تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

زمان ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی 98
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه های غیرانتفاعی هر ساله به دو صورت با آزمون و بدون آزمون ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ) اقدام به جذب دانشجو می نمایند. دانشگاه های غیرانتفاعی جزء دانشگاه های غیر دولتی محسوب می شوند و تحصیل در این دانشگاه ها رایگان نبوده و دانشجویان موظف به پرداخت شهریه می باشند. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می گیرد و داوطلبان در صورت داشتن شرایط لازم ، می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش ، ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دو نوبت مهر و بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 97 – 98

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می گیرد که زمان ثبت نام در هر یک ، به شرح زیر می باشد:

زمان ثبت نام بدون کنکور ورودی مهر ماه

بنابر اطلاعیه ای که اخیرا از سوی سازمان سنجش منتشر شده است ، 85 درصد از ظرفیت کد رشته های دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ، در سال 98 به صورت بدون کنکور ارائه می شود و داوطلبان می توانند از تاریخ 20 اسفندماه 97 الی 6 شهریور ماه سال 98 برای ثبت نام خود اقدام کنند. ثبت نام منحصرا به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد ، لذا ضرروت دارد که داوطلبان با مراجعه به این سایت و ارائه مدارک لازم ، ثبت نام خود را انجام دهند.

زمان ثبت نام بدون کنکور ورودی بهمن ماه

رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی در ورودی بهمن ماه نیز ارائه می شود و داوطلبان می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود در این دانشگاه ثبت نام کنند. زمان در نظر گرفته از سوی سازمان سنجش برای ثبت نام در 85 درصد از رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری و غیرانتفاعی در ورودی بهمن ماه ، 29 دی الی 10 بهمن ماه 97 می باشد و داوطلبان می توانند پس از پذیرش قطعی ، از نیمسال دوم تحصیلی سال 97 وارد دانشگاه شوند. لازم به ذکر است که ثبت نام ورودی بهمن ماه منحصرا به صورت حضوری و در واحد دانشگاهی مورد نظر انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای بهمن ماه 

دانشگاه غیرانتفاعی هر ساله از داوطلبان مقطع کاردانی در بهمن ماه به صورت بدون کنکور و صرفا با براساس سوابق تحصیلی ثبت نام به عمل می آوردند. داوطلبان علاقمند به تحصیل می توانند با همراه داشتن مدارک مورد نیاز از تاریخ یکم بهمن ماه لغایت 13 بهمن به موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی دارای ظرفیت مورد نظر خود مراجعه نمایند. پس از بررسی مدارک در صورت داشتن شرایط از داوطلب برای تکمیل فرم تعهد دعوت به عمل خواهد آمد که در این مرحله لازم است داوطلبان هزینه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی  را (مبلغ 22 هزار تومان) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان پرداخت کنند.

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای موسسات آموزش عالی بهمن 97 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی 97 -98

با توجه به آنکه دفترچه ثبت نام غیرانتفاعی منتشر نشده است ، بنابراین نمی توان پیش بینی نمود که زمان و نحوه ثبت نام در این دانشگاه به چه صورت خواهد بود ولی در سال گذشته لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به دو صورت ارائه شد ، یک بار از طریق انتخاب رشته کنکور و بار دیگر از طریق ثبت نام جداگانه در دانشگاه غیرانتفاعی. در واقع داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده بودند ، می توانستند در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ، کد رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی را در 150 انتخاب خود بگنجانند ، ولی آن دسته از داوطلبانی که در کنکور ثبت نام نکرده بودند ، بایستی با واریز هزینه به سایت سنجش و خرید کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی ، برای انتحاب رشته بدون کنکور این دانشگاه اقدام می کردند.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 97 -98

به منظور آگاهی داوطلبان از لیست رشته ها و همچنین شرایط و مدارک ثبت نام ، دفترچه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی همزمان با شروع ثبت نام منتشر خواهد شد و داوطلبان بایستی پس از مطالعه کامل آن ، برای ثبت نام اقدام کنند. لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی از طریق دو دفترچه منتشر می شود . یک دفترچه برای ورودی بهمن ماه و یک دفترچه برای ورودی مهر ماه.

جهت دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه 97 کلیک کنید

جهت دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی مهر ماه 98 کلیک نمایید.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 97 – 98 

دانشگاه غیرانتفاعی در مقاطع کاردانی ( پیوسته و ناپیوسته ) و کارشناسی ( پیوسته و ناپیوسته ) دانشجو می پذیرد و داوطلبان جهت انتخاب رشته ای مغایر با عنوان دیپلم خود هیچ محدودیتی نخواهند داشت فقط می بایست دارای مدارک ذیل باشند:

  • یک قطعه عکس 4*3
  • مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم
  • مدرک پیش دانشگاهی
  • مدرک دیپلم متوسطه نظام جدید
  • مدرک فوق دیپلم یا همان مدرک کاردانی
  • مدرک نظام وظیفه برای داوطلبان مشمول (مخصوص آقایان)

لازم به ذکر است که داوطلبانی که در سیستم آموزشی نظام قدیم تحصیل کرده اند و فقط دارای مدرک دیپلم می باشند ، مجاز به ثبت نام در رشته های مقطع کارشناسی نمی باشند و فقط می توانند در دوره های کاردانی ثبت نام کنند.

تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 97 – 98 

ممکن است پس از اعلام نتایج انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ، برخی از داوطلبان از رشته پذیرفته شده خود رضایت نداشته باشند و برای ثبت نام حضوری اقدام نکنند. در این صورت ظرفیت رشته ها تکمیل نمی شود و دانشگاه غیرانتفاعی اقدام به جذب دانشجو در این رشته ها می نماید و این فرصت را در اختیار داوطلبانی که در هیچ رشته های پذیرفته نشده اند یا از رشته خود ناراضی هستند ، قرار می دهد تا بار دیگر با شرکت در تکمیل ظرفیت غیرانتفاعی ، شانس خود را برای قبولی در رشته مورد علاقه امتحان کنند. زمان ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی ، چند هفته پس از اعلام نتایج انتخاب رشته اولیه می باشد. لازم به ذکر است که برای پذیرش در طرح تکمیل ظرفیت دانشگاه غیرانتفاعی علاوه بر سوابق تحصیلی داوطلب (معدل دیپلم و پیش دانشگاهی) ، زمان ثبت نام نیز تاثیر گذار خواهد بود . به عبارت دیگر به دلیل محدود بودن تعداد کد رشته محل ها در این مرحله ، داوطلبانی که سریع تر ثبت نام کنند ، شانس پذیرش بیشتری خواهند داشت.

شهریه غیرانتفاعی در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است و داوطلبان بایستی پس از پذیرش قطعی ، در زمان ثبت نام حضوری ، بخشی از شهریه خود را با توجه به قوانین دانشگاه پذیرفته شده ، پرداخت نمایند. آن دسته از داوطلبانی که مشکلی از جهت پرداخت شهریه ندارند ، می توانند  ثبت نام بدون کنکور آزاد  را نیز انجام دهند زیرا تعداد و تنوع رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد نسبت به دانشگاه غیرانتفاعی بیشتر می باشد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی از چه زمانی آغاز می شود؟

برای نیمسال تحصیلی مهر ، از اواخر اسفند ماه سال جاری تا اواخر شهریور ماه سال آتی ، ادامه دارد. اما ثبت نام بدون کنکور برای نیمسال تحصیلی دوم هر سال ، در دی ماه و بهمن ماه همان سال صورت می گیرد.

2- برای ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی به صورت حضوری مراجعه کردم اما گفتند باید از سایت ثبت نام کنم. این سایت چیست؟

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، انجام می شود.

3- کدام دانشگاه ها ، رشته های زشکی و پیراپزشکی ، ارائه کرده اند؟

هیچ کدام! این رشته ها تا کنون به صورت بدون کنکور ارائه نشده و از این به بعد هم احتمال ارائه شدن آن ها ، کم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. Avatar

    سلام زمان ثبت نام بدون آزمون ارشد تا کی هست؟امکان هست الان ثبت نام کنم

دریافت مشاوره