تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 99
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به اهمیت تحصیل در جامعه و جایگاه ویژه آن ، اکثر دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی ، بخش اعظمی از ظرفیت پذیرش خود را به پذیرش دانشجویان به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی آن ها اختصاص می دهند. طبق روال هر ساله ، در سال 99 نیز شاهد پذیرش داوطلبان در دانشگاه های سراسری به صورت بدون آزمون خواهیم بود. متقاضیان زیادی که بنا به هر دلیل در کنکور سراسری شرکت نکرده اند و یا موفق به قبولی در رشته مورد علاقه خود نشده اند ، می توانند به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه شوند. بر اساس آخرین مصوبه مجلس شورای اسلامی در ارتباط با سنجش و پذیرش دانشجویان ، 85 درصد از ظرفیت دانشگاه های سراسری کل کشور ، به پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ، با ملاک معدل کتبی دیپلم و بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری اختصاص یافته است.

پذیرش بدون کنکور دانشجو در دانشگاه ها ، معمولا دو مرتبه در سال و برای دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه صورت می گیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور ، تنها 15 درصد از رشته محل های تحصیلی از طریق شرکت در کنکور سراسری ارائه می شوند. لذا پذیرش دانشجویان در 85 درصد کد رشته ها فقط با ملاک سوابق تحصیلی انجام می گیرد. با توجه به این که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 در دو نیمسال بهمن و مهر انجام می شود ، داوطلبان می بایست در موعد مقرر ، نسبت به طی مراحل ثبت نام خود اقدام نمایند.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 

ثبت نام داوطلبان ورودی مهر ماه ، معمولا به صورت اینترنتی انجام می شود و لازم است متقاضیان پس از دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 99 و اطلاع از شرایط و ضوابط مربوطه و هم چنین رشته های ارائه شده ، به سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری مراجعه کرده و مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

ثبت نام دانشجویان در مرحله پذیرش بدون کنکور مهر ماه که بنا بود از روز سه شنبه مورخ 20 اسفند ماه 98 آغاز شود و تا تاریخ 31 شهریور 99 ادامه داشته باشد به تعویق افتاد. به این ترتیب بر اساس اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش ؛ ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان متقاضی پذیرش با سوابق تحصیلی ، همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری (پذیرش با آزمون) که برنامه زمانی آن در مرداد ماه اعلام می شود ، انجام خواهد شد.

زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه

ثبت نام علاقه مندان در نیمسال دوم تحصیلی یعنی بهمن ماه ، معمولا به صورت حضوری انجام می شود و داوطلبان باید حضورا به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و با ارائه مدارک مورد نیاز ، مراحل مربوطه را به انجام برسانند. با توجه به این که هنوز سازمان سنجش اطلاعیه ای در مورد پذیرش بهمن ماه سال 99 منتشر نکرده است ، نمی توان درباره زمان دقیق آن اظهار نظر نمود.

این دوره از پذیرش دانشجویان در سال 98 ، از 28 آبان آغاز شد و تا 15 دی ماه ادامه داشت. با در نظر گرفتن مدت زمان فوق ، می توان پیش بینی کرد در سال 99 نیز پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی آن ها در دانشگاه های سراسری ، در بازه زمانی مشابه انجام شود. شما کاربران گرامی می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از آخرین اخبار مرتبط با پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها مطلع شوید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

برای آن که بتوانید در رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری به تحصیل بپردازید ، لازم است از شرایط عمومی و اختصاصی لازم برخوردار باشید. این شرایط از سوی سازمان سنجش آموزش کشور تعیین شده و در دفترچه راهنمای ثبت نام نیز قید می گردند. شرایط عمومی و اختصاصی لازم به شرح زیر می باشند. توجه داشته باشید که تاریخ های مندرج در شرایط ذکر شده ، برای ورودی مهر ماه است و در صورت انتشار دفترچه مربوطه برای نیمسال بهمن ماه ، تاریخ های مذکور به روز رسانی خواهند شد.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی ، فراماسونری و وابستگان آن ها
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم مخالف و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام یعنی 31 شهریور ماه سال 99 اخذ شوند.)
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 98 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند ، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 99 ، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 97 و قبل از آن) برای حضور در این مرحله از پذیرش ، باید تا تاریخ 31 مرداد ماه 99 نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام نمایند.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی ، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند ، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش ، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.

هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند ، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله (مهر ماه) می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

نحوه نام نویسی برای داوطلبان ورودی مهر ماه

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 برای نیمسال اول تحصیلی ، در 8 بهمن ماه منتشر شد و متقاضیان در صورت احراز شرایط لازم می توانند برای ورودی مهر ماه 99 اقدام به ثبت نام کنند. این مرحله از پذیرش دانشجویان به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان می بایست مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله ، فرآیند ثبت نام خود را به انجام برسانند. پیش از مراجعه به سایت و اقدام به ثبت نام ، مدارک و اطلاعات مورد نیاز از جمله کد رشته های مد نظر خود را آماده کرده تا در روند نام نویسی دچار مشکل نشوید.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست صفحه
 • کلیک روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99)”
 • انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” از منوی اصلی سمت راست صفحه به منظور پرداخت هزینه نام نویسی
 • واریز هزینه ثبت نام به مبلغ 37 هزار و 500 تومان از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و دریافت شماره پیگیری پرداخت
 • بازگشت به صفحه اول سامانه و کلیک روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99)”
 • وارد نمودن شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه
 • بارگذاری عکس داوطلب مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته
 • تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و درج حداکثر 100 کد رشته 

پس از این طی مراحل فوق ، صدور شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی از سوی سامانه ، به منزله تکمیل فرآیند نام نویسی می باشد. فراموش نکنید که حتما از فرم انتخاب رشته خود پرینت تهیه کرده و آن را به همراه دو کد دریافتی ، تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

نحوه نام نویسی برای داوطلبان ورودی بهمن ماه

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نیمسال دوم تحصیلی معمولا به صورت حضوری انجام می شود. بدین ترتیب که ابتدا داوطلبان به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و مبلغی را بابت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت می نمایند. پس از واریز وجه ، متقاضیان می بایست دفترچه مربوطه را نیز از سایت مذکور دانلود کرده و با توجه به رشته های ارائه شده ، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

در قسمت انتهایی دفترچه ، یک فرم تقاضانامه قرار داده شده است که داوطلبان بایستی از آن پرینت تهیه نموده و به تکمیل اطلاعات و درج کد رشته های مورد نظر خود بپردازند. هم چنین داوطلبان برای پیگیری روند ثبت نام خود باید در موعد مقرر ، این فرم را همراه با دیگر مدارک مورد نیاز به دانشگاه مد نظر خود ارائه داده و سایر مراحل نام نویسی را به صورت حضوری به انجام برسانند.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

برای اطلاع از این که رشته های مورد نظرتان در کدام واحدهای دانشگاهی ارائه شده است ، باید دفترچه راهنمای ثبت نام را از سایت سنجش دریافت نمایید. لازم به ذکر است که این دفترچه فقط شامل رشته های بدون کنکور دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، پیام نور و غیرانتفاعی می باشد.

شما می توانید جهت دریافت فایل pdf دفترچه ها ، روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید. شایان ذکر است دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته ورودی بهمن ماه سال 98 تنها جهت آشنایی شما عزیزان با رشته های ارائه شده می باشد و به محض انتشار آن در سال 99 ، لینک های مربوطه به روز رسانی خواهند شد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مهر ماه 99

(برای دریافت فایل ، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بهمن ماه 99

(به محض انتشار ، لینک فوق ، فعال می شود.)

علاوه بر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99 ، داوطلبان می توانند از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 نیز بدون شرکت در کنکور سراسری ، به تحصیل در رشته مورد علاقه خود بپردازند. این دسته از متقاضیان می توانند با در نظر گرفتن لیست رشته های بدون کنکور آزاد 99 ، نسبت به نام نویسی خود و ارائه مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور اقدام نمایند. چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از موضوعات فوق می باشید ، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۰۰ نظر

 1. Avatar

  سلام من رشته انیمیشن دوازدهم فنی هستم
  میخواستم بدونم با معدل ۱۹میتونم دانشگاه شریعتی قبول بشم؟
  لطفا به سئوالم جواب بدید
  ممنون

 2. Avatar

  سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم و البته پیش دانشگاهی رو هم تموم کردم می خواستم بدونم من می تونم در دانشگاه پیام نور درس بخونم ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   بله؛ با توجه به شرایط فوق الذکر چنانچه از سوی نظام وظیفه دارای منع نباشید، درصورت تمایل می توانید در مرحله پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه مذکور شرکت کرده و درصورت قبولی در رشته و واحد دانشگاهی مدنظر به ادامه تحصیل بپردازید.

 3. Avatar

  سلام. من رشته انسانی هستم .دیپلم رو امسال میگیرم . با معدل ۱۷ میتونم رشته معماری با سوابق تحصیلی قبول شم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. رشته معماری داخلی و یا مهندسی معماری در تعدادی از واحدهای دانشگاه آزاد بدون کنکور ارائه می شود و پذیرش نهایی شما بستگی به تعداد ظرفیت دانشگاه ها و افرادی که در رشته و دانشگاه مورد نظر ثبت نام می کند دارد و معدل شما هر چه بالاتر باشد شانس قبولی بالاتری نیز خواهید داشت.

 4. Avatar

  سلام من خرداد ۹۹ دیپلم فنی حرفه ای رو میگیرم
  میتونم با سوابق تحصیلی در دانشگاهی که رشته های ریاضی فیزیک داره قبول بشم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   بله ؛ در حال حاضر دارندگان مدرک دیپلم فنی و حرفه ای نظام جدید امکان نام نویسی در رشته های مربوط به گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی ، و علوم انسانی را دارا می باشند ، لذا چنانچه رشته مدنظر براساس سوابق تحصیلی ارائه شده باشد می توانید به ادامه تحصیل در رشته مذکور بپردازید.

 5. Avatar

  سلام میخواستم بدونم پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی یعنی فقط بر اساس معدل کتبی امتحان نهایی؟ یا منظورشون معدل کل سال دوازدهم هست با نمره های مستمر و امتحان های نوبت اول؟

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید عذر می خوام من فوق دیپلم رشته کامپیوتر هستم ( کار دانش) ایا می تونم به رشته دیگه ای برای لیسانس اقدام کنم ؟ چگونه ؟ سپاس فراوان از محبتتون

  • ایران مشاوره

   باسلام.
   امکان تغییر رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته در رشته های زیرمجموعه وزارت علوم وجود دارد. شما براساس رشته و دانشگاه مورد نظر خود {پذیرش براساس سوابق تحصیلی یا با کنکور}، می توانید اقدامات لازم را انجام دهید.

 7. Avatar

  سلام من کنکور تجربی ثبت نام کردم در حال حاظر میخوام با سوابق تحصیلی انتخاب رشته کنم اگه در دانشگاه بدون کنکور قبول نشدم شرکت در کنکور رو ازدست نمیدم؟؟
  یا اگر قبول شم و بخوام کنکور هم بدم انتخاب با خودمه که کدوم رو انتخاب کنم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت کرده و انتخاب رشته انجام دهید و همچنین از تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ الی ۱۳۹۹/۶/۳۱ در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری شرکت کنید و در صورت پذیرش از هر دو انتخاب رشته ، یکی از آنها را بر اساس تمایل انتخاب کنید.

 8. Avatar

  سلام .من دارم رشته تجربی میخونم .دیپلمم رو خرداد ۹۹میگیرم . میتونم تو رشته ی اموزش زبان انگیلسی بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بله در صورت تمایل می توانید در انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام انجام داده و برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظر اقدام کنید. لازم به ذکر است ثبت نام دانشگاه های سراسری برای مهر ماه سال ۱۳۹۹ از ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ آغاز می شود.

 9. Avatar

  سلام.
  من دیپلم الکترونیک نظام قدیم دارم.
  آیا میتونم با این مدرک ثبت نام کنم؟
  تو چه رشته هایی امکان ثبت نام دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، با توجه به اینکه که شما دارای مدرک فنی حرفه ای نظام قدیم می باشید . مجاز به ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته و در رشته تحصیلی همنام با دیپلم می باشید . در غیر این صورت می توانید در دانشگاه علمی کاربردی و در مقطع کاردانی ناپیوسته ادامه تحصیل دهید .

 10. Avatar

  سلام خسته نباشید من امسال قراره دیپلم بگیرم معدل این ترمم ۱۹/۴۰ هست البته سالهای قبل ۱۹/۷۰ بودم ،رشتم تجربیه ولی علاقه ای ندارم بهش میخوام ادبیات فارسی یخونم بدون کنکور خودمم کنکور ثبت نام کردم الان باید چکار کنم اصلا امیدی به قبولیم هست،میتونم تو سراسری روزانه قبول بشم؟الان ثبت نام کردم تداخلی ندارن؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام
   در صورتی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ( بدون آزمون ) را دارا باشید ، به هر میزان که معدل شما بالاتر باشد ، احتمال پذیرش بیش تر می شود . بنابراین با معدل ذکر شده احتمال قبولی شما در رشته زبان و ادبیات فارسی متوسط در نظر گرفته می شود ، و در صورت ثبت نام در کنکور علوم انسانی با برنامه ریزی صحیح و استفاده از منابع مناسب و … می توانید در دانشگاه های سراسری ادامه تحصیل داشته باشید .

 11. Avatar

  سلام خسته نباشین من دارم تجربی میخونم قراره امسال دیپلم بگیرم معدل ترم اول هم ۱۹/۴۰ هست البته پارسال ۱۹/۷۰ بود میخوام ادبیات بخونم کنکور تجربی هم ثبت نام کردم الان باید چیکار کنم؟اینا باهم تداخلی ندارن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه انتخاب رشته ، چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در رشته ادبیات فارسی را داشته باشید می بایست در آزمون سراسری و در گروه آژمایشی علوم انسانی شرکت نمایید.

 12. Avatar

  سلام ، من دیپلم تجربی دارم ، با معدل کتبی دیپلم ۱۵.۹۰ . به نظرتون مهندسی باغبانی دانشگاه ساری قبول میشم ؟ و اصلن جای امیدی هست ؟ این رشته ۳۰ نفر ظرفیت داره

  • ایران مشاوره

   با سلام ، با در نظر گرفتن شرایط ذکر شده ، به هر میزان که معدل شما بهتر باشد احتمال پذیرش شما در رشته مورد نظر بالاتر می رود . بنابراین احتمال قبولی شما در رشته مهندسی باغبانی دانشگاه ساری متوسط می باشد . پیشنهاد می شود با مراجعه به مشاوره تحصیلی تلفنی اطلاعات تکمیلی را به دست آورید .

 13. Avatar

  با سلام و عرض ادب و احترام و باآرزوی بهترین ها برای شما عزیزان من دیپلم تجربی رو دارم متاسفانه با معدل ۱۱ به نظر شما با این معدل پایین در رشته مشاوره دانشگاه پیام نور از زیر مجمعه رشته های انسانی با پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی می تونم قبول بشم لطفا منت سر حقیر گذاشته و بنده رو راهنمایی فرمایید

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی بستگی به تعداد ظرفیت خالی هر واحد دانشگاهی و تعداد داوطلبان ثبت نام شده دارد. معدل کل و معدل کتبی شما تعیین کننده اصلی برای قبولی می باشد.

 14. Avatar

  سلام،من امسال با سوابق تحصیلی دانشگاه قبول شدم و دانشجو هستم،میتوانم امسال مهرماه دوباره با سوابق شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   مطابق با دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه سال ۱۳۹۹ ، شما مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته در رشته و دانشگاه های مورد نظر می باشید . لازم به ذکر است در صورتی که پذیرش شما در سال ۱۳۹۸ در دوره روزانه بوده است ، صرفا مجاز به انتخاب رشته در دوره غیر روزانه هستید .

 15. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من در تکمیل ظرفیت بهمن ماه ۹۸در دانشگاه سراسری بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی)ثبت نام کرده‌ام ولی هنوز نتایج نیامده است
  سوالم این است آیا می‌توانم با این شرایط در کنکور۹۹شرکت کنم؟
  ازتون بی نهایت ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   بله ؛ لازم به ذکر است چنانچه شما در دوره روزانه نام نویسی کرده و پذیرفته شوید ، می بایست جهت شرکت در آزمون تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ انصراف قطعی خود را در واحد دانشگاهی ثبت نمایید ، درغیر اینصورت می توانید پس از قبولی در رشته و دانشگاه مدنظر درخواست انصراف خود را ثبت کنید.

 16. Avatar

  باسلام.ایا میشود هم در آزمون سراسری شرکت کردوهم رشته های بدون آزمون( صرفاً براساس سوابق تحصیلی) را انتخاب کرد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده و انتخاب رشته از طریق کنکور و همینطور بر اساس سوابق تحصیلی انجام دهید ، در صورت پذیرش در هر دو قسمت می توانید در یک واحد دانشگاهی بر اساس اولویت و علاقه مندی ثبت نام کنید.

 17. Avatar

  با سلام
  برای شرکت در انتخاب رشته دانشگاه های آزاد سال ۹۹ نیاز به خرید سریال علاقه مندی و تیک زدن علاقه مندی به پیام نور و موسسات غیر دولتی و غیر انتقاعی هست ؟
  منظورم اینکه برای اینکه دانشگاه ازاد هم بتونم انتحاب رشته کنم باید گزینه ۴۱ فرم ثبت نام را که علاقهمند به شرکت در گزینشِ رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی هست، را انتخاب کنم ؟

  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه صرفا علاقه مند به شرکت در آزمون سراسری و انتخاب رشته های دانشگاه های سراسری و آزاد در مرحله انتخاب رشته باشید ، نیازی به خرید سریال علاقه مندی دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی ندارید.

 18. Avatar

  سلام . واسه تکمیل ظرفیت بهمن ماه ثبت نام کردم امروز ۲۰ بهمن ماست ولی هنوز جوابش نیومده ،خبری هم از سایت سنجش نیست حالا ما چیکار کنیم ؟ کی قراره جوابش بیاد یا اصلا جوابش میاد بنظرتون؟ لطفا راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   مهلت ثبت نام دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی برای ترم بهمن ماه تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ تمدید شده بود ؛ نتایج معمولا از طریق سایت دانشگاه ها اعلام خواهد شد و یا برای تعدادی از افراد پیامک ارسال می شود.

 19. Avatar

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم
  امکانش هست با دیپلم تجربی با معدل ۱۹ رشته های روزانه گروه ریاضی مثل مهندسی کامپیوتر در دانشگاه روزانه انتخاب کنم (رشته های براساس سوابق تحصیلی) ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹ ، شما با داشتن دیپلم رشته تجربی ، مجاز به انتخاب رشته از رشته های گوه علوم ریاضی می باشید ، و به هر میزان که معدل دیپلم شما بالاتر باشد ، احتمال پذیرش شما در رشته و دانشگاه مورد نظر بالاتر می رود .

 20. Avatar

  سلام ببخشید برای ثبت نام کنکور معدل نوبت اول هم باید در فرم ثبت کنیم یا ن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می بایست معدل دیپلم خود را درج کنید ، در صورت دارا بودن مدرک کاردانی معدل کاردانی خود را ثبت نمایید.

 21. Avatar

  سلام،من درحال حاضر دانشجوی شیمی میباشم.آیا میتوانم برای رشته های باسوابق مهرماه دوباره اسم نویسی کنم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   دفترچه های انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری برای ورودی مهرماه سال ۱۳۹۹ از سایت سازمان سنجش منتشر شده است و ثبت نام از ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ الی ۱۳۹۹/۶/۳۱ انجام خواهد شد. شما می توانید در این مرحله انتخاب رشته کرده و با کسب پذیرش از یک واحد دانشگاهی ثبت نام انجام دهید. البته لازم به ذکر است آقایان تا قبل از گذراندن دوران خدمت سربازی یک بار مجاز به ثبت انصراف می باشند.

 22. Avatar

  سلام ببخشید من نظام جدیدم و امسال دیپلم کاردانش را میگیرم و باتوجه به این که کاردانی ندارم و هنوز به دانشگاه نرفتم آیا می تونم در پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور ، شما با مدرک دیپلم کار و دانش نظام جدید مجاز به ثبت نام در رشته ها و دانشگاه های پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹ می باشید . همچنین می توانید جهت دریافت اطلاعات مربوطه به دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه مراجعه نمایید .

 23. Avatar

  سلام وقت بخیر ببخشید من امسال دیپلم کاردانش م را میگیرم آیا من میتونم در ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنم و اینکه نظام جدیدم با توجه به اینکه کاردانی ندارم

  • ایران مشاوره

   با سلام ، بله مطابق با دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹ ، افرادی که دارای دیپلم فنی حرفه ای و کار و دانش نظام جدید می باشند ،مجاز به انتخاب رشته ها و دانشگاه های مورد نظر می باشند . شما می توانید جهت دریافت اطلاعات مربوطه به ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه مراجعه نمایید .

 24. Avatar

  سلام .من واسه تکمیل ظرفیت ۹۸ ، آذر ماه ثبت نام کردم تو دانشگاه ولی الان بهمن ماست و هیچ خبری نه از دانشگاه شده نه از سازمان سنجش ، الان از کجا بدونم که قبول شدم یا نه ؟ کی نتایج قبولی میان؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   ثبت نام انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی از آذر ماه آغاز شده و اتمام مهلت اصلی تا تاریخ ۹۸/۱۰/۳۰ بوده است ، در حال حاضر مهلت ثبت نام دانشگاه های سراسری تا تاریخ ۹۸/۱۱/۱۵ و دانشگاه های آزاد تا تاریخ ۹۸/۱۱/۱۸ تمدید شده است ، بعد از اتمام مهلت ثبت نام نتایج اعلام خواهد شد تا بتوانید در تاریخ های مشخص شده در از طرف هر دانشگاه نسبت به انجام ثبت نام اقدام کنید.

 25. Avatar

  سلام ببخشید میخواستم بدونم از رشته های پیرا پزشکی بدون کنکور چه آزاد چه دولتی چیا برا بهمن هست اصن هست؟ آخه تو سایت ایران تحصیل دیدم نوشته بود داره نمیدونم به کی اعتماد کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه های راهنمای ثبت نام پذیرش براساس سوابق تحصیلی تمدید پذیرش مهر ۱۳۹۸ ، رشته های پیراپزشکی بدون آزمون ارائه نشده است.

 26. Avatar

  سلام خسته نباشید
  با دیپلم تجربی امکان شرکت در رشته های علوم و ریاضی منظورم مهندسی ها هست در دانشگاه دولتی وجود داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شما تمایل به نام نویسی در رشته های گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک را در مرحله تمدید پذیرش سوابق تحصیلی مهرماه سال جاری ۱۳۹۸ را داشته باشید ، درصورتی که رشته موردنظر در دانشگاه مدنظر ارائه شده باشد می توانید ثبت نام نمایید.

 27. Avatar

  سلام من در کنکور۹۷ فیزیک روزانه قبول شدم و بعد از گذروندن دو ترم انصراف دادم یعنی از مهر۹۸ دیگه نرفتم دانشگاه)آیا مهر۹۹ مبتونم با سوابق تحصیلی دوباره روزانه برم دانشگاه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   آقایان در صورت ثبت انصراف اول به مدت یک سال دارای معافیت مجاز می باشند. شما می توانید رشته های ارائه شده بر اساس سوابق تحصیلی در دوره های روزانه را انتخاب کرده و در صورت پذیرش مراحل ثبت نام را تکمیل کنید.

 28. Avatar

  با سلام قبلا برای ثبت نام از طریق سوابق تحصیلی شما یک شناسه و رمز عبور خریداری می کردید و در سایت دانشگاه آزاد ۲۰ انتخاب انجام می دادید اما الان طبق اطلاعیه شما باید به واحد دانشگاهی مراجعه کنید . میخواستم ببینم برای انتخاب دوم باید چیکار کنم .
  الان وقتی به واحد دانشگاهی مراجعه می‌کنید یک انتخاب بیشتر ندارید برای انتخاب دوم باید چیکار کنیم . مثلا من که معدلم پایینه فقط دانشگاه آزاد اسلامشهر مراجعه کردم شاید بر اساس معدلم دانشگاه آزاد اسلامشهر قبول نشم می خوام در دانشگاه آزاد واحد دیگری هم شانسمو امتحان کنم باید چیکار کنم باید به دانشگاه آزاد واحد دیگه ای هم مراجعه کنم یا فقط همینجا کافیه چه کار باید بکنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با اطلاعیه دانشگاه آزاد ، شما می بایست جهت ثبت نام حضوری اقدام نمایید و امکان انتخاب رشته از طریق سامانه دانشگاه آزاد وجود ندارد.لازم به ذکر است می توانید شرایط پذیرش خود را از واحد دانشگاهی ذکرشده جویا شوید ؛ در صورت عدم قبولی به واحد دانشگاهی دیگری مراجعه کنید.

 29. Avatar

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم برای قبولی بر اساس سوابق تحصیلی معدل ما باید تا چقدر باشه؟ کسی که معدلش پایین باشه هم شانس قبولی داره؟

  • ایران مشاوره

   سلام.
   انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی محدودیت معدل ندارد و بر اساس ظرفیت و شرایط دانشگاه مورد نظر می توانید انتخاب رشته انجام دهید.

 30. Avatar

  سلام من برای پذیرش مهر ماه قبول شدم .مشکلی پیش اومد نتونستم برم . میخواستم بدونم تو ورودی بهمن میشه همون رشته رو ادامه بدم یا نه

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   در صورتی که رشته مورد نظر در واحد دانشگاهی برای ترم بهمن ماه ارائه شده باشد می توانید ثبت نام مجدد انجام دهید.

 31. Avatar

  سلام . میخواستم بدونم من دفترچه بهمن ماه یا همون تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی رو مطالعه کردم .چن کد رشترو میتونم انتخاب کنم.مجازی باید ثبت نام کنم یا حضوری

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   شما در صورت تمایل به اخذ پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظر می بایست به صورت حضوری جهت ثبت نام به واحد دانشگاهی مراجعه نمایید.

 32. Avatar

  سلام زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی بهمن ۹۸ کی هستش

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   ثبت نام دانشگاه های آزاد و سراسری بر اساس سوابق تحصیلی از اول آذر ماه (۱۳۹۸) شروع شده و تا پایان دی ماه (۱۳۹۸) ادامه دارد .

 33. Avatar

  سلام من برای ثبت نام در دانشگاه براساس سوابق تحصیلی باید مدرک پیش دانشگاهیمو از دبیرستان دریافت کنم؟؟
  بعدش باید چکار کنم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام . شما در صورت پذیرفته شدن در هر یک از واحدهای دانشگاهی می بایست مدارک مورد نیاز مانند مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی را به دانشگاه ارائه داده تا مراحل ثبت نام شما انجام شود.

 34. Avatar

  سلام میخواستم بدونم اگر من دیپلم نظام قدیم ریاضی داشته باشم ولی مدرک پیش دانشگاهیم انسانی باشه میتونم تو دانشگاه پیام نور کارشناسی حقوق بخونم اونم با سوابق تحصیلی؟؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   بله ، شما می توانید در رشته ی حقوق در دانشگاه پیام نور(صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) پذیرش شوید .

 35. Avatar

  من با سوابق تحصیلی برای ورودی مهر ماه و بهمن ماه ثبت نام کرده بودم چون معدلمو وارد نکرده بودم مردود زدن برام .معدلمم خیلی بالاست.
  میخواستم بپرسم ک من میتونم برای ورودی بهمن از اول ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , در صورتی که دانشگاه ها به صورت بدون آزمون و پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ پذیرش داشته باشند . می توانید برای رشته و دانشگاه مورد نظر انتخاب رشته انجام دهید . همچنین جهت اطلاع از زمان انتشار دفترچه های پذیرش بهمن ماه می توانید عضو کانال تلگرام انتخاب رشته باشید .

 36. Avatar

  سلام من در حال حاضر در حال تحصیل در دانشگاه بیرجند روزانه بر اساس سوابق هستم آیا میتونم برای ورودی بهمن هم بر اساس سوابق انتخاب رشته بکنم؟و اگر قبول بشم میتونم بعداز اینکه یه ترم رو اینجا خواندم برم جایی که بهمن قبول شدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   با توجه به اینکه در دوره ی روزانه پذیرش شده اید , در صورت انصراف , یک سال از شرکت در دوره ی روزانه محروم می شوید و تنها می توانید در دانشگاه های غیر دولتی (آزاد , غیرانتفاعی , پیام نور , علمی کاربردی) ثبت نام نمایید .

 37. Avatar

  با سلام. من دانشگاه دولتی روزانه براساس سوابق تحصیلی قبول شدم ولی ثبت نام نکردم. آیا می توانم در کنکور ۹۹ ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   بله در صورتی که دارای معافیت تحصیلی باشید می توانید در آزمون سراسری سال ۹۹ شرکت نمایید و به دلیل اینکه در دوره ی روزانه پذیرش شده اید , یک سال مجاز به انتخاب دوره ی های روزانه نخواهید بود ولی می توانید دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی و پردیس و نوبت دوم و پیام نور , را برای تحصیل انتخاب نمایید .

 38. Avatar

  سلام خسته نباشید من دانشگاه پیام نور سمنان براساس سوابق تحصیلی قبول شدم باید چجوری ثبت نام کنم و اینکه سایت دانشگاه و سامانه گلستان هم زمانی رو تعیین نکردن من چیکار کنم یه موقع زمان ثبت نامش تموم نشه

  • ایران مشاوره

   سلام , طبق اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش در رابطه با پذیرفته شدگان رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی , می بایست با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام در تاریخ ۹۸/۷/۱۰ و یا ۹۸/۷/۱۳ , به دانشگاه محل قبولی خود , مراجعه نمایید .

 39. Avatar

  سلام میشه بگید کی قرار نتایج با یوابق تحصیلی بیاد تا اینکه اصلا قرار نیست جوابی بیاد لطفا مارو از بلاتکلیفی بیرون بیارید

 40. Avatar

  سلام؛
  ببخشید میخواستم بدونم نتایج دانشگاه های غیرانتفاعی(سوابق تحصیلی) اعلام شده؟
  با من که تماسی نگرفتن؟
  آیا در سایت سنجش اعلام میشه؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   خیر , در حال حاضر نتایج انتخاب رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی , مشخص نشده است و همچنین برای مشاهده ی نتایج , می بایست به سایت سازمان سنجش و آموزش , مراجعه نمایید .

 41. Avatar

  سلام میخواستم بدونم الان میتونم کد رشته هام و ویرایش بدم ؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   خیر , لینک ثبت نام و ویرایش , غیر فعال می باشد و شما نمی توانید ویرایش انجام دهید .

 42. Avatar

  سلام و خسته نباشید من با دیپلم انسانی,رشته های تجربی در دانشگاه های روزانه رو انتخاب کردم آیا امکان قبولی وجود دارد?!

  • ایران مشاوره

   سلام
   بله در انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمه دوم سال ۱۳۹۸ ، شما می توانید بدون توجه به نوع دیپلم خود ، از بین تمامی رشته ها و دانشگاه های ارائه شده ، یکی را به دلخواه انتخاب کنید ، و با مراجعه حضوری به واحد مربوطه در صورت داشتن شرایط ، ثبت نام انجام دهید . همچنین می توانید جهت اطلاع از آخرین اخبار عضو کانال تلگرام انتخاب رشته باشید .

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره