جمعه , ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98
دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون دکتری تخصصی توسط سازمان سنجش آموزش کشور و در 7 گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان برگزار می شود. و دارندگان مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای، در صورت علاقمندی می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند. زمان برگزاری آزمون دکتری 98، روز 3 اسفندماه می باشد و داوطلبانی که در آذر ماه ثبت نام اینترنتی خود در سایت سنجش انجام داده اند، مجاز به حضور در آزمون می باشند. پس از برگزاری آزمون، اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری و اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد برای داوطلبان از اهمیت بسیاری برخوردار است تا با توجه به کارنامه اولیه خود، برای انتخاب رشته اقدام نمایند. با توجه به نزدیک بودن زمان انتخاب رشته آزمون دکتری و عدم اطلاع کافی داوطلبان، از شرایط انتخاب رشته دکتری، در ادامه مطلب به طور کامل در خصوص جزئیات انتخاب رشته آزمون دکتری توضیح داده شده است که توصیه می شود مطالعه آن را از دست ندهید. همچنین برای دریافت مشاوره تحصیلی دکتری، با مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

چند روز پس از برگزاری آزمون دکتری، دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری در سایت سنجش قرار داده می شود که داوطلبان لازم است که قبل از اقدام به انتخاب رشته، با مطالعه این دفترچه از لیست رشته های تحصیلی اطلاع یابند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98

چند روز پس از اعلام نتایج اولیه، دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری در سایت sanjesh.org قرار داده می شود که این دفترچه شامل رشته های تحصیلی مقطع دکتری در دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان می باشد و رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد به صورت مجزا و در دفترچه ای جداگانه تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، توسط سایت azmoon.org منتشر می شود. همانطور که می دانید برگزار کننده آزمون دکتری، سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و در حال حاضز زمان دقیق اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 98، توسط این سازمان منتشر نشده است. ولی در سال 97 کارنامه اولیه داوطلبان، در روز 27 فروردین در سایت سنجش قرار داده شد، پیش بینی می شود زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 98، نیمه دوم فروردین ماه باشد. بنابراین دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98 در سایت قرار داده نشده است و به محض انتشار دفترچه، این مطلب به روز رسانی خواهد شد.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 97

 انتخاب رشته آزمون دکتری

کارنامه اولیه آزمون دکتری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود شامل وضعیت علمی داوطلبان و ضرایب دروس امتحانی آن ها می باشد. داوطلبانی که در کارنامه آن ها عبارت «وضعیت مجاز به انتخاب رشته دکتری» ،درج شده است مجاز به انتخاب رشته هستند و می توانند حداکثر 50 کد رشته، از رشته های دفترچه انتخاب رشته کنکور انتخاب کنند و در فرم انتخاب رشته خود بگنجانند.

نکاتی در رابطه با انتخاب رشته آزمون دکتری

  • داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه ها، باید با توجه به توضیحات کارنامه دکتری، مجاز به تحصیل در دانشگاه مورد نظر شده باشند. برای مثال ممکن است داوطلبانی در دوره روزانه مجاز نشده باشد و فقط در دوره های غیر روزانه مجاز شده باشد بنابراین این دسته از داوطلبان نمی توانند رشته های تحصیلی دانشگاه روزانه را انتخاب نمایند و در صورت انتخاب، فقط تعداد انتخاب های خود برای دانشگاه های غیر روزانه، کاهش می دهند.
  • نحوه چینش رشته ها در فرم انتخاب رشته دکتری بدین صورت باشد که رشته هایی که به تحصیل در آن علاقمند هستید، در انتخاب های اول خود بگنجانید، در واقع برای انتخاب رشته علاقمندی خود را در اولویت قرار دهید.
  • پس از تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته و تایید نهایی، باید کد پیگیری 15 رقمی را از سایت دریافت نمایید و تا پایان مراحل پذیرش آزمون، نزد خود حفظ کنید.
  • انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از سایر دانشگاه ها جدا می باشد و برای انتخاب رشته آن، باید در کارنامه اولیه «کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد» درج شده باشد.

مصاحبه آزمون دکتری

پذیرش در رشته های تحصیلی مقطع دکتری شامل دو مرحله آزمون دکتری و مصاحبه دکتری می باشد و پذیرش داوطلبان در صورتی قطعی می شود، که علاوه بر کسب حد نصاب لازم در آزمون، نمره لازم در مصاحبه را نیز به دست آورند. پس از اعلام نتایج اولیه در اواخر فروردین ماه، دفترچه انتخاب رشته و کارنامه اولیه داوطلب در سایت سنجش قرار داده می شود و داوطلبان با توجه به تراز آزمونی خود می توانند حداکثر تا 50 رشته انتخاب کنند. پس از انتخاب رشته، نتایج نهایی انتخاب رشته اواخر اردیبهشت ماه اعلام می شود و بر اساس آن مشخص می شود که داوطلب برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد یا سایر دانشگاه ها مجاز شده است یا خیر. از نظر تعداد محدودیتی در دانشگاه های مجاز به مصاحبه وجود ندارد و ممکن است داوطلب در همه ی انتخاب های خود مجاز به مصاحبه شده باشد. تاریخ و محل دقیق مصاحبه آزمون دکتری، توسط دانشگاه های برگزار کننده مصاحبه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید و داوطلبان باید با پرداخت هرینه، برای حضور در مصاحبه اقدام کنند. علی رغم اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته آزمون دکتری توسط سازمان سنجش آموزش کشور، اعلام نتایج مصاحبه دکتری توسط دانشگاه پذیرفته شده به داوطلبان اطلاع داده می شود. برای دریافت مشاوره انتخاب رشته دکتری با مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید