جمعه , ۳ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97
دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

رشته دبیری جزو رشته هایی می باشد که هر ساله داوطلبان زیادی متقاضی آن هستند. داوطلبانی که علاقمند به ادامه تحصیل در رشته دبیری می باشند، باید در یکی از دانشگاه های فرهنگیان و یا تربیت دبیر شهید رجایی پذیرفته شوند. فارغ التحصیلان رشته دبیری در وزارت آموزش و پرورش استخدام می شوند. لازم به ذکر است که پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز بوده و این این بدین معنا است که داوطلبان علاوه بر این که در کنکور سراسری شرکت نموده اند و نمره و رتبه حد نصاب را کسب کرده اند اگر در مرحله انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده باشند، از آن ها مصاحبه علمی نیز به عمل خواهد آمد. بعد از مرحله انتخاب رشته، اعلام نتایج نهایی و ثبت نام پذیرفته شدگان وزارت آموزش و پروش برای جذب دانشجویان واجد شرایط اعلام ظرفیت نموده است. تمامی متقاضیانی که در آزمون سراسری سال 97 شرکت کرده اند و در جلسه آزمون حضور داشتند، با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده از سوی سازمان سنجش، می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی سال 97 شرکت کنند. در این مقاله به زمان تکمیل ظرفیت، شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در سال 97 اشاره شده است. اگر بعد از مطالعه این مقاله نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر داشتید از مشاوره تحصیلی مرکز ایران مشاوره کمک بگیرید یا با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از جدیدترین اطلاعیه های مربوط به تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان با خبر شوید.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97

دانشگاه فرهنگیان بعد اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته، درصورت وجود ظرفیت برای بهمن ماه دانشجو جذب می کند. داوطلبانی که در انتخاب رشته قبلی خود پذیرفته نشده اند و یا دانشگاه فرهنگیان را در انتخاب های خود قرار نداده بودند اما اکنون علاقمند به شرکت در آن ها هستند، در صورتی که شرایط ذکر شده در مطالب بعدی را داشته باشند، می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند. قبل از اقدام به انتخاب رشته ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را از سایت sanjesh.org دانلود کرده و آن را به دقت مطالعه کنند. دفترچه در آبان ماه منتشر شده است. شما داوطلبان اگر درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و نحوه ثبت نام سوال داشتید می توانید از مشاوره تحصیلی تلفنی مرکز ایران مشاوره کمک بگیرید.

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97

زمان و نحوه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در سال 97

بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور زمان تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از روز دوشنبه 21 آبان ماه 1397 شروع و تا یکشنبه 27 آبان ماه 1397 ادامه دارد. داوطلبانی که متقاضی شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی می باشند. ابتدا باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه و از کدرشته محل های این دانشگاه ها آگاهی یابند بعد نسبت به ثبت نام اقدام کنند. انتخاب رشته تنها به صورت اینترنتی انجام می شود و هر داوطلب می تواند حداکثر تا 25 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد نماید. برای اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان و شرایط و زمان بندی مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی می توانید با مشاوره تحصیلی کنکور مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید. مشاوران مرکز ایران مشاوره آماده ارائه خدمت به شما داوطلبان گرامی می باشد.

شرایط لازم برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در بهمن97

شرایط عمومی

 • پیروی از نظام جمهوری اسلامی ایران
 • ایمان به دین اسلام یا یکی از ادیانی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران درج شده است.
 • تعهد به قانون اساسی کشور
 • دارا بودن سلامت کامل جسمی و روانی
 • عدم سابقه محکومیت
 • نداشتن اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر یا هرگونه مواد اعتیاد آور
 • دارا بودن گواهینامه دوره پیش دانشگاهی یا پایان متوسطه.

شرایط اختصاصی

 • تمامی داوطلبان باید دارای نمره کل بالای 6500 در آزمون سراسری باشند. (با توجه به کارنامه اولیه آن ها)
 • معدل کل داوطلب باید در دوره متوسطه دوم یعنی سه پایه اول و دوم وسوم متوسطه 15 باشد.
 • سن مجاز برای داوطلبان حداکثر 22 سال تمام می باشد یعنی داوطلبان متولد یکم فروردین ماه سال 1375 به بعد اجازه ی شرکت در تکمیل ظرفیت را دارند.
 • داوطلب در انتخاب رشته خود باید کدرشته محل های مطابق با بومی استان خود را انتخاب نمایند.
 • داوطلبانی که در کنکور سراسری در کدرشته های تحصیلی بورسیه یا شرایط خاص قبول شده اند و به دستگاه های اجرایی تعهد خدمت دارند و داوطلبانی که در رشته های تحصیلی پردیس دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی پذیرفته شده اند و به آموزش و پرورش تعهد خدمت دارند، اجازه ثبت نام و شرکت در انتخاب رشته این دانشگاه ها را ندارند.
 • داوطلبانی که در سایر رشته ها در دوره های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، پیام نور، غیرانتفاعی و … پذیرفته شده اند مانعی برای شرکت کردن آن ها در تکمیل ظرفیت وجود ندارد اما در صورتی که در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاهای فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی قبول شوند، قبولی قبلی آن ها باطل می شود.
 • متقاضیانی که در یکی از کد رشته محل های دانشگاه فرهنگیان یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برای مصاحبه معرفی شده بودند ولی به دلایلی از جمله موارد پزشکی، معدل و سن شرایط لازم را نداشتند اجازه ی ثبت نام مجدد در مرحله تکمیل ظرفیت را ندارند. این داوطلبان کسانی هستند که چون شرایط لازم را نداشتند در شهریور ماه مصاحبه تخصصی از آن ها صورت نگرفت.
 • متقاضیانی که قبلا با آن ها مصاحبه تخصصی شرکت نموده اما موفق به کسب نمره حد نصاب در مصاحبه نشده بودند مجاز هستند در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب رشته مجدد انجام دهند.
 • داوطلبان واجد شرایط که در زمان انتخاب رشته علاقمندی خود را نسبت به رشته های دانشگاه فرهنگیان و تریبت دبیر شهید رجایی اعلام نکرده بودند، می توانند با پرداخت مبلغ 55000 ریال (معادل پنج هزار و پانصد تومان) از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز دوم می باشد به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش پرداخت نمایند و بعد نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد نظر در مرحله تکمیل ظرفیت اقدام نمایند.
 • پذیرش نهایی داوطلبان رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی بر اساس کسب نمره ی حد نصاب در مصاحبه تخصصی می باشد. داوطلبانی که در بازه زمانی اعلام شده در فرآیند مصاحبه و سایر مراحل گزینش شرکت کرده باشند و صلاحیت آن ها توسط آموزش و پرورش تایید شود در این دانشگاه ها پذیرش می شوند. نحوه ی پذیرش داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت مانند پذیرش رشته های متمرکز دارای شرایط خاص در آزمون سراسری 97 می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. Avatar

  سلام من نمره کلم شده ۶۲۰۰میتونم برای تکمیل ظرفیت فرهنگیان انتخاب رشته کنم سریع لطفا جواب بدید

 2. Avatar

  سلام
  من پشت کنکوری ام. سه تاازدروس داخلی پیش دانشگاهی ام راغیبت موجه داشتم والان برای شرکت درامتحان دیماه این دروس ثبت نام کردم.
  آیامن میتونم درتکمیل ظرفیت فرهنگیان شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   کلیه داوطلبان حاضر در جلسه کنکور سراسری سال ۹۷ که تراز بالا ۶۵۰۰ کسب کرده اند در صورت دارا بودن شرایط (شرط سنی ، شرط معدل…) می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند.

دریافت مشاوره