تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

دانشگاه آزاد هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد. به دلیل آن که ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد نیازی به حضور در جلسه کنکور ندارد، داوطلبان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 در مقاطع تحصیلی کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) ارائه می شوند که ضوابط و شرایط پذیرش در هر یک از این مقاطع متفاوت است. آن دسته از داوطلبانی که بنا به هر دلیلی از ثبت نام بدون کنکور دوره مهر ماه دانشگاه آزاد جا بمانند نیز می توانند نام نویسی خود را در رشته هایی که در نیمسال دوم تحصیلی ارائه می شود به انجام برسانند.

رشته های بدون کنکور پذیرش بهمن ماه سال جاری در مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته ارائه می گردد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد هر ساله برای داوطلبانی که علاقه مند به پذیرش در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی این دانشگاه می باشند، در مقاطع کاردانی و کارشناسی به دو صورت پیوسته و ناپیوسته انجام می گیرد. مطابق با روند سال های گذشته، ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم تحصیلی از اواخر آذر یا اوایل دی ماه صورت می پذیرد اما به دلیل این که هنوز اطلاعیه ای درباره زمان دقیق این فرآیند منتشر نشده است، شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع گردید. همچنین توجه نمایید که معمولا هر ساله مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد با در نظر گرفتن مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد این امکان را فراهم می کند که بازماندگان از دوره مذکور نیز بتوانند اقدامات مربوط به نام نویسی خود را انجام دهند. همچنین در صورت نیاز به اصلاح فرم تقاضانامه امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی در زمان ثبت نام و تمدید آن نیز محیا گشته است.

بر همین مبنا، متقاضیان باید در زمان تعیین شده به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و با دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 به کسب اطلاعات کامل در خصوص ضوابط پذیرش اقدام بپردازند. چنانچه از دارا بودن شرایط لازم اطمینان حاصل کردند، می بایست نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 و خرید کارت اعتباری مربوطه اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

بنابر آن چه که در بخش قبل به آن اشاره کردیم، ثبت نام برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم دانشگاه آزاد سال 99 بر خلاف سال های گذشته که حضوری بود، با هدف پیشگیری از همه گیری ویروس کرونا به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام گرفت و احتمالا نام نویسی در سال 1400 نیز به همین منوال باشد که در صورت تغییر، مقاله بروز رسانی خواهد شد. داوطلبان باید با آماده نمودن مدارک لازم برای ثبت نام آزاد بدون کنکور در زمان مذکور به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه کرده و مطابق مراحل زیر به تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و فرم مخصوص انتخاب رشته بپردازند.

 • مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir و کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 – 1401” در دوره تحصیلی مورد نظر

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • پرداخت هزینه ثبت نام با انتخاب گزینه “خرید کارت”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • کلیک بر روی گزینه “ادامه” ضمن مطالعه نکات ذکر شده

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • انتخاب مقطع تحصیلی مورد نظر

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • تایید خرید کارت مربوط به مقطع مورد نظر و فشردن دکمه “بلی”

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و سپس کلیک بر روی عبارت “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و فشردن کلید “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • بازگشت مجدد به صفحه اول سامانه و انتخاب گزینه “ثبت نام”

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • درج شماره سریال اعتباری خریداری شده در کادر مشخص شده و کلیک بر روی گزینه “ورود به ثبت نام”

مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

متقاضیانی که قصد پذیرش به صورت بدون کنکور در دانشگاه های آزاد را داشته باشند، ابتدا باید با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از تمامی نکات مربوط به ثبت نام، نحوه نام نویسی، لیست رشته ها، شرایط عمومی و اختصاصی و… مطلع شوند. در این بخش جهت آشنایی بیشتر شما با ضوابط و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به شرح کامل و جزء به جزء آن ها پرداخته ایم.

کارشناسی پیوسته

 • دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم متوسطه یا مدرک دیپلم نظام جدید (3 – 3 – 6)
 • آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان می باشند، مجاز به ثبت نام در این دوره تحصیلی نیستند.
 • متقاضیانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشند، در صورت نداشتن مشکلی از نظر وضعیت نظام وظیفه، می توانند برای ثبت نام این مقطع تحصیلی اقدام کنند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های گروه پزشکی، در صورتی مجاز به ثبت نام دوره بدون کنکور کارشناسی پیوسته می باشند که تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان بایستی در زمان ثبت نام حضوری، گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل پذیرش ارائه دهند.
 • داوطلبان مشمولی که در گذشته در یکی از دانشگاه ها در حال تحصیل بوده اند ولی از رشته تحصیلی خود منصرف یا اخراج شده اند، مجاز به ثبت نام این دوره نمی باشند مگر آن که دارای کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت از خدمت باشند.
 • افرادی که علاقه مند به انتخاب رشته مهندسی دریا _ دریانوردی هستند، می بایست دارای سلامت کامل جسمانی علی الخصوص از نظر بینایی و کور رنگی باشند.

کارشناسی ناپیوسته

 • متقاضیان باید دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
 • داشتن گواهی نامه کاردانی رشته های مورد تایید وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و همچنین مراکز ضمن خدمت آموزش و پرورش جهت شرکت در پذیرش این مقطع الزامی می باشد.
 • آن دسته از داوطلبانی که در گذشته در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بوده اند ولی بنا به دلایلی ادامه تحصیل نداده اند و دارای مدرک کاردانی هستند، در صورتی که از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنند. بدیهی است این دسته از داوطلبان به تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه باید دروس جبرانی بگذرانند.
 • دانش آموختگان رشته های گروه پزشکی مقطع کاردانی در صورتی که طرح تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند، می توانند ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته را انجام دهند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان باید مدرک پایان طرح تعهد خدمت خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهند.
 • متقاضیان باید توجه کنند که در صورت پذیرفته شدن، باید جهت فارغ التحصیلی موفق به کسب معدل کل دوره 12 شده باشند. در غیر این صورت فقط گواهی گذراندن دروس دوره دریافت خواهند کرد.

کاردانی پیوسته 

 • دارا بودن گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 (شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا فارغ التحصیلی در یکی از رشته های مذکور تا پایان شهریور 1400، دیپلم فنی و حرفه ای دوره چهارساله (نظام قدیم) الزامی است.
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم یکی از رشته های فنی و حرفه ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم هستند، صرفا مجاز به انتخاب یکی از رشته های دوره کاردانی متناسب با دیپلم خود می باشند.
 • برای ثبت نام در رشته تربیت بدنی نیازی به احراز شرط تناسب مدرک دیپلم با رشته های دوره کاردانی نمی باشد.

کاردانی ناپیوسته

 • ارائه گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 یا گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی / واحدی یا ترمی / واحدی با اخذ حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400) برای ثبت نام در این مقطع الزامی می باشد.
 • متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم هنرستان در صورتی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشند، مجاز به ثبت نام این دوره تحصیلی نمی باشند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشند، چنانچه از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند مجددا در دوره کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره های کاردانی یکی از گروه های پزشکی می باشند، در صورت پایان طرح تعهد خدمت خود می توانند ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته را انجام دهند.
 • متقاضیان رشته های هنرهای نمایشی – بازیگری و هنرهای نمایشی – کارگردانی، می بایست از نظر دارا بودن وضعیت سلامت جسمانی، نداشتن بیماری های قلبی و تنفسی اطمینان حاصل نموده و همچنین معلولیت حادی نداشته باشند.

دارندگان مدرک حوزوی مورد تایید حوزه علمیه قم که معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه می باشد، در صورتی که مشمول خدمت سربازی نبوده و همزمان در حوزه علمیه تحصیل نکنند، می توانند در رشته های علوم انسانی ثبت نام نمایند. شایان ذکر است که داوطلبان رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی می بایست از سلامت جسمانی لازم برخوردار بوده و بیماری قلبی، تنفسی و همچنین معلولیت جسمانی نداشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 مراجعه نمایید. جهت دریافت این دفترچه بر روی لینک فوق کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بهمن ماه مقطع کاردانی ناپیوسته سال 99 چه زمانی انجام می شود؟

در حال حاضر زمان دقیقی در این باره منتشر نشده است اما به محض انتشار، اخبار مربوط به آن در کانال تلگرامی ایران مشاوره قرار داده می شود.

2- آیا برای ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی بدون کنکور دانشگاه آزاد می بایست به صورت حضوری مراجعه نماییم؟

ثبت نام در این پذیرش برای سال گذشته صرفا به صورت اینترنتی انجام شد اما اطلاعاتی درباره نحوه نام نویسی در سال 1400 منتشر نشده است.

3- داوطلبان جهت نام نویسی در دوره کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد باید دارای چه مدرک تحصیلی باشند؟

دارا بودن مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای شرکت در این دوره الزامی است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ نظر

 1. سلام
  کارشناسی ناپیوسته کی شروع میشه برای ثبت نام؟

 2. سلام من یک ماه قبل از دانشگاه انصراف دادم و امور مشمولین دانشگاه به من گفتند تا یک سال دیگه میتونم وضعیت نظام وظیفم رو معلوم کنم و حتی میتونم دوباره به تحصیل مشغول شم
  الان برای ورودی بهمن میخوام ثبت نام کنم ولی اینجا زده دانشجویان انصرافی نمیتونن درکارشناسی پیوسته شرکت کنند میخواستم بدونم چرا و به چه علت

دریافت مشاوره