تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / راهنمای ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی

راهنمای ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی

نحوه ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی
راهنمای ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی

در راستای رفع مشکلات دانشجویان در زمینه آموزش های مجازی، اخباری مبنی بر اختصاص اینترنت رایگان دانشجویی در بهمن ماه 99 منتشر شد که بر مبنای آن، استفاده از سامانه های آموزش برخط با تعرقه اینترنت رایگان تلفن همراه یا تلفن ثابت (ADSL) برای تمامی محصلین مراکز دانشگاهی و حوزوی فراهم شده است. لازم است بدانید فعال سازی بسته های اینترنتی مشروط به پشت سر گذاشتن مراحل قانونی مربوط به تایید اطلاعات می باشد که هر کد ملی تنها یک بار حق ثبت نام در سامانه هدیه های مناسبی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را دارا می باشد و امکان هیچ تغییری در اطلاعات ثبت شده وجود ندارد.

دانشجویان جهت دریافت 60 گیگ اینترنت رایگان باید به سامانه هدیه های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی الکترونیکی مراجعه نمایند.

ارائه 60 گیگ اینترنت رایگان به دانشجویان و طلاب

بر اساس آخرین اطلاعیه صادره، به جای رایگان کردن تعرفه اینترنت استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاه های کشور، به هر یک از دانشجویان و طلاب جهت بهره مندی از خدمات آموزش آنلاین، بسته اینترنتی رایگان اختصاص داده می شود. بنابراین متقاضیان از 25 بهمن ماه 99 به مدت 15 روز فرصت دارند با مراجعه به سامانه ictgifts.ir جهت ثبت نام اینترنت رایگان اقدام کنند.

لازم به ذکر است که بسته هدیه با حجم 60 گیگابایت برای بازه زمانی شش ماهه پیش بینی شده است. همچنین امکان نام نویسی جهت دریافت اینترنت رایگان در سامانه مذکور با اتمام زمان ثبت نام، وجود نخواهد داشت. توجه داشته باشید که داوطلبان جهت احراز هویت و طی کردن مراحل ثبت نام باید شماره تلفن همراه تحت مالکیت کد ملی ارائه شده را در فرم مربوط به ثبت نام درج نمایند.

راهنمای ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی

  • ابتدا وارد سامانه ثبت نام هدیه های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی الکترونیکی ictgifts.ir شوید.
  • پس از ورود به سامانه، روی گزینه “هدیه دانشجویان و طلاب” کلیک کنید.
  • بعد از مطالعه قوانین و مقررات، تیک عبارت “مطالعه کردم و قبول دارم” را فعال نموده و کلید “ادامه” را بفشارید.
  • در این مرحله اطلاعات خود شامل کد ملی، شماره تلفن همراه و کد امنیتی را در کادرهای مربوطه وارد نموده و پس از مشخص کردن نوع اپراتور (همراه و یا ثابت)، روی گزینه “ادامه” کلیک نمایید.

با توجه به تعداد دانشجویان و نهادهای مختلف متولی آموزش عالی لازم است در تکمیل اطلاعات خود در سامانه مذکور، دقت کافی را داشته باشید. همچنین ممکن است پس از ثبت نام در سامانه به دلیل عدم ورود اطلاعات پایه ای فرد به عنوان دانشجو، فرآیند نام نویسی وی با موفقیت پیش نرود، بنابراین در آخرین مرحله ثبت درخواست، امکان ثبت اعتراض جهت رسیدگی به اطلاعات تکمیلی وجود خواهد داشت.

 

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی چه تاریخی است؟

دانشجویان و طلاب از روز 25 بهمن ماه به مدت 15 روز امکان ثبت نام خواهند داشت.

2- جهت ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی به کدام سایت مراجعه کنیم؟

این فرآیند از طریق سامانه ثبت نام هدیه های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی الکترونیکی ictgifs.ir انجام می پذیرد.

3- هر فرد چند بار می تواند جهت ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی اقدام کند؟

هر شخص با کد ملی خود تنها یک بار فرصت ثبت نام در سامانه مربوطه را دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره