خانه دانشگاه پیام نور ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اشکنان

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اشکنان

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور
ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور
دانشگاه پیام نور با هدف ایجاد بستری مناسب برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ، قسمت اعظم رشته های خود را در گروه های آموزشی علوم پایه ، علوم انسانی ، فنی مهندسی و هنر به صورت بدون کنکور ارائه می دهد تا از این طریق فارغ التحصیلان دوره متوسطه بتوانند بر اساس سوابق تحصیلی و به صورت بدون آزمون وارد دانشگاه شوند. رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور فقط در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شوند و دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ، یکی از شروط اصلی ثبت نام این دانشگاه می باشد. داوطلبان معمولا برای انتخاب رشته ای مغایر با نوع مدرک فارغ التحصیلی خود هیچ محدودیتی نخواهند داشت و می توانند در هر یک از رشته های ارائه شده ، ثبت نام دانشگاه پیام نور را انجام دهند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اشکنان ، فقط در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شود.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اشکنان 99 – 1400

ثبت نام نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، بنا بود که از تاریخ 20 اسفند ماه 98 آغاز شود و تا 31 شهریور ماه 99 نیز ادامه پیدا کند ، اما مطابق آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور ، زمان در نظر گرفته شده برای نام نویسی رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ورودی مهر ماه 99 ، به تعویق افتاده و اطلاع دقیقی از آغاز ثبت نام و انتخاب رشته آن در دسترس نمی باشد.

طبق آخرین اخبار موجود ، سازمان سنجش آموزش کشور در تاریخ 18 فروردین ماه 99 ، طی اطلاعیه ای خبرهایی در خصوص ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری منتشر خواهد کرد ؛ شما عزیزان جهت آگاهی از زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری می توانید به عضویت کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره درآیید تا از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه ها نیز بدین صورت است که داوطلبان ابتدا باید با مراجعه به سایت sanjesh.org ، دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود نمایند و پس از اطمینان از این که رشته ی مورد نظرشان به صورت بدون کنکور ارائه شده است یا خیر ، نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند. لازم به ذکر است که هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل می باشد و پس از قبولی در یکی از رشته های انتخابی ، می تواند نسبت به ثبت نام حضوری در واحد دانشگاهی پذیرفته شده اقدام نماید.

ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

در خصوص زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اشکنان باید به اطلاعتان برسانیم که ثبت نام نیمسال دوم این دانشگاه ها معمولا از اواخر آبان ماه آغاز می شود و تا اواسط بهمن ماه نیز ادامه خواهد داشت.

نحوه ثبت نام نیمسال دوم نیز معمولا به صورت حضوری می باشد و داوطلبان باید پس از دانلود دفترچه از سایت سنجش و انتخاب کد رشته مورد علاقه ، جهت ثبت نام به واحد دانشگاهی مراجعه نمایند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اشکنان

معمولا ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در ورودی مهر ماه به صورت اینترنتی و نام نویسی ورودی بهمن ماه ، به صورت حضوری انجام می گیرد. بنابراین مدارک مورد نیاز برای ثبت نام این دو نیمسال تحصیلی نیز اندکی متفاوت خواهند بود.

شما عزیزان جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، می بایست ابتدا مدارک مورد نیاز را آماده نمایید تا در روند ثبت نام به مشکل برنخورید. مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری برای ثبت نام اینترنتی ، تنها شامل یک قطعه عکس با مشخصات زیر می باشد:

 • عکس 4×3 یا 6×4 داوطلب مربوط به سال جاری
 • دارای فرمت JPG
 • عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید
 • دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
 • نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن
 • فاقد اثر مهر ، منگنه و یا هر گونه لکه
 • داشتن اندازه حداقل 300×200 پیکسل و حداکثر 400×300 پیکسل

در صورتی که ثبت نام به صورت حضوری انجام شود نیز ارائه مدارک زیر به دانشگاه پذیرفته شده لازم است.

 • دیپلم نظام جدید
 • اصل و کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (دیپلم ، پیش دانشگاهی ، کاردانی)
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • 6 قطعه عکس 4×3
 • کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آقایان را با توجه به قوانین و مقررات مربوطه مشخص نماید.)

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اشکنان 

با وجود آن که تحصیل در دانشگاه پیام نور به صورت بدون آزمون می باشد اما داوطلبان باید برای ورود به این دانشگاه دارای شرایط لازم باشند. از مهم ترین شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور که در دفترچه قید شده است به شرح زیر می باشد :

 1. دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید
 2. دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی
 3. دارا بودن مدرک دیپلم نظام قدیم
 4. دارا بودن مدرک کاردانی
 5. داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم می باشند ، در صورتی که دارای مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی باشند ، می توانند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را انجام دهند.

شرط لازم برای ثبت نام دانشگاه پیام نور ، دارا بودن یکی از مدارک فوق می باشد و داوطلبانی که فاقد این مدارک هستند ، مجاز به ثبت نام نمی باشند.

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اشکنان

شهریه دانشگاه پیام نور با توجه به نوع رشته که از کدام مجموعه انسانی ، علوم پایه یا فنی مهندسی باشد ، متفاوت است هم چنین شهریه دانشگاه پیام نور بر اساس سال ورود به دانشگاه تعیین می گردد زیرا سالانه 10 الی 15 درصد بر نرخ مصوب شهریه تمام واحد های دانشگاهی افزوده می شود. با توجه به آن که رشته های دانشگاه پیام نور فقط در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود ، بنابراین دانشجویان باید به مدت 8 نیمسال تحصیلی یا به عبارتی 4 سال ، شهریه پرداخت نمایند.

شهریه در نظر گرفته شده برای سال تحصیلی 98 – 99 ، به صورت زیر می باشد. توجه داشته باشید که این مبالغ برای سال تحصیلی 99 – 1400 با مقداری افزایش همراه خواهند بود.

 • شهریه ثابت و متغیر رشته های علوم انسانی برای هر نیمسال تحصیلی حدود 800/000 الی 1/100/000 تومان می باشد.
 • شهریه ثابت و متغیر رشته های فنی مهندسی برای هر نیمسال تحصیلی حدود 900/000 الی 1/400/000 تومان می باشد.
 • شهریه ثابت و متغیر رشته های علوم پایه برای هر نیمسال تحصیلی حدود 800/000 الی 1/150/000 تومان می باشد.
 • شهریه ثابت و متغیر رشته های هنر برای هر نیمسال تحصیلی حدود 850/000 الی 1/200/000 تومان می باشد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اشکنان

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اشکنان در دفترچه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور منتشر می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سنجش و وارد شدن به صفحه اختصاصی دانشگاه پیام نور ، این دفترچه را دانلود نمایند.

 • آمار
 • مهندسی صنابع
 • جغرافیا
 • حسابداری
 • حقوق
 • علوم تربیتی
 • گردشگری

مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی ایران مشاوره آماده ارائه اطلاعات لازم به شما داوطلبان می باشند بنابراین می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود با مشاوران ما در تماس باشید.


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره پیام نور