یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97
دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

معمولا پس از انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان شرکت کننده در انتخاب رشته بی صبرانه منتظر اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد هستند و پس از مشخص شدن نتایج ممکن است برخی از داوطلبان در هیچ یک از کد رشته های انتخابی خود پذیرفته نشوند و برخی نیز با وجود قبول شدن در انتخاب رشته، علاقه چندانی به رشته محل پذیرفته شده ندارند. به همین دلیل تمایل به شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد دارند و در تماس هایی که با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره برقرار می کنند در رابطه با زمان تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد، نحوه دریافت دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد، نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد مطرح می کنند. به همین دلیل امسال تصمیم گرفتیم قبل از آغاز بازه زمانی تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد، این مقاله را تحت عنوان ” دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97 ” آماده کرده و به سوالات پر تکرار داوطلبان پاسخ دهیم.

داوطلبانی که در انتخاب رشته اولیه دانشگاه آزاد در سال 97 شرکت نکرده اند نیز می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 شرکت نمایند.

شرایط شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97

داوطلبانی که در انتخاب رشته شرکت کرده اند ولی در هیچ کدام از رشته محل هایی که انتخاب کرده اند پذیرفته نشده اند و داوطلبانی که در یکی از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته شده اند ولی علاقه چندانی به ادامه تحصیل در آن رشته ندارند و تمایل دارند مجددا شانس خود را برای قبولی در رشته محل مورد علاقه خود امتحان کنند می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند. سال های گذشته تنها داوطلبانی امکان شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را داشتند که در انتخاب رشته اولیه شرکت کرده بودند، ولی در سال های اخیر این قانون برداشته شده و تمامی داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری و آزاد، اعم از داوطلبانی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کرده و یا شرکت نکرده اند، امکان پذیر شده است.

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97

واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی، پس از مشخص شدن نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد لیست رشته محل های دارای ظرفیت خود را به همراه شرایط و نکات لازم در دفترچه ای تحت عنوان ” دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97 ” منتشر می کنند، به احتمال زیاد دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97 اواخر مهر ماه منتشر خواهد شد و ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 نیز از مهر و حتی ممکن است از آبان ماه سال جاری آغاز گردد. البته در حال حاضر زمان دقیق تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مشخص نیست ولی به محض اطلاع این مطلب ویرایش و بروزرسانی خواهد شد. ضمنا با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره نیز می توانید از زمان دقیق تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 مطلع گردید. 

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97 کلیک کنید.

( به محض انتشار دفترچه، لینک بالا فعال خواهد شد. )

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97

چنانچه شما نیز تمایل به شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را دارید لازم است بدانید که در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب حداکثر 20 کد رشته محل خواهید بود. یکی از نکات مهم در رابطه با نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد این است که شما باید کد رشته محل ها را بر اساس علاقه انتخاب و مرتب کنید. چینش کد رشته محل ها بر اساس شانس قبولی اشتباه است. یک نکته مهم دیگر که لازم است قبل از انتخاب رشته تکمیل ظرفیت بدانید این است که اگر شما با وجود قبولی در انتخاب رشته اولیه، در تکمیل ظرفیت شرکت کرده و پذیرفته شوید، قبولی اولیه شما در شهریور ماه ” کان لم یکن ” ” تلفی خواهد شد و شما مجاز خواهید در رشته محلی که در تکمیل ظرفیت پذیرفته شده اید، ادامه تحصیل دهید. ولی اگر در انتخاب رشته کنکور سراسری قبول شده اید و با این حال در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97 نیز شرکت کرده و پذیرفته شوید، قبولی شما در انتخاب رشته کنکور سراسری پا برجا خواهد بود و می توانید در هر کدام که تمایل دارید، ادامه تحصیل بدهید. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره