خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فین 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فین 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور فین
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فین 1401

دانشگاه پیام نور به لحاظ کیفیت آموزشی و رتبه بندی علمی جزو 10 دانشگاه برتر کشور می باشد. اعتبار بالای مدارک تحصیلی این دانشگاه و امکان تحصیل با پرداخت هزینه کمتر موجب تمایل دانشجویان به ثبت نام دانشگاه پیام نور گردیده است. پذیرش بر اساس عدم شرکت در کنکور این دانشگاه در دو مرحله انجام شده و داوطلبان واجد الشرایط نام نویسی، پس از مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و فراهم نمودن مدارک مورد نیاز، می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدامات لازم را انجام دهند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فین، فقط در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شوند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فین 1401

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای نیمسال اول مصادف با انتخاب رشته کنکور سراسری بوده و به صورت آنلاین و توسط سایت سازمان سنجش و آموزش کشور انجام می پذیرد. بنابراین علاقه مندانی که قصد دارند در مقطع کارشناسی پیوسته تحصیل نمایند، با مراجعه به نشانی اینترنتی sanjesh.org می توانند در این دانشگاه ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است که سازمان سنجش برای افرادی که نیازمند اصلاح اطلاعات شخصی و یا ویرایش رشته های انتخابی خود می باشند و همچنین متقاضیانی که با تأخیر تصمیم به نام نویسی گرفته اند بازه زمانی ثبت نام را تمدید کرده است. زمان بندی های عنوان شده به شرح زیر می باشد.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه سراسری 1401
نوع ثبت نام زمان اولیه تمدید مهلت
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند 17 تا 22 مرداد ماه تا 24 مرداد ماه
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند 18 تا 23 مرداد ماه 24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه

داوطلبان می بایست توجه داشته باشند که تنها از یکی از دو روش فوق اقدام به ثبت نام نمایند تا پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی صورت پذیرد.

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

بسیاری از دانشگاه ها برای آن دسته از داوطلبینی که موفق به ثبت نام در مهرماه نشده باشند، در نیمسال دوم نیز پذیرش دانشجو دارند که دانشگاه پیام نور یکی از آن هاست. تاریخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه از 30 آذر تا 10 دی ماه اعلام شده است که متقاضیان می بایست در طی این زمان به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراحل نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

علاوه بر این طبق انتشار اعلامیه جدید، زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 تا 12 دی ماه تمدید گردیده است و شما می توانید تغییرات و اصلاحیه های جدید را در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره دنیال فرمایید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فین 1401

علاقه مندانی که تصمیم دارند برای نیمسال اول اقدام به نام نویسی نمایند می بایست در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به آدرس الکترونیکی sanjesh.org مراجعه کرده و طبق راهنمای تصویری زیر، فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند. لازم به ذکر است که پیش از شروع فرایند ثبت نام پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 الزامی است، اما داوطلبانی که در کنکور سراسری 1401 شرکت کرده اند ملزم به پرداخت این هزینه نمی باشند.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

 • علاقه مندان در اولین گام باید به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه سراسری را انتخاب کنند.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در این مرحله می بایست بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” کلیک کنند.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در این مرحله، داوطلب می بایست عبارت “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” را انتخاب کرده و گزینه “تایید و ادامه” را فشار دهد.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • همان طور که در تصویر قابل مشاهده می باشد، متقاضیان باید در کادرهای نشان داده شده، اطلاعات خود را وارد نمایند و پس از آن گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنند.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • سپس کد پیگیری پرداختی را یادداشت و یا ذخیره نموده و عبارت “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنند.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 •  حال داوطلب می بایست در صفحه پیش رو اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و گزینه “پرداخت” را فشار دهد.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • سپس به صفحه سوم ثبت نام بازگشته و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک کند.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • در این مرحله شماره سریال کارت اعتباری که پس از واریز وجه دریافت شده است بایستی در کادر مربوطه وارد شود و پس از ثبت کد امنیتی موجود در صفحه، کلید “ورود به سیستم” را انتخاب شود.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

بعد از انجام فرایند عنوان شده فرم انتخاب رشته برای داوطلب نشان داده خواهد شد که می تواند اطلاعات و کد رشته محل های انتخابی خود را ثبت نماید. پس از تکمیل این فرد متقاضی می بایست مرحله کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی را ذخیره کند تا هنگام پذیرش به دانشگاه ارائه نماید.

نکته مهمی که داوطلبان باید آن را مد نظر داشته باشند این است که چنانچه در کنکور سراسری 1401 شرکت کرده اند بدون پرداخت هزینه و طی مراحل گفته شده، می توانند از بخش انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 مستقیما در دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور ثبت نام کنند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فین 1401

اگر چه تحصیل در دانشگاه پیام نور در بیشتر رشته های تحصیلی بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری انجام می گیرد اما داوطلبان می بایست به هنگام ثبت نام دارای شرایط لازم برای ورود به این دانشگاه باشند. از مهم ترین شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور که به دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شود و در دفترچه قید شده اند، عبارت اند از:

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی
 • نداشتن سابقه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم داشتن فساد اخلاقی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • متقاضیان می بایست یکی از مدارک دیپلم نظام آموزشی جدید، کاردانی، دیپلم نظام قدیم و یا پیش دانشگاهی را دارا باشند.
 • داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم چنانچه مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی داشته باشند، مجاز به نام نویسی هستند.
 • دانشجویان دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه در صورتی که نسبت به ثبت نام و شرکت درکنکور سراسری 1401 مجاز شده اند، بدون انصراف از تحصیل می توانند در رشته های بدون کنکور این دانشگاه ثبت نام نمایند. البته داوطلبان آقا در این خصوص نباید از جهت نظام وظیفه مشکلی داشته باشند.
 • شرکت کنندگان کنکور سراسری چنانچه در آزمون قبول شده اند، باید از رشته قبلی خود انصراف داده و گواهی آن را به واحد دانشگاهی جدید ارائه کنند.
 • داوطلبان مشغول به تحصیل در مقطع کاردانی، برای نام نویسی در آزمون نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
 • متقاضیان نباید تعهد به خدمت به هیچ یک از ارگان ها یا دستگاه هایی اجرایی، تعهدات سهمیه بومی یا سهمیه مناطق محروم داشته باشند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فین 1401

چنانچه پیش ‌تر نیز اشاره شد، نام نویسی برای نیمسال اول به صورت اینترنتی و برای نیمسال دوم با مراجعه به دانشگاه مورد نظر انجام می گیرد. از این رو شرکت کنندگان با توجه به نوع ثبت نام خود و بر اساس مندرجات دفترچه راهنما، می بایست مدارک و اطلاعات لازمه را فراهم نمایند. لازم به ذکر است که سنوات گذشته به علت همه گیری بیماری کرونا ثبت نام برای نیمسال دوم به صورت آنلاین انجام می گردید اما برای سال جاری امکان نام نویسی به صورت حضوری نیز وجود دارد.

مدارک ثبت نام اینترنتی

در این نوع روش نام نویسی، پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری صفحه ای برای کاربر باز می شود تا در آن مشخصات فردی و اطلاعات تحصیلی خود را وارد نماید. این جزئیات عبارت ‌اند از:

 • مشخصات فردی شامل: نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و شماره سری و سریال آن، تاریخ تولد و کد بخش محل تولد، کد ملی، جنسیت، شرایط جسمی و نوع معلولیت
 • اطلاعات تحصیلی از قبیل: شماره پرونده کنکور سراسری (در صورت شرکت نمودن)، کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم، کد دانش آموزی مقطع دیپلم، کد عنوان دیپلم و تاریخ اخذ آن، معدل کل دیپلم، معدل کتبی نهایی دیلم، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی، کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی و تاریخ اخذ آن، کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی، معدل کل پیش دانشگاهی، وضعیت فارغ التحصیلی و معدل آن
 • سهمیه ها از جمله: جزئیات اطلاعات مربوط به رزمندگان، ایثارگران و خانواده های شهدا، ارائه کد پیگیری 12 رقمی در صورت دارا بودن آن
 • اطلاعات اتباع خارجی مثل: کد پیگیری 13 رقمی اتباع، شماره کارت اقامت و شماره گذرنامه
 • جزئیات و اطلاعات مربوط به اشتغال همچون: کد محل اشتغال کارکنان رسمی و پیمانی
 • مشخصات محل سکونت از قبیل: کد پستی، کد استان و کد بخش محل اقامت، شماره تلفن ثابت و نشانی دقیق محل سکونت
 • اطلاعات نظام وظیفه از جمله: کد وضعیت نظام وظیفه

پس از درج موارد فوق داوطلب می بایست عکس پرسنلی خود را طبق مشخصاتی که در دفترچه ثبت نام برای آن قید شده است در سامانه بارگزاری نماید. این مشخصات به شرح جدول زیر است.

ویژگی های عکس مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری دارای فرمت JPG
عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن فاقد اثر مهر ، منگنه و یا هر گونه لکه
داشتن اندازه حقل 300*200 پیکسل و حداکثدار 400*300 پیکسل تهیه اسکن عکس پرسنلی تنها از روی عکس اصلی

نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که حتماً عکس شخص ثبت نام کننده بارگزاری شود. پس داوطلبانی که از طریق کافی نت اقدام به نام نویسی می نماید می بایست حتماً این موضوع را بررسی کنند.

مدارک ثبت نام حضوری

مدارک ثبت نام حضوری بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
دیپلم نظام جدید یا اصل و کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (دیپلم، پیش دانشگاهی، کاردانی)
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آقایان را با توجه به قوانین و مقررات مربوطه مشخص نماید.)
6 قطعه عکس 4×3

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فین 1401

با توجه به این که دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های شهریه پرداز می باشد هر ساله نرخ معینی به میزان 10 الی 15 درصد به میزان آن افزوده شده و دانجویان جهت تحصیل ملزم به پرداخت آن می باشند.

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می نمایند، در مقطع کارشناسی پذیرفته می شوند و تعداد 8 نیمسال تحصیلی می بایست نسبت به پرداخت شهریه اقدام کنند.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 1401
رشته های علوم انسانی رشته های فنی مهندسی رشته های علوم پایه رشته های هنر
حدود 2/000/000 الی 2/500/000 تومان حدود 2/500/000 الی 3/000/000 تومان حدود 2/100/000 الی 3/200/000 تومان حدود 2/100/000 الی 2/450/000 تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فین 1401

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری از جمله دانشگاه پیام نور از طریق دفترچه راهنمای آن به اطلاع علاقه مندان می رسد و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org این دفترچه را دانلود کنند. لیست رشته ها در نیمسال تحصیلی مهر ماه دانشگاه پیام نور برای واحد فین قید نشده و مشخص کننده این است که واحد فین پیام نور در نیمسال اول و دوم پذیرش دانشجو نخواهد داشت.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فین 1401

همانطور که می دانید برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور ضروری است درباره رشته های بدون کنکور پیام نور فین، واحدهای ارائه دهنده و شرایط آن ها که در دفترچه ثبت نام بیان شده، اطلاع داشته باشید و با آگاهی کامل اقدام نمایید. این دفترچه در سایت سازمان سنجش قابل مشاهده و دانلود می باشد اما برای دسترسی آسان تر متقاضیان لینک آن را به تفکیک مهر و بهمن در جدول زیر قرار داده ایم:

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد فین 1401
مهرماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه علوم تجربی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه ریاضی و فنی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه علوم انسانی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه هنر و زبان های خارجی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
بهمن ماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره