تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98
ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل ارائه رشته های متعدد و متنوع در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی و همچنین جذب دانشجو به دو صورت با آزمون و بدون آزمون، از طرفداران بسیاری برخوردار است. این دانشگاه از لحاظ سطح علمی و کیفیت آموزشی کلاس ها نسبت به برخی دانشگاه ها ارجحیت دارد و بسیاری از دانش آموزانی که دوره مدرسه خود را به اتمام رسانده اند، علاقمند به ورود و تحصیل در این دانشگاه می باشند اما با توجه به اینکه بسیاری از متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد، فاقد اطلاعات کامل از شرایط و ضوابط ثبت نام می باشند در این مطلب سعی کرده ایم هرآنچه لازم است درباره ثبت نام دانشگاه آزاد بدانید در اختیارتان قرار دهیم. همچنین اگر پس از مطالعه مطلب زیر سوالی برایتان ایجاد شد با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمائی لازم را دریافت نمائید.

کنکور دانشگاه آزاد همزمان با کنکور دانشگاه روزانه و در قالب یک آزمون برگزار می شود.

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98

با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور، ممکن است سوالاتی برای داوطلبان ایجاد شود از جمله اینکه آیا دانشگاه آزاد کنکور جداگانه برگزار می کند؟ آیا ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد جداگانه می باشد؟ در پاسخ به این دسته از داوطلبان باید بگوئیم که از سال 92 به بعد ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد همزمان با ثبت نام کنکور دانشگاه سراسری و در قالب یک فرم ثبت نام انجام می شود در واقع داوطلبان برای شرکت در دانشگاه آزاد باید همزمان با شروع ثبت نام کنکور سراسری، به سایت مربوطه مراجعه کنند و نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اقدام کنند. زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد  برای سال 98 اواخر بهمن ماه و از روز چهارشنبه به تاریخ  24 / 11 / 97 تا روز پنج شنبه به تاریخ 12 / 02 / 97 می باشد و کلیه متقاضیان واجد شرایط باید در این تاریخ به سایت sanjesh.org مراجعه کنند و با ارائه مدارک لازم پیگیر مراحل ثبت نام خود باشند. با توجه به ادغام شدن  ثبت نام دانشگاه آزاد  و دانشگاه سراسری، برگزاری آزمون این دو دانشگاه نیز ادغام شده است و زمان برگزاری آزمون نیز روزهای پنج شنبه و جمعه به تاریخ  13 / 4 / 97 و 14 / 4 / 97 (سیزدهم و چهاردهم تیرماه  ) می باشد. داوطلبان باید چند روز قبل از برگزاری آزمون به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه کنند و کارت ورود به جلسه کنکور سراسری را دریافت نمایند زیرا همراه داشتن کارت ورود به جلسه در روز برگزاری آزمون الزامی می باشد و بدون آن داوطلب حق حضور در آزمون را نخواهد داشت.

مراحل ثبت نام کنکور 

ثبت نام کنکور گروه های آزمایشی تجربی،  انسانی، ریاضی فیزیک، هنر و منحصرا زبان به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود و کسانی که دارای یکی از مدارک زیر می باشند می توانند با مراجعه به سایت فوق ثبت نام کنکور خود را انجام دهند.

 • دیپلم دوره 4 ساله نظام قدیم آموزش متوسطه
 • مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان سیستم آموزشی قدیم
 • مدرک تحصیلی سال دوازدهم برای داوطلبان سیستم آموزشی جدید
 • مدک کاردانی برای داوطلبانی که دیپلم فنی حرفه ای یا کارودانش دارند

در صورتی که دارای یکی از مدارک فوق می باشید مجاز به ثبت نام در کنکور می باشید. برای شرکت در کنکور در مرحله اول باید دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد را از سایت مربوطه دریافت کنید و پس از مطالعه کامل آن و اطلاع از تمام شرایط ثبت نام، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید. پس از مطالعه دفترچه باید فرم ثبت نام اینترنتی خود را تکمیل کنید و برای تکمیل فرم ثبت نام نیازمند مدارک زیر می باشید:

 • اسکن عکس داوطلب ( عکس داوطلب باید مربوط به سال جاری و با فرمت jpg باشد)
 • اسکن شناسنامه و کارت ملی داوطلب
 • شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری خریداری شده برای هر گروه آزمایشی

برای ثبت نام کنکور ابتدا باید کارت اعتباری ثبت نام را از بخش مربوطه سایت خریداری نمائید و شماره سریال 12 رقمی را دریافت کنید. همه ی داوطلبان می توانند علاوه بر یکی از رشته های نظری( ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی ) در رشته های هنر و زبان نیز ثبت نام کنند که برای شرکت در آزمون گروه آزمایشی دوم باید  کارت اعتباری جداگانه و مجزا خریداری کرد.

 • کد مربوط به سهمیه ایثارگران

داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگری می باشند باید کد  12 رقمی سهمیه خود را، از ارگان مربوطه دریافت نمایند و در فرم ثبت نام اینترنتی در بخش مربوطه درج نمایند.

 • کد 13 رقمی داوطلبان غیر ایرانی

اتباع غیر ایرانی که قصد ثبت نام در کنکور را دارند باید در فرم ثبت نام کنکور بند مربوط به اتباع غیر ایرانی را فعال نمایند و کد 13 رقمی را در ردیف خواسته شده وارد نمایند.

 • کد سوابق دیپلم، کد سوابق پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی ( همه ی این کد ها باید از مدرسه دریافت شود )
 • کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا

پس از تکمیل ثبت نام خود باید شماره پرونده 6 رقمی و شماره پیگیری 16 رقمی را از سایت دریافت نمائید در صورتی که موفق به دریافت این دو کد از سیستم ثبت نام نباشید، ثبت نام شما ناقص باقی خواهد ماند.

شرایط لازم برای ثبت نام کنکور سراسری

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مصرح جمهوری اسلامی ایران
 • ملزوم بودن به انجام احکام اسلامی
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن براساس استعلام های انجام شده
 • عدم احراز فساد اخلاقی و اعتیاد به مواد مخدر
 • برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • مشهور نبودن به انجام اعمال خلاف شئون تحصیلی و شغلی

شرایط اختصاصی

 • دیپلم دوره 4 ساله نظام قدیم آموزش متوسطه
 • مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان سیستم آموزشی قدیم
 • مدرک تحصیلی سال دوازدهم برای داوطلبان سیستم آموزشی جدید
 • مدک کاردانی برای داوطلبانی که دیپلم فنی حرفه ای یا کارودانش دارند
 • هر فردی بدون در نظر گرفتن نوع رشته مدرک تحصیلی خود می تواند در یکی از گروه ها ی آزمایشی نظری شرکت نماید.
 • داوطلبانی که در کنکور سال گذشته شرکت کرده و در دانشگاه آزاد  نیز پذیرفته شده اند، برای شرکت در کنکور سال جاری مانعی برایشان وجو ندارد و می توانند بدون انصراف از رشته تحصیلی خود، برای ثبت نام در کنکور اقدام کنند این دسته از داوطلبان باید در زمان ثبت نام حضوری دانشگاه پذیرفته شده، فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید ارائه دهند.
 • علی رغم همزمان بودن ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری و برگزاری آزمون این دو دانشگاه در یک روز و در قالب یک آزمون، انتخاب رشته  این دو دانشگاه جداگانه و از سایت جداگانه انجام می شود درواقع سایت ثبت نام کنکور برای هر دو دانشگاه یکسان و به آدرس sanjesh.org می باشد ولی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت دیگری به نشانی azmoon.org مراجعه کرد.

 

.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره