شنبه , ۲۹ دی ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از دانشگاه هایی که به صورت بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو می نماید ، دانشگاه پیام نور می باشد. این دانشگاه به دلیل ارائه رشته های بسیار متنوع در مقطع کارشناسی و ارائه مدرک تحصیلی معتبر در بین داوطلبان از جایگاه ویژه ای برخوردار است. حضور دانشجو در کلاس های دانشگاه پیام نور اجباری نمی باشد و حتی در برخی رشته ها ، جلسات به صورت الکترونیکی (آنلاین) برگزار می شود. همه ی این مزایا باعث شده است که ، این دانشگاه از متقاضیان بسیاری برخوردار باشد. دانشگاه پیام نور هر ساله دوبار و در ورودی مهر ماه و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو در رشته های بدون کنکور، می نماید. با توجه به مصوبه جدید منتشر شده از سوی سازمان سنجش کشور بیش از 85 درصد از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بدون کنکور ارائه خواهد شد.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، تحت عنوان دفترچه بدون کنکور دانشگاه پیام نور ممکن است توسط سازمان سنجش آموزش کشور و یا دانشگاه دارای ظرفیت منتشر شود.

زمان و نحوه انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور پیام نور

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در دو دوره بهمن 97 و مهر 98 ارائه می شود. لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای ورودی بهمن ماه 97 از روز 25 دی ماه برای داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود ، همچنین لیست رشته های بدون کنکور مهر 98 از 17 بهمن ماه در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. در خصوص نحوه ارائه رشته ها باید بگوییم ، این امکان وجود دارد که دفترچه ای با عنوان راهنما ثبت نام و انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار بگیرد و یا ممکن است لیست رشته های دارای ظرفیت بدون کنکور از طریق سایت دانشگاه ها برای متقاضیان قابل مشاهده گردد. برای اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور ارائه شده در مهرماه امسال بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

لیست رشته های رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن 97
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور (مهر 97)
دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر 98 

(در صورت انتشار دفترچه مذکور لینک بالا فعال می گردد)

شرایط ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • دارا بودن دیپلم 4 ساله دوره متوسطه نظام قدیم
 • دارا بودن گواهی پیش دانشگاهی
 • دارا بودن مدرک کاردانی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات
 • فارغ التحصیلان دوره کاردانی رشته های گروه پزشکی در صورتی مجاز به شرکت در این مرحله هستند ، که به هنگام ثبت نام گواهی پایان طرح نیروی انسانی خود را ارائه دهند.
 • فارغ التحصیلان دوره کاردانی رشته های گروه غیر پزشکی در صورتی مجاز به شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور هستند ، که از لحاظ تعهد خدمت مشکلی نداشته باشند.
 • دانشجویان دانشگاه های دوره های نوبت دوم ، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی و پیام نور می توانند بدون انصراف از رشته تحصیلی خود ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را انجام دهند. این دسته از داوطلبان در صورت قبولی در رشته جدید لازم نیست که از رشته قبلی خود انصراف دهند.

مدارک لازم برای ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

  • اسکن عکس  4*3 داوطلب (عکس باید مربوط به سال جاری و با فرمت jpg باشد)
  • اسکن شناسنامه و کارت ملی داوطلب
  • دیپلم 4 ساله نظام قدیم
  • مدرک پیش دانشگاهی + مدرک دیپلم
  • مدرک کاردانی + مدرک دیپلم
  • مدرک نظام وظیفه برای آقایان مشمول

دانشگاه پیام نور رشته های دارای ظرفیت خود را به دو صورت با کنکور و بدون کنکور و در دو نیمسال مهر و بهمن ارائه می دهد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 97 پس از انتشار لیست رشته های بدون کنکور ، از تاریخ 29 در ماه آغاز و تا 6 بهمن ماه نیز ادامه خواهد داشت. همچنین ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای مهر 98 از 20 اسفند ماه آغاز می شود و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور این نوبت 17 بهمن ماه برای داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود. برای کسب اطلاع بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره  تماس بگیرید تا راهنمائی های لازم را دریافت نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. سلام لطفا جواب بدین
  کد رشته مهندسی مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی چنده عزیزان؟؟؟؟/؟
  برا ثبت نام فراگیر ارشد میخوام؟
  هرچی میگردم پیدا نمیکنم؟؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید