تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96
دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند اقدام به انتخاب رشته می نمایند و پس از اعلام نتایج نهایی چنانچه داوطلبان در مرحله اول پذیرفته نشده باشند این امکان را خواهند داشت تا مجددا شانس خود را در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ امتحان نمایند و در واقع تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶  فرصتی دوباره را برای تمامی داوطلبانی که از رشته پذیرفته شده خود رضایت ندارند به وجود می آورد وشما عزیزان می توانید بار دیگر شانس خود را امتحان نمایید اما در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم دانستیم شما بدانید. در همین ابتدا می بایست بگوییم که آمار دقیقی در رابطه با تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد در دست نمی باشد به همین خاطر شما بهتر است با برنامه ریزی دست به این کار بزنید. در این مقاله سعی کرده ایم تمامی شرایط و عوامل تاثیرگذار در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96 را مورد بررسی قرار داده و شما داوطلبان را در انتخاب رشته بهتر همراهی کنیم.

آیا شما می توانید در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه ازاد 96 شرکت کنید؟ لازم به ذکر است که  آن دسته از افرادی که در انتخاب رشته مرداد ماه شرکت نکرده اند {تنها شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 حضور در جلسه کنکور سراسری و صدور کارنامه می باشد.}

همچنین در رابطه با زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ می بابیست بگوییم که طبق سال گذشته که در رشته های پرطرفدار مانند پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، علوم ازمایشگاهی ، پرستاری ، علوم انسانی ، رشته های مهندسی و … 1 یکبار در 18 مهر آغاز گشت ودر 23 مهر به اتمام رسید و در تکمیل ظرفیت  دانشگاه آزاد بهمن ماه 95 در 28 در آغاز شد و تا 8 دی ادامه داشت. در رابطه با زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96 اطلاع دقیقی در دست نمی باشد اما شما می توانید برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96 با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.

 تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96

چنانچه شما قصد شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد را دارید می بایست بدانید که هر داوطلب تنها اجازه 20 انتخاب رشته را در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۹۶ و تنها در گرایش های رشته ی خود می تواند انتخاب رشته نماید. اگر شما در کنکور ریاضی شرکت کرده باشید تنها اجازه انتخاب رشته در رشته محل های رشته ی ریاضی را دارید همچنین زمان تکمیل ظرفیت در رشته های پرطرفداری مانند پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، علوم ازمایشگاهی ، پرستاری ، علوم انسانی ، رشته های مهندسی و … 1 یکبار در 18 مهر آغاز شد ودر 23 مهر به اتمام رسید و در تکمیل ظرفیت  دانشگاه آزاد بهمن ماه 95 در 28 در آغاز شد و تا 8 دی ادامه داشت.

توجه داشته باشید که اگر در تکمیل ظرفیت مهر و بهمن دانشگاه آزاد 96 شرکت نموده و همچنین در انتخاب رشته شهریور ماه هم در دانشگاه آزاد پذیرش شده باشید ، پس از اعلام نتایج نهایی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 دیگر قبولی در دانشگاهی که شهریور ماه پذیرفته شده بودید لغو می گردد و تنها اجازه تحصیل در دانشگاهی را دارید که در تکمیل ظرفیت مهر و بهمن پذیرفته شده اید.

همچنین لازم است که چند نکته را برای آشنایی شما با نحوه ی شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد بیان کنیم:

1- رشته محل ها را تنها براساس علاقه خود اولویت بندی نمایید.

2- همچنین می بایست چند اولویت اولتان را نسبت به ترازتان خوشبینانه انتخاب نموده و حتما در فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 تعدادی انتخاب بدبینانه و چند انتخاب منطقی داشته باشید.

3- موضوعی که بارها در رابطه با آن سوالات بسیاری پرسیده می شود افت تراز در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد است ، باید بدانید که تراز قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نسبت به تراز قبولی در انتخاب رشته کنکور آزاد شهریور ماه معمولا کمتر می شود به همین خاطر انتطار افت تراز در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را از همین حالا داشته باشید اما با توجه به سال های قبل بارها مشاهده شده که در برخی رشته ها افت تراز اتفاق افتاده و در برخی رشته های دیگر شاهد افزایش تراز بوده ایم به همین خاطر نمی توانیم با اطمینان دراین باره صحبت نمود. پیشنهاد ما به شما این است که برای انجام موفقانه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت حتما از تراز قبولی رشته محل های مختلف دانشگاه آزاد در مرداد ماه اطلاع کافی کسب نماییدعلاوه بر ان اگر انتخاب اولتان رشته محلی باشد که ترازش از تراز شما بالاتر باشد شانس قبولی را ممکن است که از دست بدهید.

