تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور از یک نظام آموزشی خاصی تبعیت می کند و تحصیل در این دانشگاه با سایر دانشگاه ها متفاوت است. از جمله آن که حضور در کلاس های این دانشگاه اجباری نمی باشد و دانشجو یاد می گیرد، بدون نیاز به استاد و با استفاده از منابع و مواد آموزشی به کسب علم بپردازد.

به دلیل همین مزایای ویژه بسیاری از فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی، علاقه مند هستند تا دوره کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه پیام نور بگذرانند. دانشگاه پیام نور علاوه بر پذیرش از طریق آزمون سراسری، به صورت بدون کنکور و از طریق طرح فراگیر نیز دانشجو جذب می کند تا امکان ادامه تحصیل برای داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری را ندارند، فراهم سازد.

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

فرآیند ثبت نام داوطلبان واجد شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور در بیست و یکمین آزمون کارشناسی ارشد فراگیر این دانشگاه در سال 99 نیز صورت گرفت و زمان نام نویسی این آزمون از تاریخ 5 الی 12 آذر ماه سال جاری در نظر گرفته شد. در صورت برپایی این آزمون در سال 1400 نیز پیش بینی می شود که مهلت نام نویسی در آذر ماه تعیین گردد. 

لازم به ذکر است در حال حاضر تاریخ دقیق آغاز فرآیند ثبت نام آزمون ارشد فراگیر پیام نور در سال 1400 مشخص نمی باشد اما در صورت انتشار، تاریخ دقیق و همچنین اخبار پیرامون آن مانند زمان برگزاری کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400، زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور 1400 و… در اسرع وقت از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشدایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

همان گونه که ذکر شد، فرآیند نام نویسی دوره فراگیر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد که مراحل آن به ترتیب در ادامه این مقاله شرح داده شده است:

 • وارد سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و از منوی سمت راست سایت، گزینه “پیام نور” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • پس از وارد شدن به صفحه اختصاصی دانشگاه پیام نور، با کلیک بر روی لینک “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1400 (نوبت بیست و دوم)” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری هستید. برای این منظور با ورود به صفحه جدید مطابق تصویر زیر، از منوی سمت راست سایت، گزینه “خرید کارت” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • اکنون شما وارد سیستم خرید اینترنتی کارت اعتباری سازمان سنجش آموزش کشور شده اید. برای پرداخت هزینه آزمون مربوطه، مطابق تصویر زیر بر روی دکمه رادیویی “آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1400 (نوبت بیست و دوم)” کلیک کرده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • در این صفحه می بایست اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس مجددا گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • با ورود به این صفحه، سیستم به شما یک شماره پیگیری پرداخت ارائه می کند. (بهتر است شماره پیگیری پرداخت را یادداشت نموده تا در صورت بروز خطای احتمالی در روند پرداخت هزینه بتوانید از آن جهت پیگیری استفاده نمایید.) اطلاعات خود را چک نموده و در صورت تایید مطابق تصویر زیر، تیک مربوط به گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کرده و بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • اینک شما به درگاه پرداخت اینترنتی وارد شده اید. اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید. با پرداخت هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400، سیستم به شما یک سریال 12 رقمی ثبت نام خواهد داد که بایستی آن را برای ادامه روند ثبت نام، نزد خود حفظ نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • برای ثبت نام خود مجددا به صفحه اول “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1400 (نوبت بیست و دوم)” بازگشته و این بار از انتهای صفحه، گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب کنید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • حال شماره سریال ثبت نامی که بعد از خرید کارت اعتباری از سامانه دریافت کردید را به همراه عبارت امنیتی در قسمت مناسب وارد کرده و گزینه “تایید” را انتخاب نمایید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

با ورود به صفحه جدید می بایست اسکن یک قطعه عکس 4*3 با فرمت jpg را بارگذاری کرده و بعد از وارد نمودن اطلاعات و ثبت آن ها، کد پیگیری را دریافت کنید. توجه داشته باشید که ثبت نام شما زمانی انجام شده است که سامانه کد پیگیری به شما ارائه دهد، در غیر این صورت می بایست مجددا نسبت به وارد نمودن اطلاعات خود و ثبت آن ها بپردازید.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

افراد برای شرکت در این آزمون می بایست دارای شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور باشند که در ادامه ضوابط عمومی و اختصاصی به ترتیب شرح داده شده است.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از دین های مورد قبول جمهوری اسلامی ایران
 • عدم عناد و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم فساد اخلاقی و عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • متناسب بودن توانایی جسمانی با رشته انتخابی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.
 • دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی چنانچه بتوانند تا تاریخ 30 بهمن ماه 1400 فارغ التحصیل شوند، می توانند در این آزمون شرکت نمایند.
 • هر داوطلب می تواند حداقل 1 و حداکثر 20 کد رشته محل را فقط از یک رشته / گرایش امتحانی انتخاب کند.
 • داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری لازم است با مراجعه به ارگان های ذیربط، کد پیگیری 12 رقمی را دریافت و آن را در فرم ثبت نام وارد نمایند.
 • داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند و دارای کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت از خدمت باشند.

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

لینک دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام بیست و دومین دوره فراگیر پیام نور معمولا در آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار افراد قرار داده می شود که توصیه می گردد قبل از اقدام به ثبت نام، با دانلود و مطالعه این دفترچه، از اطلاعات و مدارک ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور اطلاع یابید.

لازم به ذکر است که در حال حاضر دفترچه راهنمای ثبت نام مربوط به آزمون ارشد فراگیر پیام نور برای سال 1400 منتشر نشده است، بنابراین شما عزیزان جهت کسب اطلاعات بیشتر از ضوابط و شرایط این فرآیند در سال 99 می توانید دفترچه مربوطه را دانلود نمایید.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور
دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99
(برای دانلود دفترچه، بر روی لینک کلیک کنید.)
دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400
(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

نحوه گزینش دانشجو در کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400

برای پذیرش در طرح فراگیر دانشگاه پیام نور، علاوه بر نمره کسب شده در آزمونی که توسط خود دانشگاه برگزار می شود، معدل مدرک فارغ التحصیلی نیز تاثیرگذار است. نمره آزمون به میزان 80 درصد و معدل دوره کارشناسی به میزان 20 درصد در قبولی داوطلب موثر خواهد بود. دانشجویان سال آخر باید میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده خود را تا تاریخ 30 بهمن 1400 در محل مربوطه تقاضانامه ثبت نام درج کنند و همچنین فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ناپیوسته باید میانگین معدل دوره کاردانی و کارشناسی خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند.

پس از ثبت نام، داوطلبان باید با تهیه منابع مطالعاتی رشته مورد نظر که در دفترچه ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 1400 قید شده است، خود را برای حضور در آزمون آماده کنند. در واقع محتوای آزمون دروس ترم اول کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور می باشد و چنانچه داوطلب بتواند در این آزمون نمره قابل قبولی کسب کند، به معنای گذراندن ترم اول به صورت غیرحضوری می باشد و از ترم دوم به بعد می تواند به صورت حضوری و همراه با استاد، دروس خود را بگذراند. به عبارت دیگر پس از قبولی در آزمون دانشجو از ترم دوم ارشد فراگیر پیام نور شروع به تحصیل خواهد کرد.

اینفوگرافیک فراگیر ارشد پیام نور
اینفوگرافیک فراگیر ارشد پیام نور

 

سوالات متداول

1- آیا ثبت نام در کنکور فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور 1400 نیازمند شرکت در کنکور سراسری است؟

خیر، جهت ادامه تحصیل در این دوره نیازی به شرکت در کنکور سراسری نمی باشد و تنها کافیست در آزمون دوره دانش پذیری دانشگاه شرکت نمایید.

2- ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400 چه زمانی آغاز می شود؟

متاسفانه زمان دقیق این فرآیند برای سال 1400 مشخص نیست.

3- چگونه در کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400 ثبت نام کنم؟

ثبت نام در این آزمون تنها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲۵ نظر

 1. با سلام. آیا ازمون فراگیرارشد پیام نور امسال برگزار خواهد شد واینکه باتوجه به اینکه من تیر ماه سال بعد فارغ التحصیل میشوم میتوانم دراین ازمون شرکت کنم؟

 2. سلام من از ثبت نام جا موندم حالا باید چیکار کنم ؟؟؟

  • با سلام و درود، جهت تمدید زمان ثبت نام فراگیر پیام نور، می توانید درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به ثبت برسانید.

 3. سلام
  کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی برای لیسانس کارشناسی حرفه ای ایمنی بهداشت و محیط زیست صنایع (HSE) ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ۹۹ چیه؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر سال ۱۳۹۹، رشته ی مورد نظر ارائه نشده است.

 4. سلام.میشه دو رشته همزمان بخونیم؟یکی در فراگیر و دیگری دانشگاه آزاد؟؟

 5. سلام ازمون بعدی کی هست؟ و تاریخ ثبت نامش از کی شروع میشه؟

 6. سلام.خسته نباشید.میخواستم بدونم تاریخ ثبت نام فراگیر کی هستش؟ برای رشته حقوق میتونیم شرکت کنیم؟

 7. سلام زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور کی هست ؟

 8. سلام من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم میخوام شیمی دارویی بخونم ایا امکانش هست

 9. سلام
  دوستی مدرک کارشناسی در گروه هنر و معماری از پیام نور دارند . و در حال حاضر برای ارشد قصد دارن گروه انسانی ( رشته جغرافیا ) ادامه بدن …..چطور هست امکان هست یا خیر ؟ با توجه به رشته مقطع کارشناسی در قبولی سراسری پیام نور و فراگیر پیام نور برای رشته جغرافیا امکانش هست یا خیر ؟ تشکر

 10. سلام…. من ساکن کرج هستم و سوالم این هست که برای آزمون ارشد پیام نور باید بیام تهران یا کرج میتونم آزمون بدم؟

  رشته ی پژوهش هنر اصلا داره توی کرج؟

  ممنون

 11. سلام وقت بخیر
  احتمال دارد که در ازمون فراگیر قبول نشیم؟!

 12. سلام، واسه آزمون ارشد فراگیر پیام نور بهمن کی باید ثبت نام کنیم؟

 13. سلام من کارشناسی جغرافیا خوندم میخام ارشد فراگیر روانشناسی تربیتی ازمون بدم چقدر دورس پیش میخوره برام ؟؟ وآیا کلاس اجباری؟؟

 14. با سلام ووقت بخیر
  ببخشید ی سوال از خدمتتون داشتم آزمون ارشد فراگیر پیام نور جهت بومی بودن در قسمت سهمیه پذیریش چرا سهمیه مناطق(بومی بودن)را ندارد؟
  با تشکر از پاسخگویی بسیار خوب شما

 15. با سلام ووقت بخیر

  ببخشید شرایط دادن انتقالی چی هست و آیا انتقالی گرفتن با مهمان شدن در دانشگاه دیگر یکسان است؟آیا کل واحدهایی که برای ارشد باید اخذ کنیم میتوانیم تمامی واحدها رو در دانشگاهی که مهمان شدیم بگذرانیم یا نه شرایط خاصی دارد؟با تشکر از شما و پاسخگویتان

  • با سلام
   معمولا برای گرفتن انتقالی باید دارای سهمیه خاص یا شرایط خاص ( ازدواج، فوت والدین، بیماری خاص ) باشید و همچنین دانشگاه مبدا و مقصد باید هم تراز باشند. در صورت گرفتن انتقالی تمام واحدها را می‎توانید در دانشگاه مقصد پاس کنید، اما در صورت گرفتن مهمانی معمولا ترم آخر را باید دانشگاه مبدا باشید.

 16. با سلام ووقت بخیر
  ببخشید فرق بین ارشد پیام نور با ارشد فراگیر پیام نور چی هست این رو میدونم که آزمون هاش جداگانه هست…مد نظر من در هزینه ی ثبت نام (آیا پیام نورفراگیر شهریه ثابت ….بیشتر از پیام نوربا کنکور سراسری) ومدرکی که بهمون میدن هست؟؟با تشکر از شما و پاسخگویی های بسیار خوبتون.

  • با سلام
   پذیرش در دانشگاه های پیام نور در مقطع ارشد یا از طریق کنکور سراسری ارشد خواهد بود و یا ازمون ورودی فراگیر که داوطلب ۷۰ هزار تومان هزینه ی ثبت نام اولیه برای ازمون را میپردازد و چند واحد درسی را به صورت خودخوان میخواند و اگر در ازمون ورودی رتبه ی لازم را کسب کنند ورودی بهمن ماه خواهند شد و از نظر مدرک و شهریه ی پرداختی دانشگاه هیچ تفاوتی با هم ندارند.

 17. با سلام و وقت بخیر
  ببخشید ی سوال داشتم از خدمتتون آیا مهمانی گرفتن در یک دانشگاه با انتقالی گرفتن یکسان میباشد یا خیر؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  • با سلام
   اگر شما انتقالی بگیرید دانشگاه شما تغییر خواهد کرد و مدرک شما هم از دانشگاه مقصد صادر خواهد شد ولی اگر برای یک دانشگاه مهمان بگیرید فقط امتحانات و کلاس های شما در دانشگاه مقصد برگزار خواهد شد و در نهایت مدرک شما از همان دانشگاه اولیه (مبدا) صادر خواهد شد و نمره های هر ترم درسی شما هم به دانشگاه مبدا ارسال خواهد شد.

 18. با سلام وقت بخیر
  ببخشید ی سوال داشتم از خدمتتون از اونجاییکه رشته ی برنامه ریزی درسی در استان فارس فقط مرکز خرامه ارائه میشود حالا اومدیم امتحان دادیم وبجای خرامه دانشگاه پیام نور سمنان یا یزد….قبول شدم حال سوالم اینه آیا از همون ترم اول میتونم برای پیام نور مرکز خرامه مهمانی یا انتقالی بگیرم چون ساکن شیراز هستم و شاغل هستم امکان رفت وآمد به هیچ وجه برام مقدور نیست واز اونجا هم جهت امتحان پابان ترم و ارائه پایان نامه در دانشگاه پیام نور شیراز اقدام کنم؟ببخشید سوالم طولانی شد.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  • با سلام
   بله شما میتوانید زمان ثبت نام اولیه در دانشگاه مبدا جهت مهمان گرفتن به دانشگاه مدنظر خود اقدام نمایید و امتحانات اخر ترم شما هم در دانشگاهی که مهمان گرفته اید(مقصد) برگزار خواهد شد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره