سه شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

زمان ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی 99
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

دانشگاه های غیرانتفاعی هر ساله به دو صورت با آزمون و بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. این دانشگاه ها جزء دانشگاه های غیر دولتی محسوب می شوند و تحصیل در آن ها با پرداخت شهریه ممکن می باشد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می گیرد و داوطلبان در صورت داشتن شرایط لازم، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات خود را ثبت نمایند. متقاضیان این پذیرش می بایست از زمان و نحوه انجام نام نویسی و جزئیاتی از این قبیل آگاه باشند تا در موعد مقرر به انجام اقدامات لازم بپردازند.

ناگفته نماند اگرچه برای ثبت نام در برخی از رشته و دانشگاه های غیرانتفاعی نیازی به شرکت در کنکور سراسری نیست اما برخورداری از کلیه شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی از الزامات اولیه ثبت نام می باشد.

دانشگاه های غیرانتفاعی معمولا دو بار در سال و برای نیمسال های مهر ماه و بهمن ماه به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی سال 99

دانشگاه غیرانتفاعی همانند سایر دانشگاه های سراسری هر ساله بخشی از ظرفیت تکمیل نشده خود در آزمون سراسری را به رشته هایی که نسبتا از تقاضای کمتری در بین داوطلبان برخوردارند، اختصاص می دهد. پذیرش در این رشته ها به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد. متقاضیانی که علاقه دارند در یکی از این رشته ها تحصیل نمایند، می توانند در یکی از نوبت های مهر و یا بهمن ماه انتخاب رشته کنند. در این بخش، تاریخ ثبت نام هر یک از نیمسال ها را به تفکیک بیان کرده ایم.

زمان ثبت نام نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه) 99

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی برای نوبت مهر ماه 99 که مقرر بود از تاریخ 20 اسفند ماه 98 آغاز شود و تا 31 شهریور ماه 99 نیز ادامه داشته باشد؛ به دلیل شرایط حاکم بر جامعه (انتشار ویروس کرونا) و با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام آن به فاصله زمانی بین 5 مرداد لغایت 1 شهریور ماه 99 موکول شد. لازم به ذکر است که نام نویسی و انتخاب رشته این فرآیند در سال جاری با توجه به تغییرات مذکور، همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری انجام می گیرد.

این فرصت برای متقاضیانی که موفق به انجام ثبت نام نشده بودند و یا نیاز به ویرایش اطلاعات خود داشتند تا 7 مهر ماه تمدید شد.

زمان ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه) 99

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 99 در آخرین روز آذر ماه اعلام شد. مطابق با اطلاعیه های موجود، متقاضیان فرصت دارند از یکشنبه 30 آذر لغایت چهارشنبه 3 دی ماه نسبت به انجام فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. سازمان سنجش آموزش کشور بازه زمانی مذکور را تا روز شنبه 6 دی تمدید نموده است تا داوطلبانی که در زمان اولیه موفق به نام نویسی نشده اند و یا نیاز به ویرایش فرم ثبت نامی خود را دارند، بتوانند اقدامات لازم را به انجام برسانند.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

علاقه مندان می توانند با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 از شرایط لازم برای ثبت نام در هر یک از نیمسال های تحصیلی اطلاعات کافی را بدست آورند و در صورت احراز کلیه شرایط، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. لازم به ذکر است که در سال گذشته داوطلبان جهت ثبت نام در ترم بهمن کارت اعتباری مربوطه را به صورت اینترنتی خریداری کرده و جهت تکمیل این فرآیند، در محل دانشگاه مورد نظر حضور می یافتند. اما در سال جاری نام نویسی و انتخاب رشته نیمسال دوم به شیوه غیرحضوری و اینترنتی تغییر یافته است. راهنمای زیر جهت آشنایی شما با مراحل ثبت نام ارائه شده است.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست صفحه

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله اول

 • کلیک روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر / بهمن ماه 1399”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله دوم

 • انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” از منوی اصلی سمت راست صفحه به منظور پرداخت هزینه نام نویسی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله سوم

 • فشردن دکمه “سریال ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر / بهمن ماه 1399” و کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله چهارم

 • وارد کردن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و انتخاب گزینه “تایید و ادامه”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله پنجم

 • تایید اطلاعات نشان داده شده و فشردن کلید “ادامه روند پرداخت”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله ششم

 • ثبت اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و کلیک بر روی گزینه “پرداخت”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هفتم

 • بازگشت به صفحه اول و مطالعه نکات قید شده و انتخاب گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هشتم

 • درج شماره سریال اعتباری خریداری شده در کادر مربوطه و کلیک بر روی گزینه “تایید”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله نهم

 • بارگذاری عکس و فایل اسکن شده مدارک خواسته شده
 • تکمیل فرم تقاضانامه و ثبت کد رشته های انتخابی

پس از طی نمودن مراحل فوق، سامانه ثبت نام شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که به منزله تکمیل فرآیند ثبت نام می باشد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید، تهیه و نگهداری پرینت از فرم تقاضانامه ثبت نام تا پایان مراحل پذیرش در دانشگاه می باشد.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

چنانچه تمایل دارید از رشته های ارائه شده در دانشگاه های غیرانتفاعی که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی می باشد مطلع گردید، مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کمکی شایانی در این موضوع به شما خواهد کرد. با توجه به این که این دفترچه توسط سازمان سنجش منتشر می شود، ما برای سهولت دسترسی به این دفترچه لینک دانلود فایل pdf آن را در جدول زیر قرار داده ایم که با مراجعه به آن می توانید فایل مربوطه را دریافت نمایید.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 99

(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر 99 – اصلاحات سری اول

(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر 99 – اصلاحات سری دوم
(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر 99 – اصلاحات سری سوم

(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 99

(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن 99 – اصلاحات سری اول

(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99
شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مستلزم دارا بودن کلیه شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می باشد که ما در این قسمت به آن اشاره نموده ایم.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی، فراماسونری و وابستگان آن ها
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم مخالف و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام یعنی 31 شهریور ماه سال 99 اخذ شوند.)
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 98 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 99، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 97 و قبل از آن) برای حضور در این مرحله از پذیرش، باید تا تاریخ 31 مرداد ماه 99 نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام نمایند.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان در صورت پذیرش نیازی به انصراف از محل قبولی قبلی خود ندارند، اما باید مدارک مورد نیاز را از دانشگاهی که قبلا در آن ثبت نام کرده بودند تحویل گرفته و به موسسه پذیرنده جدید ارائه نمایند.
 • هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

مدارک موردنیاز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. داوطلبان می بایست بعد از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و دریافت کد پیگیری پرداخت، نسبت به بارگذاری یک قطعه عکس 4*3 و تکمیل فرم تقاضانامه بر اساس اطلاعات مربوط به مدارک ثبت نام خود اقدام نمایند.

توجه کنید که عکس پرسنلی شما می بایست دارای ویژگی های زیر باشد.

 • عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری
 • دارای فرمت JPG
 • عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید
 • دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
 • نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن
 • فاقد اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه
 • داشتن اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسل

لازم به ذکر است که به هیچ وجه نباید عکس خود را از روی کارت های شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه و… اسکن نمایید. عکس خواهران باید دارای حجاب کامل باشد. دقت کنید که در صورت ارسال عکس اشتباه، ثبت نام و انتخاب رشته داوطلب باطل خواهد شد، بنابراین هنگام ارسال مدارک (به ویژه اگر ثبت نام شما در کافی نت انجام می شود) نهایت دقت را به کار ببرید.

نتیجه قبولی و یا عدم قبولی متقاضیان در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 مشخص می گردد. بدیهی است که با توجه به تفاوت در شیوه ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در نیمسال اول و دوم تحصیلی، نتایج آن نیز در زمان و از طریق های متفاوتی اطلاع رسانی می گردد.

در برخی از دوره ها امکانی فراهم می شود تا داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی هستند اما بنا به هر دلیل نتوانسته اند در زمان تعیین شده در پذیرش بدون کنکور آن شرکت کنند، شانس خود را با استفاده از فرآیند تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی نیز امتحان کنند. جهت کسب آگاهی بیشتر در خصوص هر یک از عناوین ذکر شده می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی نیم سال دوم 99 در چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی بدون آزمون این دانشگاه از روز 30 آذر لغایت 3 دی انجام می گیرد. این بازه زمانی در یک نوبت تا تاریخ 6 دی ماه تمدید شده است.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 بهمن ماه از چه طریقی انجام می گیرد؟

در سال جاری بر خلاف دوره های گذشته نام نویسی این پذیرش در بهمن ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش صورت می پذیرد.

3- انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی چه زمانی انجام می شود؟

ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به طور همزمان در 30 آذر لغایت 3 دی ماه و برای جا ماندگان تا 6 دی قابل انجام می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام زمان ثبت نام بدون آزمون ارشد تا کی هست؟امکان هست الان ثبت نام کنم

دریافت مشاوره