تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 98
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه آزاد هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد. به دلیل آن که ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد نیازی به حضور در جلسه کنکور ندارد ، داوطلبان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 98 در مقاطع تحصیلی کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) ارائه می شوند که ضوابط و شرایط پذیرش در هر یک از این مقاطع متفاوت است. آن دسته از داوطلبانی که بنا به هر دلیلی از ثبت نام دوره مهر ماه دانشگاه آزاد جا مانده اند ، می توانند در رشته هایی که در نیمسال دوم تحصیلی ارائه می شوند ، ثبت نام خود را انجام دهند.

برای ثبت نام هر یک از مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد بهمن ماه ، دفترچه ثبت نام جداگانه ای منتشر می شود.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 98

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 در تمام مقاطع تحصیلی برای ورودی نیمسال دوم (بهمن ماه) ، در بازه زمانی متفاوتی انجام می گیرد و داوطلبان در این مدت فرصت خواهند داشت که با فراهم آوردن مدارک لازم ، ثبت نام خود را انجام دهند. بدین منظور داوطلبان باید به وبگاه اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی که به نشانی azmoon.org می باشد ، مراجعه نمایند و پس از دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 98 و اطلاع از لیست رشته ها ، نسبت به ثبت نام خود به صورت حضوری اقدام نمایند و مدارک لازم برای ثبت نام آزاد بدون کنکور را به دانشگاه مد نظر خود ارائه نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
دوره تحصیلی آغاز ثبت نام  پایان ثبت نام
کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته 98/8/28 98/10/30
کارشناسی ناپیوسته 98/8/30 98/10/30
کاردانی پیوسته 98/9/2 98/10/30

لازم است بدانید که تمامی بازه های زمانی مندرج در جداول فوق برای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد ، تا روز جمعه مورخ 18 بهمن ماه تمدید شد و بدین ترتیب ، فرصت دوباره ای در اختیار جاماندگان از ثبت نام قرار گرفت. توجه داشته باشید که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 98 به صورت حضوری انجام شده و نیازی به ثبت نام و انتخاب رشته اینترنتی نمی باشد.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 98

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ورودی بهمن ماه در مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته انجام می گیرد که شرایط اختصاصی ثبت نام هر یک به صورت زیر می باشند.

کارشناسی پیوسته

 • دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم متوسطه یا مدرک دیپلم نظام جدید متوسطه
 • آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم رشته های فنی حرفه ای و کاردانش می باشند ، مجاز به ثبت نام در این دوره تحصیلی نیستند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشند ، در صورت نداشتن مشکلی از نظر وضعیت نظام وظیفه ، می توانند برای ثبت نام این مقطع تحصیلی اقدام کنند.
 • داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید و هم چنین دارندگان مدرک دیپلم کاردانش و فنی و حرفه ای نظام قدیم که دارای مدرک پیش دانشگاهی می باشند ، می توانند ثبت نام خود را به انجام برسانند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های گروه پزشکی ، در صورتی مجاز به ثبت نام دوره بدون کنکور کارشناسی پیوسته می باشند که تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان بایستی در زمان ثبت نام حضوری ، گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل پذیرش ارائه دهند.
 • داوطلبان مشمولی که در گذشته در یکی از دانشگاه ها در حال تحصیل بوده اند ولی از رشته تحصیلی خود منصرف یا اخراج شده اند ، مجاز به ثبت نام این دوره نمی باشند مگر آن که دارای کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت از خدمت باشند.

کارشناسی ناپیوسته

 • دارا بودن مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته مورد تائید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
 • آن دسته از داوطلبانی که در گذشته در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بوده اند ولی بنا به دلایلی ادامه تحصیل نداده اند و دارای مدرک کاردانی می باشند ، در صورتی که از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند ، می توانند در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنند. بدیهی است این دسته از داوطلبان به تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه باید دروس جبرانی بگذرانند.
 • دانش آموختگان رشته های گروه پزشکی مقطع کاردانی در صورتی که طرح تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند ، می توانند ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته را انجام دهند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان باید مدرک پایان طرح تعهد خدمت خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته و فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند ، در صورت ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته بایستی علاوه بر دروس این دوره ، واحدهای جبرانی نیز بگذرانند.

کاردانی پیوسته 

 • دارا بودن مدرک دیپلم یکی از رشته های فنی حرفه ای یا کاردانش یا دیپلم سه ساله متوسطه نظری یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم یکی از رشته های فنی حرفه ای و کاردانش می باشند ، صرفا مجاز به انتخاب یکی از رشته های دوره کاردانی متناسب با دیپلم خود می باشند.
 • برای ثبت نام در رشته تربیت بدنی نیازی به احراز شرط تناسب مدرک دیپلم با رشته های دوره کاردانی نمی باشد.

کاردانی ناپیوسته

 • ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم و مدرک دیپلم نظام جدید برای ثبت نام دوره کاردانی الزامی می باشد.
 • متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای یا کاردانش می باشند ، در صورتی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشند ، مجاز به ثبت نام این دوره تحصیلی نمی باشند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشند ، چنانچه از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند ، می توانند مجددا در دوره کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره های کاردانی یکی از گروه های پزشکی می باشند ، در صورت پایان طرح تعهد خدمت خود می توانند ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته را انجام دهند.
 • متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید می باشند و هم چنین دارندگان مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی کاردانش و فنی و حرفه ای نظام قدیم می توانند در این مرحله از پذیرش داوطلبان ، ثبت نام کنند.

دارندگان مدرک حوزوی مورد تایید حوزه علمیه قم که معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه می باشد ، در صورتی که مشمول خدمت سربازی نبوده و همزمان در حوزه علمیه تحصیل نکنند ، می توانند در رشته های علوم انسانی مقاطع کاردانی ناپوسته و کارشناسی پیوسته ثبت نام نمایند. شایان ذکر است که داوطلبان رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی می بایست از سلامت جسمانی لازم برخوردار بوده و بیماری قلبی ، تنفسی و هم چنین معلولیت جسمانی نداشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 مراجعه نمایید.

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های آزاد ابتدا لازم است با رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 98 آشنا شده و بدانند کدام رشته ها در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد ارائه شده اند. شما کاربران گرامی می توانید برای آگاهی از لیست رشته های مذکور که در گروه های ریاضی و فنی ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، هنر و زبان ارائه می شوند ، به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 مراجعه کرده و یا روی لینک مربوط به آن کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام من یک ماه قبل از دانشگاه انصراف دادم و امور مشمولین دانشگاه به من گفتند تا یک سال دیگه میتونم وضعیت نظام وظیفم رو معلوم کنم و حتی میتونم دوباره به تحصیل مشغول شم
  الان برای ورودی بهمن میخوام ثبت نام کنم ولی اینجا زده دانشجویان انصرافی نمیتونن درکارشناسی پیوسته شرکت کنند میخواستم بدونم چرا و به چه علت

دریافت مشاوره