چهارشنبه , ۳۰ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط ثبت نام دانش آموزان جهشی 97 – 98

شرایط ثبت نام دانش آموزان جهشی 97 – 98

زمان و نحوه ثبت نام دانش آموزان جهشی 97 – 98

شرایط ثبت نام دانش آموزان جهشی 97 - 98
شرایط ثبت نام دانش آموزان جهشی 97 – 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانش آموزان جهشی 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در رابطه با جهش تحصیلی سوالات متفاوتی توسط دانش آموزان و اولیاء آنها مطرح می شود. منظور از جهش تحصیلی چیست؟جهش تحصیلی یعنی این امکان وجود دارد که بدون گذراندن یک سال تحصیلی، یک پایه تحصیلی را طی کرد. اما در همین ابتدا پرسش های دیگری هم مطرح می شود.برای مثال جهش تحصیلی در چه پایه هایی امکان پذیر است؟ چطور مطمئن شویم که دانش آموزان می توانند جهش تحصیلی داشته باشند؟ شرایط ثبت نام در آزمون جهشی چیست؟ نحوه ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون به چه صورت است؟ و دیگر سوالاتی که در این مقاله یک به یک توضیح خواهیم داد. برای پاسخ به اولین سوال لازم است بدانید که امکان جهش تحصیلی در مقطع ابتدایی امکان پذیر است اما در پایه اول این امکان وجود ندارد.

برخی از والدین با توجه به توانایی های فرزندانشان متوجه این موضوع می شوند که هوش ذهنی آنها فراتر از دیگر همسن و سال هایشان است و احساس می کنند که می توانند برای جهش تحصیلی دانش آموزان اقدام نمایند. در این صورت والدین می توانند این مسئله را با مدیران مدرسه در میان بگذارند و در صورت داشتن شرایط علمی لازم برای جهش تحصیلی فرزندانشان اقدام نمایند. از مهمترین شرایط جهش تحصیلی دانش آموزان؛ پذیرفته شدن در ارزیابی ذهنی (آی کیو بالای 120 دانش آموز )،داشتن کارنامه ای با نمرات خیلی خوب در دروس و قبولی در آزمون مربوط به جهش تحصیلی می باشد. در ادامه مطلب به طور کامل شرایط ثبت نام جهش تحصیلی را توضیح داده ایم.

زمان و شرایط ثبت نام جهش تحصیلی 97 – 98

جهش تحصیلی از پایه های “دوم به چهارم” “سوم به پنجم” و “چهارم به ششم” صورت می گیرد. اما آگاهی از زمان و نحوه ثبت نام جهش تحصیلی در این پایه ها از مواردی است که بسیار مورد سوال قرار می گیرد که در این مطلب به تمامی سوالات پاسخ خواهیم داد. زمان در نظر گرفته شده برای ثبت نام جهش تحصیلی در اوایل اردیبهشت ماه می باشد تا با آزمون های خرداد ماه تداخلی پیدا نکند. البته پیش از ثبت نام اطلاع رسانی توسط مدیر مدرسه انجام می شود. اما دانش آموزان در چه صورت امکان ثبت نام جهش تحصیلی را خواهند داشت؟ توجه داشته باشید که شرایط علمی دانش آموزان برای جهش تحصیلی مورد ارزیابی قرار می گیرد. به طوری که نمرات دانش آموزان باید در همه دروس خیلی خوب باشد. ضمن اینکه در سازمان آموزش و پرورش استثنایی از دانش آموزان تست هوش نیز گرفته می شود تا میزان آمادگی تحصیلی دانش آموزان را برای ثبت نام جهش تحصیلی بررسی کنند.

 آیا جهش تحصیلی از پایه اول به سوم ابتدایی صحت دارد ؟!! 

یکی از موضوعاتی که بسیاری از دانش آموزان و والدین آنها خواهان آگاهی از آن هستند این است که آیا جهش تحصیلی دانش آموزان از پایه اول به سوم ابتدایی صحت دارد ؟ یا خیر.همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد جهش تحصیلی دانش آموزان از پایه های “دوم به چهارم” “سوم به پنجم” و “چهارم به ششم” صورت می گیرد.اما به گفته رئیس آموزش و پرورش استثنایی تهران از سال گذشته برای اولین بار امکان جهش تحصیلی از پایه ” اول به سوم” امکان پذیر شده است و نحوه و مراحل ثبت نام و همچنین تاریخ برگزاری آزمون همانند سال های گذشته خواهد بود و طبق این طرح دانش آموزان مقطع ابتدایی می توانند برای جهش تحصیلی از پایه های “اول به سوم” “دوم به چهارم” “سوم به پنجم” و “چهارم به ششم” اقدام نمایند.

جهش تحصیلی از کلاس چهارم به ششم چه شرایطی دارد؟

در رابطه با دانش آموزان متقاضی جهش تحصیل از پایه چهارم به ششم لازم است بدانید که پرونده این دانش آموزان به‌ صورت موردی به کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش ارسال می شود.ضمن اینکه زمان انجام پذیرش، ثبت‌نام و ارزیابی متقاضیان از نیمه دوم خرداد تا نیمه دوم مرداد ادامه دارد و داشتن نمرات خیلی خوب در کارنامه، پذیرفته شدن در مرحله ارزیابی ذهنی،کسب نمره قبولی در آزمون جهشی که در شهریور ماه برگزار خواهد شد از شرایط جهش تحصیلی دانش آموزان خواهد بود. زمان ثبت نام جهش تحصیلی از نیمه دوم اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد و دانش‌آموزان باید در این زمان تقاضای جهش تحصیلی خود را به مدیران مدارس ارائه دهند، تا پس از صدور کارنامه نهایی، از 15 خرداد ماه مدیران مدارس اقدامات لازم را برای ثبت نام این دانش‌آموزان انجام دهند.

نحوه و مراحل ثبت نام در جهش تحصیلی 97 – 98

ثبت نام دانش آموزان در جهش تحصیلی علاوه بر شرایط علمی ،مراحلی هم دارد که باید طی شود. یعنی دانش آموزان که قصد ثبت نام در جهش تحصیلی را دارند باید درخواست کتبی خود را به مدیر مدرسه ارائه دهند. اما چه مدارکی باید به اداره آموزش و پرورش منطقه ارائه شود؟ توجه داشته باشید که گزارش تحصیلی از سوی معلم مربوطه و همچنین موافقت مدیر و شورای مدرسه که میزان توانمندی و آمادگی دانش‌آموز را برای شرکت در ارزیابی جهش به پایه بالاتر تایید کرده باشند و همچنین کارنامه تحصیلی دانش‌آموز از جمله مدارکی است که باید به اداره آموزش و پرورس منطقه ارائه شود. پس از این مراحل برای مشخص شدن اینکه آیا دانش آموزان امکان شرکت در آزمون جهشی را دارد یا خیر؟ میزان آی کیو دانش‌آموز را بر اساس معیارهای استاندارد مورد ارزیابی قرار می دهند و بر اساس این ارزیابی ذهنی در صورتی که آی کیو دانش‌آموز بالای 120 باشد، اجازه شرکت در آزمون برای دانش آموز صادر می شود.

پس ازمرحله  ارزیابی ذهنی نتایج به اداره آموزش و پرورش استان ارسال می شود و در صورتی که توانمندی هوشی دانش‌آموز تایید شود این امکان وجود دارد تا دانش آموز بنابر مقررات آیین‌نامه پیشرفت تحصیلی و تربیتی دوره ابتدایی در ارزشیابی تحصیلی حداکثر تا پایان شهریور شرکت کند و در صورتی که موفق به کسب امتیاز لازم شد،برای تحصیل در پایه بالاتر اقدام نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانش آموزان جهشی 97 – 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۴ نظر

 1. سلام
  دخترمن ۴ مهر دنیا اومده هیچ راهی برای ثبت نام نداره .
  باید حتما سال بعد ثبت نام بشه؟

  • با سلام
   بله ایشان جزو دانش آموزان نوبت دوم میباشند و باید برای سال آینده نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند .

 2. سلام و خسته نباشید،من پایه دهم هستم میخواستم بدونم که آیا می شه از”دهم به دوازدهم”را جهشی خوند؟
  درمتن اشاره ای نشد.
  ممنون میشم…

 3. سلام و خسته نباشید، من متولد١٣٧١ هستم به دلیل ازدواج در سال ١٣٨۶ مجبور شدم ترک تحصیل کنم میخواستم بدونم ایا میتونم جهشى ادامه تحصیل بدم؟ ممنون میشم ازتون

 4. با سلام
  دخترم به دلیل نیمه دومی بودن از دوستانش از ورود به اول ابتدایی جامانده است
  اما حروف و نشانه ها را به خوبی می شناسد
  به همین دلیل می خواهم در سال آینده ۹۹-۹۸ به صورت جهشی به پایه دوم ابتدایی برود یا در انتهای سال تحصیلی بعد به اینکار انجام شود
  آیا امکان اینکار وجود دارد؟؟؟؟
  در غیر اینصورت خواهشا راهنمایی لازم را بفرمایید
  با تشکر فراوان

  • با سلام . شما میتوانید بعد از گذراندن پایه اول ابتدایی برای پایه سوم درخواست جهشی دهید . به طور کلی کسب نمره خیلی خوب در تمام دروس پایه اول ابتدایی الزامی میباشد .

 5. سلام
  میشه از نهم به یازدهم رفت؟

 6. سلام، میخواستم بدونم ایا میشود پایه یازدهم را جهشی خواند و از پایه دهم به پایه دوازدهم رفت ؟لطفا جواب بدهید

 7. سلام. این شرایط جهشی برای ساکنین خارج از کشور چگونه اجرا میشود؟ دختر من میخواهد سوم به پنجم را جهش کند ولی ما در ایران نیستم. البته مدرسه ایرانی در شهر ما هست که دخترم در آنجا درس ایرانی میخواند ولی به آزمون هوش در اینجا دسترسی نداریم. ممنون میشوم راهنمایی کنید.

 8. دخترم در آزمون صلاحیت هوش جهشی سوم ابتدایی غیرمجاز اعلام شده درصورت پذیرش اعتراض، باید اداره شهرستان مجددا سامانه را فعال کندیا فقط وزارتخانه اختیار ورودمجدد به سامانه را به اداره تفویض میکند

 9. سلام من امسال تو پایه هفتم تحصیل می کنم میخواستم بدونم میتونم از هفتم به نهم جهشی بخونم؟بعد اگه میشه فقط تست هوشه یا باید امسال در کنار اینکه کتابای پایه هفتم رو میخونم پایه هشتم رو هم بخونم؟

 10. سلام خسته نباشید، پسر من آزمون اولیه برای جهش تحصیلی پایه دوم به چهارم ابتدایی رو داده، نتیجه آزمون رو کجا می تونم ببینم؟ تشکر

 11. سلام. ممنون از اطلاعات خوبتون. من پسرم پنج سالشه. از۳٫۵ بصورت نامرتب به پیش دبستانی می رفته. امسال میشه پیش دبستانی نره و بره اول.

  • سلام معمولا سال های تحصیلی باید با روال عادی سپری گردد و در صورت شرایط خاص و بالا بودن هوش دانش آموز میتوانید این موضوع را از طریق آموزش و پرورش منطقه ی خود پیگیری کنید.

 12. سلام . ببخشید نتیجه جهش اول به سوم امسال (۸_۹۷) کی اعلام میشه و جواب هارو باید از کجا دید ؟

 13. سلام من پسرم را برای جهشی دوم به چهارم ثبت نام کردم . لطفا راهنمایی بفرمایید نمونه سوالات ارزیابی ( تست هوش) را از کجا میتونم پیدا کنم. تشکر

  • باسلام. منابع مختلفی برای ارزیابی هوش از جمله هوش فضایی، هوش فکری، هوش ریاضی، هوش بصری و… وجوددارد. برای مثال شما میتوانید از کتاب های انتشارات مهر و ماه برای ارزیابی هوش فرزندتان استفاده کنید.

 14. سوفیا رحمانیان

  اگر کسی یازدهم رو تابستون بخونه و شهریور قبول شه، میتونه دوازدهم رو هم خودش بخونه و دی امتحان بده؟؟

 15. ابراهیم عبداله زاده

  سلام من پسرم را برای جهشی چهارم به ششم ثبت نام کردم . لطفا راهنمایی بفرمایید نمونه سوالات ارزیابی ( تست هوش) را از کجا میتونم پیدا کنم. تشکر

  • سلام
   شما میتوانید کتاب تست هوش انتشارات مهرو ماه و استعداد تحلیلی انتشارات اندیشمند را تهیه و دانش آموز مطالعه نمایند.اگر تهران هستید می توانید از خیابان انقلاب و شهرستانها از کتاب فروشی های معتبر شهر تهیه نمایید.

 16. سلام
  میخواستم بدونم که جهش از پایه دهم به دوازدهم امکان پذیر هست یا نه؟
  این سوال چند بار تکرار شده و گفتین که آخرین پایه ی جهش از هفتم به نهم هست،ولى وقتى که از آموزش و پرورش منطقه سوال کردم گفتم امکان پذیره

  • سلام آخرین پایه ای که در حال حاضر میتوان جهش تحصیلی داشت هفتم به نهم میباشد و ممکن است با موافقت آمورش و پرورش این امر در سالهای آینده محقق گردد.

 17. سلام نمونه سوالات آزمون تست هوش چهارم به ششم را چگونه تهیه کنیم ممنون

 18. سلام
  اگر دانش اموزی سال قبل معرفی شده ولی به علت شرایط روحی نتواند تست هوش رو قبول شود ایا دوباره امسال می تواند برای جهشی خواندن اقدام کند؟

  • سلام بله شما میتوانید در سال جاری نیز برای جهشی اقدام کنید برای این کار نیز باید به صورت حضوری به مدرسه مراجعه کنید تا مدیر مدرسه دانش اموز را تایید کند

 19. سلام
  ایا برای جهش تحصیلی هفتم ب نهم باید ازمون میران هوش داد؟

 20. الان میشه ثبت نام کرد؟؟

  • سلام کمی از زمان ثبت نام گذشته است ولی بهتر است به صورت حضوری به مدرسه مراجعه کنید در صورت موافقت مدیر مدرسه ممکن است بتوانید ثبت نام کنید

 21. پسر من از ناحیه ساوجبلاغ البرز قصد دارد امسال کلاس سوم را جهشی بخواند ولی هنوز بخش نامه نیامده است. من چکار باید بکنم و اینکه آیا برای پسرم کلاس آموزشی وجود خواهد داشت یا خیر؟؟

  • سلام برای شرکت در جهشی شما باید به مدرسه مراجعه کنید و بعد از تایید مدیر مدرسه از پسر شما ازمون جهشی میگیرند. برای این ازمون کلاسی از طرف مدرسه برگذار نمیشود.

 22. سلام پسر من میخواد جهشی بخونه الان باید برم آموزش و پرورش؟ یعنی کلا نیازی به مدرسش نیست؟؟

  • باسلام.از نیمه دوم اردیبهشت پیش ثبت نام دوره جهشی شروع شده و والدین باید جهت تکمیل فرم پیش ثبت نام به مدرسه و مدیر مدرسه ی دانش آموز مراجعه کنند و مابقی کارها باید از طریق مدیر صورت گیرد.

 23. تو تیزهوشان از هفتم ب نهم هم مبشه جهشی خوند برای دوره جدید؟

 24. سلام من سوم رو تموم کردم اگه جهشی برم پنجم باز هم میتونم یک دفعه دیگر جهشی بخونم

  • سلام معمولا برای هر مقطع تحصیلی یک بار جهش انجام میشود و اگر از لحاظ تحصیلی در شرایط عالی قرار داشته باشید ممکن است اجازه ی جهش از طرف سازمان سنجش به شما داده شود.

 25. سلام و خسته نباشید. آیا نمره خوب در انضباط و خیلی خوب در بقیه دروس در شرایط جهشی پایه سوم به پنجم تاثیر دارد.

  • باسلام. برای جهشی باید تمام نمرات شما خیلی خوب باشد که شامل انضباط نیز میباشد. بهتر است که شما به مدرسه مراجعه کنید.

 26. سلام میخواستم بدونم که من هفتم هستم و میخواهم به نهم جهشی برم. الان میشه ثبت نام کرد؟چطور؟

  • سلام بله شما باید درخواست خود را به مدیر مدرسه اعلام کنید و ثبت نام برای جهش از پایه ی هفتم به نهم انجام دهید.

 27. سلام خسته نباشید میشه کلاس دوم به چهارم رو الان ثبت نام کرد

 28. سلام ببخشید من الان هشتمم بعد میخوام نهم و دهم رو باهم جهشی بخونم این امکانش هست ک بتونم بخونم؟

  • سلام در حال حاضر آخرین پایه ی جهش کردن هفتم به نهم میباشد و ممکن است برای سال های آینده امکان جهش برای پایه های بالاتر نیز فراهم گردد.

 29. باسلام خدمت شما .ابتدا تشکر میکنم از شما
  از آموزش پرورش برای ثبت نام جهشی از پایه اول به سوم سوال کردم گفتن بخش نامه هنوز نیامده .چجوری میشه ثبت نام کرد با توجه اینکه میفرمایید تا ۱۵ خرداد بیشتر فرصت نبوده؟الان چه گونه اقدام کنم

  • سلام شما میتوانید برای ثبت نام به مدیر مدرسه مراجعه کنید و بخش نامه به بعضی از مدارس فعلا ارسال نشده است.

 30. سلام. ببخشید من امسال دهم هستم و سال دیگه میخام برم یازدهم. اما از رشته ام ناراضی ام و میخام عوضش کنم. آیا میتونم ۱۰ ام رو جهشی بخونم تا یک سال عمره من الکی تلف نشه؟

  ممنون از ایران مشاوره

 31. سلام ببخشید من می توانم از ششم به هشتم بروم
  لطفاً جواب دهید

 32. ببخشید من می توانم از ششم به هشتم بروم
  لطفاً جواب دهید

 33. سلام من ۱۷ سالم ه رشته ی انسانی برداشتم الان یازدهم هستم و از اینکه این رشته را برداشتم پشیمونم. ایاراحی هست تغییر رشته بدم و فنی حرفه ای کامپیوتر یاد بگیرم. ودر سه سال بتونم این رشته را با جهشی تموم کنم . جهشی چیه ؟ یعنی میتونم تو دو سال هم دهم هم یازدهم و دوازدهم یاد بگیرم؟ یعنی تابستون هم مدرسه برم؟ لطفا جواب بدید ممنون.

 34. ایا امکان داره من از نهم به یازدهم امتحان بدم؟

  • باسلام.برگزاری آزمون جهش تحصیلی فقط تا پایه هفتم به نهم میسر می باشد و در حال حاضر امکان جهشی خواندن برای دوره دوم متوسطه(دهم،یازدهم،دوازدهم)وجود ندارد.

 35. سلام وقت بخیر.دخترمن برای دوم به چهارم انتخاب شده.چه سوالاتی در آزمون میاد که باهاش کار کنیم؟واینکه منابع سوالات رو معرفی کنید
  آیا از پایه سوم هم سوال دارن؟
  باتشکر

 36. با سلام.دانش اموزی که پایه دوم به چهارم را بصورت جهشی خوانده است ایا میتواند باز هم پایه چهارم به ششم را جهشی بخواند؟؟
  در ضمن عرض کنم که تمامی نمرات سال چهارم دانش اموز خیلی خوب است.با تشکر

 37. امکان سال پنچم به هفتم هست ؟؟؟؟

 38. سلام خدمت شما من تا ۲دوم راهنمایی درس خوندم به دلیل مشکلاتی ک برام پیش امد نشد ادامه تحصیل بدم الان امکان درس خواندن به صورتی جهشی وجود دارد؟ کارنامه من تمام نمرات ۲۰ امکانش هست جواب بدین

  • با سلام. ابتدا شما باید به آموزش و پرورش منطقه سکونت خود بروید تا عنوان ترک تحصیل از پرونده دانش آموزی خود پاک کنید، اخرین مقطع جهشی سال ۹۷ هفتم به نهم می باشد.

 39. سلام میشه برای جهش از اول به سوم الان ثبت نام کرد

 40. سلا میشه کلاس دهم رو آنلاین تحصیل کرد ؟ لطفا پاسخ دهید

 41. سلام نهم و میشه جهشی خوند ؟ لطفا جواب بدید و معدل باید چند باشه ؟

 42. سلام خسته نباشید ایا امکان جهشی خواندن از نهم به یازدهم هست؟؟
  شرایطش چیه؟

 43. سلام خسته نباشید ، امکان جهشی خوندن از سال هشتم به دهم هست ؟!
  شرایطش چیه ؟!

 44. سلام شرایط جهشی خوندن پایه ی یازدهم چیه؟
  من دهمم و رشتم هم انسانیه

 45. سلام میشه در مورد شرایط تحصیل در منزل توضیح بدید.
  دخترم به شدت اصرار دارد که در منزل تحصیل کند.

 46. ببخشیدمن دانش آموز سال دهم رشته ریاضی در یکی از مدارس نمونه دولتی هستم.
  میخواستم بدونم اگه بخوام پایه یازدهم رو به صورت جهشی بخونم چه شرایطی لازمه داشته باشم؟

 47. سلام
  دانش آموز متقاضی جهش تحصیلی پایه دوم به چهارم در صورت کسب نمرات خوب در ۴ درس در آزمون های شهریور ماه و خیلی خوب در دو درس چه شرایطی دارد. قبول محسوب می شود و امکان تحصیل در پایه چهارم را دارد یا بایستی در پایه سوم تحصیل کند.
  پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید