تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96
ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در چندین سال اخیر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی و کارشناسی باعث گرایش داوطلبان بسیاری به تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد  شده است و با توجه به ارائه رشته های متنوع این نوع دانشگاه این سوال برای دانشجویان بوجود آمده است که آیا امکان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد وجود دارد؟ یا خیر.پاسخ این سوال مثبت است و امکان ثبت نام بدون کنکور داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد فراهم است اما در صورت داشتن سهمیه استعداد درخشان.اکنون ممکن است این سوال برایتان بوجود بیاید که سهمیه درخشان چه نوع سهمیه ای است و به چه کسانی تعلق می گیرد؟ برای دریافت پاسخ این سوال به توضیحاتی که مشاوران مرکز ایران مشاوره در ادامه مطلب بیان کرده اند توجه کنید.

سهمیه استعداد های درخشان به چه کسانی تعلق می گیرد ؟

در صورتی که دانشجویان یکی از شرایط زیر را داشته باشند جزو استعدادهای درخشان محسوب می شوند و با استفاده از این سهمیه این امکان را خواهد داشت تا با استفاده از تسهیلات خود برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

1-دانشجویان ممتازی که در مدت زمان تحصیلی 8 ترم در مقطع کارشناسی دانش آموخته شده اند و یا پس از 6 نیمسال تحصیلی موفق به گذراندن 110 واحد درسی شده اند و جزو 10 درصد دانشجویان برتر هم رشته و هم دوره خود  از نظر میانگین کل محسوب می شوند.ضمن اینکه رتبه های کشوری آنان در آزمون سراسری در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک و علوم تجربی رتبه زیر 100  و در گروه آزمایشی علوم انسانی رتبه ی زیر 50 و در گروه آزمایشی هنر و زبان نیز رتبه زیر 20 بوده باشند.برای آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 و میزان شهریه کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه آزاد 96 کلیک کنید.

2-دانشجویان برگزیده شده در المپیاد های علمی – دانشجویی با کسب رتبه اول تا پانزدهم در مرحله نهایی.

3-دانشجویان برگزیده شده در جشنواره های علمی معتبر به عنوان مثال جشنواره های خوارزمی، فارابی، رازی و… البته در صورت کسب رتبه اول تا سوم.

4-دانشجویان نمونه کشوری ضمن معرفی معاونت دانشجویی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری البته در صورت هم تراز بودن میانگین کل با 15 درصد دانشجویان برتر هم دوره و هم رشته خود.

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با یکدیگر، تغییراتی هم در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 بوجود آمده است یعنی بر خلاف سال های گذشته که ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد صورت می گرفت، در سال 96 اینگونه نخواهد بود.طبق بررسی های انجام شده در رابطه با زمان ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد قرار بود که در نیمه دوم خرداد ماه ثبت نام انجام شود که احتمالا این اتفاق در تیر ماه بیفتد.اما در حال حاضر تاریخ مشخصی در دست نیست.بنابراین پیشنهاد می کنیم برای اطلاع دقیق از تاریخ دقیق ثبت نام با در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شوید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

1-رتبه ی دانشجویان در مقطع کاشناسی در ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 تاثیری ندارد و در نظرگرفته نمی شود.

2- کسب معدل بالای 17 برای رشته های علوم انسانی و معدل 16 برای رشته های دیگر از شرایط دیگر ثبت نام خواهد بود.البته به استثنای(دانشجویانی که مشمول دروس معادل سازی شده هستند). این دانشجویان در صورت کسب معدل بالای 17 هم امکان ثبت نام را نخواهند داشت.

3-دانشجویان پذیرفته شده امکان تغییر رشته و یا جابه جایی (تغییر محل تحصیل) را نخواهند داشت.

4- مرخصی و ترم تابستانی بدون احتساب در سنوات مشمول نیمسال تحصیلی نخواهد بود به شرط آن که تعداد نیمسال تحصیلی برای دوره ی کارشناسی پیوسته 8 نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته 4 نیمسال بیشتر نشود.

5-داوطلبان مشمول وظیفه عمومی در صورت پذیرفته شدن در زمان ثبت نام ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز از جمله مدرک وضعیت وظیفه عمومی خواهند بود.

6-دانشجویان در هنگام ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 امکان انتخاب حداکثر 100 رشته محل را خواهند داشت.

7-امکان پذیرش دانشجویان واجد شرایط تنها یک بار در هر سال تحصیلی و در رشته های همنام وجود خواهد داشت.

زمان اعلام نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96

به احتمال بسیار زیاد در شهریور ماه 96 شاهد اعلام نتایج بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 باشیم.اما در خصوص آمار پذیرفته شدگان در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد لازم است بدانید که  طبق روال هرساله دانشجویان در صورت دارا بودن شرایطی که در قسمت بالا عنوان کردیم امکان قبولی در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 در انتخاب های اولشان را خواهند داشت.در صورت تمایل می توانید برای انجام  مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوران ما تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره