تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

چند سالی است که دانشگاه آزاد علاوه بر پذیرش با کنکور، به صورت بدون کنکور نیز دانشجو می پذیرد و همین امر باعث استقبال بسیار زیاد داوطلبان شده و داوطلبان تمایل دارند به جای تحمل استرس شرکت در کنکور، در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام و تحصیل نمایند. دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد و دکتری به صورت بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می نماید. هر چه به آغاز سال تحصیلی 87 – 98 نزدیک تر می شویم داوطلبان بیشتری با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس می گیرند تا از زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی و کارشناسی، شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مطلع شوند. به همین جهت تصمیم گرفتیم با نگارش این مطلب به پرتکرارترین سوالات داوطلبان درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 در قالب یک مقاله پاسخ دهیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم ابتدا این مطلب را با دقت و تا انتها مطالعه کنید. مطمئنا با مطالعه این مطلب به پاسخ بیشترین سوالات خود خواهید رسید. چنانچه پس از مطالعه این مطلب، باز هم سوال یا ابهامی برایتان باقی ماند، می توانید از طریق تماس با مشاوران مرکز، پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید، مشاوران مرکز ایران مشاوره، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

دانشگاه آزاد بیش از 90 درصد رشته های خود را به صورت بدون کنکور ارائه می دهد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97

ثبت نام بدون کنکور مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد دو نوبت انجام می شود. ثبت نام اول برای داوطلبان ورودی مهر و ثبت نام دوم برای داوطلبان ورودی بهمن ماه می باشد. لازم است به اطلاع داوطلبانی که قصد دارند در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند، برسانیم که دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی و کارشناسی ورودی مهر دانشگاه آزاد 97 تقریبا اوایل شهریور ماه و دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی و کارشناسی ورودی بهمن دانشگاه آزاد 97 اوایل دی ماه منتشر خواهد شد و شما می توانید با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org و خرید کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در رشته محل مورد علاقه خود اقدام نمایید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب رشته بدون کنکور با انتخاب رشته با کنکور دانشگاه آزاد متفاوت است. در انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97 شما امکان انتخاب 100 کد رشته محل را خواهید داشت ولی در ثبت نام بدون کنکور شما تنها امکان انتخاب یک کد رشته محل را خواهید داشت. ضمنا لازم به ذکر است که ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیازی به اعلام نتایج ندارد و شما به محض ثبت نام، پذیرفته خواهید شد مگر آن که ظرفیت رشته محل انتخابی شما تکمیل شده باشد. بنابراین توصیه می کنیم ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنید چرا که ممکن است ظرفیت رشته محل مورد نظر شما در همان روزهای ابتدای ثبت نام تکمیل گردد.

” جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید. “

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 97

ثبت نام در رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 97 دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که تنها داوطلبان واجد شرایط مجاز به ثبت نام در این رشته ها هستند. این شرایط عبارتنداز :

شرایط عمومی

  • اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  • عدم عناد ( دشمنی ) با نظام جمهوری اسلامی ایران
  • عدم اعتیاد به مواد مخدر
  • نداشتن فساد اخلاقی
  • داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته تحصیلی انتخابی
  • دانشجو نباید جهت شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قوانین جمهوری اسلامی ایران هیچگونه منعی داشته باشد.

شرایط اختصاصی

  • داشتن دیپلم نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و یا اشتغال به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه
  • افراد دارای دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جدید که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی نمی باشند، حق ثبت نام در این دوره را ندارند.
  • افراد مشمولی که قبلا در دانشگاه تحصیل کرده و اخراج شده یا از تحصیل انصراف داده اند و تحصیلات آنان ناتمام مانده و یا منجر به دریافت مدرک مقطع پایین تر شده است، مجاز به ثبت نام نمی باشند، مگر افرادی که موفق به دریافت کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت وظیفه عمومی شده باشند.
  • از متقاضیان رشته موسیقی در محل دانشگاه انتخابی آزمون عملی و مصاحبه فرهنگی به عمل خواهد آمد و در صورت قبولی می توانند در محل دانشگاهی ثبت نام نمایند. لذا دریافت رسید ثبت نام برای این رشته به منزله پذیرش در این رشته نمی باشد.

انواع تسهیلات اعطایی به دانشجویان مقاطع مختلف

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره