سه شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

با توجه به اهمیت تحصیل در جامعه، اکثر دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی، بخش اعظمی از ظرفیت پذیرش خود را به پذیرش دانشجویان به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی آن ها (با ملاک معدل کتبی دیپلم) اختصاص می دهند. طبق روال هر ساله، در سال 99 نیز شاهد پذیرش داوطلبان در دانشگاه های سراسری به صورت بدون آزمون می باشیم.

متقاضیان زیادی که بنا به هر دلیل در کنکور سراسری شرکت نکرده اند و یا موفق به قبولی در رشته مورد علاقه خود نشده اند، دیگر نیازی به ثبت نام کنکور سراسری نداشته و می توانند بدون حضور در جلسه آزمون در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنید.

پذیرش بدون کنکور دانشجو در دانشگاه ها، معمولا دو مرتبه در سال و برای دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه صورت می گیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، تنها 15 درصد از رشته محل های تحصیلی از طریق شرکت در کنکور سراسری ارائه می شوند. لذا پذیرش دانشجویان در 85 درصد از کد رشته ها، فقط با ملاک سوابق تحصیلی انجام می گیرد. با توجه به این که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 در دو نیمسال بهمن و مهر انجام می شود، داوطلبان می بایست در موعد مقرر، نسبت به انجام مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 99

ثبت نام داوطلبان ورودی مهر ماه، معمولا به صورت اینترنتی انجام می شود و لازم است متقاضیان پس از دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 99 و اطلاع از مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، شرایط و ضوابط مربوطه، میزان تاثیر سهمیه در پذیرش بدون کنکور سراسری و همچنین آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری، به سایت مربوطه مراجعه کرده و مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

ثبت نام دانشجویان در مرحله پذیرش بدون کنکور مهر ماه که بنا بود از روز سه شنبه مورخ 20 اسفند ماه 98 آغاز شود و تا تاریخ 31 شهریور 99 ادامه داشته باشد، به تعویق افتاد. به این ترتیب بر اساس اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش؛ ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان متقاضی پذیرش با سوابق تحصیلی، از 5 مرداد ماه آغاز گشت و تا 1 شهریور ماه نیز ادامه داشت.

از آن جایی که طبق روند سال های اخیر، امکان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری وجود دارد، امسال نیز برای آن دسته از متقاضیانی که تا تاریخ مذکور برای ثبت نام اقدام ننموده‌اند، تا روز دوشنبه مورخ 7 مهرماه 99 مهلت ثبت‌نام در این آزمون تمدید شده است. همچنین این مهلت برای بار دیگر تمدید گشته است، در نتیجه داوطلبان می توانند تا روز دوشنبه مورخ 14 مهر ماه 99 نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدامات لازم را انجام دهند. آن دسته از متقاضیانی که قبلا نام نویسی کرده اند، می توانند در صورت تمایل اطلاعات ثبت نامی خود را ویرایش نمایند.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 99

ثبت نام علاقه مندان در نیمسال دوم تحصیلی یعنی بهمن ماه، معمولا به صورت حضوری انجام می شود و داوطلبان باید شخصا به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و با ارائه مدارک مورد نیاز، مراحل مربوطه را به انجام برسانند. با توجه به این که هنوز سازمان سنجش اطلاعیه ای در مورد پذیرش بهمن ماه سال 99 منتشر نکرده است، نمی توان درباره زمان دقیق آن اظهار نظر نمود.

این دوره از پذیرش دانشجویان در سال 98، از 28 آبان آغاز شد و تا 15 دی ماه ادامه داشت. با در نظر گرفتن مدت زمان فوق، می توان پیش بینی کرد در سال 99 نیز پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی آن ها در دانشگاه های سراسری، در بازه زمانی مشابه انجام شود. شما کاربران گرامی می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور یا کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از آخرین اخبار مرتبط با پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها مطلع شوید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

برای آن که بتوانید در رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری به تحصیل بپردازید، لازم است از شرایط عمومی و اختصاصی لازم برخوردار باشید. این شرایط از سوی سازمان سنجش آموزش کشور تعیین شده و در دفترچه راهنمای ثبت نام نیز قید می گردند. توجه داشته باشید که تاریخ های مندرج در شرایط ذکر شده، برای ورودی مهر ماه است و در صورت انتشار دفترچه مربوطه برای نیمسال بهمن ماه، تاریخ های مذکور بروزرسانی خواهند شد. شرایط عمومی و اختصاصی لازم به شرح زیر می باشند.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد داشتن به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی، فراماسونری و وابستگان آن ها
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم مخالفت و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام، یعنی 1 شهریور ماه سال 99، اخذ شوند.)
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 98 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 99، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 97 و قبل از آن) برای حضور در این مرحله از پذیرش، باید تا تاریخ 31 مرداد ماه 99 نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام نمایند.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.

هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله (مهر ماه) می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

همان طور که گفته شد، افراد می توانند برای دو نیم سال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه جهت ثبت نام در دانشگاه ها و بدون گذراندن مرحله آزمون، اقدام نمایند. برای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه ها بایستی شرایط مورد نظر جهت ثبت نام را با دقت مورد مطالعه قرار دهید و طبق مراحل ذکر شده در ادامه این مقاله، نام نویسی خود را تکمیل نمایید.

نحوه نام نویسی برای داوطلبان ورودی مهر ماه 99

دفترچه ثبت نام بدون کنکوز سراسری 99 برای نیمسال اول تحصیلی، در بهمن ماه منتشر شد و متقاضیان در صورت احراز شرایط لازم می توانند برای ورودی مهر ماه 99 اقدام به ثبت نام کنند. این مرحله از پذیرش دانشجویان به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان می بایست مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله، فرآیند ثبت نام خود را در به انجام برسانند.

پیش از مراجعه به سایت و اقدام به ثبت نام، داوطلب موظف است، مدارک و اطلاعات مورد نیاز از جمله کد رشته های مد نظر خود را آماده کند تا در روند نام نویسی دچار مشکل نشود.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شوید و گزینه “سراسری” از منوی سمت راست صفحه، انتخاب نمایید.
 • در این مرحله بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99)” کلیک نمایید.
 • گزینه “خرید کارت اعتباری” از منوی اصلی سمت راست صفحه به منظور پرداخت هزینه نام نویسی بفشارید.
 •  هزینه ثبت نام به مبلغ 37 هزار و 500 تومان از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز نمایید تا سایت شماره پیگیری پرداخت را در اختیار شما قرار دهد.
 •  به صفحه اول سامانه بازگردید و بر روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99)” مجددا کلیک کنید.
 • در این صفحه شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه را وارد نمایید.
 •  عکس داوطلب را مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، بارگذاری کنید.
 •  فرم تقاضانامه اینترنتی را تکمیل کنید و حداکثر 100 کد رشته درج نمایید.

پس از این طی مراحل فوق، صدور شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی از سوی سامانه، به منزله تکمیل فرآیند نام نویسی می باشد. فراموش نکنید که حتما از فرم انتخاب رشته خود پرینت تهیه کرده و آن را به همراه دو کد دریافتی، تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

نحوه نام نویسی برای داوطلبان ورودی بهمن ماه 99

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نیمسال دوم تحصیلی معمولا به صورت حضوری انجام می شود. بدین ترتیب که ابتدا داوطلبان به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و مبلغی را بابت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت می نمایند.

پس از واریز وجه، متقاضیان می بایست دفترچه مربوطه را نیز از سایت مذکور دانلود کرده و با توجه به رشته های ارائه شده، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. در قسمت انتهایی دفترچه، یک فرم تقاضانامه قرار داده شده است که داوطلبان بایستی از آن پرینت تهیه نموده و به تکمیل اطلاعات و درج کد رشته های مورد نظر خود بپردازند.

هم چنین داوطلبان برای پیگیری روند ثبت نام خود باید در موعد مقرر، این فرم را همراه با دیگر مدارک مورد نیاز به دانشگاه مد نظر خود ارائه داده و سایر مراحل نام نویسی را به صورت حضوری به انجام برسانند.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

برای اطلاع از این که رشته های مورد نظرتان در کدام واحدهای دانشگاهی ارائه شده است، باید دفترچه راهنمای ثبت نام را از سایت سنجش دریافت نمایید. لازم به ذکر است که این دفترچه فقط شامل رشته های بدون کنکور دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پیام نور و غیرانتفاعی می باشد.

شما می توانید جهت دریافت فایل پی دی اف (pdf) دفترچه ها، روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید. شایان ذکر است دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته ورودی مهر ماه و اصلاحات سری اول و دوم، برای سال 99 جهت آشنایی شما عزیزان با رشته های ارائه شده در جدول زیر قرار داده شده است.

توجه داشته باشید که به محض انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه سال 99، لینک دانلود آن در جدول زیر قرار داده خواهد شد. این نکته را فراموش نکنید که همزمان با آغاز زمان ثبت نام دانشگاه ها در هر سال، دفترچه ای جدید منتشر خواهد شد. بنابراین دفترچه های ارائه شده در تاریخ های گذشته فاقد اعتبار می باشند.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 99

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه اصلاحات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 (سری اول)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه اصلاحات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 (سری دوم)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه اصلاحات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 (سری سوم)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 99

(به محض انتشار، این لینک فوق فعال خواهد شد.)

علاوه بر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99، داوطلبان می توانند از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 نیز بدون شرکت در کنکور سراسری، به تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازند. این دسته از متقاضیان می توانند با در نظر گرفتن لیست رشته های بدون کنکور آزاد 99 با و ارائه مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور، نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. همچنین اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه سراسری هستید می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

سوالات متداول 

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری چگونه انجام می گیرد؟

نام نویسی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد که مراحل و توضیحات لازم، در این مقاله آورده شده است.

2- مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری برای سال 99 تا چه زمانی تمدید شده است؟

آن دسته از متقاضیانی که در بازه زمانی مشخص شده برای ثبت نام اقدام ننموده‌اند، تا روز 7 مهر ماه 99 می توانند نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام نمایند.

3- زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری برای سال 99 چه تاریخی می باشد؟

ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان متقاضی پذیرش با سوابق تحصیلی، از 5 مرداد ماه 99 آغاز می گردد و تا 1 شهریور ماه 99 نیز ادامه دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۰۶ نظر

 1. Avatar

  سلام
  آیا براساس سوابق میشه رشته حسابداری دانشگاه های روزانه بدون کنکور رفت؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به دفترچه ی انتخاب رشته ی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال اول سال ۱۳۹۹، هیچ پذیرشی برای دوره ی روزانه ی رشته ی حسابداری انجام نمی گیرد.

 2. Avatar

  سلام با معدل کتبی ۱۶ با معدل کل ۱۷.۴۲ احتمال قبولی در مهندسی شیمی دانشگاه پیام نور چقدر است؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای قبولی در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کتبی نهایی و کل دیپلم شما، ظرفیت رشته ی مدنظر، تعداد داوطلبین و معدل آن ها دخیل می باشد.

 3. Avatar

  سلام معدل کتبی دیپلم من ۱۳/۶۶ شده است ایا من برای ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی میتوانم از طرح ترمیم معدل استفاده کنم یا این طرح فقط برای داوطلبان شرکت در کنکور است؟

 4. Avatar

  سلام برای ثبت نام حضوری در دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر در رشته مدیریت بازرگانی با معدل ۱۲/۱۸و معدل کل ۱۸/۸آیا شانس قبولی دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید به دانشگاه مراجعه کنید و در صورت موافقت، ثبت نام خود را انجام دهید.

 5. Avatar

  سلام
  ببخشید دانشگاه های روزانه که با سوابق تحصیلی هستند هزینه داره؟
  اگه نداره پس چرا مردم کنکور میدن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، تحصیل در دانشگاه سراسری دوره روزانه، بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی شهریه ای ندارد، و علت اینکه داوطلبان در کنکور سراسری شرکت می کنند این است که رشته های پرطرفدار در دانشگاه های سراسری بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی ارائه نمی شوند.

 6. Avatar

  سلام من میخوام الان دانشگاه ثبت نام کنم هنوزم ثبت نام میکنن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر برای ثبت نام مراجعه نمایید.

 7. Avatar

  سلام من با دیپلم انسانی میتونم بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه سراسری یا ازاد رشته مهندسی کامپیوتر بخونم؟ امکانش هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، محدودیتی از بابت انتخاب رشته برای شما نخواهد داشت.

 8. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  من همیشه مزاحمتون میشم و همیشه مشکلم رو حل میکنید

  الان من بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد رشته مورد نظر خودمو قبول شدم
  وارد بخش آموزشیار که میشم برای ثبت نام ، یه قسمت هست که باید عکس مدرک نظام وظیفمونو آپلود کنیم
  من تازه امسال دیپلم گرفتم و متولد تیر ماه ۸۱ هستم
  الان دقیقا تو این قسمت باید چه چیزی رو آپلود کنم؟!
  خیلی لطف میکنین اگه راهنمایین کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، شما می بایست به پلیس ۱۰+ مراجعه نموده و تأییدیه ی لازم را دریافت نمایید و در صفحه ی مورد نظر بارگزاری کنید

 9. Avatar

  سلام خسته نباشید از من سوابق تحصیلی ثبت نام کردم از کجا باید بفهمم چی قبول شدم

 10. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  من رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد و همچنین سراسری و آزاد با آزمون ثبت نام کردم
  طبق نتایج، قبولی دانشگاه آزاد بدون آزمون رو داشتم از اونجایی که نتایج قبولی های با آزمون هنوز نیومده مستاصلم که ثبت نام کنم یا نه؟!
  اگر ثبت نام کنم بعدا بخوام قبولی دانشگاه آزاد با آزمون رو برم شهریه استرداد میشه ولی سراسری قبول بشم تکلیف به چه صورته؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به اطلاعیه های دانشگاه آزاد اسلامی شما می توانید در دانشگاهی که قبول شده اید ثبت نام کنید و پس از اعلام نتایج کنکور می توانید مدارک لازم را از دانشگاه بگیرید و در دانشگاهی که از طریق کنکور در آن قبولی کسب کرده اید، اقدام به ثبت نام کنید. لازم به ذکر است شهریه ی پرداختی قابل استرداد می باشد.

 11. Avatar

  سلام من تو دانشگاه براساس سوابق تحصیلی پذیرش شدم الان میخام بدونم برای ثبت نام چه مراحلی رو باید پیش برم و از کجا شروع کنم لطفن راهنمایی کنید ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام، با استناد به اطلاعیه ی سازمان سنجش در خصوص دانشگاه های بر اساس سوابق تحصیلی، در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه نمایید، و در صورت که دانشگاه برنامه زمانی مشخصی در سایت درج ننموده باشد، باید طبق برنامه ی زمانی مشخص شده در سایت سنجش به صورت حضوری اقدام نمایید.

 12. Avatar

  سلام … من ثبت نام با سوابق تحصیلی انجام دادم … از کجا بفهمم کجا قبول شدم
  میشه راهنمایی کنین لطفا

  • ایران مشاوره

   با سلام، اعلام نتایج رشته های بدون آزمون در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد. برای اطلاع از آخرین اطلاعیه ها و اعلام نتایج به سایت سازمان سنجش مراجعه بفرمایید.

 13. Avatar

  سلام من دیپلم حسابداری دارم میخواستم بدونم چجوری برای دانشگاه بدون کنکور و بدون ازمون اقدام کنم و مهلت ثبت نامش تا کی هست لطفا راهنماییم کنید ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون می بایست از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایید. مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ می باشد.

 14. Avatar

  کسی که دیپلم تجربی هستش میتونه معماری براساس سوابق تحصیلی شرکت کنه؟ یا باید حتما دیپلم ریاضی باشه؟

 15. Avatar

  سلام خسته نباشید ،یه سوال داشتم ازتون…
  اگه هم بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنیم و هم بر اساس رتبه کنکور ،اولویت قبولی با کدوم هستش؟
  چون احتمال داره که با رتبم نتونم دانشگاه مدنظرم رو قبول شم و میخام محض اطمینان با سوابق تحصیلی هم انتخاب رشته کنم
  ولی اگه یک درصد با رتبم جایی قبول شم،چون با سوابق تحصیلی هم اقدام کردم ،چه اتفاقی میفته؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. انتخاب رشته در رشته های با آزمون و بدون آزمون هیچ تداخلی با هم نخواهد داشت و در صورت داشتن شرایط لازم، یک قبولی در رشته های یا آزمون و یک قبولی در رشته های بدون آزمون آورده و یکی را به دلخواه انتخاب می نمایید.

 16. Avatar

  سلام آیا دانشگاه روزانه بدون کنکور که با شرط معدله شهریه دارد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، خیر برای دوره ی روزانه ی دانشگاه های سراسری شهریه ای در نظر گرفته نمی شود.

 17. Avatar

  سلام ایابا معدل ۱۶/۴۹از کارودانش میتونم در مهندسی کامپیوتر با سوابق تحصیلی دانشگاه برم وشانس پذیرش چقدر هست احتمال داره که اصلا پذیرفته نشم بعدش میتونم دانشگاه ازاد برم همین رشته

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، قبولی در دوره های بدون آزمون به شرایط مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تعداد انتخاب ها و تنوع انتخاب ها و… بستگی دارد.

 18. Avatar

  سلام اگر رشته های بدون کنکور هم آزاد و هم سراسری انتخاب رشته کرده باشیم صد در صد قبول میشیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. با توجه به ظرفیت دانشگاه ها برای هر رشته و تعداد افراد ثبت نام کننده، انتخاب رشته شما بررسی خواهد شد.

 19. ایران مشاوره

  با سلام و درود. نتایج ثبت نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی معمولا دو تا سه هفته پس از پایان ثبت نام روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. لازم به ذکر است ثبت نام تا روز هفتم مهر ادامه دارد.

 20. Avatar

  سلام منظور از محل اخذ مدرک سال دوم که توی ثبت نام بدون کنکور هست برای نظام جدید یعنی کدوم سال ؟ لطفا پاسخ بدید ممنون

 21. Avatar

  سلام و خستهنباشید ایا این رشته های بدون کنکور ارشد…روزانه هم میشه قبول شد برای منی که مدل کارشناسیم ۱۴/۸۰ هست اگه پاسخ بدین ممنون میشم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت آزمون استخدامی سال ۱۳۹۹، در صورتی که دانشجوی استعداد درخشان شده باشید، مجاز به شرکت در دوره های بدون آزمون می باشید.

 22. Avatar

  سلام وقت بخیر،زمان ثبت معدل برای داوطلبانی‌که امسال فارغ تحصیل شده اند در کنکور سرلسری چه زمانی می باشد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، از تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ تا ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ می باشد.

 23. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی شبانه یک دانشگاه هستم و الان ترم جدید رو ثبت نام کردم میخواستم بدونم اگر رشته های بدون کنکور رو ثبت نام کنم و قبول بشم ولی دانشگاه قبلی رو انصراف ندم و دانشگاه جدید رو ثبت نام نکنم آیا اگر منصرف بشم میتونم به همون تحصیل شبانه ادامه بدم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با توجه به اینکه شما دانشجوی دوره شهریه پرداز می باشید، در صورت قبولی در دوره های بدون آزمون و عدم ثبت نام در رشته قبولی، مانعی جهت ادامه تحصیل در رشته قبلی وجود ندارد.

 24. Avatar

  سلام خسته نباشین تا الان سه بار کامنت گذاشتم اما جواب ندادین …
  دوباره میخواستم بپرسم بنظرتون شانس قبولی در رشته مرمت بناهای تاریخی دانشگاه سبزوار یا جندی شاپور که ظرفیت هرکدوم ۵۰ نفر هست با معدل کتبی ۱۶/۷۷ و معدل کل ۱۹ چقدره؟ امیدی داشته باشم یا نه

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به اینکه معدل خاصی برای این دوره از دانشگاه ها (ثبت نام بدون آزمون) در نظر گرفته نشده است لذا هرچه معدل بالاتر باشد شانس قبولی نیز با توجه به ظرفیت موجود و تعداد افراد ثبت نام کننده بیشتر می شود.

 25. Avatar

  سلام آیا با معدل کتبی۱۵.۸۴ومعدل کل دیپلم ۱۸.۱۲ رشته زبان انگلیسی غیر انتفاعی شیراز قبول شد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، قبولی در دوره های بدون آزمون به شرایط مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تعداد انتخاب ها، تنوع انتخاب ها و… بستگی دارد.

 26. Avatar

  اگر برای قبولی رشته مشاوره دانشگاه فرهنگیان تراز بالای۶۵٠٠ ضروریست پس چرا شما در جواب یکی از کاربران گفتید با معدل١۵/۶٢ شانس قبولی در رشته مشاوره در دانشگاه های دولتی با سوابق تحصیلی متوسط است،برای من قبولی در رشته مشاوره مهم است با سوابق تحصیلی نه دانشگاه خاصی

 27. Avatar

  سلام
  با معدل کل١٧:۶۵ و معدل نهایی١٧:٩١ می توان بدون کنکور در رشته مشاوره دانشگاه فرهنگیان قبول شد؟

 28. Avatar

  سلام…با معدل کتبی ۱۵.۵ و معدل کل ۱۷.۸ تجربی شانس قبول برای دانشگاه ازاد ،رشته مهندسی کامپیوتر چقدر هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، قبولی در دوره های بدون آزمون به شرایط مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تنوع انتخاب ها و تعداد انتخاب ها بستگی دارد.

 29. Avatar

  سلام خسته نباشید.
  در رشته حسابداری دانشگاه فنی حرفه ای ولیعصر و شریعتی
  میشه بدون ازمون ثبت نام کرد؟

  • خانم واحدی

   باسلام، رشته ی حسابداری جزو رشته هایی می باشد که باید حتما برای ورود به دانشگاه های سراسری فنی و حرفه ای، کنکور کاردانی فنی و حرفه ای را شرکت نمایید.

 30. Avatar

  سلام.
  بامعدل ۱۷.۷۷ امکان قبولی در رشته حسابداری دانشگاه فنی حرفه ای ولیعصر هست ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، قبولی در دوره های بدون آزمون به شرایط مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تنوع انتخاب ها، تعداد انتخاب ها و… بستگی دارد.

 31. Avatar

  سلام حداقل معدل برای پذیرش رشته میکروبیولوژی بدون کنکور چنده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، پذیرش در دوره های بدون آزمون به شرایط مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تنوع انتخاب ها، تعداد انتخاب ها و … بستگی دارد.

 32. Avatar

  سلام آیا دانشجوها هم میتونن در آزمون بدون کنکور شرکت کنند

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور سال ۱۳۹۹، دانشجوهای دوره غیر روزانه مجاز به ثبت نام در آزمون می باشند.

 33. Avatar

  سلام با معدل کتبی ۱۲ و کل ۱۵ امیدی به قبولی در رشته ی مبانی فقه و حقوق دانشگاه آزاد یا پیام نور هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با دارا بودن معدل کتبی دیپلم ۱۲ و معدل کل ۱۵، شانس قبولی در رشته مبانی فقه و حقوق دانشگاه آزاد و پیام نور، نسبتا ضعیف می باشد.

 34. Avatar

  سلام میخواستم بدونم با معدل کل ۱۷.۴۰ومعدل کتبی۱۵.۷۹شانس قبول در رشته های زیست شناسی سلولی مولکولی نوبت دوم و رشته های زبان نوبت دوم زابل رو دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با دارا بودن معدل کل ۱۷.۴۰ و معدل کتبی ۱۵.۷۹ شانس قبولی شما در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی نوبت دوم و رشته زبان نوبت دوم دانشگاه زابل متوسط می باشد.

 35. Avatar

  با سلام. آیا وقتی که در رشته بدون کنکور ثبت نام کردیم و دانشجو شدیم، امکان تغییر رشته به رشته با آزمون سراسری برای ما وجود دارد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، امکان تغییر رشته در دوره های بدون آزمون وجود ندارد.

 36. Avatar

  با سلام. آیا میشه وقتی که در رشته بدون کنکور ثبت نام کردیم و دانشجو شدیم، امکان تغییر رشته به رشته با آزمون سراسری برای ما وجود دارد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، دانشجویان دوره های بدون آزمون مجاز به انتقال و تغییر رشته نمی باشند.

 37. Avatar

  سلام میخواستم بدونم آیا امکانش هست با معدل کتبی ۱۵.۷۷ و معدل کل ۱۷ با سوابق تحصیلی در رشته ی مهندسی پزشکی دانشگاه دولتی قبول شد.

  • ایران مشاوره

   با سلام، با دارا بودن معدل کتبی ۱۵.۷۷ و معدل کل ۱۷ شانس قبولی شما در رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه های دولتی متوسط می باشد.

 38. Avatar

  سلام من رشته تجربی هستم و لی رشته مهندسی نفت غیر انتفاعی در انتخاب رشته بدون کنکور را انتخاب کرده ام ایا امکان دارد که در این رشته قبول شوم معدل کلم ۱۸.۵۰

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، قبولی در دوره های بدون آزمون به شریط مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تنوع انتخاب ها و تعداد انتخاب ها بستگی دارد.

 39. Avatar

  سلام
  تمدید نمیشه تاریخش؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با تمدید ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری، در سایت سازمان سنجش منتشر نشده است.

 40. Avatar

  سلام ببخشید با معدل دیپلم ۱۷.۲۵ و کتبی ۱۶.۱۳ شانسم برای قبولی در رشته های مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر تهران (پیام نور یا غیر انتفاعی) چقدره ؟ و اینکه اگر معدلم کم بود در صورت قبول نشدن میتونم با ترمیم معدل در زمستان از بهمن امسال وارد این داشنگاه ها بشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با دارا بودن معدل کل ۱۷.۲۵ و معدل کتبی ۱۶.۱۳ شانس قبولی در رشته ی مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر (دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی) بالا می باشد. همچنین برای ترمیم معدل می توانید در مدارس ثبت نام انجام دهید.

 41. Avatar

  سلام وقت بخیر. من توی کنکور ۹۹ شرکت کردم. میخواستم ببینم اگر توی رشته های بدون کنکور ثبت نام کنم و قبول بشم. و با توجه به نتایج کنکور توی کنکور هم قبول بشم، آیا امکانش هست که انتخاب رشتم رو از رشته های بدون کنکور به رشته های با کنکور تغییر بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، دوست عزیز شما می توانید هم در رشته های بدون آزمون و هم در صورت مجاز شدن در کنکورسراسری در رشته های با کنکور ثبت نام خود را انجام دهید.

 42. Avatar

  سلام
  من رشتم تجربیه و معدل کتبی دیپلمم ۱۷/۲۱ هست و سهمیه منطقه سه هستم ، در انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی رشته شیمی محض دانشگاه های مراغه ( ظرفیت ۴۰نفر و روزانه ) و ارمیه ( ظرفیت ۵۵ نفر و روزانه ) را انتخاب کردم ، میخواستم بدونم شانسم واسه قبولی چقدره و در کدام دانشگاه احتمال قبولیم بیشتره ؟
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام، با دارا بودن معدل کتبی دیپلم ۱۷/۲۱ شانس قبولی در رشته شیمی محض در دانشگاه مراغه و دانشگاه ارومیه (دوره روزانه) متوسط می باشد.

 43. Avatar

  سلام.من سال گذشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و نرفتم.حالا امسال میتونم دوباره بر اساس سوابق درخواست بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، در صورت قبولی در دوره روزانه به مدت ۱ سال از شرکت در دوره روزانه محروم می باشید.

 44. Avatar

  سلام با معدل ۱۴/۲۰ تجربی میتونم برق روزانه(بر اساس سوابق تحصیلی) قبول شم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام، با معدل ۱۴/۲۰، شانس قبولی شما در رشته ی مهندسی برق در دانشگاه دولتی (دوره روزانه) متوسط می باشد.

 45. Avatar

  با معدل کتبی نهایی ۱۵ رشته تجربی میتونم مهندسی پزشکی قبول بشم؟؟؟؟

 46. Avatar

  سلام
  با معدل ۱۵/۶۲احتمال قبولی در رشته مشاوره در یکی از دانشگاه های دولتی (بدون کنکور)هست؟

  • ایران مشاوره

   باسلام، با معدل ۱۵/۶۲ شانس قبولی شما در دانشگاه های دولتی (باسوابق تحصیلی) متوسط می باشد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره