شنبه , ۲۶ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97
دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مسلما بعد از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، انتخاب رشته مهمترین مرحله محسوب می شود چرا که در این مرحله سرنوشت داوطلبان رقم می خورد. بنابراین بایستی انتخاب رشته با دقت بسیار زیادی انجام شود. برای این کار در ابتدا باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 را با دقت و به طور کامل مطالعه فرمایید و سپس اقدام به انتخاب رشته نمایید. به دلیل اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم این مقاله را با عنوان دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 آماده کنیم و در آن علاوه بر قرار دادن لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 یکسری از نکات مهم مندرج در دفترچه را نیز در اختیار شما داوطلبان گرامی قرار دهیم. البته مجددا تاکید می کنیم که علاوه بر خواندن این مطلب، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 را نیز بایستی به طور کامل مطالعه فرمایید. چنانچه پس از مطالعه این مطلب و دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 سوال در ذهنتان بدون پاسخ باقی ماند می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. مشاوران مرکز، پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود. 

گزینش نهایی در تمامی رشته های تحصیلی براساس 80 درصد نمره آزمون کتبی در هر گرایش با توجه به ضرایب مربوط و 20 درصد معدل تراز شـده انجام خواهد گرفت.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 97 در تاریخ 97/2/6 و 97/2/7 نوبت به اعلام نتایج و پس از آن نوبت به انتخاب رشته کارشناسی ارشد می رسد. انتخاب رشته کارشناسی ارشد نیمه دوم مرداد ماه سال جاری انجام می شود. زمان دقیق آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 مشخص می گردد. از طریق لینکی که در ادامه این مطلب قرار داده ایم می توانید دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 را دانلود و مطالعه فرمایید. ضمنا به محض اطلاع از زمان دقیق انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 حتما در سایت و کانال تلگرام کارشناسی ارشد اطلاع رسانی های لازم را انجام خواهیم داد تا شما داوطلبان گرامی فرصت محدود انتخاب رشته را از دست ندهید. بنابراین پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد پیگیر آخرین اخبار مربوط به کارشناسی ارشد باشید.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

انتخاب رشته بدون مطالعه کامل و دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 امکان پذیر نیست. چرا که نکاتی در آن ذکر شده که بدون لحاظ کردن آن ها در انتخاب رشته خود ممکن است دچار اشتباه شوید و حتی آینده تحصیلی شما به خطر بیفتد. در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد به نکاتی همچون ؛

  • روش گزینش
  • بورسیه و رشته های دارای شرایط خاص
  • شیوه های آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد
  • سهمیه رزمندگان و ایثارگران
  • جدول کد رشته محل های تمامی گروه های آزمایشی
  • شهریه دوره های مختلف تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی

اشاره شده است ، در این بخش یکسری از نکات مهم مندرج در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 را ذکر می کنیم:

گزینش دانشجو

در هر یک از رشته های امتحانی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته از بین داوطلبانی که طبق کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته شده اند، با توجه بـه نمـره کل اکتسابی و اولویت کد رشته هایی که انتخاب کرده اند و نتایج بررسی صلاحیت های عمومی مطابق ضوابط، گزینش انجام خواهد شد.

شیوه های آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته

شیوه آموزش محور: تحصیل در این شیوه با محوریت آموزش و به صورت واحدهای درسی و بدون پایان نامه است که گذراندن حداقل 2 و حداکثر 4 واحد سـمینار الزامی می باشد و در سایر موارد دقیقا مطابق آئین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته میی باشد. چنانچه تمایل به تحصیل در این شیوه آموزشی را دارید لازم به ذکر است که در جدول رشته های تحصیلی، کد رشته محل های مذکور با عبارت ” شیوه آموزش محور ” در قسمت ملاحظات مشخص گردیده اند.

شیوه آموزشی و پژوهشی: شیوه آموزشی و پژوهشی، روشی است که دانشجویان آن می بایست علاوه بر گذراندن واحدهای درسی بر روی موضوعی جهت انجام پایان نیز کار کنند. این شیوه تا سال 1389 تنهـا شـیوه آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد در ایران بود.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

طبق قانون مصوب، 25 درصد از ظرفیت پـذیرش بـه رزمندگان و ایثارگران انقلاب اسلامی، به شرط کسب حدنصاب علمی یعنی کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته  شده در گزینش آزاد توسـط ایثـارگران و کسـب حـداقل 80 درصد نمره آخرین فرد قبول شده در گزینش آزاد توسط رزمندگان، اختصاص می یابد.

  • داوطلبانی که از سال 1368 تا کنون یک بار  از سهمیه رزمندگان در کنکور سراسری ( مقطع کارشناسی ) استفاده کرده اند چنانچه حداقل 12 ماه به صورت داوطلبانه در جبهه نبرد علیه باطل ( از تاریخ 59/6/31 تا 67/6/31 ) حضور داشته اند می توانند مجددا از این سهمیه استفاده کنند.
  • داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یک بار در دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد پذیرفته شده باشند، طبق ضوابط حق استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 97 را نخواهند داشت.
  • داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یک بار در دوره کاردانی و یک بار هم در دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شده اند، چنانچه دارای حداقل 18 ماه حضور داوطلبانه در جبهه های نبرد علیه باطل باشند، در این آزمون با سهمیه رزمندگان گزینش می شوند.

 

 دانلود توضیحات دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97
دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه علوم انسانی کارشناسی ارشد 97
دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه علوم پایه کارشناسی ارشد 97
 دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه فنی و مهندسی کارشناسی ارشد 97
 دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه کشاورزی کارشناسی ارشد 97
دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه هنر کارشناسی ارشد 97
  دانلود دفترچه انتخاب رشته گروه دامپزشکی کارشناسی ارشد 97
دانلود پیوست دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

 

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97

همانطور که گفته شد انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 نیمه دوم مرداد ماه انجام می شود و نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. جهت انجام مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد و اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 می توانید با مشاوران ما در مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید