تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

تنها راه ورود فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد، آزمون کارشناسی ارشد می باشد که هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور برگزار کننده این آزمون است و به صورت هماهنگ و کشوری برگزار می شود. دانشگاه هایی که در مقطع کارشناسی ارشد اقدام به جذب دانشجو می نمایند شامل دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی، پیام نور و  دانشگاه آزاد می باشد و علاقمندان به تحصیل در این دانشگاه ها باید در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام نمایند و پس از حضور در آزمون برای انتخاب رشته اقدام کنند. با توجه به نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، ممکن است بسیاری از متقاضیان شرکت در این آزمون اطلاعات کافی از شرایط و ضوابط ثبت نام نداشته باشند به همین منظور در این مطلب می خواهیم توضیحاتی در رابطه با جزئیات زمان، شرایط و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اطلاعاتی در اختیار داوطلبان قرار دهیم که توصیه می شود با دقت و تا انتها مطالعه نمائید.

ثبت نام کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد همرمان با کنکور دانشگاه سراسری و در قالب یک فرم ثبت نام می باشد.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

از سال 95 تاکنون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است و کلیه متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یک آزمون هماهنگ شرکت می کنند در واقع علاقمندان به تحصیل در دانشگاه آزاد نیازی به ثبت نام جداگانه ندارند و در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام دانشگاه آزاد نیز انجام می شود همان طور که گفته شد برگزار کننده آزمون کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و طبق آخرین اخبار منتشر شده از پایگاه اطلاع رسانی این سازمان زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در سال 98 از روز جمعه به تاریخ 16 / 09/ 97 تا روز یکشنبه به تاریخ 25 / 09 / 97 می باشد و همه ی داوطلبان باید با در دست داشتن مدارک لازم به سایت sanjesh.org مراجعه کنند و نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام کنند. زمان برگزاری آزمون نیز پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال 98 می باشد (روزهای پنج شنبه و جمعه به تاریخ 05/ 02 / 98 و 06 / 02 / 98) .چند روز قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه آزمون در داخل همین سایت قرار می گیرد و داوطلبان باید با مراجعه به سایت و وارد کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی خود کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد را دریافت نمایند. به همراه داشتن کارت ورود به جلسه در روز برگزاری آزمون الزامی می باشد و بدون آن از ورود داوطلب به محل برگزاری آزمون ممانعت می شود.

مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

 1. اگر دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را با دقت مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ابتدا باید از بخش مربوطه سایت کارت اعتباری ثبت نام را خریداری نمائید و سپس نسبت به تکمیل بقیه مراحل اقدام کنید. خرید کارت اعتباری فقط از طریق واریز وجه به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است و روش دیگری برای پرداخت هزینه وجود ندارد پس از واریز وجه و خرید کارت اعتباری باید شماره سریال پیگیری را که سایت ارائه می دهد، دریافت نمائید تا برای انجام بقیه مراحل ثبت نام با مشکلی مواجه نشوید.
 2. برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد لازم است که فقط یک کارت اعتباری خریداری شود و متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد نیاری به خرید کارت اعتباری جداگانه ندارند در واقع برای ثبت نام دانشگاه آزاد نیاز به هیچ اقدامی نمی باشد و با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام دانشگاه آزاد به طور خودکار انجام می شود.
 • اسکن عکس داوطلب در بخش مربوطه (عکس داوطلب باید مربوط به سال جاری و بافرمت jpg و بدون حاشیه و تاخوردگی باشد)
 • دریافت فرم ثبت نام از سایت و تکمیل آن
 1. در وارد کردن اطلاعات خواسته شده دقت لازم را به عمل آورید زیرا در صورتی که اطلاعات اشتباه ارسال شود، امکان اعتراضی وجود ندارد.
 2. پس از تکمیل همه ی مراحل ثبت نام، باید کد پیگیری و شماره پرونده را از سایت ثبت نام دریافت نمائید و در صورتی که موفق به دریافت این دو کد نشوید، ثبت نام شما در حالت معلق باقی خواهد ماند.

همانطور که در متن فوق مطالعه کردید کلیه مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد همه ی دانشگاه ها اعم از دانشگاه های روزانه، آزاد، پیام نور و … به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود و دانشگاه آزاد سایت جداگانه ای برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ندارد.

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

با توجه به اینکه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و  دانشگاه آزاد ادغام شده است بنابراین شرایط ثبت نام برای هر دو دانشگاه نیز یکسان می باشد که در ادامه مطلب به چند مورد آن اشاره می کنیم همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد با مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمائی لازم را دریافت نمائید.

 • داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس یا دکتری حرفه ای) یا دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی
 • دانش آموختگان و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای مجاز به ثبت نام در رشته قبلی خود نمی باشند و در صورت تمایل به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد، باید رشته ای غیرهمنام با رشته قبلی خود انتخاب نمایند.
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های گروه علوم پزشکی باید قبل از ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، موافقت کتبی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را کسب نمایند و از نظر این وزارت مشکلی برای ثبت نام و حضور در آزمون کارشناسی ارشد نداشته باشند.
 • فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های دبیری باید قبل از اقدام به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، موافقت کتبی وزارت آموزش و پرورش را کسب نمایند و از نظر این وزارت منعی برای ثبت نام این آزمون نداشته باشند.
 • دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته یا کارشناسی ناپیوسته که از تاریخ 31 شهریور 86 به بعد فارغ التحصیل شده اند، در صورتی که معدل آنها کم تر از 12 شده باشد مجاز به شرکت و ثبت نام در آزمون نمی باشند.

مراحل پس از ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

پس از اتمام بازه زمانی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ممکن است بسیاری از داوطلبان موفق به ثبت اطلاعات خود در سیستم ثبت نام نشوند، سازمان سنجش معمولا برای این دسته از داوطلبان زمانی را در نظر می گیرد ( تمدید مهلت ثبت نام ) تا با مراجعه به سایت برای ثبت نام خود اقدام کنند. بر خلاف یکسان بودن ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری، انتخاب رشته این دو دانشگاه مجزا می باشد در واقع پس از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد توسط پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، کارنامه اولیه همه ی داوطلبان بر روی سایت قرا می گیرد و داوطلبان باید با مراجعه به سایت و وارد کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی خود از وضعیت کارنامه خود مطلع شوند چنانچه بر اساس توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد  مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده باشید می توانید برای انتخاب رشته این دانشگاه اقدام کنید. انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت مجزا و از سایت جداگانه به نشانی azmoon.org  انجام می شود و داوطلبان باید دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را از این سایت دریافت و اقدام به انتخاب رشته نمایند.

.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره