تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / تیزهوشان / ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم

ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم

تاریخ ثبت نام آزمون سنجش هوش استعداد درخشان هفتم 99 - 1400
ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

امسال تغییرات بسیاری در نحوه پذیرش دانش آموزان برای ورود به پایه هفتم مدارس تیزهوشان اتفاق افتاده است. سال های گذشته منبع سوالات آزمون از کتاب های درسی پایه ششم بود ولی امسال مبنای پذیرش دانش آموزان در مدارس تیزهوشان بر اساس سنجش هوش آن ها می باشد. به همین دلیل نام این آزمون نیز از تیزهوشان به سنجش هوش تیزهوشان تغییر یافته است. این آزمون در 31 خرداد ماه و برای تمام داوطلبان داخل و خارج از کشور به صورت هماهنگ برگزار می شود ولی آن دسته از داوطلبان مجاز به حضور در آزمون خواهند بود که ثبت نام اینترنتی خود را انجام داده باشند.

آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم هیچ منبع مشخصی ندارد چرا که سوالات آن صرفا جهت سنجش هوش دانش آموزان متقاضی ورود به مدارس تیزهوشان طراحی می شود.

زمان ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم 98 – 99

برای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی می بایست در بازه زمانی 16 الی 23 اردیبهشت ماه با مراجعه به سایت hoosh.medu.ir اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین به دلیل درخواست مکرر اولیا و دانش آموزان گرامی مهلت ثبت نام، ویرایش، پرداخت وجه و تایید نهایی ثبت نام از 2 تا 4 خرداد ماه 98 تمدید شد. لذا دانش آموزان می بایست در این بازه زمانی مقرر از سوی سازمان سنجش هوش نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است باید قبل از اقدام به ثبت نام ، رمز عبور همگام را از مدرسه دریافت کنید زیرا برای ورود به سامانه ثبت نام ، نیازمند این رمز می باشید.

راهنمای ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم

 1. ورود به سایت رسمی مرکز پرورش استعداد های درخشان به نشانی hoosh.medu.ir
 2. وارد کردن کد ملی و رمز عبور همگام
 3. دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن با اطلاعات خواسته شده
 4. بارگذاری عکس داوطلب در محل مشخص شده
 5. واریز هزینه ثبت نام به مبلغ 28 هزار تومان
 6. دریافت شماره پیگیری

چند نکته در خصوص ثبت نام

 • برای دریافت رمز عبور همگام حتما باید به مدرسه خود مراجعه کنید و هیچ روش غیرحضوری یا الکترونیکی برای دریافت آن وجود ندارد.
 • در زمان تکمیل فرم ثبت نام ، باید مدارس مورد علاقه خود را انتخاب نمایید و هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 3 مدرسه می باشد.
 • عکس بارگذاری شده در سایت باید دارای فرمت jpg ، بدون حاشیه و تاخوردگی و مربوط به سال جاری دانش آموز باشد. همچنین فایل عکس باید با ابعاد استاندارد پهنا بین 200 تا 300 و ارتفاع بین 300 تا 400 پیکسل باشد.
 • پرداخت هزینه ثبت نام صرفا به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ثبت نام انجام می گیرد و درصورت عدم واریز هزینه ، ثبت نام ناقص باقی خواهند ماند.
 • در پایان مراحل ثبت نام باید شماره پیگیری را دریافت کنید و عدم دریافت این کد ، به منزله ناقص بودن ثبت نام می باشد. لازم به ذکر است نگهداری از کد پیگیری جهت استفاده های بعدی (زمان اعلام نتایج) ضروری می باشد.

در صورتی که در هنگام ثبت نام با مشکلی مواجه شدید ، از طریق تماس با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره نسبت به حل مشکل ثبت نام خود اقدام نمایید.

دفترچه ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم 98 – 99

در دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی به موضوعات مهمی همچون مهلت ثبت نام ، توزیع کارت و تاریخ برگزاری آزمون  ، مراحل ثبت نام دانش آموزان ، شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم، ویژگی های ابزار سنجش ، اعلام نتایج و ثبت نام پذیرفته شدگان ، ضوابط و نحوه نقل و انتقال پذیرفته شدگان و … پرداخته شده است.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم 98

(برای دانلود دفترچه بر روی لینک کلیک کنید)

شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم

دانش آموزانی مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان یا همان آزمون سنجش هوش تیزهوشان هستند که شرایط لازم را دارا باشند. شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم عبارتند از :

 • کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه ششم ابتدایی
 • دارا بودن تابعیت ایرانی

ضوابط و شرایط پذیرش دانش آموز

 • پذیرش دانش آموز در مدارس تیزهوشان ، صرفا بر اساس نمره کسب شده در آزمون سنجش هوش می باشد.
 • لازم است که داوطلبان مدارس استعداد درخشان مورد نظر خود را با توجه به محل سکونتشان انتخاب نمایند.
 • در شهرستان هایی که دارای چند مدرسه استعداد درخشان می باشد ، دانش آموزان در انتخاب مدرسه اختیار کامل دارند.
 • در صورت شرکت همزمان دانش آموزان همزاد ، (دوقلو یا بیشتر ، همجنس یا غیر همجنس) و قبولی یکی از آن ها در آزمون ، پذیرش دیگری مشروط به کسب 80 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره