تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / علمی کاربردی / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 97

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 97

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 97
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هرساله داوطلبان زیادی مشغول به تحصیل در دانشگاه های سراسر کشور می شوند، اما برخی از آن ها به دلایل مختلفی از جمله عدم ثبت نام در کنکور یا قبول نشدن در آزمون سراسری، هم چنین عده ای به دلیل شاغل بودن، فرصت حضور در کلاس های دانشگاه را ندارند و از تحصیل در دانشگاه جا مانده اند. همه داوطلبانی که نتوانسته اند از طریق کنکور سراسری در دانشگاه های سراسری کشور پذیرفته شوند، فرصت دارند تا در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی شرکت کنند. دانشگاه علمی کاربردی در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه و در مقاطع کاردانی ( بر اساس معدل دیپلم) و کارشناسی ناپیوسته ( براساس معدل کاردانی) به روش بدون کنکور دانشجو می پذیرد. با توجه به نزدیک شدن به مهلت دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی (بهمن ماه)، قصد داریم مطالب این مقاله را به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه اختصاص دهیم و از شما داوطلبان علاقمند دعوت می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای دوره ی بهمن ماه، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام خواهد شد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 97 

داوطلبانی که قصد دارند در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون آزمون پذیرش شوند، ابتدا باید دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را از سایت سنجش دریافت کنند. رشته های متنوعی در دوره کاردانی دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود. داوطلبان با دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی می توانند لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی را مورد بررسی قرار دهند تا در رشته های مورد علاقه خود انتخاب رشته کنند. متقاضیان برای افزایش احتمال قبولی خود می توانند 15 کد رشته محل را انتخاب نمایند. زمان ثبت نام این دوره برای بهمن 97 هنوز اعلام نشده است، اما پیش بینی می شود مطابق بازه زمانی سال گذشته، ثبت نام انجام شود. ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی بهمن ماه در سال 96، از 28 بهمن ماه شروع و تا 2 اسفند ماه نیز ادامه داشت. نحوه ی ثبت نام در دوره کاردانی بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی به صورت زیر می باشد:

 1. برای شروع مراحل ثبت نام، در زمان تعیین شده به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.
 2. دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 97 را برای دوره بهمن ماه، از سایت دریافت نمایید.
 3. قبل از تکمیل فرم ثبت نام، ابتدا هزینه تعیین شده برای ثبت نام را پرداخت کنید. تکمیل فرم ثبت نام منوط به پرداخت هزینه و دریافت رمز ورود می باشد. در سال گذشته مبلغ ثبت نام برای دوره کاردانی 200,000 ریال ( معادل بیست هزار تومان) تعیین شده بود که احتمالا هزینه ثبت نام بهمن ماه 97، مقداری افزایش یابد.
 4. ورود به صفحه ثبت نام و بارگذاری مدارک و اطلاعات لازم و تکمیل فرم ثبت نام.
 5. در پایان ثبت نام، سیستم به شما یک کد رهگیری ارائه خواهد داد. در صورتی که این کد را از سیستم دریافت نکرده اید، به این معنی است که فرم تکمیل شده ثبت نشده است و باید مجددا به تکمیل فرم و بارگذاری مدارک بپردازید.
 6. لازم است که کد رهگیری ارائه شده را، تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 97

داوطلبانی که مدرک فوق دیپلم یا به عبارتی مدرک کاردانی دارند، می توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند. ثبت نام بدون کنکور در این مقطع نیز در دو نوبت مهر و بهمن ماه برگزار می شود. برای متقاضیان این دوره هیچ گونه محدودیتی در انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه وجود ندارد و حتی داوطلبان می توانند در رشته های غیر مرتبط با رشته تحصیلی خود، انتخاب رشته کنند. به داوطلبان توصیه می شود که قبل از انجام ثبت نام خود، ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی برای بهمن ماه 97 را، از سایت سنجش دریافت کنند و با شرایط ثبت نام آشنا شوند و سپس لیستی از رشته های مورد علاقه را تهیه کنند تا در هنگام ثبت نام، در فرم تقاضانامه خود وارد نمایند. به داوطلبان توصیه می کنیم که برای افزایش احتمال قبولی، 10 کد رشته محل را انتخاب نمایند. زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در سال گذشته از تاریخ 2 اسفند ماه شروع و تا 9 اسفند ماه نیز ادامه داشت که احتمالا ثبت نام این دوره در سال 97 نیز، در همان بازه زمانی سال گذشته انجام شود. مراحل ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی به شرح زیر می باشد:

 1.  برای انجام مراحل ثبت نام خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کنید.
 2. دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 97 را دریافت کنید.
 3. هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. مبلغ ثبت نام در سال گذشته 250,000 ریال (معادل بیست و پنج هزار تومان) مشخص شده بود که احتمالا هزینه ثبت نام در سال 97، مقداری افزایش یابد. داوطلبان توجه داشته باشند که تکمبل فرم ثبت نام مشروط به پرداخت هزینه و دریافت کد رهگیری ثبت نام می باشد.
 4. با پرداخت هزینه و وارد نمودن کدپیگیری ثبت نام، داوطلبان به صفحه اصلی ثبت نام به منظور تکمیل تقاضانامه ثبت نام، هدایت می شوند.
 5. بارگذاری مدارک و اطلاعات ثبت نامی خود در سایت.
 6. در پایان ثبت نام با کلیک بر روی گزینه «ثبت»، سیستم به شما یک کد رهگیری ارائه خواهد داد که برای مراحل بعدی ثبت نام ازجمله مشاهده نتایج ثبت نام، به آن نیاز خواهید داشت. لذا توصیه می شود کد پیگیری را دریافت و نزد خود نگه دارید. اگر کد پیگیری را از سایت دریافت نکردید، به این معنی می باشد که ثبت نام شما هنوز پایان نیافته و دوباره برای درج اطلاعات خود اقدام کنید.

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی چه شرایطی لازم است؟

شاید برای داوطلبانی که می خواهند در دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون آزمون پذیرش شوند، سوال ایجاد شود که با داشتن چه شرایطی می توانند در این دانشگاه شرکت کنند. به همین دلیل، در این قسمت به شرایط عمومی و اختصاصی برای پذیرش در هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی، می پردازیم.

شرایط عمومی:

 • داشتن اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیانی که در قانون اساسی کشورمان تصریح و ذکر شده است.
 • متعهد بودن نسبت به احکام اسلامی و قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت داوطلبان در گروه های ساواک و فراماسونری (استعلام گرفته خواهد شد)
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • چنانچه داوطلب مخالف شئون شغلی و یا تحصیلی (در محل اشتغال خود یا محل تحصیل سابق) رفتار کرده باشد، با ثبت نام آن ها مخالفت خواهد شد.
 • نداشتن اعتیاد به انواع مواد مخدر
 • داوطلب باید تناسب جسمی مناسب با رشته ای که انتخاب کرده است، داشته باشد.

شرایط اختصاصی برای متقاضیان دوره کاردانی:

 • داوطلبان برای ثبت نام می بایست دارای دیپلم نظام جدید (رشته های کاردانش، فنی و حرفه ای و نظری) و یا دیپلم مطابق با نظام آموزشی قدیم باشد.
 • دارا بودن شرایط اختصاصی ای که هر دانشگاه علمی کاربردی، برای ثبت نام در آن واحد مطرح کرده است. این شرایط، در جدول شماره 5 دفترچه ثبت نام ذکر شده است.
 • داوطلبان مرد باید مطابق با شرایط نظام وظیفه اقدام به ثبت نام کنند. این شرایط به طور کامل در دفترچه قید شده است.

شرایط اختصاصی برای متقاضیان دوره کارشناسی:

 • داوطلبان باید مدرک کاردانی دانشگاه ها یا موسسات آموزشی عالی معتبر کشور را داشته باشند و یا دارای مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای آموزش و پرورش، باشند.
 • دانشجویانی که در سال آخر دوره کاردانی مشغول به تحصیل هستند در صورتی که تا تاریخ 97/11/30 فارغ التحصیل شوند، می توانند انتخاب رشته کنند.
 • داشتن شرایط اختصاصی ای که هر دانشگاه علمی کاربردی، برای ثبت نام در آن واحد ذکر کرده است. این شرایط در جدول شماره 5 دفترچه ثبت نام، ذکر شده است.
 • داوطلبان مرد باید مطابق با شرایط نظام وظیفه، اقدام به ثبت نام کنند و مشکلی از لحاظ وضعیت نظام وظیفه جهت ثبت نام نداشته باشند. این شرایط به طور کامل در دفترچه قید شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره