تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام مدارس شاهد 97

ثبت نام مدارس شاهد 97

ثبت نام مدارس شاهد 97ثبت نام مدارس شاهد 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام مدارس شاهد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

شاید نام مدارس شاهد را شنیده باشید و یا کسی در اطرافتان در این مدارس در حال تحصیل باشد اما اطلاعات زیادی در رابطه با اینگونه مدارس نداشته باشید. مدارس شاهد از جمله مدارس محبوبی است که دارای شرایط خاص بوده و تنها افراد واجد شرایط، امکان ثبت نام در این مدارس را دارند. این مدارس مختص فرزندان شاهد و ایثارگر است. البته در صورت وجود ظرفیت و دارا بودن یکسری شرایط امکان ثبت نام از دانش آموزان غیر شاهد نیز امکان پذیر خواهد بود. در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که به فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان 50 درصد و بالاتر فرزندان شاهد می گویند. همچنین دانش آموزانی که حافظ قرآن کریم و دارای رتبه‌های اول تا سوم مسابقات سالانه حفظ، مفاهیم و قرائت قرآن و نهج‌البلاغه در سطح منطقه، استان و کشور، فرزند کارمند رسمی بنیاد شهید یا آموزش و پرورش شاغل یا بازنشسته در طرح شاهد و ایثارگر، فرزند کارمند رسمی‌آموزش و پرورش (شاغل یا بازنشسته) و … می باشند نیز می توانند در این مدارس ثبت نام و تحصیل نمایند.

مدارس شاهد مدارسی هستند که دارای بالاترین کادر علمی و آموزشی بوده و دبیرانی را برای دانش آموزان انتخاب می نمایند که از لحاظ علمی توان بالایی را داشته باشند. همچنین بهتر است که بدانید اکثریت این مدارس هوشمند بوده و هر سال از هر لحاظ در حال پیشرفت می باشند. چنانچه فرزندان شما و یا خودتان دارای شرایط تحصیل در این مدارس می باشید بایستی بدانید که این مدارس در تمامی مقاطع، دانش آموزان واجد شرایط را می پذیرد .برای آگاهی از تمامی شرایط تحصیل در اینگونه مدارس ادامه مطلب را دنبال کنید.

جهت ثبت نام در مدارس شاهد می بایست در زمان مقرر به سایت ثبت نام به نشانی student.sajaa.medu.ir مراجعه نمایید.

 اولویت ثبت نام در مدارس شاهد با چه کسانی است؟

 • فرزند جانباز تا 25 درصد، خواهر و برادر شهید و جانباز 70 درصد و بالاتر
 • خواهرزاده یا برادرزاده شهید و جانباز بالای 70 درصد
 • فرزندان جانباز با حداقل 20 درصد از کارافتادگی
 • فرزندان و جانبازان 25 تا 49 درصد متوفی
 • نوه شهید و نوه جانباز 70 درصد و بالاتر
 • نوه آزاده و جانباز 50 تا 69 درصد
 • فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی
 • فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه
 • فرزند جانباز 25 تا 49 درصد
 • فرزند همسر شهید
 • دانش‌آموز جانباز

نحوه ثبت نام در مدارس شاهد 97 – 98

ثبت نام دانش آموزان برای ورود به مدارس شاهد در تمامی مقاطع ابتدایی ،متوسطه اول (راهنمایی) ، متوسطه دوم (دبیرستان) صورت می گیرد. چنانچه شما متقاضی ثبت نام در مدارس شاهد هستید بایستی بدانید که ثبت نام به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت student.sajaa.medu.ir و از طریق سایت سازمان ثبت نام مدارس شاهد انجام می شود. پس از تکمیل ثبت نام به صورت اینترنتی و همچنین بررسی امتیازات دانش آموزان، نتایج نهایی بر روی سایت قرار خواهد گرفت. بنابراین پس از اعلام نتایج نهایی می بایست برای تکمیل ثبت نام نهایی به صورت حضوری به مدرسه پذیرفته شده مراجعه نمایید. در صورت بروز هرگونه مشکل در مرحله ثبت نام، مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره آماده ی همراهی شما خواهند بود.

شرایط عمومی ثبت نام در مدارس شاهد 97 – 98

1-سکونت در محدوده تعیین شده برای متقضایان ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیر شاهد

2-رعایت و مقررات انضباطی و تربیتی آموزشی شاهد و غیر شاهد

3-رعایت احکام شرعی و پوشش مناسب

4-دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رفتاری

شرایط علمی ثبت نام در مدارس شاهد 97 – 98

از شرایط ثبت نام دانش آموزان در مقطع ابتدایی اول تا ششم کسب نمرات خیلی خوب در تمامی دروس خرداد ماه می باشد.

شرایط ثبت نام دانش آموزان در پایه هفتم به این صورت است که دانش آموزان باید نمرات خیلی خوب در تمامی دروس یا نمرات خوب در حداکثر یک درس و خیلی خوب در سایر دروس در امتحانات نوبت دوم پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی 96 – 95 را کسب کرده باشند همچنین از فرزندان جانبازان 25 الی 49 درصد ،حداکثر دو نمره خوب پذیرفته می شود.

دانش آموزان در پایه دهم که قصد ثبت نام در مدارس شاهد را دارند بایستی در سال قبل در خرداد ماه با حداقل نمره سالانه 16 در دروس اختصاصی رشته خود را کسب نموده باشند و اگر قصد ادامه تحصیل در این سال را دارند بایستی در سال قبل نمره پایانی 14 و حداقل نمره سالانه 13 را در درس های احتصاصی رشته خود کسب کرده باشند.

میزان شهریه مدارس شاهد سال تحصیلی 97 – 98

میزان شهریه مدارس شاهد در سال تحصیلی 97 – 98 فعلا اعلام شده است. به محض اعلام، میزان شهریه مدارس شاهد 97 – 98 در همین صفحه به اطلاعتان خواهیم رساند. فعلا جهت اطلاع شما از میزان تقریبی شهریه ها، میزان شهریه سال تحصیلی 96 – 97 را قرار می دهیم.

میزان شهریه مدارس شاهد سال تحصیلی 96 – 97

میزان شهریه دانش آموزان عادی در مقطع ابتدایی بین 380 تا 580 هزار تومان
میزان شهریه در دوره اول متوسطه بین 440 تا 660 هزار تومان
میزان شهریه در دوره دوم متوسطه بین 530 تا 860 هزار تومان
میزان شهریه برای فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بالای 50 % و فرزندان ایثار گران و آزادگان به صورت رایگان است.

زمان ثبت نام و اعلام نتایج نهایی در مدارس شاهد 97 – 98

چنانچه شما متقاضی تحصیل در مدارس شاهد می باشید توجه داشته باشید که ثبت نام شما به صورت قطعی بوده و همچنین زمان بندی ثبت نام در این مدارس به این صورت است که در پایه ی اول ابتدایی 3 تا 15 خرداد ماه و ثبت نام پایه هفتم (1 تا 14 تیر ماه) و دهم ( 7 تا 20 تیرماه ) که هم متوسطه اول و دوم را شامل می شود از اوایل تیر ماه آغاز شده و تا دو هفته ادامه می یابد.

در رابطه با ثبت نام دانش آموزان غیر شاهد بایستی بگوییم در دو مرحله موقت و ثبت نام قطعی ، انجام شده و براساس امتیازات دانش آموزان را انتخاب می نمایند. همچنین حضور یکی از والدین به همراه اصل مدارک لازم بوده و اگر دانش آموزان غیر شاهد در زمان مقرر برای ثبت نام اقدام نکنند در زمان های دیگر امکان ثبت نام برای دانش آموزانشان وجود نخواهد داشت . همچنین اعلام نتایج نهایی که از طرف مدرسه می باشد برای پایه اول در 4 تیرماه و پایه هفتم 4 مردادماه و پایه دهم 7 مرداد ماه می باشد.

 • دانش آموزان میان پایه که قصد ادامه تحصیل در مدارس شاهد را دارند توجه داشته باشند که زمان ثبت نام آن ها از 1 تا 10 مرداد ماه به صورت حضوری انجام می شود.

زمان ثبت نام و اعلام نتایج نهایی مدارس شاهد سال تحصیلی 97 – 98

مقطع تحصیلی زمان ثبت نام زمان اعلام نتایج نهایی
اول ابتدایی  97/3/3  لغایت   97/3/15 4/ 4/ 97
پایه هفتم 97/4/1   لغایت   97/4/14 4/ 5/ 97
پایه دهم 97/4/7   لغایت   97/4/20 7/ 5/ 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام مدارس شاهد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴۶ نظر

 1. درود و وقت بخیر ایا مدارس شاهد کرج پیش دبستانی هم دارند و شرایط ثبت نام آن چیست؟ دخترم فرزند جانباز ۴۵درصد مادام العمر نیروی انتظامی است، ایا مجاز به ثبت نام هست یا خیر؟

 2. سلام من سال اول رشته تجربی بودم حالا میخوام برم ریاضی برادرزاده شهید هستم و پدرم ایثارگره معدلم زیاد خوب نبود اما همه درسارو قبول شدم .میتونم برم مدرسه شاهد؟

  • سلام با توجه به ویژگی هایی که شما دارید شرایط شماغ امتیازبندی میشود و اگر شرایط را دارا باشید میتوانید وارد مدارس شاهد شوید.

 3. با سلام ببخشید میخواستم بدونم زمان ثبت نام پایه هشتم کی هست ؟

 4. ببخشید من معدل نهمم ۱۸شد میتونم تو این مدارس ثبت نام کنم

  • با سلام اگر دارای سهمیه نمیباشید . نمرات دروس شما باید بالای ۱۷ باشد . در این صورت بله میتوانید شرکت کنید.

 5. سلام من میخواستم تو مدرسه شاهد ثبت نام کنم.معدل پایه ی نهمم ۲۰هست و امتیاز جانباز و شهید ندارم.من شانسی برای قبول شدن دارم؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره