خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد سوره

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد سوره

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 98
ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد سوره 98
چنانچه علاقمند به تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی می باشید ، لازم است به اطلاعتان برسانیم که این دانشگاه زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری رشته های خود را به دو صورت با آزمون و بدون آزمون ارائه می دهد. تحصیل در رشته های با آزمون فقط از طریق شرکت در کنکور سراسری امکان پذیر است ، اما این دانشگاه با هدف ایجاد امکانات تحصیل آسان ، بیشتر رشته های خود را بدون کنکور قرار داده است تا از این طریق علاقه مندان بتوانند بر اساس سوابق تحصیلی خود در رشته مورد نظرشان به تحصیل بپردازند.

داوطلبان می توانند بدون توجه به نوع مدرک فارغ التحصیلی شان ، در رشته های مورد علاقه خود ثبت نام نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد سوره 98

دانشگاه غیرانتفاعی هرساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه رشته های بدون کنکور خود را ارائه می دهد و علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، ثبت نام خود را انجام دهند. ثبت نام برای ورودی مهر ماه سال 98 ، از روز 20 اسفندماه 97 آغاز و تا 6 شهربور ماه سال جاری نیز ادامه دارد و داوطلبان می توانند برای اطلاع از لیست رشته های ارائه شده در این مرحله از پذیرش دفترچه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی از سایت سنجش دانلود و مطالعه نمایند.

ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی (ورودی به بهمن ماه) نیز از اواخر دی ماه آغاز می شود ولی باید این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است رشته ی مورد علاقه شما در ترم بهمن ماه ارائه نشود ، زیرا تنوع رشته های ارائه شده در این مرحله کم تر می باشد. در سال گذشته ثبت نام به صورت حضوری و در مراکز دانشگاهی پذیرنده دانشجو انجام گرفت و پیش بینی می شود که در سال جاری نیز به همین صورت باشد و داوطلبان باید با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر ، ابتدا از رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی بهمن ماه ارائه شده اطلاع یابند سپس همراه با مدارک تحصیلی و هویتی خود برای ثبت نام حضوری اقدام نمایند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد سوره 98

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی که هم زمان با شروع ثبت نام منتشر می شود ، شامل مواردی از جمله شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 98 – 99 می باشد که داوطلبان باید از آن اگاهی کامل داشته باشند. در متن زیر بخشی از مهم ترین شرایط ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی فراهم شده است و در صورت که فاقد شرایط زیر باشید ، مجاز به ثبت نام نخواهید بود.

مدرک تحصیلی مورد نیاز

 • دارا بودن مدرک دیپلم آموزشی نطام جدید دوره دوم متوسطه
 • دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم
 • دارا بودن دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 • دارا بودن مدرک کاردانی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری

نکات مهم

 • فارغ التحصیلان هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش برای ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی باید دارای مدرک پیش دانشگاه یا کاردانی باشند.
 • دانشجویان دانشگاه های روزانه در صورت تمایل به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بایستی ابتدا از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.
 • دانشجویان دانشگاه های غیرروزانه می توانند بدون انصراف از دانشگاه خود ، ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی را انجام دهند ولی پس از پذیرش نهایی ، بایستی انصراف خود را از دانشگاه اولیه اعلام نمایند.
 • فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ، باید طرح تعهد خدمت خود را حداکثر تا پایان شهریور ماه به اتمام برسانند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی واحد سوره 98

در صورتی که ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی واحد سوره به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org انجام شود ، داوطلبان جهت تکمیل فرم ثبت نام نیازمند اطلاعات و مدارکی هستند که شامل موارد زیر می باشد :

 1. یک قطعه عکس 4*3 مربوط به سال جاری داوطلب و با فرمت jpg
 2. کدرهگیری 13 رقمی مربوط به تبعه غیرایرانی
 3. کد پیگیری 12 رقمی مخصوص داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری
 4. معدل کل آخرین مدرک فارغ التحصیلی

پس از بارگذاری اطلاعات و مدارک فوق در سامانه و تایید نهایی ، از شماره پرونده 7 رقمی و کدرهگیری 16 رقمی پرینت تهیه کنید و در صورتی که این دو کد ارائه نشود ، به منزله عدم ثبت نام شما می باشد و باید مراحل نام نویسی را مجددا آغاز نمایید. لازم به ذکر است که مدارک فوق در زمان ثبت نام حضوری نیز بررسی خواهد شد بنابراین از صحت اطلاعات وارد شده ، اطمینان پیدا کنید.

شهریه دانشگاه غیرانتفاعی واحد سوره 98

شهریه دانشگاه غیرانتفاعی همانند سایر دانشگاه ها از دو بخش شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده است و معمولا سالانه 10 الی 15 درصد به میزان شهریه افزوده شود. شهریه ثابت بر اساس نوع رشته که از کدام گروه آرمایشی انسانی ، علوم پایه یا فنی مهندسی باشد ، متفاوت است و شهریه متغیر نیز وابسته به تعداد و نوع واحد های انتخاب شده می باشد. برای مثال شهریه متغیر دروس عملی و تخصصی از شهریه متغیر دروس عمومی و نظری بیشتر است. در ادامه مطلب میزان تقریبی شهریه دانشگاه غیرانتفاعی فراهم شده است و می توانید برای اطلاعات دقیق تر با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

شهریه دوره های کاردانی دانشگاه غیرانتفاعی

گروه آزمایشیفنی مهندسیعلوم انسانی
شهریه ثابت هر نیمسال (تومان)480/000الی

515/000

380/000الی

410/000

شهریه هر واحد پروژه (تومان)80/00075/000
شهریه متغیر (تومان)هر واحد درسی پایه نظری35/00030/000
هر واحد درسی اصلی تخصصی38/00030/000
هر واحد درسی عمومی20/00018/000
هر واحد درسی عملی30/00025/000

 

شهریه دوره های کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی

گروه آزمایشیفنی مهندسیعلوم انسانی
شهریه ثابت هر نیمسال (تومان)475/000الی

495/000

385/000الی

400/000

شهریه متغیر (تومان)هر واحد پروژه78/000الی

85/000

75/000الی

80/000

هر واحد درسی عمومی19/00018/000
هر واحد درسی پایه نظری29/00028/000
هر واحد درسی اصلی تخصصی36/00030/000
هر واحد عملی30/00024/000

تحصیل در مقطع کاردانی 2 سال و تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته 4 سال به طول می انجامد ، بنابراین دانشجویان دوره کاردانی باید به مدت 4 ترم و دانشجویان دوره کارشناسی باید به مدت 8 ترم شهریه پرداخت نمایند.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی واحد سوره 98

در دفترچه راهنمای ثبت نام علاوه بر شرایط و نحوه ثبت نام ، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به تفکیک هر یک از دانشگاه ها قرار داده شده است و داوطلبان می توانند پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از رشته های ارائه شده در دانشگاه مورد نظر خود ، برای ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که هر داوطلب مجاز به انتخاب 100 کدرشته محل از یکی از گروه های آزمایشی علوم تجربی ، علوم انسانی ، ریاضی و فنی مهندسی ، هنر و زبان می باشد.

 • معماری داخلی
 • مهندسی شهرسازی
 • مهندسی معماری
 • روابط عمومی
 • روزنامه نگاری
 • مدیریت فرهنگی هنری
 • ادبیات نمایشی
 • طراحی صحنه
 • کتابت و نگارگری
 • نمایش عروسکی
 • هنر اسلامی


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۹ نظر
 1. سلام ببخشید شهریه دانشگاه سوره برای عکاسی ترمی چنده؟

  • با سلام شهریه دانشگاه غیر انتفاعی برای رشته های هنری در بازه ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار الی ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می باشد.

 2. سلام من هنرستان خوندم نظام قدیم،میخواستم بدونم برای رشته های بدون کنکور دانشگاه سوره باید چیکارکنم؟؟

  • با سلام در صورت عدم داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا عدم تطبیق به نظام جدید ۳-۳-۶ ، می بایست رشته های مختلف ارائه شده در مقطع کاردانی را انتخاب نمائید.

 3. سلام من دانش اموز رشته تجربی هستم.
  میتونم بدون کنکور تو رشته طراحی لباس دانشگاه سوره ثبت نام کنم؟

  • با سلام ، شما با هر دیپلمی میتوانید رشته های صرفا سوابق تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های مختلف را انتخاب نمائید.

 4. سلام وقت بخیر برای ثبت نام ورودی بهمن ماه رشته معماری هزینه چند ؟
  و آیا ثبت نام هست یا خیر؟

  • با سلام و احترام، شهریه دانشگاه غیر انتفاعی رشته های فنی و مهندسی در مقطع کارشناسی پیوسته، معمولا بین ۲/۸۰۰/۰۰۰ تا ۴/۰۰۰/۰۰۰ می باشد و هم اکنون مهلت ثبت نام به پایان رسیده است و برای ثبت نام شما می توانید به سایت سازمان سنجش درخواست بزنید.

 5. سلام ببخشید شهریه دانشگاه سوره برای بازیگری ترمی چنده؟

  • با سلام ، شهریه ی دانشگاه مذکور در مقطع کارشناسی پیوسته در حدود ۲/۲۰۰/۰۰۰ الی ۲/۷۳۰/۰۰۰ تومان می باشد.

 6. با سلام
  من دیپلم گرافیک دارم
  میتونم با سوابق تحصیلیم برای رشته معماری داخلی اقدام کنم؟
  یا دیپلمم باید برای ریاضی‌فیزیک باشه؟

  • با سلام، در صوزتی که مدرک دیپلم گرافیک شما نظام جدید (۳-۳-۶) باشد، مجاز به ثبت نام و تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته رشته معماری داخلی می باشید.

 7. سلام دانشگاه سوره مهندسی معماری کارشناسی پیوسته داره بدون کنکور؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری نیمسال دوم(بهمن ماه) سال ۱۴۰۰، رشته مهندسی معماری در دانشگاه سوره ارائه شده است.

 8. سلام ببخشد من سال ۱۲ فتوگرافیک هستم میخواستم بدونم میشه بدون کنکور ، و براساس سوابق تحصیلی دررشته گرافیک دانشگاه سوره رفت ؟

 9. سلام اگه کنکور کاردانی به کارشناسی معماری و بدیم و نتونیم قبول شیم میتونیم بعد ثبت نام کنیم این رشته رو؟

 10. سلام می خواستم بدونم دانشگاه سوره امسال یعنی نیم سال بهمن ۱۴۰۰ که میشه نیم سال اول ۱۴۰۱ بدون کنکور توی رشته سینما دانشجو می پذیرد؟؟

 11. سلام خسته نباشین، ببخشید میخواستم ببینم نتایج آزمون غیرانتفاعی دانشگاه سوره سال ۱۴۰۰ اعلام شده ؟ و اینکه اگر اعلام شده در کدوم سایت قرار گرفته؟

  • با سلام، نتایج آزمون های سراسری و دانشگاه های غیرانتفاعی، در سایت سازمان سنجش منتشر شده و قابل مشاهده می باشد.

 12. با سلام
  من مدرک پیش دانشگاهی هنر دارم…میخواستم بدونم میتونم رشته ی معماری داخلی بدون کنکور رو ثبت نام کنم

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام و انتخاب رشته ی کارشناسی پیوسته براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، با داشتن مدرک پیش دانشگاهی مجاز به ثبت نام می باشید.

 13. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم من رشته تجربیم از کنکور هنر میتونم معماری داخلی قبول شم یا باید بدون کنکور ثبت نام کنم

  • با سلام، برای انتخاب رشته ی معماری داخلی می بایست کنکور رشته ریاضی را شرکت نمایید یا بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته نمایید.

 14. سلام روز بخیر
  بنده یه سوال داشتم
  من اگر بخوام در دانشگاه سوره بدون کنکور رشته ی ادبیات نمایشی رو بخونم
  بایستی کنکور عملی هم بدم؟

  • با سلام و درود، شرکت در آزمون عملی مربوط به داوطلبان کنکور سراسری می باشد. جهت پذیرش در دانشگاه ها براساس سوابق تحصیلی، آزمون عملی یا کتبی برگزار نمی شود.

 15. سلام من کاردانی فیلمسازی میخونم و تا شهریور مدرکم رو میگیرم ایا میتونم درخواست بدم برای رشته ادبیات نمایشی دانشگاه سوره ؟ خدمت نکردم از نظر نظام وظیفه مشکلی نیست

  • با سلام و وقت بخیر، شما مجاز به شرکت درمقطع کارشناسی ناپیوسته می باشید. لازم به ذکر است در صورتی که تقاضای شرکت در کارشناسی پیوسته را دارید، درصورت داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت می توانید نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید. .

 16. سلام ببخشید دانشگاه سوره کارشناسی بازیگری_کارگردانی تئاتر نداره؟

 17. سلام من دیپلم کامپیوتر دارم و کاردانی نرم افزار هستم ایا میتونم رشته ی مدیریت فرهنگی تو دانشگاه سوره بخونم ؟

 18. سلام من دیپلم بازیگری از کاردانش سوره در سال ۸۰ هستم، پیش دانشگاهی سال ۸۵ رفتم اما چون غیرحضوری بود دوتا درس افتادم اما بخاطر زایمانم ادامه ندادم. ۳۷ ساله هستم و دوست دارم تو یکی از رشته های هنری سوره ادامه بدم، لطفا راهنماییم کنید چکار کنم؟ ممنونم

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی در سال ۱۳۹۹، جهت شرکت در مقطع کارشناسی پیوسته می بایست دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باشید.

 19. سلام من که از رشته علوم انسانی بخواهم وارد رشته سینما دانشگاه سوره بشوم باید با کنکور وارد دانشگاه بشم یا بدون کنکور؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، در صورتی که رشته ی ذکر شده در دانشگاه غیرانتفاعی سوره ارائه شده باشد، محدودیتی از بابت ثبت نام برای شما نخواهد داشت.

 20. سلام من دیپلم تجربی دارم میشه برای دانشگاه رشته ی نقشه کشی معماری بدون کنکور در این دانشگاه سوره پذیرفته شم؟

  • با سلام و درود، در صورت دارا بودن دیپلم نظام جدید (۶/۳/۳) و یا پش دانشگاهی نظام سالی واحدی – ترمی واحدی،مجاز به شرکت در تمام رشته های بدون آزمون می باشید.

 21. سلام… ارشد کارگردانی و سینما بدون کنکور کدام دانشگاه تهرات داره؟

  • با سلام، با استناد به دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹، در مقطع تحصیلی ارشد هیچ رشته ای براساس سوابق تحصیلی ارائه نمی شود.

 22. فاطمه یوسف بیگی

  سلام من دیپلم ریاضی دارم میتونم بدون کنکور رشته معماری داخلی دانشگاه سوره برم ؟؟؟؟

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، رشته های معماری داخلی و مهندسی معماری در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود.

 23. سلام من دیپلم معماری داخلی هستم میخوام برم دانشگاه ازاد ایا میتونم برم دانشگاه سوره

  • باسلام، اگر شما نظام جدید(۳-۳-۶) هستید، مجاز به ثبت نام برای دانشگاه های غیر انتفاعی و آزاد در مقطع کارشناسی پیوسته می باشید، لازم به ذکر است دانشگاه سوره، غیر انتفاعی می باشد.

 24. سلام‌من‌رشته‌طراحی‌فنی‌حرفه‌ای‌سال‌دوم‌هنرستان‌هستم‌علاقه‌مند‌ب‌رشته‌سینما‌‌میخواستم‌بدونم‌حتما‌باید‌کنکور‌‌بدم‌یا‌بدون‌کنکور‌میتونم‌وارد‌دانشگاه‌بشم‌من‌در‌خرم‌اباد‌زندگی‌میکنم‌و‌این‌رشته‌در‌‌شهر‌ما‌تدریس‌نمیشه‌.‌معدل‌باید‌چند‌باشه‌برای‌ورود‌ب‌دانشگاه.

  • با سلام ، با توجه به اینکه شما مدرک دیپلم نظام جدید (۳-۳-۶) فنی حرفه ای دریافت خواهید کرد ، جهت ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود می توانید در آزمون سراسری گروه هنر ثبت نام و شرکت نمایید و یا در صورت تمایل برای ادامه تحصیل در دوره های بدون آزمون ( پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ) در واحد هایی مانند ( آزاد ، غیرانتفاعی و … ) ثبت نام و انتخاب رشته انجام دهید . پیشنهاد می شود جهت اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه ها عضو کانال تلگرام انتخاب رشته شوید .

 25. سلام
  من سال اخر کارودانش رشته ام کامپیوتر هست شاخه تصویرسازی میخواستم بدونم من میتونم بدون ازمون شرکت کنم و در رشته ادبیات نمایشی و یا طراحی صحنه شرکت کنم؟
  و اینک اگ بخوام کنکور بدم میتونم رشته عکاسی یا سینما برم؟

دریافت مشاوره