط و قوانین نقل و انتقالات فرهنگیان می باشد.
 • داوطلبانی که جزو قبولی های نهایی قرار می گیرند، موظف هستند که پیش از شروع دوره مهارت آموزی یک ساله، تعهدی مبنی بر 10 سال خدمت در محل پذیرفته شده به آموزش و پرورش بدهند.
 • معلمان جدیدالورود باید قبل از اشتغال به کار، سوگند معلمی را ادا کنند و سوگندنامه مربوطه را نیز امضا نمایند. متن و امضای سوگندنامه در پرونده معلم ها حفظ می شود.
 • فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم (سابق) ، دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که به وزارت آموزش و پرورش متعهد هستند، نمی توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند.
 • پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش باید در یک دوره مهارت آموزی یک ساله که توسط دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی برگزار می شود، شرکت کنند.
 • افرادی به عنوان پذیرفته شدگان نهایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش محسوب می شوند که در دوره مهارت آموزی شرکت کنند و موفق به کسب حدنصاب امتیاز لازم در آزمون جامع آن گردند.
 • داوطلبانی که در کلاس های درسی و امتحانات دوره مهارت آموزی و همچنین آزمون جامع شرکت نکنند به منزله انصراف آن ها از ادامه روند استخدام تلقی می شود و می بایست مبلغی را به عنوان جریمه و هزینه دوره آموزشی پرداخت نمایند.
 • قسمتی از هزینه های دوره مهارت آموزی بر عهده داوطلب می باشد و در صورت انصراف او در مدت یک ساله آموزشی، وزارت آموزش و پرورش بنا بر صلاح دید خود، می تواند نسبت به محاسبه و دریافت هزینه های مربوطه اقدام کند.
 • داوطلبانی که جزو قبولی های نهایی عنوان شغلی های هنرآموز هستند می بایست برای اطلاع از نحوه ثبت نام و شرکت در دوره مهارت آموزی استخدامی آموزش و پرورش به سایت دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به نشانی srttu.edu مراجعه کنند و پذیرفته شدگان نهایی عناوین شغلی آموزگار، دبیر، مراقب سلامت، مشاور و مربی امور تربیتی نیز برای اطلاع از موارد مذکور باید به سایت دانشگاه فرهنگیان به نشانی cfu.ac.ir مراجعه نمایند.
 • مکان دوره مهارت آموزی با توجه به شغل محل و پس از اعلام نتایج قطعی، مشخص می گردد.
 • تغییر محل دوره مهارت آموزی تنها در صورت وجود شغل مورد نظر و با رعایت جنسیت، از سوی دانشگاه فرهنگیان مورد بررسی قرار می گیرد.
 • داوطلبان می بایست در زمان ثبت نام برای شرکت در دوره مهارت آموزی، مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و هم چنین مدرک ICDL خود را ارائه دهند. در غیر این صورت باید متعهد شوند که مدارک مورد نظر را تا قبل از  آزمون جامع دوره مهارت آموزی دریافت و ارائه نمایند.
 • دانشگاه هایی که دوره مهارت آموزی در آن ها اجرا می شود، مسئولیتی در برابر تهیه مسکن و تغذیه افراد ندارند اما در صورت تقاضای داوطلبان، می توانند خدماتی را با دریافت هزینه مربوطه ارائه کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲۶ نظر

 1. Avatar

  سلام ببخشید زمان ثبت نام استخدامی کی هسش ؟؟ ممنونم

 2. Avatar

  سلام من دانشجو رشته گیاهپزشکی هستم و روی دروس زیست و ریاضی مخصوصا ریاضی تسلط خوبی دارم میتونم توی ازمون شرکت کنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. جهت شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش می بایست، رشته تحصیلی شما با عناوین شغلی ذکر شده، در دفترچه راهنمای ثبت نام مرتبط باشد. لازم به ذکر است که با مدرک کارشناسی گیاه پزشکی می توانید در عنوان شغلی هنرآموز زراعی و باغی شرکت نمایید.

 3. Avatar

  سلام من دانشجوی ارشد مهندسی نساجی هستم می تونم با مدرک کارشناسی ثبت نام کنم و درسمو ادامه بدم اگر قبول شدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. در صورتی که رشته تحصیلی شما با عنوان شغلی ارائه شده در دفترچه راهنمای ثبت نام همان سال مرتبط باشد، می توانید در آزمون استخدامی شرکت نمایید. لازم به ذکر است که شما با گذراندن دوره مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان نمی توانید همزمان مشغول به تحصیل در دانشگاه دیگری باشید.

 4. Avatar

  سلام
  من دانشجویدوره کارشناسی زیست شناسی گیاهی هستم
  و در حال تحصیل و در آذز ماه ۹۹ فارغ التحصیل میشم
  میخوام بپرسم چطوری میتونم ثبت نام کنم در ازمون اموزش و پرورش که قراره تابستان ۹۹ برگزار بشه؟میتونم ثبت نام کنم

  با دیپلم چطور؟ و کارت پایان خدمت هم ندارم چون محصل هستم
  راهنمایی کنید ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. پذیرش در آزمون استخدامی برای دبیری زیست شناسی و یا علوم تجربی، تنها با داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد امکان پذیر است بنابراین شما جهت شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۹ می بایست تا زمان شروع ثبت نام فارغ التحصیل شده باشید و وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نمایید.

 5. Avatar

  سلام , من ۲۳ سالمه و مدرک کارشناسی در رشته ی روانشناسی دارم
  نمیتونم ثبت نام کنم تو آزمون???
  چون توی شرایط ثبت نام بالا نوشته برای لیسانس ۳۵ سال باید سن داشته باشی

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره