خانه دانشگاه آزاد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد سما تربت حیدریه

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد سما تربت حیدریه

ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد 98 - 99
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 – 99
طی سال های اخیر ، دانشگاه های زیادی به ثبت نام بدون کنکور دانشجویان می پردازند که یکی از آن ها ، دانشگاه آزاد می باشد. علاقه مندان به تحصیل در یکی از دوره های کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته ، می توانند قبل از برگزاری آزمون سراسری و یا حتی پس از اعلام نتایج کنکور ، به انتخاب رشته های مورد نظر بپردازند.

در واقع داوطلبی که به ثبت نام کنکور آزاد پرداخته و مجاز به انتخب رشته شده باشد ، علاوه بر انتخاب رشته های با آزمون ، می تواند به ثبت نام و انتخاب رشته مورد علاقه خود از بین آن هایی که بر اساس سوابق تحصیلی ارائه می شوند نیز ، بپردازد. دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته هر یک از دوره های تحصیلی مذکور ، به صورت جداگانه بر روی سایت رسمی دانشگاه آزاد قرار گرفته و قابل دریافت می باشند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد سما تربت حیدریه 98 – 99

داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارند ، در موعد مقرر می توانند به سایت انتخاب رشته کنکور آزاد مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. اما دقت داشته باشید که پیش از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور آزاد ، امکان ورود به سامانه ثبت نام و انتخاب رشته برای شما فراهم نخواهد شد. بنابراین ابتدا با خرید کارت اعتباری از قسمت مشخص سایت ، مبلغ مورد نظر را واریز کرده و سپس به ثبت اطلاعات خود بپردازید.

معمولا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، دو مرتبه در سال ، برای ورود به نیمسال اول و دوم تحصیلی (مهر ماه و بهمن ماه) صورت می گیرد. داوطلبانی که به هر دلیلی قصد ثبت نام در نیمسال دوم را دارند ، جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور آزاد بهمن ماه ، باید به دفترچه مربوط به همان دوره مراجعه نمایند. حدول زیر بیان گر زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد ، در دو ترم مهر و بهمن ماه می باشد.

زمانبندی ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد
نیمسال تحصیلی اول (مهر ماه)نیمسال تحصیلی دوم (بهمن ماه)
27 اسفند ماه 97 الی 20 شهریور ماه 98اواخر آبان ماه الی اواسط بهمن ماه

جهت اطلاع از زمان دقیق انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام و یا زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی عضو شده و از آخرین اخبار مربوط به این فرآیند ، آگاه شوید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد سما تربت حیدریه 98 – 99

با توجه به دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ، شرایط ثبت نام بدون کنکور در این دانشگاه ، به شرح زیر می باشد.

 • فارغ التحصیلی متقاضیان ، تا تاریخ 31 شهریور ماه
 • امکان ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته برای دارندگان دیپلم شاخه کاردانی ، فنی و حرفه ای و یا هنرستان نظام قدیم
 • رعایت تطابق رشته تحصیلی با مدرک تحصیلی اخذ شده از مدرسه ، برای متقاضیان ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته
 • داشتن مدرک کاردانی برای ثبت نام و انتخاب رشته دوره ناپیوسته کارشناسی (بدون محدودیت تطبیق مدرک تحصیلی با رشته مورد نظر)
 • الزام دارا بودن مدارک دیپلم نظام قدیم یا جدید ، پیش دانشگاهی و یا کاردانی برای ثبت نام در مقاطع کاردانی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته
 • عدم امکان ثبت نام داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جدید هستند اما مدرک پیش دانشگاهی ندارند در مقاطع کاردانی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته
 • انتخاب یک رشته در 20 کد محل به منظور ثبت نام در دوره های کاردانی پیوسته یا کارشناسی ناپیوسته
 • انتخاب حداکثر 20 کد رشته محل برای ثبت نام در مقاطع کاردانی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته
 • عدم وجود مشکلی برای آقایان ، از لحاظ نظام وظیفه

علاوه بر موارد فوق ، داوطلبانی که زمانی ، مشغول به تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته بوده اند اما بنا به دلایلی ، از ادامه تحصیل انصراف داده و به دریافت مدرک کاردانی کفایت نموده اند ، اگر از لحاظ خدمت سربازی مشکلی نداشته باشند ، می توانند به ادامه تحصیل خود در مقطع کارشناسی ناپیوسته بپردازند. هم چنین اگر کارت معافیت و یا پایان خدمت ، داشته باشند ، امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته ، برایشان فراهم خواهد شد.

مدارک ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد واحد سما تربت حیدریه 98 – 99

ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز ، نیاز به ثبت اطلاعات هویتی و ارائه برخی مدارک دارد. موارد زیر نمونه ای از اطلاعات هویتی لازم ، جهت ثبت نام داوطلبان می باشند.

 • شماره شناسنامه
 • تاریخ تولد
 • اطلاعات مربوط به آخرین مدرک تحصیلی
 • معدل

جهت وارد کردن اطلاعاتی مانند موارد بالا ، بهتر است مدارک مربوط به هر کدام ، در دسترستان باشند تا در حین ثبت نام ، دچار اشتباه نشوید. یکی از مدارک لازم ثبت نام آزاد بدون کنکور که باید در سامانه نام نویسی ، بارگذاری شود ، فایل اسکن شده عکسی با شرایط زیر است که باید:

 • دارای اندازه 3*4 یا 4*6 باشد.
 • فرمت JPG داشته باشد.
 • پس زمینه سفید داشته و تمام رخ باشد.
 • حداکثر دارای 70 کیلوبایت حجم باشد.
 • ابعادی بین 200×300 تا 300×400 داشته باشد.
 • عاری از هرگونه اثر مهر ، منگنه و … باشد.
 • بدون حاشیه زائد باشد.

ارائه مدرکی مبنی بر فارغ التحصیلی و تاییدیه مدرک کاردانی ، برای داوطلبانی که قصد ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته را دارند ، الزامی است. هم چنین پس از قبولی ، دو ماه به این افراد فرصت داده می شود تا لیست ریزنمرات مقطع کاردانی خود را به دانشگاه ، تحویل دهند.

شهریه دانشگاه آزاد واحد سما تربت حیدریه 98 – 99

از آن جا که دانشگاه آزاد ، یکی از دانشگاه های شهریه پرداز است ، میزان شهریه آن ، یک علامت سوال در ذهن اکثریت داوطلبان ایجاد کرده است. پیش از پرداختن به مبلغ شهریه آزاد ، باید بگوییم که شهریه هر ترم این دانشگاه ، به دو بخش ثابت و متغیر ، تقسیم می شود. قسمت ثابت شهریه ، میزان کمتری از شهریه هر ترم را تشکیل داده و معمولا تا پایان دوره تحصیل دانشجو ثابت بوده و کمتر ، دچار تغییر می شود.

عامل اصلی متغیر بودن شهریه دانشگاه آزاد در هر ترم و برای هر دانشجو ، قسمت متغیر شهریه است که با توجه به رشته ، تعداد و نوع واحدهای هر ترم ، برای دانشجویان مختلف ، متفاوت است. این شهریه ، حتی در طول دوره تحصیل دانشجو نیز ، افزایش می یابد.

علاوه بر افزایش شهریه متغیر با گذر زمان ، با شروع هر سال تحصیلی حدود 10 الی 15 درصد به شهریه مصوب هر سال ، افزوده می شود. بر اساس آخرین تغییرات میزان شهریه دانشگاه های آزاد ، می توان گفت مبلغ آن ، به طور میانگین در هر ترم ، مطابق جدول زیر می باشد.

میانگین مبلغ شهریه هر ترم دانشگاه آزاد 98
رشته های علوم پایه و انسانیرشته های فنی مهندسی
1 میلیون و 450 هزار تومان الی 2 میلیون و 300 هزار تومان1 میلیون و 750 هزار تومان الی 2 میلیون و 900 هزار تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد سما تربت حیدریه 98 – 99

در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد ، تمامی رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ارائه شده برای دوره های کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته بیان می شوند. اما جهت سهولت دسترسی شما عزیزان ، به رشته های ارائه شده در این واحد دانشگاهی ، حدول زیر را تهیه کرده ایم.

لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد واحد سما تربت حیدریه در نیمسال اول 98
رشته های کاردانی پیوسته
حسابداریالکتروتکنیک – برق صنعتی
تربیت بدنینقشه کشی عمومی – نقشه کشی و طراحی صنعتی
الکترونیک – الکترونیک عمومینقشه کشی معماری – معماری
الکتروتکنیک – تاسیسات الکتریکینقشه برداری – نقشه برداری
نرم افزار کامپیوتر


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره