چهارشنبه , ۲۸ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

 

دفترچه ثبت نام و انتحاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی
دفترچه ثبت نام و انتحاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه غیرانتفاعی در دو نوبت مهرماه و بهمن ماه اقدام به پذیرش بدون کنکور دانشجو در مقطع کاردانی و کارشناسی می نماید و با توجه به بالا بودن کیفت آموزشی این دانشگاه نسبت به برخی واحد های دانشگاهی و همچنین ارائه رشته های متعدد و متنوع در هر دو مقطع، علاقمندان بسیاری متقاضی ثبت نام و تحصیل در این دانشگاه می باشند. بنابراین همه ی متقاضیان باید از شرایط ثبت نام در این دانشگاه اطلاعات کافی داشته باشند که در ادامه مطلب در این خصوص اطلاعاتی ارائه شده است. برای تحصیل بدون کنکور در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی باید همزمان با ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری، ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی را نیز انجام دهید در واقع باید در فرم ثبت نام کنکور سراسری ، گزینه علاقمندی به دانشگاه غیرانتفاعی را فعال نمایید. ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری معمولا نیمه دوم بهمن می باشد و کلیه علاقمندان می توانند در این تاریخ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن اطلاعات خواسته شده ثبت نام خود را انجام دهند. قبل از انجام مراحل ثبت نام دفترچه ثبت نام کنکور سراسری دریافت شود و پس از مطالعه دقیق آن و اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام، اقدام به ثبت نام اینترنتی نمود. زمان برگزاری کنکور سراسری نیمه اول تیرماه می باشد و شما برای تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی ملزوم به شرکت در کنکور سراسری نمی باشید در واقع اگر مایل به تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی هستید حضور شما در جلسه کنکور الزامی نمی باشد و می توانید فقط انتخاب رشته را انجام دهید. انتخاب رشته دانشگاه غبرانتفاعی همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری  می باشد در واقع لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در داخل دفترچه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری نیز قرار دارد و شما مجاز هستید که حداکثر 150 رشته از رشته های ارائه شده انتخاب نمایید.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، تحت عنوان دفترچه بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

دفترچه ثبت نام و انتحاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

چند روز پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، دفترچه ای تحت عنوان  دفترچه انتخاب رشته کنکور  منتشر می شود که لیست رشته های با کنکور و  لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی همه ی واحد های دانشگاهی از جمله دانشگاه غیرانتفاعی در داخل این دفترچه قرار داد. علاوه براین دفترچه، دفترچه ای جداگانه تحت عنوان دفترچه بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی نیز توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود که لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به صورت مجزا در این دفترچه  قرار دارد. کلیه علاقمندان به تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی باید دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی را دریافت نمایند و پس از مطالعه کامل و دقیق آن و اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام، اقدام به انتخاب رشته نمایند.

جزئیات دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

 • داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام و شرکت ننموده اند و متقاضی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی هستند می توانند در نیمه دوم مرداد ماه ( همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری ) با خرید کارت اعتباری ثبت نام  دانشگاه غیرانتفاعی، انتخاب رشته  این دانشگاه را انجام دهند.
 • در تکمیل فرم تقاصانامه ثبت نام دقت کافی به عمل آید زیرا در صورتی که  اطلاعات خواسته شده مانند معدل کل دیپلم، معدل پیش دانشگاهی و … اشتباه وارد شود مسئولیت این اشتباه برعهده خود داوطلب می باشد و امکان اعتراض وجود ندارد.
 • پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام و انتخاب رشته شماره پرونده 7 رقمی، کد رهگیری 16 رقمی و شماره سریال ثبت نام 12 رقمی به داوطلبان ارائه می شود که نگهداری این کدها برای اطلاع از وضعیت قبولی الزامی می باشد.
 • اگر داوطلبی متقاضی ثبت نام در یک گروه آزمایشی دیگر باشد، می تواند با خرید کارت اعتباری ثبت نام برای آن گروه آزمایشی نیز انتخاب رشته انجام دهد. دقت شود که هر داوطلب فقط مجاز است در یک گروه آزمایشی اصلی ( ریاضی، تجربی، انسانی ) ثبت نام کند و گروه های آزمایشی دیگر را می تواند از هنر و زبان یا هردو انتخاب نماید.
 • برای کلیه گروه های آزمایشی که انتخاب کرده اید ( حداکثر 3 گروه آزمایشی ) فقط یک فرم انتخاب رشته ارائه می شود و شما مجاز هستید 150 کد رشته از این گروه های آزمایشی براساس علاقمندی انتخاب کنید.
 • پس انتخاب رشته در نیمه دوم مرداد، اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری  نیمه دوم شهریور ماه از طریق سایت سنجش می باشد که کلییه کسانی که ثبت نام انجام داده اند بایستی با مراجعه به این سایت و وارد کردن اطلاعات خواسته شده، از وضعیت قبولی خود مطلع شوند. برای اطلاع از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بر روی لینک کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر حتما دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی کامل و با دقت مطالعه شود.

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی و ثبت نام حضوری

برای ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی به صورت اینترنتی فقط لازم است که عکس 4*3 را در سایت بارگذاری نمایید و پس از تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام و وارد کردن اطلاعات خواسته شده انتخاب رشته خود را انجام دهید در پایان انتخاب رشته حتما کدپیگیری از سایت دریافت شود و عدم ارائه این کد توسط سایت به منزله ناقص بودن انتخاب رشته شما می باشد.

مدارک لازم برای ثبت نام حضوری دانشگاه غیرانتفاعی دیپلم 4 ساله نظام قدیم

 • دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 • مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی برای ثبت نام کارشناسی پیوسته
 • مدرک دیپلم برای ثبت نام مقطع کاردانی
 • مدرک کاردانی برای ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته
 • مدرک نظام وظیفه برای آقایان مشمول (برادرانی که وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نکنند ثبت نام آنها لغو می شود.

فارغ التحصیلان رشته های نظری که فقط مدرک دیپلم دارند، یا فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای فقط مجاز به انتخاب رشته های مقطع کاردانی می باشند و پس از دریافت مدرک کاردانی می توانند برای ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته اقدام کنند.

.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید