خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه هنر اسلامی تبریز

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه هنر اسلامی تبریز

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه هنر اسلامی تبریز 99
ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه هنر اسلامی تبریز 99
طی چند سال اخیر 85 درصد از رشته محل های دانشگاه های سراسری ، بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری ارائه می شوند و داوطلبان می توانند تنها با استفاده از سوابق تحصیلی خود نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود در کد رشته محل های موجود اقدام نمایند.

جالب است بدانید که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ، بر خلاف آنچه که بسیاری از افراد متصور می شوند ، علاوه بر دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی و پیام نور ، می توانید در کد رشته محل های بدون آزمون دوره های روزانه و نوبت دوم (شبانه) دانشگاه های دولتی نیز ثبت نام نمایید. البته ثبت نام بدون آزمون دانشگاه ها نیز شرایط خاص خود را دارد ؛ در این مطلب قصد داریم توضیحاتی را در خصوص شرایط و چگونگی ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه هنر اسلامی تبریز ، در دو دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) ارائه دهیم.

دانشگاه هنر اسلامی تبریز در سال 99 ، مجموعا در 4 کد رشته و در دوره روزانه اقدام به پذیرش بدون کنکور دانشجو می نماید.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه هنر اسلامی تبریز 99 – 1400

زمان ثبت نام نیمسال اول تحصیلی 99 – 1400

دانشجویانی که قصد دارند نسبت به ثبت نام خود در رشته محل های بدون کنکور اقدام نمایند می بایست ابتدا از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری آگاه شده و سپس نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. شرایط عمومی و اختصاصی نام نویسی بدون آزمون این دانشگاه ها در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری به طور کامل درج شده است.

دفترچه ثبت نام بیشتر از یک ماه پیش از آغاز ثبت نام منتشر می شود. مطابق آنچه در دفترچه ثبت نام سال 99 منتشر شده بود ، بنابر آن بود که نام نویسی اینترنتی جهت پذیرش بدون آزمون ، از تاریخ 20 اسفند ماه 98 آغاز شود و تا 31 شهریور ماه 99 نیز ادامه داشته باشد ؛ اما با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور ، زمان ثبت نام به تعویق افتاده و زمان دقیق آن نیز طی اطلاعیه ای که در تاریخ 18 فروردین ماه 99 منتشر خواهد شد به استحضار داوطلبان خواهد رسید.

شما عزیزان جهت آگاهی از آخرین اخبار مربوط به نام نویسی و پذیرش بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توانید به عضویت کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره درآیید.

زمان ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی 99 – 1400

داوطلبانی که به هر دلیلی در نام نویسی بدون کنکور ورودی مهر این دانشگاه اقدام نکرده اند و یا در رشته انتخابی خود پذیرفته نشده اند نیز نگران نباشند ، زیرا معمولا یک بار دیگر فرصتی در اختیار داوطلبان گذاشته می شود تا با شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ، شانس خود را در پذیرش رشته یا رشته محل های مورد نظرشان بیازمایند.

ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش رشته های بر اساس سوابق تحصیلی سال 98 ، از اواخر آبان ماه آغاز شد و تا اواخر دی ماه نیز ادامه داشت. پیش بینی می شود که برای سال 99 نیز این فرصت تقریبا دو ماهه در اختیار داوطلبان قرار داده شود.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه هنر اسلامی تبریز 99 – 1400

