تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97
دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

چنانچه در مرحله اول انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 97 موفق به قبولی در رشته دلخواه نشده اید با شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت می توانید شانس خود را مجددا جهت قبولی در رشته دلخواه خود امتحان کنید. تمامی دانشگاه های دولتی روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی، مجازی و خودگردان در صورتی که در برخی کد رشته ها ظرفیت خالی داشته باشند اقدام به تکمیل ظرفیت در آن رشته ها می کنند.به دلیل اهمیت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری 97 تصمیم گرفتیم این مقاله را آماده کنیم و علاوه بر قرار دادن لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 ، اطلاعات لازم را در اختیار شما داوطلبان گرامی قرار دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

جهت شرکت در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 97 می بایست س از مطالعه دفترچه، از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

زمان و شرایط شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 

همانطور که اشاره کردیم پس از مشخص شدن نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 در شهریور ماه، دانشگاه ها کد رشته های دارای ظرفیت را از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اعلام می کنند و یک فرصت مجدد استثنایی را در اختیار داوطلبان قرار می دهند. در واقع انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد اوایل مهر ماه آغاز خواهد بود. جهت انجام انتخاب رشته نیز می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. از جمله شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد سراسری این است که داوطلب بایستی در کنکور کارشناسی ارشد 97 شرکت کرده باشد و کارنامه اولیه برای وی صادر شده باشد. حتی داوطلبانی هم که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های روزانه نشده اند هم می توانند از این فرصت استثنایی استفاده نمایند. لازم به ذکر است که شما در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت تنها مجاز به انتخاب 20 کد رشته خواهید بود ضمنا برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد. پس از مشخص شدن زمان دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 در سایت و  کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره به اطلاعتان خواهیم رساند. جهت اطلاع از لیست کد رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری 97 می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 کلیک کنید.

( به محض انتشار دفترچه، لینک بالا فعال خواهد شد. )

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97

به احتمال زیاد انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد سراسری 97 در اوایل مهر ماه آغاز می شود و چند هفته پس از آن نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 اعلام می شود. جهت مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 باید به سایت سازمان سنجش ( sanjesh.org ) مراجعه کنید. با دو روش می توانید نتایج تکمیل ظرفیت را مشاهده نمایید:

 • با استفاده از شماره پرونده و مشخصات فردی
 • بر اساس شماره داوطلبی و مشخصات فردی
 • وارد کردن اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه

نحوه اعتراض به نتایج تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97

بعد از مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 به نتایج اعلام شده اعتراضی داشتید امکان ثبت اعتراض در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ثبت کنید. جهت ثبت اعتراض می بایست ابتدا به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و پس از ورود به سایت، گزینه سیستم پاسخگویی را انتخاب نمایید. پس از آن گزینه ای با عنوان درخواست جدید وجود دارد که می بایست آن را انتخاب کنید و سپس روی گزینه کارشناسی ارشد 97 کلیک نمایید تا گزینه اعتراض به نتیجه قبولی برای شما فعال گردد. در مرحله آخر شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را وارد نمایید و متن اعتراض خود را نوشته و ثبت کنید. فقط به این نکته توجه کنید که دلیل اعتراض شما باید قانع کننده باشد. جهت ثبت اعتراض خود نسبت به نتایج تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 می توانید با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  با سلام
  احتراما زمان دقیق تکمیل ظرفیت ارشد غیرانتفاغی رو مشخص کنید
  بنده الان چند روزه همش سایت سنحش رو دنبال می کنم هیچ خبری نیست
  طبق آخرین اخبار شما باید ماه قبلی مشخص میشد ولی…..

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد