تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

دانشگاه های غیرانتفاعی هر ساله به دو صورت با آزمون و بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند. این دانشگاه ها جزء دانشگاه های غیر دولتی محسوب می شوند و تحصیل در آن ها با پرداخت شهریه ممکن می باشد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می گیرد و داوطلبان در صورت داشتن شرایط لازم، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعات خود را ثبت نمایند. متقاضیان این پذیرش می بایست از زمان و نحوه انجام نام نویسی و جزئیاتی از این قبیل آگاه باشند تا در موعد مقرر به انجام اقدامات لازم بپردازند.

ناگفته نماند اگرچه برای ثبت نام در برخی از رشته و دانشگاه های غیرانتفاعی نیازی به شرکت در کنکور سراسری نیست اما برخورداری از کلیه شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی از الزامات اولیه ثبت نام می باشد.

دانشگاه های غیرانتفاعی معمولا دو بار در سال و برای نیمسال های مهر ماه و بهمن ماه به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

دانشگاه غیرانتفاعی همانند سایر دانشگاه های سراسری هر ساله بخشی از ظرفیت تکمیل نشده خود در آزمون سراسری را به رشته هایی که نسبتا از تقاضای کمتری در بین داوطلبان برخوردارند، اختصاص می دهد. پذیرش در این رشته ها به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد. متقاضیانی که علاقه دارند در یکی از این رشته ها تحصیل نمایند، می توانند در یکی از نوبت های مهر و یا بهمن ماه انتخاب رشته کنند. در این بخش، تاریخ ثبت نام هر یک از نیمسال ها را به تفکیک بیان کرده ایم.

زمان ثبت نام نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

در حال حاضر زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی برای نوبت مهر ماه سال 1400 اعلام نشده است. در سال گذشته نام نویسی داوطلبان در اوایل مرداد ماه 99 آغاز و تا شهریور ماه ادامه داشت و پیش بینی می کنیم که این فرآیند در بازه زمانی مشابه سال گذشته صورت گیرد. به محض دریافت اطلاعات جدید در این زمینه اخبار آن را در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره به اشتراک می گذاریم.

زمان ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

فرآیند پذیرش بدون کنکور این دانشگاه در نیمسال دوم سال تحصیلی که همان تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی می باشد، در سال های گذشته به صورت حضوری و در سال 99 به شیوه الکترونیکی انجام گرفت. با نزدیک شدن به زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400 سازمان سنجش آموزش کشور اطلاعیه های مربوط به تاریخ و نحوه انجام انتخاب رشته این مرحله را بر روی سایت خود قرار می دهد. بنابراین با توجه به این که زمان نام نویسی نیمسال تحصیلی دوم این دانشگاه نیز در حال حاضر مشخص نشده است، می توانید عضو کانال مذکور شوید و به روزترین خبرها را پیرامون این موضوع دریافت نمایید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

علاقه مندان می توانند با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی از شرایط لازم برای ثبت نام در هر یک از نیمسال های تحصیلی اطلاعات کافی را بدست آورند و در صورت احراز کلیه شرایط، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. لازم به ذکر است که در سال گذشته داوطلبان جهت ثبت نام در ترم بهمن کارت اعتباری مربوطه را به صورت اینترنتی خریداری کرده و جهت تکمیل این فرآیند، در محل دانشگاه مورد نظر حضور می یافتند. اما در سال جاری نام نویسی و انتخاب رشته نیمسال دوم به شیوه غیرحضوری و اینترنتی تغییر یافته است. راهنمای زیر جهت آشنایی شما با مراحل ثبت نام ارائه شده است.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست صفحه

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله اول

 • کلیک روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر / بهمن ماه 1400”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله دوم

 • انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” از منوی اصلی سمت راست صفحه به منظور پرداخت هزینه نام نویسی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله سوم

 • فشردن دکمه “سریال ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری مهر / بهمن ماه 1399” و کلیک بر روی گزینه “تایید و ادامه”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله چهارم

 • وارد کردن اطلاعات خواسته شده در کادرهای مربوطه و انتخاب گزینه “تایید و ادامه”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله پنجم

 • تایید اطلاعات نشان داده شده و فشردن کلید “ادامه روند پرداخت”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله ششم

 • ثبت اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب و کلیک بر روی گزینه “پرداخت”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هفتم

 • بازگشت به صفحه اول و مطالعه نکات قید شده و انتخاب گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هشتم

 • درج شماره سریال اعتباری خریداری شده در کادر مربوطه و کلیک بر روی گزینه “تایید”

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله نهم

 • بارگذاری عکس و فایل اسکن شده مدارک خواسته شده
 • تکمیل فرم تقاضانامه و ثبت کد رشته های انتخابی

پس از طی نمودن مراحل فوق، سامانه ثبت نام شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که به منزله تکمیل فرآیند ثبت نام می باشد. نکته ای که باید در نظر داشته باشید، تهیه و نگهداری پرینت از فرم تقاضانامه ثبت نام تا پایان مراحل پذیرش در دانشگاه می باشد.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

چنانچه تمایل دارید از رشته های ارائه شده در دانشگاه های غیرانتفاعی که پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی می باشد مطلع گردید، مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کمکی شایانی در این موضوع به شما خواهد کرد. این دفترچه توسط سازمان سنجش منتشر می شود، برای آشنایی شما با محتویات این دفترچه لینک دانلود فایل pdf سال 99 را در جدول زیر قرار داده ایم که با مراجعه به آن می توانید فایل مربوطه را دریافت نمایید. لازم به ذکر است که امکان دانلود دفترچه سال 1400 از طریق همین جدول، پس از انتشار آن بر روی سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی فراهم خواهد بود.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 99
(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر 99 – اصلاحات سری اول
(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر 99 – اصلاحات سری دوم
(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر 99 – اصلاحات سری سوم
(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه 1400
(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 99
(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن 99 – اصلاحات سری اول
(برای دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 1400
(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400
شرایط لازم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مستلزم دارا بودن کلیه شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری می باشد که ما در این قسمت به آن اشاره نموده ایم.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی، فراماسونری و وابستگان آن ها
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم مخالف و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام یعنی 31 شهریور ماه سال 1400 اخذ شوند.)
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 99 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 1400، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 98 و قبل از آن) برای حضور در این مرحله از پذیرش، باید تا تاریخ 31 مرداد ماه 1400 نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام نمایند.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان در صورت پذیرش نیازی به انصراف از محل قبولی قبلی خود ندارند، اما باید مدارک مورد نیاز را از دانشگاهی که قبلا در آن ثبت نام کرده بودند تحویل گرفته و به موسسه پذیرنده جدید ارائه نمایند.
 • هر یک از دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، جهت ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

مدارک موردنیاز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. داوطلبان می بایست بعد از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و دریافت کد پیگیری پرداخت، نسبت به بارگذاری یک قطعه عکس 4*3 و تکمیل فرم تقاضانامه بر اساس اطلاعات مربوط به مدارک ثبت نام خود اقدام نمایند.

توجه کنید که عکس پرسنلی شما می بایست دارای ویژگی های زیر باشد.

 • عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری
 • دارای فرمت JPG
 • عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید
 • دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
 • نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن
 • فاقد اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه
 • داشتن اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسل

لازم به ذکر است که به هیچ وجه نباید عکس خود را از روی کارت های شناسایی از جمله کارت ملی، شناسنامه و… اسکن نمایید. عکس خواهران باید دارای حجاب کامل باشد. دقت کنید که در صورت ارسال عکس اشتباه، ثبت نام و انتخاب رشته داوطلب باطل خواهد شد، بنابراین هنگام ارسال مدارک (به ویژه اگر ثبت نام شما در کافی نت انجام می شود) نهایت دقت را به کار ببرید.

نتیجه قبولی و یا عدم قبولی متقاضیان در زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 مشخص می گردد. بدیهی است که با توجه به تفاوت در شیوه ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در نیمسال اول و دوم تحصیلی، نتایج آن نیز در زمان و از طریق های متفاوتی اطلاع رسانی می گردد.

در برخی از دوره ها امکانی فراهم می شود تا داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی هستند اما بنا به هر دلیل نتوانسته اند در زمان تعیین شده در پذیرش بدون کنکور آن شرکت کنند، شانس خود را با استفاده از فرآیند تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی نیز امتحان کنند. جهت کسب آگاهی بیشتر در خصوص هر یک از عناوین ذکر شده می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی نیم سال دوم 1400 در چه زمانی انجام می شود؟

در حال حاضر زمان انجام این فرآیند در سال جاری مشخص نیست، اما به محض انتشار اطلاعیه های جدید، اخبار آن در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره قرار داده می شود.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 بهمن ماه از چه طریقی انجام می گیرد؟

در سال گذشته فرآیند نام نویسی به صورت اینترنتی انجام شد، اما در زمینه نحوه انجام آن در سال 1400 تا کنون شیوه نامه ای صادر نشده است.

3- انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 چه زمانی انجام می شود؟

ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به طور همزمان در تاریخ مقرر قابل انجام می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام زمان ثبت نام بدون آزمون ارشد تا کی هست؟امکان هست الان ثبت نام کنم

دریافت مشاوره