تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

دانشگاه آزاد هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد. به دلیل آن که ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد نیازی به حضور در جلسه کنکور ندارد، داوطلبان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99 در مقاطع تحصیلی کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) ارائه می شوند که ضوابط و شرایط پذیرش در هر یک از این مقاطع متفاوت است. آن دسته از داوطلبانی که بنا به هر دلیلی از ثبت نام دوره مهر ماه دانشگاه آزاد جا مانده اند، می توانند در رشته هایی که در نیمسال دوم تحصیلی ارائه می شوند، ثبت نام خود را انجام دهند.

رشته های بدون کنکور پذیرش بهمن ماه سال جاری در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) ارائه می گردند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد هر ساله برای داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی این دانشگاه می باشند، در مقاطع کاردانی و کارشناسی به دو صورت پیوسته و ناپیوسته انجام می گیرد. بر اساس اطلاع رسانی های صورت گرفته، در سال جاری پذیرش متقاضیان در ترم بهمن ماه دانشگاه آزاد برای مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته از روز یکشنبه 30 آذر ماه آغاز می شود. مهلتی که برای ثبت نام بدون کنکور این مقاطع در نظر گرفته شده بود، در روز یکشنبه 14 دی ماه 99 به اتمام رسید و نام نویسی بدون کنکور کاردانی پیوسته این دانشگاه در تاریخ 15 دی ماه 99 آغاز شد.

بر همین مبنا، متقاضیان باید در زمان تعیین شده به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و با دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99 به کسب اطلاعات کامل در خصوص ضوابط پذیرش اقدام بپردازند. چنانچه از دارا بودن شرایط لازم اطمینان حاصل کردند، می توانند نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 و خرید کارت اعتباری مربوطه اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

بنابر آن چه که در بخش قبل به آن اشاره کردیم، ثبت نام برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم دانشگاه آزاد سال جاری بر خلاف سال های گذشته که حضوری بود، با هدف پیشگیری از همه گیری ویروس کرونا به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام می گیرد. داوطلبان باید با آماده نمودن مدارک لازم برای ثبت نام آزاد بدون کنکور مورد نیاز در زمان مذکور به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه کرده و مطابق مراحل زیر به تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و فرم مخصوص انتخاب رشته بپردازند.

 • مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir و کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹” در دوره تحصیلی مورد نظر

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • پرداخت هزینه ثبت نام با انتخاب گزینه “خرید کارت”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • کلیک بر روی گزینه “ادامه” ضمن مطالعه نکات ذکر شده

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • انتخاب مفطع تحصیلی مورد نظر

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • تایید خرید کارت مربوط به مقطع مورد نظر و فشردن دکمه “بلی”

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و سپس کلیک بر روی عبارت “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و فشردن کلید “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • بازگشت مجدد به صفحه اول سامانه و انتخاب گزینه “ثبت نام”

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99

 • درج شماره سریال اعتباری خریداری شده در کادر مشخص شده و کلیک بر روی گزینه “ورود به ثبت نام”

مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

در این بخش جهت آشنایی بیشتر شما با شرایط و ضوابط لازم برای نام نویسی نیمسال دوم مقاطع مختلف در دانشگاه آزاد به شرح کامل و جزء به جزء آن ها پرداخته ایم.

کارشناسی پیوسته

 • دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم متوسطه یا مدرک دیپلم نظام جدید (3 – 3 – 6)
 • آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان می باشند، مجاز به ثبت نام در این دوره تحصیلی نیستند.
 • متقاضیانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشند، در صورت نداشتن مشکلی از نظر وضعیت نظام وظیفه، می توانند برای ثبت نام این مقطع تحصیلی اقدام کنند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های گروه پزشکی، در صورتی مجاز به ثبت نام دوره بدون کنکور کارشناسی پیوسته می باشند که تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان بایستی در زمان ثبت نام حضوری، گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل پذیرش ارائه دهند.
 • داوطلبان مشمولی که در گذشته در یکی از دانشگاه ها در حال تحصیل بوده اند ولی از رشته تحصیلی خود منصرف یا اخراج شده اند، مجاز به ثبت نام این دوره نمی باشند مگر آن که دارای کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت از خدمت باشند.
 • افرادی که علاقه مند به انتخاب رشته مهندسی دریا _ دریانوردی هستند، می بایست دارای سلامت کامل جسمانی علی الخصوص از نظر بینایی و کور رنگی باشند.

کارشناسی ناپیوسته

 • متقاضیان باید دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
 • داشتن گواهی نامه کاردانی رشته های مورد تایید وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و همچنین مراکز ضمن خدمت آموزش و پرورش جهت شرکت در پذیرش این مقطع الزامی می باشد.
 • آن دسته از داوطلبانی که در گذشته در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بوده اند ولی بنا به دلایلی ادامه تحصیل نداده اند و دارای مدرک کاردانی هستند، در صورتی که از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنند. بدیهی است این دسته از داوطلبان به تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه باید دروس جبرانی بگذرانند.
 • دانش آموختگان رشته های گروه پزشکی مقطع کاردانی در صورتی که طرح تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند، می توانند ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته را انجام دهند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان باید مدرک پایان طرح تعهد خدمت خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهند.
 • متقاضیان باید توجه کنند که در صورت پذیرفته شدن، باید جهت فارغ التحصیلی موفق به کسب معدل کل دوره 12 شده باشند. در غیر این صورت فقط گواهی گذراندن دروس دوره دریافت خواهند کرد.

کاردانی پیوسته 

 • دارا بودن گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 (شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا فارغ التحصیلی در یکی از رشته های مذکور تا پایان شهریور 99، دیپلم فنی و حرفه ای دوره چهارساله (نظام قدیم) الزامی است.
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم یکی از رشته های فنی و حرفه ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم هستند، صرفا مجاز به انتخاب یکی از رشته های دوره کاردانی متناسب با دیپلم خود می باشند.
 • برای ثبت نام در رشته تربیت بدنی نیازی به احراز شرط تناسب مدرک دیپلم با رشته های دوره کاردانی نمی باشد.

کاردانی ناپیوسته

 • ارائه گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 یا گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی / واحدی یا ترمی / واحدی با اخذ حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 99) برای ثبت نام در این مقطع الزامی می باشد.
 • متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم هنرستان در صورتی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشند، مجاز به ثبت نام این دوره تحصیلی نمی باشند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشند، چنانچه از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند مجددا در دوره کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره های کاردانی یکی از گروه های پزشکی می باشند، در صورت پایان طرح تعهد خدمت خود می توانند ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته را انجام دهند.
 • متقاضیان رشته های هنرهای نمایشی – بازیگری و هنرهای نمایشی – کارگردانی، می بایست از نظر دارا بودن وضعیت سلامت جسمانی، نداشتن بیماری های قلبی و تنفسی اطمینان حاصل نموده و همچنین معلولیت حادی نداشته باشند.

دارندگان مدرک حوزوی مورد تایید حوزه علمیه قم که معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه می باشد، در صورتی که مشمول خدمت سربازی نبوده و همزمان در حوزه علمیه تحصیل نکنند، می توانند در رشته های علوم انسانی ثبت نام نمایند. شایان ذکر است که داوطلبان رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی می بایست از سلامت جسمانی لازم برخوردار بوده و بیماری قلبی، تنفسی و همچنین معلولیت جسمانی نداشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 مراجعه نمایید. جهت دریافت این دفترچه بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بهمن ماه مقطع کاردانی ناپیوسته سال 99 چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی این مقطع از روز یکشنبه 30 آذر ماه آغاز شده و تا روز 14 دی ماه ادامه دارد.

2- آیا برای ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی بدون کنکور دانشگاه آزاد می بایست به صورت حضوری مراجعه نماییم؟

خیر، بر خلاف سال های گذشته، ثبت نام در این پذیرش برای سال جاری صرفا به صورت اینترنتی انجام می شود.

3- داوطلبان جهت نام نویسی در دوره کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد باید دارای چه مدرک تحصیلی باشند؟

دارا بودن مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای شرکت در این دوره الزامی است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر

 1. Avatar

  سلام
  کارشناسی ناپیوسته کی شروع میشه برای ثبت نام؟

 2. Avatar

  سلام من یک ماه قبل از دانشگاه انصراف دادم و امور مشمولین دانشگاه به من گفتند تا یک سال دیگه میتونم وضعیت نظام وظیفم رو معلوم کنم و حتی میتونم دوباره به تحصیل مشغول شم
  الان برای ورودی بهمن میخوام ثبت نام کنم ولی اینجا زده دانشجویان انصرافی نمیتونن درکارشناسی پیوسته شرکت کنند میخواستم بدونم چرا و به چه علت

دریافت مشاوره