تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام حوزه علمیه خواهران 1400 – 1401

ثبت نام حوزه علمیه خواهران 1400 – 1401

ثبت نام حوزه علمیه خواهران 1400 - 1401
ثبت نام حوزه علمیه خواهران 1400 – 1401

مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با هدف ترویج و تبلیغ فرهنگ و معارف اسلامی در سطوح مختلف جامعه، اقدام به پذیرش دانشجو در سه مقطع تحصیلی عمومی (کارشناسی)، عالی (کارشناسی ارشد) و تخصصی (دکتری) می نماید که ثبت نام افراد به صورت بازپذیری در مقطع عمومی مختص طلاب انفصال از تحصیل نیز نیز امکان پذیر می باشد.

پذیرش داوطلبان در حوزه های علمیه خواهران از طریق آزمون ورودی و مصاحبه حضوری صورت می گیرد که متقاضیان واجد شرایط جهت شرکت در آزمون مرحله کتبی می بایست در زمان مقرر اقدامات لازم را جهت تکمیل فرآیند نام نویسی از طریق سایت مربوطه به انجام برسانند.

ثبت نام حوزه علمیه خواهران در هر سه مقطع تحصیلی به دو صورت اینترنتی و حضوری انجام می شود.

زمان ثبت نام حوزه علمیه خواهران 1400 – 1401

پس از اعلام زمان ثبت نام از سوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران، داوطلبان می توانند با دریافت و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای نام نویسی جهت آگاهی از شرایط و مقررات مربوطه، روند ثبت نام خود را از طریق سایت paziresh.whc.ir و یا با مراجعه حضوری به مدارس علمیه پیگیری نمایند.

با توجه به آخرین اطلاعیه منتشر شده، مهلت ثبت نام در سه سطح 2، 3 و 4 حوزه علمیه خواهران برای سال تحصیلی 1400 – 1401، از روز 25 بهمن ماه 99 ماه آغاز شده است و تا تاریخ 31 اردیبهشت ماه 1400 نیز ادامه دارد. همچنین متقاضیان می توانند در این بازه زمانی نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

همان طور که ذکر شد، علاوه بر مقاطع فوق امکان نام نویسی برای خواهران طلبه ای که به هر دلیل موفق به اتمام دوران تحصیل خود در مدت زمان مقرر نشده اند نیز فراهم می باشد. این آزمون تحت عنوان “آزمون بازپذیری مقطع عمومی” برگزار می گردد و مهلت ثبت نام آن همزمان با نام نویسی آزمون های مقاطع عالی و تخصصی است.

لازم به ذکر است که در صورت تمدید مهلت نام نویسی این فرآیند، این مقاله بروزرسانی خواهد شد. همچنین شما می توانید برای آگاهی از آخرین اخبار پیرامون آزمون های حوزه علمیه خواهران 1400 – 1401، به کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره بپیوندید.

نحوه ثبت نام حوزه علمیه خواهران 1400 – 1401

نام نویسی حوزه علمیه خواهران به دو روش اینترنتی و حضوری انجام می شود. متقاضیان علاوه بر ثبت نام الکترونیکی می توانند با مراجعه به مدارس علمیه خواهران در سراسر کشور، نسبت به پرداخت هزینه و دریافت کد ثبت نام اقدام نمایند. چنانچه تمایل به ثبت نام اینترنتی از طریق سایت paziresh.whc.ir را دارید، می بایست به ترتیب زیر عمل نمایید.

ثبت نام در حوزه علمیه خواهران شامل سه مرحله کلی خرید کارت ثبت نام، ارسال مدارک مورد نیاز و انتخاب مدرسه، رشته محل و مرکز آزمون می شود که در مرحله اول،  داوطلبان می بایست هزینه آزمون را به صورت اینترنتی پرداخت نمایند. این مبلغ برای داوطلبان مقاطع مختلف، متفاوت بوده و هزینه مذکور پس از پرداخت قابل استرداد نخواهد بود.

در مرحله دوم لازم است از مدارک مورد نیاز اسکن تهیه کرده و در سامانه بارگذاری نمایید. دقت داشته باشید که فایل های هر یک از این مدارک می بایست مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه مربوطه ارسال شوند. حتما پیش از ورود به سایت و پرداخت هزینه، اسکن مدارک را آماده کنید تا در روند نام نویسی با مشکل مواجه نشوید.

در مرحله سوم از ثبت نام نیز داوطلبان مقاطع عالی و تخصصی بایستی از میان لیست مدارس، رشته محل و مراکز موجود که فایل مربوط به هر یک در ادامه مقاله قرار داده شده است، موارد مورد نظر خود را انتخاب نمایند. شایان ذکر است که امکان تغییر رشته و مرکز آزمون، حداکثر تا پایان زمان نام نویسی فراهم است و پس از اتمام آن، تغییر در اطلاعات ثبت نامی مقدور نخواهد بود. مراحل ثبت نام در حوزه علمیه خواهران برای سال تحصیلی 1400 – 1401 به شرح زیر می باشند:

 • ابتدا به سایت مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به نشانی paziresh.whc.ir مراجعه کرده و سطح یا مقطع مورد نظر خود را از قسمت راست سایت انتخاب نمایید. به طور مثال کسانی که می خواهند در مقطع تخصصی نام نویسی کنند، می بایست مطابق عکس بر روی “سطح 4” کلیک نمایند.

مرحله اول ثبت نام حوزه علمیه خواهران

 • برای آغاز مراحل نام نویسی باید ابتدا هزینه فرآیند را پرداخت نمایید ک بدین منظور، لازم است عبارت “خرید کارت ثبت نام” را انتخاب کنید.

مرحله دوم ثبت نام حوزه علمیه خواهران

 • سطح مورد نظر خود را انتخاب نموده و پس از درج کد نمایش داده شده در جایگاه مورد نظر، کلید “ادامه” را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام حوزه علمیه خواهران

 • در این مرحله شماره همراه خود را داخل کادر وارد کرده و بعد از مشخص نمودن درگاه بانکی، دکمه “ادامه” را بفشارید تا اطلاعات کارت ثبت نام برای شما ارسال گردد.

مرحله چهارم ثبت نام حوزه علمیه خواهران

 • پس از کسب اطمینان از صحت اطلاعات، بر روی عبارت “ارسال برای بانک” کلیک نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام حوزه علمیه خواهران

 • حال جهت واریز وجه به صفحه ای مطابق با تصویر زیر منتقل می شوید که لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را در کادرهای مشخص شده درج نموده و سپس کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام حوزه علمیه خواهران

 • پس از پرداخت، مجددا به صفحه ابتدایی ثبت نام بازگردید و بعد از فعال کردن تیک مربوط به “موارد بالا را مطالعه کرده و می پذیرم”، عبارت “شروع فرآیند” را انتخاب نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام حوزه علمیه خواهران

 • کد تصویر نمایش داده شده را در بخش مربوطه وارد کنید و دکمه “ارسال” را بفشارید.

مرحله هشتم ثبت نام حوزه علمیه خواهران

 • بعد از درج سریال کارت ثبت نام و کلیک بر روی “مرحله بعد” می توانید نسبت به تکمیل فرم نام نویسی خود اقدام نمایید.

مرحله نهم ثبت نام حوزه علمیه خواهران

متقاضیان لازم است که اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را در جایگاه های مربوطه وارد کنند و پس از بارگذاری مدارک خواسته شده، اطلاعات صادر شده از سوی سایت را تا زمان مشخص شدن وضعیت پذیرش، نزد خود نگه دارند.

دفترچه ثبت نام حوزه علمیه خواهران 1400 – 1401

همان گونه که اشاره شد، دریافت دفترچه و بررسی دقیق آن به جهت آگاهی از ضوابط لازم و زمان بندی مراحل مختلف آزمون الزامی است. در نتیجه جهت سهولت دسترسی شما عزیزان لینک مربوط به دفترچه راهنمای نام نویسی سطوح مختلف حوزه علمیه خواهران در جدول ذیل قرار داده شده است که با کلیک بر روی هر کدام، می توانید نسخه پی دی اف آن را دریافت کنید.

دفترچه ثبت نام حوزه علمیه خواهران 1400 – 1401
دانلود دفترچه ثبت نام مقطع عمومی (سطح 2) ویژه دارندگان مدرک سیکل یا پایه هشتم 1400 – 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام مقطع عمومی (سطح 2) ویژه دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر 1400 – 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام مقطع عالی (سطح 3) ویژه دارندگان مدرک سطح دو حوزه علمیه 1400 – 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام مقطع تخصصی(سطح 4) ویژه دارندگان مدرک سطح سه حوزه علمیه 1400 – 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بازپذیری مقطع عمومی مختص طلاب انفصال از تحصیل حوزه 1400 – 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

علاوه بر این که شما باید با دانلود و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام، از شرایط پذیرش دانشجو در مقطع مورد نظر خود مطلع شوید، می بایست از لیست مدارس علمی و یا رشته محل های ارائه شده نیز آگاه باشید که در ادامه، لینک دانلود فایل های مربوط به هر سطح در داخل جدول ذیل قرار داده شده است.

فهرست مدارس علمی و رشته محل های سال تحصیلی 1400 – 1401 
دانلود فهرست مدارس علمیه مقطع عمومی (سطح 2) 1400 – 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود فهرست مدارس علمیه مقطع عالی (سطح 3) 1400 – 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود فهرست رشته محل های مقطع تخصصی (سطح 4) 1400 – 1401 

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

شرایط ثبت نام حوزه علمیه خواهران 1400 – 1401

شرایط نام نویسی حوزه علمیه خواهران 1400 - 1401
شرایط ثبت نام حوزه علمیه خواهران 1400 – 1401

شرکت در آزمون حوزه علمیه خواهران مستلزم برخورداری از یک سری شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که داوطلبان در صورت عدم احراز آن ها، مجاز به نام نویسی و شرکت در آزمون نمی باشند. این شرایط علاوه بر این که در دفترچه های راهنمای ثبت نام که برای هر مقطع به صورت جداگانه منتشر شده است درج شده اند، به تفکیک در ادامه این مقاله نیز ارائه گشته است.

شرایط پذیرش مقطع عمومی (سطح 2)

شرایط عمومی

 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام، مذهب حقه شیعه اثنی عشری، ولایت مطلقه فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • رعایت شئونات و حدود اسلامی
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • رضایت پدر یا همسر یا سرپرست قانونی جهت تحصیل در حوزه علمیه
 • برخورداری از سلامت روانی و نداشتن امراض مسری، بیماری های جسمی و نقص عضو مانع از تحصیل
 • سکونت داوطلب با همسر یا والدین یا جد پدری، مادری و سرپرست قانونی در شهرستان دارای حوزه علمیه

شرایط اختصاصی ویژه دارندگان مدرک سیکل یا اتمام پایه هشتم دوره اول متوسطه

 • داشتن حداکثر 17 سال سن 
 • دارا بودن مدرک سیکل یا اتمام پایه نهم یا اتمام پایه هشتم دوره اول متوسطه با حداقل معدل کل 15 

شرایط اختصاصی ویژه دارندگان مدرک دیپلم و بالاتر

 • داشتن حداکثر سن 40 سال برای داوطلبان تحصیل به شیوه حضوری
 • دارا بودن مدرک دیپلم یا بالاتر با حداقل معدل کل 12 (حافظان قرآن کریم از شرط معدل معاف هستند.)

توجه داشته باشید که حافظان قرآن کریم و دارندگان تحصیلات دانشگاهی در صورت ارائه مدرک معتبر، از تخفیف سنی تا حداکثر 35 سال مطابق با دستورالعمل های مربوطه، بهره مند می شوند.

شرایط اختصاصی بازپذیری مقطع عمومی (سطح 2)

 • عدم اشتغال به تحصیل همزمان در طول دوران تحصیل به صورت حضوری در حوزه و دانشگاه
 • گذراندن حداقل 30 واحد درسی در مقطع عمومی ویژه (دوره پنج ساله) یا 90 واحد درسی در مقطع عمومی (دوره هفت ساله) در یکی از مدارس تحت نظارت مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران، مرکز مدیریت حوزه های علمیه خراسان و جامعه الزهرا یا داشتن دانشنامه سطح یک
 • کسب حداقل 50 درصد امتیاز آزمون کتبی و قبولی در سایر مراحل گزینش (مصاحبه و تحقیق)

داوطلبان آزمون بازپذیری صرفا می توانند در شیوه های تحصیلی تمام وقت و پاره وقت حضوری ثبت نام کنند. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل به شیوه غیر حضوری را دارند، می توانند پس از موفقیت در گزینش و تطبیق دروس، در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به تغییر شیوه آموزشی خود اقدام نمایند.

شرایط پذیرش مقطع عالی (سطح 3)

متقاضیان در سطح 3 حوزه علمیه خواهران می توانند با توجه به شرایط، به سه شیوه حضوری، نیمه حضوری و غیر حضوری به تحصیل بپردازند. لازم است بدانید تنها تحصیل در سه رشته فقه و اصول، تاریخ اسلام و تفسیر و علوم قرآنی به سه روش فوق امکان پذیر می باشد و سایر رشته ها تنها به صورت حضوری ارائه می شوند. داوطلبانی که قصد دارند به هر یک از شیوه های مذکور، تحصیل نمایند باید علاوه بر شرایط عمومی از شرایط اختصاصی مورد نیاز نیز برخوردار باشند.

شرایط عمومی 

 • اعتقاد و التزام عملی به دین اسلام، مذهب حقه شیعه اثنی عشری، ولایت مطلقه فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن سلامت روانی و نداشتن نقص عضو یا بیماری های جسمی مانع از تحصیل و امراض مسری
 • برخورداری از سلامت فکری، اخلاقی و رفتاری متناسب با شئون طلبگی
 • رضایت پدر یا همسر یا سرپرست قانونی جهت تحصیل در حوزه علمیه
 • دارا بودن مدرک حوزوی سطح 2 یا کارشناسی مدرسه عالی شهید مطهری، دانشگاه امام صادق و جامعه المصطفی العالمیه در رشته های مرتبط با معدل 14

شرایط اختصاصی تحصیل به شیوه حضوری و نیمه حضوری

 • عدم اشتغال به تحصیل به صورت همزمان در طول دوران تحصیل به صورت حضوری در حوزه و دانشگاه
 • سکونت با همسر یا والدین یا جد یا سرپرست قانونی در نزدیک ترین شهرستان دارای مدرسه علمیه بر اساس دستورالعمل
 • عدم اشتغال به کار مغایر با تحصیل بنا بر تشخیص شورای مدرسه

شرایط اختصاصی تحصیل به شیوه غیر حضوری

 • عدم ارائه رشته انتخابی در محل سکونت داوطلب غیر حضوری به صورت حضوری یا نیمه حضوری
 • حداقل معدل کل 17 در سطح 2
 • داشتن امکانات سخت افزاری مورد نیاز از جمله وب کم، رایانه، میکروفون و اینترنت پر سرعت (حداقل سرعت 2 مگابایت بر ثانیه) در طول دوره آموزشی
 • داشتن مهارت های لازم از قبیل آشنایی با ویندوز، اینترنت، نصب و استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری

لازم به ذکر است که آموزش های غیر حضوری از طریق سامانه های مجازی ارائه می شوند.

شرایط اختصاصی دانش آموختگان دانشگاهی در رشته های همسو

 • گذراندن دروس جبرانی
 • حداقل معدل 14 در مقطع کارشناسی یا بالاتر
 • دارا بودن شرایط و امکان تحصیل به صورت حضوری

این دسته از متقاضیان تنها در صورت رسیدن تعداد شرکت کنندگان به حدنصاب، می توانند در آزمون شرکت نمایند و در صورت قبولی نهایی می بایست حدود 80 واحد پیش نیاز بگذرانند و تشکیل کلاس برای آن ها مشروط به آن است که ظرفیت کلاس به تعداد حدنصاب برسد.

شرایط پذیرش مقطع تخصصی (سطح 4)

 • اعتقاد و تعهد به دین مبین اسلام و مذهب حقه شیعه اثنی عشری
 • باور و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و نظام جمهوری اسلامی ایران
 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن مدرک سطح 3 در گرایش مرتبط
 • برخورداری از شایستگی و صلاحیت اخلاقی، فکری و رفتاری متناسب با شئون طلبگی
 • رضایت پدر یا همسر یا سرپرست قانونی برای تحصیل در حوزه علمیه
 • دارا بودن سلامت روانی و نداشتن امراض مسری، بیماری های جسمی و نقص عضو مانع از تحصیل

پذیرش داوطلبان در رشته های غیر مرتبط، تنها در صورت گذراندن دروس جبرانی امکان پذیر می باشد. فرآیند پذیرش شرکت کنندگان در صورت قبولی در آزمون و مراحل گزینش شامل مصاحبه های علمی و رفتاری، آغاز می گردد. متقاضیان مقطع دکتری علاوه بر مراحل فوق لازم است در آزمون زبان تخصصی نیز شرکت نمایند.

مدارک ثبت نام حوزه علمیه خواهران 1400 – 1401

داوطلبانی که می خواهند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز مدیریت حوزه های علمیه  خواهران به انجام برسانند، لازم است که از مدارک زیر اسکن تهیه نمایند و هنگام تکمیل مراحل ثبت نام، در سامانه بارگذاری کنند. برخی از مدارک برای تمامی مقاطع تحصیلی یکسان و برخی از آن ها مختص یک مقطع خاص می باشند. در صورت مراجعه حضوری به مدارس علمیه نیز ارائه این مدارک الزامی است.

 • عکس 4*3 جدید (با پوشش کامل اسلامی، چادر مشکی و تمام رخ)
 • کارت ملی
 • صفحات اول تا سوم شناسنامه
 • کارت اقامت معتبر یا گذرنامه ویژه داوطلبان غیر ایرانی
 • مدرک سیکل (پایه نهم) یا گواهی اتمام پایه هشتم و در صورت اشتغال به تحصیل کارنامه پایه تحصیلی قبلی (برای نام نویسی مقطع عمومی مختص متقاضیان دارای مدرک سیکل)
 •  مدرک تحصیلی یا فرم مخصوص ثبت میانگین واحدهای گذرانده (این فرم در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام مقطع عمومی ویژه داوطلبان دارای مدرک دیپلم و بالاتر قرار داده شده است.)
 • مدرک سطح 2 برای فارغ التحصیلان و گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر معدل برای داوطلبان در حال تحصیل (برای ثبت نام مقطع عالی (سطح 3))
 • گواهی های مربوط به معافیت (برای داوطلبان مقطع عالی (سطح 3))
 • دانشنامه سطح 3 برای فارغ التحصیلان و گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر معدل برای داوطلبان در حال تحصیل (ویژه داوطلبان مقطع تخصصی (سطح 4))
 • مدرک یا گواهی تحصیلی غیر حوزوی (برای متقاضیان شرکت در آزمون بازپذیری مقطع عمومی)
 • ریز نمرات تحصیلی (برای داوطلبان شرکت در آزمون بازپذیری مقطع عمومی)

تصاویر اسکن شده باید دارای فرمت JPG یا JPEG، وضوح کافی و فاقد هر گونه کشیدگی از طول یا عرض باشند. حجم تصاویر ارسالی برای داوطلبان مقطع عمومی نباید بیشتر از یک مگابایت باشد. داوطلبان دیگر مقاطع و هم چنین بازپذیری مقطع عمومی باید مدارک خود را مطابق با مشخصات مندرج در جدول زیر، در سامانه بارگذاری نمایند.

مدرک اندازه تصویر  حجم تصویر
عکس پرسنلی 400*300 پیکسل حداقل 40 و حداکثر 250 کیلوبایت
سایر مدارک 700*500 پیکسل حداقل 100 و حداکثر 500 کیلوبایت

در آخر لازم است بدانید برای هر یک از مقاطع فوق به صورت جداگانه دفترچه ای از طریق سایت paziresh.whc.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که ضروری است پیش از ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون، آن را مطالعه کرده تا علاوه بر آشنایی با مقررات و نکات مرتبط با آزمون، از نحوه پذیرش شرکت کنندگان و هم چنین منابع آزمون مطلع گردید.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام حوزه علمیه خواهران 1400 - 1401 در چه بازه زمانی انجام می گیرد؟

داوطلبان می توانند از تاریخ 25 بهمن ماه 99 تا روز 31 اردیبهشت ماه 1400 مراحل ثبت نام خود را به انجام برسانند.

2- داوطلبان خانم چگونه می توانند در حوزه علمیه خواهران ثبت نام نمایند؟

داوطلبان می توانند به صورت اینترنتی از طریق سایت paziresh.whc.ir در حوزه علمیه خواهران ثبت نام نمایند.

3- آیا امکان ثبت نام خواهران طلبه ای که موفق به اتمام دوران تحصیل خود نشده اند، در حوزه علمیه خواهران وجود دارد؟

بله، امکان نام نویسی برای خواهران طلبه ای که موفق به اتمام دوران تحصیل خود نشده اند نیز از طریق شرکت در آزمون بازپذیری مقطع عمومی فراهم می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ نظر

 1. من پایه هشتم هستم می توانم در حوزه علمیه برادران شرکت کنم

 2. با عرض سلام و ادب
  من کارسناسی ارشد کشاورزی خوندم و ۳۵ سالمه و علاقه شدیدی به حوزه دارم ایا امکان داره بتونم حوزه بخونم
  ببخشید ایا مهلت ثبت نامش تموم شده

  • با سلام، شرایط سنی پذیرش سطح ۲ (مقطع عمومی) حوزه علمیه خواهران، با مدرک دیپلم و بالاتر، حداکثر ۴۰ سال می باشد. لازم به ذکر است با توجه به اطلاعیه منتشر شده، زمان ثبت نام تا روز سه شنبه ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۰ تمدید شده است.

 3. سلام. بنده ارشد الهیات فقه و مبانی حقوق دارم میتونم چه سطحی از حوزه ثبت نام کنم؟ امکان معادل سازی هست. متولد ۶۹ هستم.

 4. سلام من پایه هشتم رو تموم کردم، میخواستم ببینم برای پایه نهم میتونم توی حوزه ثبت نام کنم؟

 5. سلام و وقت بخیر
  ببخشید شهریه تحصیل در حوزه چقدره؟
  و اینکه میگن تحصیل خواهران رایگانه صحت داره یا نه؟
  و ممنون میشم درباره آینده شغلیش یه کم توضیح بدین؟
  #یا_علے_مدد

 6. عکس با مقنعه برای ثبت نام میشه یا حتما باید با چادر باشه

 7. سلام من ۲۵ سالمه و لیسانس دارم میتونم حوزه ثبت نام کنم؟و در چه سطحی ؟

 8. سلام. من خانمی ۴۲ ساله هستم و آخرین مدرکم سیکل هستش آیا امکان ثبت نام حوزه را دارم.؟

 9. سلام. من متولد ۶۷ هستم ومدرک تحصیلی ارشد حقوق جزا دارم.‌ ایا میتونم در حوزه ثبت نام کنم ودر کدام سطحش؟

  • با سلام، شما باید اقدام به ثبت نام در سطح ۲ (عمومی) حوزه نمایید، لازم به ذکر است حداکثر سن مورد پذیرش برای این سطح، ۴۰ سال تمام می باشد.

 10. سلام من در مدرسه درس نخواندم ولی سواد دارم میتوانم ثبت کنم

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط آزمون حوزه ی علمیه می بایست جهت ثبت نام دارای مدرک تحصیلی از (سیکل، دیپلم و…) با توجه به شرایط سنی و… باشید.

 11. سلام وقت بخیر
  من متولد سال ۸۱ هستم و دیپلم تربیت کودک از هنرستان دارم
  آیا میتونم ثبتنام کنم؟چه سطحی؟

 12. سلام وقت بخیرمن متولدسال۷۴هستم وتحصیلاتم تاکلاس دوم دبیرستان هست آیا امکان ثبت نام در حوزه برای من وجود دارد

 13. سلام من مدرک کارشناسی دارم‌و ۲۵ ساله هستم ،راهنمایی کنید تو کدوم از این مقطع ها میتونم شرکت کنم ؟آیا سطح ۲ عمومی که برای افراد دیپلم و بالاتر هست میشه ثبت نام کرد ؟

  • با سلام، با توجه به دفترچه راهنمای ثبت نام،برای داوطلبان جدید الورود دارای مدرک دپلم و بالاتر امکان ثبت نام در سطح ۲ حوزه علمیه خواهران وجود دارد.

 14. خدیجه رضایی یالقوزاغاج

  سلام من مدرک کارشناسی دبیری ریاضی دارم و۴۳ساله هستم ایا من می توانم درحوزه درس بخوانم

  • با سلام و وقت بخیر، شرایط سنی مورد پذیرش حوزه های علمیه ۴۰ سال (متولدین سال ۱۳۵۹ به بعد) می باشد. لازم به ذکر است در صورت دارا بودن مدرک کارشناسی با ارائه مدرک معتبر، از ۲ تا ۵ سال تخفیف سنی بهره مند خواهید شد.

 15. سلام
  من مدرک دیپلم دارم ومعدل دیپلمم ۱۸.۵۶هست ودر حال حاضر هم دانشجو هستم الان من میتونم همزمان هم دردانشگاه درس بخونم وهم در حوزه علمیه ثبت نام کنم؟ممنون میشم اگر جواب بدید.

دریافت مشاوره