مشاهده ی لیست رشته محل های ارائه شده در تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه ازاد 96

در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد در بهمن و مهرماه 95 فایلی که دارای لیست رشته محل های ها باشد منتشر نشده و تنها داوطلبان در سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه ازاد داوطلبان توانستند لیست رشته ها را مشاهده نمایند به همین خاطر به احتمال زیاد امسال نیز شاهد همین اتفاق خواهیم بود. برای مشاهده ی این لیست شما می توانید با وارد شدن در سایت معاونت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در صفحه اصلی روی لینک انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون سراسری نیسمال اول 1396 و یا اگر در بهمن ماه قصد انتخاب رشته را دارید روی لینک نیمسال دوم کلیک نمایید که پس از وارد شدن در صفحه ی جدید روی لینک جدول محل های دانشگاهی کلیک نمایید و در مرحله ی آخر می بایست نظام آموزشی ، گروه ازمایشی و رشته و گرایش خود را انتخاب و سپس لیست رشته های اعلام شده در تکمیل ظرفیت را مشاهده نمایید. چنانچه در سال 96 دفترچه ای با عنوان انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه ازاد 96 منتشر گردید در همین صفحه لینک دانلود گذاشته خواهد شد.

همچنین برای مشاهده و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 می توانید روی لینک کلیک نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 96 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۷ نظر

 1. سلام چرا برای رشته های پزشکی توی بهمن ماه تکمیل ظرفیت نذاشتن

  • سلام. تکمیل ظرفیت رشته ها بستگی به ظرفیت خالی اون رشته داره، اگر برای رشته ای تکمیل ظرفیت نداشتن حتما ظرفیت خالی برای اون رشته نبوده.

 2. سلام ببخشید درسته که میگن امسال دانشگاه سراسری تکمیل ظرفیت برای مقطع کارشناسی بر نمیداره اخه ما انتخاب رشته کردیم هنوز جوابش نیومده

  • سلام. به زودی نتایج اعلام میشه، برای پر کردن ظرفیت دانشگاه ها حتما پذیرشتون میکنن در غیر اینصورت اصلا تکمیل ظرفیت و کد رشته اعلام نمیکردن. البته نتایج تکمیل ظرفیت رشته های خاص اعلام شده و اگه جز انتخاباتون بوده می تونید نتیجه رو از سایت ببینید.

 3. سلام من ترازم ۶۹۸۰ و رتبه در سهمیم ۱۶۵۰ هست سهمیه ایثارگران۲۵ درصدی من توی تکمیل ظرفیت پزشکی آزاد مهرماه قبول نشدم اما اختلاف ترازم با اخرین فرد قبول شده در اکثر رشته محل ها ۱۷۰ بود به نظرتون ممکن هست توی تکمیل ظرفیت بهمن ماه پزشکی قبول شم؟

 4. با سلام و خسته نباشید.
  آیا دانشگاه آزاد برای سال ۹۶ بجز تکمیل ظرفیت مهر ماه باز تکمیل ظرفیت اعلام میکنه یا نه.خواهش میکنم جواب بدید

  • سلام. برای نیمه دوم سال هم ممکنه تکمیل ظرفیت باشه اما صد در صدی نیست بستگی به ظرفیت خالی دانشگاه ها داره. موفق باشید.

 5. سلام من رتبم۱۴۶۰۰۰شده آیا رشته پرستاری را درتکمیل ظرفیت میاورم؟

 6. سلام میخواستم بپرسم دانشگاه ازاد بازم تکمیل ظرفیت امسال داره یا نه ممنون میشم جواب بدید

 7. امکانش هس دانشگاه ازاد تکمیل ظرفیت داشته باشه برای بهمن؟
  اگه بیاد اذر میاد یا دی؟ و اینکه احتمال داره پرستاری هم باشه؟
  هرچن بعید میدونم امیدم ب خداس
  ببخشید سوالام طولانی شد

 8. سلام میخاستم بپرسم امکانش هست در تکمیل ظرفیت بهمن ماه۹۶ هم پرستاری دوباره اعلام شه؟؟؟

 9. سلام. چرا برای رشته های ریاضی و انسانی یا علوم انسانی تجربی تکمیل ظرفیت نذاشتن؟ شما که میگین میذارن… با این حال احتمالات دیگه چی میتونه باشه، اینکه بهمن بدن یا در روزهای آینده در همین مهر؟

 10. سلام.ببخشید هر دانشجو چندبار میتونه درتکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنه.فقط،بچه هایی که همون سال کنکورشرکت کردن میتونن در تکمیل ظرفیت شرکت کنن یا دانشجو های سالهای قبل هم میتونن درتکمیل ظرفیت شرکت کنن.من امسال دام آزاد قبول شدم.اگه در تکمیل ظرفیت مهر و بهمن امسال شرکت نکنم میتونم سال آینده شرکت کنم.خواهش میکنم جواب بدین خیلی مهمه واسم.سپاس گزارم

  • سلام. برای تکمیل ظرفیت فقط مجاز هستید همون سالی که خودتون کنکور دادید شرکت کنید، تکمیل ظرفیت سال بعد برای بچه هایی هست که کنکور سال دیگه شرکت میکنن. موفق باشید.

 11. شیوا
  سلام من در رشته مشاوره دانشگاه ارشد آزاد با رتبه ۵۳۵ در سهمیه مجاز شدم آخرین رتبه مجاز در سهمیه هم ۶۰۵بود و یک رشته محل انتخاب کردم و قبول نشدم و دارای سهمیه شاهد هم بودم حالا در ظرفیت تکمیلی دانشگاه آزاد میخواهم فقط یک رشته محل انتخاب کنم دارای سهمیه شاهد هم هستم آیا امکان قبول شدنم هست با تشکر

دریافت مشاوره پیج کنکور