داوطلبانی که قصد دارند تا بدون شرکت در کنکور سراسری ، در رشته های ارائه شده و در یکی از دوره های روزانه و یا شبانه دانشگاه هنر اسلامی تبریز ثبت نام نمایند ؛ می بایست شرایطی را نیز دارا باشند تا امکان ثبت نام اولیه برای آن ها فراهم شود. در ادامه به بیان شرایط عمومی و اختصاصی لازم جهت نام نویسی کد رشته محل های دفترچه پذیرش بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می پردازیم.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی ، فراماسونری و وابستگان آن ها
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم مخالفت و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید و یا گواهینامه پیش دانشگاهی دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) (این مدارک می بایست حداکثر تا آخرین روز ثبت نام یعنی 31 شهریور ماه سال 99 اخذ شوند.)
 • آن دسته از داوطلبانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری سال 98 به صورت با آزمون یا بدون آزمون پذیرفته شده اند ، تنها در صورت انصراف قطعی تا تاریخ 31 مرداد 99 ، می توانند فقط رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و مجازی را انتخاب کنند.
 • دانشجویان دوره روزانه (ورودی سال 97 و قبل از آن) برای حضور در این مرحله از پذیرش ، باید تا تاریخ 31 مرداد ماه 99 نسبت به انصراف قطعی خود از تحصیل اقدام نمایند.
 • دانشجویان نوبت دوم (شبانه) ، نیمه حضوری ، مجازی و پردیس خودگردان یا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بین المللی ، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند ، مجاز به نام نویسی در این مرحله از ثبت نام می باشند. لازم به ذکر است این دسته از داوطلبان می بایست در صورت پذیرش ، از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی آن را به موسسه آموزش عالی مربوطه تحویل دهند.

هر یک از آقایانی که دانشجوی یکی از دوره های غیر روزانه فوق می باشند و از معافیت تحصیلی استفاده می کنند ، جهت ثبت نام و انتخاب رشته ، می بایست واجد شرایط مربوطه مطابق با مقررات نظام وظیفه عمومی باشند.

نحوه ثبت نام پذیرش بدون کنکور دانشگاه هنر اسلامی تبریز 99 – 1400

پذیرش دانشگاه دولتی هنر اسلامی تبریز در رشته محل های بدون آزمون ، برای پذیرش مهر ماه به صورت اینترنتی و برای پذیرش ورودی بهمن ماه نیز معمولا به صورت حضوری انجام می پذیرد. در ادامه به طور کامل روند نام نویسی در هر دو نیمسال تحصیلی را شرح خواهیم داد.

راهنمای ثبت نام نیمسال اول تحصیلی

ثبت نام ورودی مهر ماه 99 جهت پذیرش دانشجویان در رشته های بدون کنکور دانشگاه هنر اسلامی تبریز ، به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان می بایست مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله ، فرآیند ثبت نام خود را به انجام برسانند. بهتر است داوطلبان پیش از مراجعه به سایت و اقدام به ثبت نام ، مدارک و اطلاعات مورد نیاز ، از جمله کد رشته های مدنظر خود را آماده کنند تا در روند نام نویسی دچار مشکل نشوند. مراحل ثبت نام اینترنتی در ادامه بیان می شوند.

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. انتخاب گزینه ” سراسری “ ، از منوی سمت راست صفحه
 3. کلیک روی لینک فعال ” ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99) “
 4. پرداخت هزینه ثبت نام با انتخاب گزینه ” خرید کارت اعتباری “ از منوی اصلی سمت راست صفحه
 5. واریز هزینه ثبت نام به مبلغ 37 هزار و 600 تومان از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب و دریافت شماره پیگیری پرداخت
 6. بازگشت به صفحه اول سامانه و کلیک روی لینک ” ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری مهر ماه 99) “
 7. وارد نمودن شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه
 8. بارگذاری عکس داوطلب مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته
 9. تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و درج حداکثر 100 کد رشته

پس از این طی این مراحل ، شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی از سوی سامانه ، به داوطلبان ارائه می شود. فراموش نکنید که حتما از فرم انتخاب رشته خود پرینت تهیه کرده و آن را به همراه دو کد دریافتی ، تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

راهنمای ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی

ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نیمسال دوم تحصیلی معمولا به صورت حضوری انجام می شود. بدین ترتیب که ابتدا داوطلبان به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و مبلغی را بابت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت می نمایند. پس از واریز وجه ، متقاضیان می بایست دفترچه مربوطه را نیز از سایت مذکور دانلود کرده و با توجه به رشته های ارائه شده ، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

در قسمت انتهایی دفترچه ، یک فرم تقاضانامه قرار داده شده است که داوطلبان بایستی از آن پرینت تهیه نموده و به تکمیل اطلاعات و درج کد رشته های مورد نظر خود بپردازند. هم چنین داوطلبان برای پیگیری روند ثبت نام خود می بایست در موعد مقرر ، این فرم را همراه با دیگر مدارک مورد نیاز به دانشگاه مدنظر خود ارائه داده و سایر مراحل نام نویسی را به صورت حضوری به انجام برسانند.

لیست رشته های بدون کنکور ارائه شده در دانشگاه هنر اسلامی تبریز سال 99

پس از آگاهی در خصوص زمان ثبت نام ، شرایط و نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری ، اکنون نوبت به آن رسیده تا با رشته های بدون آزمونی که در سال تحصیلی 99 – 1400 در دانشگاه هنر اسلامی تبریز ارائه می شوند آشنا شوید تا بتوانید انتخاب رشته مناسبی انجام دهید.

جهت اطلاع شما عزیزان از رشته های ارائه شده در این دانشگاه برای نیمسال اول سال تحصیلی 99 – 1400 ، در جدول زیر لیست این رشته ها را به همراه ظرفیت پذیرش آن ها بیان نموده ایم.

لازم به ذکر است که پذیرش نیمسال دوم در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی که همان مرحله تکمیل ظرفیت نیمسال اول نیز نام دارد ، معمولا از همان رشته های ارائه شده در نیمسال اول می باشد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه هنر اسلامی تبریز 99 – 1400
عنوان رشتهگروه تحصیلینوع دورهظرفیت نیمسال تحصیلی اول 99
ریاضیات و کاربردهاعلوم ریاضی و فنیروزانه40
ریاضیات و کاربردهاعلوم ریاضی و فنینوبت دوم10
شیمی محضعلوم تجربیروزانه40
علوم و مهندسی باغبانیعلوم تجربیروزانه20
علوم و مهندسی خاکعلوم تجربیروزانه20
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهیعلوم تجربیروزانه20
شیمی محضعلوم تجربینوبت دوم10
علوم و مهندسی باغبانیعلوم تجربینوبت دوم10
علوم و مهندسی خاکعلوم تجربینوبت دوم10
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهیعلوم تجربینوبت دوم10


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۴ نظر
 1. mohana

  سلام وقت بخیر
  من با معدل بالای ۱۸ و فارغ التحصیلی در رشته معماری داخلی ، همین رشته رو در مقطع کاردانی در هنراسلامی تبریز امکان پذیر هست ثبت نام کنم؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، در صورت داشتن شرایط محدودیتی برای ثبت نام ندارید.

 2. فاطمه

  با سلام.
  من دیپلم تجربی دارم آیا میتونم رشته نقاشی رو بدون کنکور توی دانشگاه هنر اسلامی تبریز بخونم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، بله، رشته مورد نظر در دانشگاه هنر تبریز بدون کنکور ارائه می شود.

 3. مهلا

  سلام
  من از رشته معماری داخلی میتونم بدون کنکور بیام به دانشگاه هنر اسلامی تبریز
  امسال ما نه کنکور داشتیم نه امتحان های نهایی میتونیم تو دانشگاه هنر اسلامی ثبت نام کنیم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام, بله, شما محدودیتی برای ثبت نام ندارید.

 4. Hasti

  با سلام ببخشید با دیپلم ریاضی میتونیم رشته های بدون کنکور دانشگاه تبریز را ثبت نام کنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، بله، شما محدودیتی برای انتخاب رشته های بدون کنکور ندارید.

 5. مینا

  سلام شما گفتین رشته طلا و جواهرات تو دانشگاه هنرتبریز وجود نداره ولی تو دفترچه انتخاب رشته این رشته رو با پذیرش سوابق تحصیلی گذاشتن
  بالاخره هست یا نه

  • ایران مشاوره

   با سلام، بر اساس اطلاعیه های جدید رشته طراحی و ساخت طلا و جواهر در دانشگاه تبریز ارائه می شود.

 6. رومینا

  درود در دانشگاه هنر تبریز رشته طلا سازی هم ارائه میشود؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، این رشته در دانشگاه های علمی کاربردی ارائه می شود.

 7. رجبی

  سلام وقت بخیر. رشته عکاسی رو میشه بدون کنکور تو این دانشگاه خوند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، رشته ی عکاسی در دانشگاه های آزاد، پیام نور و غیر انتفاعی بدون کنکور ارائه می شود.

 8. یلمه

  سلام من میتونم با معدل تو دانشگاه هنر تبریز رشته نقاشی رو بخونم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با آخرین اطلاعیه ها، دفترچه رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی در نیم سال دوم، هنوز منتشر نشده است.

 9. Ftmeh

  سلام وقت بخیر..امکان تحصیل تو رشته طراحی لباس بدون کنکور و با سوابق تحصیلی تو این دانشگاه هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام دانشگاه هنر های اسلامی تبریز این رشته را ارائه نمی دهد.

 10. یلدا

  سلام ببخشید برای پذیرش کارشناسی هنر اسلامی دانشگاه هنر تبریز با سوابق تحصیلی معدلمون باید بالای چند باشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، جهت قبولی در رشته های بدون آزمون، حد مشخصی از معدل تعیین نشده است و قبولی نهایی بستگی به عواملی مانند: ظرفیت، سطح دانشگاه، میانگین معدل سایر افراد ثبت نامی و … دارد.

 11. دوازدهمی

  سلام
  من میتونم با سوابق تحصیلی، در دانشگاه آزاد یا سراسری تبریز رشته کارگردانی سینما رو بدون کنکور بخونم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در حال حاضر دفترچه های ثبت نام رشته های بدون کنکور منتشر نشده است؛ جهت اطلاع از آخرین اخبار، می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی باشید.

 12. میلاد

  سلام آیا در دانشگاه آزاد تبریز رشته موسیقی بدون کنکور هم وجود داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی سال ۱۴۰۰، رشته موسیقی در دانشگاه آزاد واحد تبریز ارائه نمیشود.

 13. بزازی

  سلام وقت بخیر در شهر تبریز چطور میشه کارشناسی ارشد هنر بدون کنکور بخونم

  • ایران مشاوره

   با سلام، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی منتشر نشده است؛ شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ، از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید.

 14. Sana

  سلام روز خوش،
  میخواستم بپرسم با سوابق تحصیلی میشه رشته گرافیک رو در دانشگاه سراسری هنر تبریز خوند ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، رشته ی گرافیک بدون آزمون در دانشگاه سراسری هنر تبریز ارائه نشده است.

 15. رها اسماعیلی

  سلام وقتتون بخیر من میتونم بر اساس سوابق تحصیلی رشته مرمت و احیای بناهای تاریخی رو بخونم؟؟؟

 16. ghr

  سلام ، من می تونم بر اساس سوابق تحصیلی رشته آهنگسازی رو بخونم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، با استناد به دفترچه ی براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، رشته ی آهنگسازی در دانشگاه ذکر شده بدون آزمون ارائه نشده است.

 17. fatima

  سلام روز خوش.
  آیا میشه دوره کاردانی نظام جدید با سوابق تحصیلی را در دانشگاه علمی کاربردی خوند و کارشناسی را در دانشگاه سراسری؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید با تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی مدرک کاردانی را گرفته و با شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی در دوره های روزانه پذیرفته شده و مشغول به تحصیل شوید.

دریافت مشاوره