تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

دانشگاه آزاد هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه به صورت بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرد. به دلیل آن که ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد نیازی به حضور در جلسه کنکور ندارد، داوطلبان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 در مقاطع تحصیلی کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) ارائه می شوند که ضوابط و شرایط پذیرش در هر یک از این مقاطع متفاوت است. آن دسته از داوطلبانی که بنا به هر دلیلی از ثبت نام بدون کنکور دوره مهر ماه دانشگاه آزاد جا بمانند نیز می توانند نام نویسی خود را در رشته هایی که در نیمسال دوم تحصیلی ارائه می شود به انجام برسانند.

ثبت نام در پذیرش رشته های بدون کنکور بهمن ماه سال جاری در اواسط آذر ماه آغاز می گردد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

همان طور که اشاره شد، فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر دو نیمسال تحصیلی صورت می پذیرد و ثبت نام بهمن ماه آن، همان تکمیل ظرفیت رشته های ارائه شده در نیمسال اول محسوب می گردد. بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت نیمسال دوم برای آن دسته از رشته های این دانشگاه که در مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته، صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ارائه می شوند، در بازه زمانی بین 14 الی 24 آذر ماه سال جاری انجام می گیرد.

بر همین مبنا، متقاضیان باید در زمان تعیین شده به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و با دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 به کسب اطلاعات کامل در خصوص ضوابط این پذیرش بپردازند. چنانچه از دارا بودن شرایط لازم اطمینان حاصل کردند، می بایست نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 و تکمیل روند نام نویسی خود اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

با توجه به این که ثبت نام برای پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم دانشگاه آزاد در دو سال اخیر با هدف پیشگیری از گسترش ویروس کرونا به صورت غیرحضوری انجام می گیرد، داوطلبان باید با آماده نمودن مدارک لازم برای ثبت نام آزاد بدون کنکور در زمان مذکور به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه کرده و مطابق مراحل زیر به انجام نام نویسی و تکمیل فرم انتخاب رشته بپردازند.

 • مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir و کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 – 1401” در دوره تحصیلی مورد نظر

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • پرداخت هزینه ثبت نام با انتخاب گزینه “خرید کارت”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • کلیک بر روی گزینه “ادامه” ضمن مطالعه نکات ذکر شده

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • انتخاب مقطع تحصیلی مورد نظر

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • تایید خرید کارت مربوط به مقطع مورد نظر و فشردن دکمه “بلی”

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • درج اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و سپس کلیک بر روی عبارت “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و فشردن کلید “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • بازگشت مجدد به صفحه اول سامانه و انتخاب گزینه “ثبت نام”

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400

 • درج شماره سریال اعتباری خریداری شده در کادر مشخص شده و کلیک بر روی گزینه “ورود به ثبت نام”

مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

متقاضیانی که قصد پذیرش به صورت بدون کنکور در دانشگاه های آزاد را داشته باشند، ابتدا باید با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از تمامی نکات مربوط به ثبت نام، نحوه نام نویسی، لیست رشته ها، شرایط عمومی و اختصاصی و… مطلع شوند. در این بخش جهت آشنایی بیشتر شما با ضوابط و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به شرح کامل و جزء به جزء آن ها پرداخته ایم.

کارشناسی پیوسته

 • دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم متوسطه یا مدرک دیپلم نظام جدید (3 – 3 – 6)
 • آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان می باشند، مجاز به ثبت نام در این دوره تحصیلی نیستند.
 • متقاضیانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشند، در صورت نداشتن مشکلی از نظر وضعیت نظام وظیفه، می توانند برای ثبت نام این مقطع تحصیلی اقدام کنند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های گروه پزشکی، در صورتی مجاز به ثبت نام دوره بدون کنکور کارشناسی پیوسته می باشند که تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان بایستی در زمان ثبت نام حضوری، گواهی پایان طرح تعهد خدمت خود را به دانشگاه محل پذیرش ارائه دهند.
 • داوطلبان مشمولی که در گذشته در یکی از دانشگاه ها در حال تحصیل بوده اند ولی از رشته تحصیلی خود منصرف یا اخراج شده اند، مجاز به ثبت نام این دوره نمی باشند مگر آن که دارای کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت از خدمت باشند.
 • افرادی که علاقه مند به انتخاب رشته مهندسی دریا _ دریانوردی هستند، می بایست دارای سلامت کامل جسمانی علی الخصوص از نظر بینایی و کور رنگی باشند.

کارشناسی ناپیوسته

 • متقاضیان باید دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
 • داشتن گواهی نامه کاردانی رشته های مورد تایید وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و همچنین مراکز ضمن خدمت آموزش و پرورش جهت شرکت در پذیرش این مقطع الزامی می باشد.
 • آن دسته از داوطلبانی که در گذشته در مقطع کارشناسی پیوسته مشغول به تحصیل بوده اند ولی بنا به دلایلی ادامه تحصیل نداده اند و دارای مدرک کاردانی هستند، در صورتی که از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند در دوره کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنند. بدیهی است این دسته از داوطلبان به تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه باید دروس جبرانی بگذرانند.
 • دانش آموختگان رشته های گروه پزشکی مقطع کاردانی در صورتی که طرح تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند، می توانند ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته را انجام دهند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان باید مدرک پایان طرح تعهد خدمت خود را در زمان ثبت نام حضوری به دانشگاه ارائه دهند.
 • متقاضیان باید توجه کنند که در صورت پذیرفته شدن، باید جهت فارغ التحصیلی موفق به کسب معدل کل دوره 12 شده باشند. در غیر این صورت فقط گواهی گذراندن دروس دوره دریافت خواهند کرد.

کاردانی پیوسته 

 • دارا بودن گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 (شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا فارغ التحصیلی در یکی از رشته های مذکور تا پایان شهریور 1400، دیپلم فنی و حرفه ای دوره چهارساله (نظام قدیم) الزامی است.
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام قدیم یکی از رشته های فنی و حرفه ای، کاردانش و هنرستان نظام قدیم هستند، صرفا مجاز به انتخاب یکی از رشته های دوره کاردانی متناسب با دیپلم خود می باشند.
 • برای ثبت نام در رشته تربیت بدنی نیازی به احراز شرط تناسب مدرک دیپلم با رشته های دوره کاردانی نمی باشد.

کاردانی ناپیوسته

 • ارائه گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید 3 – 3 – 6 یا گواهی نامه دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی / واحدی یا ترمی / واحدی با اخذ حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400) برای ثبت نام در این مقطع الزامی می باشد.
 • متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم هنرستان در صورتی که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی باشند، مجاز به ثبت نام این دوره تحصیلی نمی باشند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می باشند، چنانچه از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی نداشته باشند، می توانند مجددا در دوره کاردانی ناپیوسته ثبت نام کنند.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره های کاردانی یکی از گروه های پزشکی می باشند، در صورت پایان طرح تعهد خدمت خود می توانند ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته را انجام دهند.
 • متقاضیان رشته های هنرهای نمایشی – بازیگری و هنرهای نمایشی – کارگردانی، می بایست از نظر دارا بودن وضعیت سلامت جسمانی، نداشتن بیماری های قلبی و تنفسی اطمینان حاصل نموده و همچنین معلولیت حادی نداشته باشند.

دارندگان مدرک حوزوی مورد تایید حوزه علمیه قم که معادل دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه می باشد، در صورتی که مشمول خدمت سربازی نبوده و همزمان در حوزه علمیه تحصیل نکنند، می توانند در رشته های علوم انسانی ثبت نام نمایند. شایان ذکر است که داوطلبان رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی می بایست از سلامت جسمانی لازم برخوردار بوده و بیماری قلبی، تنفسی و همچنین معلولیت جسمانی نداشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 مراجعه نمایید. جهت دریافت این دفترچه بر روی لینک فوق کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بهمن ماه مقطع کاردانی ناپیوسته 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند در بازه زمانی بین 14 الی 24 آذر ماه انجام می گیرد.

2- فرآیند ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی بدون کنکور دانشگاه آزاد چگونه صورت می پذیرد؟

نام نویسی در این پذیرش به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مذکور صورت می گیرد.

3- داوطلبان جهت نام نویسی در دوره کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد باید دارای چه مدرک تحصیلی باشند؟

دارا بودن مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته و کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای شرکت در این دوره الزامی است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۳ نظر

 1. سلام
  کارشناسی ناپیوسته کی شروع میشه برای ثبت نام؟

 2. سلام من یک ماه قبل از دانشگاه انصراف دادم و امور مشمولین دانشگاه به من گفتند تا یک سال دیگه میتونم وضعیت نظام وظیفم رو معلوم کنم و حتی میتونم دوباره به تحصیل مشغول شم
  الان برای ورودی بهمن میخوام ثبت نام کنم ولی اینجا زده دانشجویان انصرافی نمیتونن درکارشناسی پیوسته شرکت کنند میخواستم بدونم چرا و به چه علت

دریافت مشاوره