9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه مدارس ثبت نام پیش دبستانی مجازی 1400 – 1401

ثبت نام پیش دبستانی مجازی 1400 – 1401

زمان ثبت نام پیش دبستانی مجازی 1400 - 1401
ثبت نام پیش دبستانی مجازی 1400 – 1401

دوره پیش دبستانی یکی از مقاطع مهم و حساس جهت شروع آموزش رسمی و یادگیری مهارت هایی همچون جدایی از خانواده، مشارکت، همکاری گروهی و سازش با دیگران است. مربیان و معلمان در این دوره از طریق آموزش مهارت های لازم، نقش بسزایی را در شکل گیری علاقه مندی نوآموزان به محیط مدرسه ایفا می نمایند. در حقیقت می توان چنین گفت که عملکرد کودکان در این دوره، زمینه ساز آینده تحصیلی و در نهایت شغلی آن ها خواهد بود.

با توجه به اهمیت دوره پیش دبستانی در شکل گیری مهارت های اجتماعی و آموزشی، در ادامه به ارائه جزئیات بیشتر درمورد زمان و نحوه ثبت نام اینترنتی این دوره خواهیم پرداخت.

ثبت نام نوآموزان دوره پیش دبستانی از اول خرداد تا پایان مرداد ماه سال جاری به دو شکل حضوری و اینترنتی انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام پیش دبستانی مجازی 1400 – 1401

علاوه بر انجام روند حضوری ثبت نام نوآموزان، این امکان فراهم شد تا نام نویسی پیش دبستانی به صورت اینترنتی نیز امکان پذیر باشد که این فرآیند از اول خرداد تا پایان مرداد ماه سال 1400 به دو شکل حضوری و اینترنتی صورت می گیرد. همچنین در صورت تمدید مهلت ثبت نام، آخرین اخبار در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

با توجه به شرایط حال حاضر و بر اساس دستورالعمل های ابلاغی از سوی وزارت آموزش و پرورش جهت جلوگیری از تداخل برنامه آموزش های دوره پیش دبستانی تابستانی با آغاز سال تحصیلی، مدیران و مربیان می بایست برنامه ریزی و برگزاری کلاس های آمادگی بهار و تابستان سال 1400 را از اول خرداد ماه و حداکثر تا نیمه اول شهریور ماه سال جاری به اتمام برسانند.

نحوه­ ثبت نام پیش دبستانی مجازی 1400 – 1401

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، ثبت نام نوآموزان دوره پیش دبستانی با مراجعه والدین به مدارس و مراکز پیش دبستانی صورت می پذیرفت اما به تازگی با راه اندازی سایت جدیدی به منظور انجام این فرآیند به صورت اینترنتی، امکان نام نویسی غیرحضوری نیز محیا شده است. بنابراین والدین نوآموزان می توانند با مراجعه به سامانه پادا، نسبت به انجام مراحل نام نویسی فرزندان خود اقدام کنند که راهنمای آن در ادامه مقاله ارائه شده است.

همچنین با توجه به قوانین و مقررات جاری، وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی کلیه نوآموزان دوره پیش دبستانی در سامانه دانش آموزی سیدا نیز با استفاده از تفکیک کدهای دولتی، دولتی با مشارکت مردم و غیر دولتی الزامی بوده و مسئولیت آن با مدیر مدرسه است.

  • ورود به سامانه پادا تحت نشانی pada.medu.ir و انتخاب آیکون “ثبت نام پیش دبستانی”مرحله اول ثبت نام پیش دبستانی
  • تکمیل کادرهای مربوط به اطلاعات دانش آموز و سرپرست وی سپس فشردن کلید “جستجوی”مرحله دوم ثبت نام پیش دبستانی

اکنون می توانید اطلاعات مورد نیاز را وارد نموده و با تکمیل فرم های مربوطه، فرآیند نام نویسی را به اتمام برسانید.

نکات مهم جهت ثبت نام پیش دبستانی مجازی 1400 – 1401

  • از جمله موارد مهم در این راستای ثبت نام در دوره پیش دبستانی، توجه به سن نوآموزان است که بر اساس آن، ثبت نام پیش دبستانی یک، ۴ تا ۵ سال تمام برای متولدین دوم مهر ماه سال ۹۵ تا یکم مهر ماه سال ۹۶ و سن ثبت نام پیش دبستانی دو، ۵ تا ۶ سال تمام برای متولدین ۲ مهر ماه سال ۹۴ تا یکم مهر ماه سال ۹۵ می باشد.
  • لازم به ذکر است که از جمله اقدامات مهم که همزمان با ثبت نام دوره پیش دبستانی انجام می پذیرد، اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان است. همچنین انجام فرآیند پیش ثبت نام نوآموزان از طریق سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی به صورت اینترنتی و از تاریخ 18 تیر ماه سال 1400 و توسط مدیران به منظور دریافت نوبت ثبت نام حضوری در طرح سنجش سلامت، امکان پذیر می باشد.

شایان ذکر است که با توجه به شرایط موجود، تمامی آموزش های دوره پیش دبستانی سال 1400 به صورت مجازی و از طریق برنامه شاد انجام می شود. همچنین امکان استفاده و بهرمندی از شبکه های آموزشی تلویزیونی در کنار آموزش و استفاده از کلاس های مجازی برای نوآموزان فراهم می باشد که والدین می توانند با توجه به ساعت و زمان پخش کلاس دانش آموزان در تلویزیون، نوآموزان را جهت بهرمندی از آموزش های تلویزیونی تشویق نمایند.

 

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام دوره پیش دبستانی سال 1400 از چه تاریخی است؟

این فرآیند از اول خرداد ماه سال جاری آغاز شده و تا پایان مرداد نیز ادامه خواهد داشت.

2- ثبت نام نوآموزان در دوره پیش دبستانی سال 1400 از چه طریقی امکان پذیر می باشد؟

فرآیند نام نویسی نوآموزان با مراجعه والدین به مدارس و مراکز پیش دبستانی یا به صورت اینترنتی از طریق سایت پادا صورت می گیرد.

3- محدودیت سنی برای ثبت نام نوآموزان در دوره های پیش دبستانی یک و دو به چه صورت می باشد؟

سن ثبت نام پیش دبستانی یک، چهار تا پنج سال تمام (متولدین ۲ مهر ۹۵ تا یک مهر۹۶) و سن ثبت نام پیش دبستانی دو، پنج تا شش سال تمام (متولدین ۲ مهر ۹۴ تا یک مهر ۹۵) است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مدارس پیج مدارس