خانه دانشگاه پیام نور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور قصر شیرین
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین 1401

دانشگاه پیام نور در سال های اخیر توانسته است به لحاظ علمی، فرهنگی و پژوهشی رتبه های بالایی را کسب کند. آمار زیاد قبولی های کنکور در مقاطع بالاتر که توسط دانش آموختگان آن کسب شده است و همچنین امکان تحصیل همزمان در دو رشته، این دانشگاه را به یکی از پر طرفدارترین دانشگاه های سطح کشور تبدیل نموده است. رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور با هدف برقراری عدالت آموزشی و شکستن سد کنکور برای علاقه مندان این امکان را فراهم نموده است تا بتوانند در رشته تحصیلی دلخواه خود به ادامه تحصیل بپردازند. داوطلبان در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می توانند اقدامات لازم جهت نام نویسی خود را انجام دهند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین، فقط در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شوند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین 1401

معمولاً زمان نام نویسی برای رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش و از طریق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اعلام می گردد. نام نویسی بدون کنکور در دو نوبت نیمسال اول و نیمسال دوم انجام می شود که داوطلبان پس از مطالعه دفترچه راهنما و در صورتی که از شرایط قید شده برخوردار باشند می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. متقاضیان باید توجه داشته باشند که چنانچه تمایل به تحصیل در نیمسال اول تحصیلی را دارند می بایست از طریق اینترنت و به شکل آنلاین نام نویسی کرده و در صورتی که می خواهند در نیمسال دوم آغاز به تحصیل نمایند باید از طریق مراجعه حضوری اقدام به ثبت نام نمایند.

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

در بازه زمانی مقرر شده برای نام نویسی ترم تحصیلی مهر ماه، داوطلبان پس از بررسی دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب حداکثر 100 کد رشته مورد نظر، می بایست به سایت sanjesh.org مراجعه نموده و اطلاعات خواسته شده را در سامانه سنجش وارد نمایند. زمان بندی ثبت نام و مهلت مشخص شده جهت تمدید آن مطابق جدول زیر می باشد.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه سراسری 1401
نوع ثبت نام زمان اولیه تمدید مهلت
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند 17 تا 22 مرداد ماه تا 24 مرداد ماه
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند 18 تا 23 مرداد ماه 24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه

لازم به ذکر است که اقدام از طریق هر دو روش نام نویسی موجب فسخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور شده و هزینه پرداخت شده عودت داده نخواهد شد.

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

از آن جایی که دانشگاه پیام نور علاوه بر نیمسال اول، برای نیمسال دوم 1401 نیز دانشجو می پذیرد، داوطلبان می بایست جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه  از 30 آذر تا 10 دی ماه اقدام نمایند. این کار به صورت اینترنتی و به وسیله سایت sanjesh.org انجام خواهد گرفت. پس از پایان مدت نام نویسی، زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 تا 12 دی ماه تمدید شد تا تمام متقاضیان فرصت ثبت نام را داشته باشند

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین 1401

علاقه مندانی که تصمیم دارند برای نیمسال اول اقدام به نام نویسی نمایند می بایست در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به آدرس الکترونیکی sanjesh.org مراجعه کرده و طبق راهنمای تصویری زیر، فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند. لازم به ذکر است که پیش از شروع فرایند ثبت نام پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 الزامی است، اما داوطلبانی که در کنکور سراسری 1401 شرکت کرده اند ملزم به پرداخت این هزینه نمی باشند.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

 • علاقه مندان در اولین گام باید به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه سراسری را انتخاب کنند.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در این مرحله می بایست بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” کلیک کنند.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در این مرحله، داوطلب می بایست عبارت “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” را انتخاب کرده و گزینه “تایید و ادامه” را فشار دهد.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • همان طور که در تصویر قابل مشاهده می باشد، متقاضیان باید در کادرهای نشان داده شده، اطلاعات خود را وارد نمایند و پس از آن گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنند.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • سپس کد پیگیری پرداختی را یادداشت و یا ذخیره نموده و عبارت “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنند.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 •  حال داوطلب می بایست در صفحه پیش رو اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و گزینه “پرداخت” را فشار دهد.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • سپس به صفحه سوم ثبت نام بازگشته و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک کند.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • در این مرحله شماره سریال کارت اعتباری که پس از واریز وجه دریافت شده است بایستی در کادر مربوطه وارد شود و پس از ثبت کد امنیتی موجود در صفحه، کلید “ورود به سیستم” را انتخاب شود.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

بعد از انجام فرایند عنوان شده فرم انتخاب رشته برای داوطلب نشان داده خواهد شد که می تواند اطلاعات و کد رشته محل های انتخابی خود را ثبت نماید. پس از تکمیل این فرد متقاضی می بایست مرحله کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی را ذخیره کند تا هنگام پذیرش به دانشگاه ارائه نماید.

نکته مهمی که داوطلبان باید آن را مد نظر داشته باشند این است که چنانچه در کنکور سراسری 1401 شرکت کرده اند بدون پرداخت هزینه و طی مراحل گفته شده، می توانند از بخش انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 مستقیما در دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور ثبت نام کنند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین 1401

اگر چه تحصیل در دانشگاه پیام نور در بیشتر رشته های تحصیلی بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری انجام می گیرد اما داوطلبان می بایست به هنگام ثبت نام دارای شرایط لازم برای ورود به این دانشگاه باشند. از مهم ترین شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور که به دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شود و در دفترچه قید شده اند، عبارت اند از:

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی
 • نداشتن سابقه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم داشتن فساد اخلاقی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • متقاضیان می بایست یکی از مدارک دیپلم نظام آموزشی جدید، کاردانی، دیپلم نظام قدیم و یا پیش دانشگاهی را دارا باشند.
 • داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم چنانچه مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی داشته باشند، مجاز به نام نویسی هستند.
 • دانشجویان دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه در صورتی که نسبت به ثبت نام و شرکت درکنکور سراسری 1401 مجاز شده اند، بدون انصراف از تحصیل می توانند در رشته های بدون کنکور این دانشگاه ثبت نام نمایند. البته داوطلبان آقا در این خصوص نباید از جهت نظام وظیفه مشکلی داشته باشند.
 • شرکت کنندگان کنکور سراسری چنانچه در آزمون قبول شده اند، باید از رشته قبلی خود انصراف داده و گواهی آن را به دانشگاهی جدید ارائه کنند.
 • داوطلبان مشغول به تحصیل در مقطع کاردانی، برای نام نویسی در آزمون نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
 • متقاضیان نباید تعهد به خدمت به هیچ یک از ارگان ها یا دستگاه هایی اجرایی، تعهدات سهمیه بومی یا سهمیه مناطق محروم داشته باشند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین 1401

چنانچه پیش ‌تر نیز اشاره شد، نام نویسی برای نیمسال اول به صورت اینترنتی و برای نیمسال دوم با مراجعه به دانشگاه مورد نظر انجام می گیرد. از این رو شرکت کنندگان با توجه به نوع ثبت نام خود و بر اساس مندرجات دفترچه راهنما، می بایست مدارک و اطلاعات لازمه را فراهم نمایند. لازم به ذکر است که سنوات گذشته به علت همه گیری بیماری کرونا ثبت نام برای نیمسال دوم به صورت آنلاین انجام می گردید اما برای سال جاری امکان نام نویسی به صورت حضوری نیز وجود دارد.

مدارک ثبت نام اینترنتی

در این نوع روش نام نویسی، پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری صفحه ای برای کاربر باز می شود تا در آن مشخصات فردی و اطلاعات تحصیلی خود را وارد نماید. این جزئیات عبارت ‌اند از:

 • مشخصات فردی شامل: نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و شماره سری و سریال آن، تاریخ تولد و کد بخش محل تولد، کد ملی، جنسیت، شرایط جسمی و نوع معلولیت
 • اطلاعات تحصیلی از قبیل: شماره پرونده کنکور سراسری (در صورت شرکت نمودن)، کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم، کد دانش آموزی مقطع دیپلم، کد عنوان دیپلم و تاریخ اخذ آن، معدل کل دیپلم، معدل کتبی نهایی دیلم، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی، کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی و تاریخ اخذ آن، کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی، معدل کل پیش دانشگاهی، وضعیت فارغ التحصیلی و معدل آن
 • سهمیه ها از جمله: جزئیات اطلاعات مربوط به رزمندگان، ایثارگران و خانواده های شهدا، ارائه کد پیگیری 12 رقمی در صورت دارا بودن آن
 • اطلاعات اتباع خارجی مثل: کد پیگیری 13 رقمی اتباع، شماره کارت اقامت و شماره گذرنامه
 • جزئیات و اطلاعات مربوط به اشتغال همچون: کد محل اشتغال کارکنان رسمی و پیمانی
 • مشخصات محل سکونت از قبیل: کد پستی، کد استان و کد بخش محل اقامت، شماره تلفن ثابت و نشانی دقیق محل سکونت
 • اطلاعات نظام وظیفه از جمله: کد وضعیت نظام وظیفه

پس از درج موارد فوق داوطلب می بایست عکس پرسنلی خود را طبق مشخصاتی که در دفترچه ثبت نام برای آن قید شده است در سامانه بارگزاری نماید. این مشخصات به شرح جدول زیر است.

ویژگی های عکس مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری دارای فرمت JPG
عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن فاقد اثر مهر ، منگنه و یا هر گونه لکه
داشتن اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسل تهیه اسکن عکس پرسنلی تنها از روی عکس اصلی

نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که حتماً عکس شخص ثبت نام کننده بارگزاری شود. پس داوطلبانی که از طریق کافی نت اقدام به نام نویسی می نماید می بایست حتماً این موضوع را بررسی کنند.

مدارک ثبت نام حضوری

مدارک لازم جهت ثبت نام بدون کنکور پیام نور در نیمسال دوم 1401
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان
6 قطعه عکس 4×3
دیپلم نظام جدید یا اصل و کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (دیپلم، پیش دانشگاهی، کاردانی)
اصل و یا گواهی مدرک پیش‌دانشگاهی (یا گواهی اخذ مدرک کاردانی)
تائیدیه تحصیلی

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین 1401

از عواملی که موجب محبوبیت دانشگاه های پیام نور در بین دانشجویان می باشد، پایین تر بودن شهریه های آن در مقایسه با دیگر دانشگاه ها همچون دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان است. اما داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که سالیانه و همزمان با شروع سال تحصیلی، شهریه های این دانشگاه نیز افزایش 10 الی 15 درصدی خواهد داشت. همچنن لازم به ذکر است که تفاوتی میان شهریه رشته های بدون کنکور و رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور وجود ندارد. جدول زیر مبالغ حدودی هزینه هر ترم تحصیلی را برای گروه های آزمایشی مختلف ارائه نموده است.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 1401
رشته های علوم انسانی رشته های فنی مهندسی رشته های علوم پایه رشته های هنر
حدود 2/000/000 الی 2/500/000 تومان حدود 2/500/000 الی 3/000/000 تومان حدود 2/100/000 الی 3/200/000 تومان حدود 2/100/000 الی 2/450/000 تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین 1401

برخی از رشته های گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر، بدون کنکور قابل تحصیل بوده و متقاضیان با بررسی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام، می توانند کد رشته مورد نظر را در فرم ثبت نام خود درج نمایند. دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین رشته های زیر را به صورت بدون کنکور برای نیمسال تحصیلی مهر وبهمن  ماه ارائه می کند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین 1401
علوم و مهندسی آب حسابداری روانشناسی علوم تربیتی
شیمی کاربردی حقوق مدیریت بازرگانی

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین 1401

همانطور که می دانید برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور ضروری است درباره رشته های بدون کنکور پیام نور قصر شیرین، واحدهای ارائه دهنده و شرایط آن ها که در دفترچه ثبت نام بیان شده، اطلاع داشته باشید و با آگاهی کامل اقدام نمایید. این دفترچه در سایت سازمان سنجش قابل مشاهده و دانلود می باشد اما برای دسترسی آسان تر متقاضیان لینک آن را به تفکیک مهر و بهمن در جدول زیر قرار داده ایم:

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد قصر شیرین 1401
مهرماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه علوم تجربی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه ریاضی و فنی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه علوم انسانی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه هنر و زبان های خارجی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
بهمن ماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره پیام نور