تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

داوطلبانی که علاقه دارند به صورت بدون آزمون در دانشگاه آزاد به تحصیل بپردازند، می توانند در زمان مقرر با مطالعه دفترچه راهنمای نام نویسی، در یکی از دو نوبت مهر ماه و یا بهمن ماه به ثبت نام بدون کنکور آزاد در دو مقطع کاردانی و کارشناسی بپردازند.

شرایط، نحوه و زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر یک از مقاطع متفاوت می باشد، بنابراین متقاضیان جهت کسب آگاهی از این موارد و نیز آشنایی با لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد می بایست به دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور این دانشگاه مراجعه نمایند.

برای ثبت نام هر یک از مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دفترچه های جداگانه ای در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

معمولا چند روز پیش از آغاز ثبت نام، مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد دفترچه ای را که حاوی کد رشته های هر یک از مقاطع تحصیلی می باشد، از طریق سایت خود منتشر می کند. علاوه بر لیست رشته، جزئیاتی از قبیل زمان، نحوه، هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، مدارک، شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، ظرفیت پذیرش دانشجو، واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده هر یک از رشته ها نیز در این دفترچه ذکر می گردند. تا کنون زمان انتشار دفترچه های مرتبط با هر یک از نیمسال های تحصیلی اعلام نشده اما با توجه به سال گذشته می توان پیش بینی کرد که دفترچه راهنمای ورودی مهرماه در شهریور ماه منتشر گردد. به محض اطلاع دقیق از تاریخ انتشار دفترچه راهنمای 1401، به تفکیک مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) در این مقاله و در  اطلاع رسانی خواهد شد.

زمان انتشار دفترچه بدون کنکور مهر ماه

دفترچه راهنمای بدون کنکور مهرماه 1401 هنوز منتشر نشده و با توجه به سال گذشته که این دفترچه چند روز روز قبل از زمان نام نویسی در دسترس عموم قرار گرفت می توان احتمال داد که در سال جاری نیز به همین ترتیب باشد. در صورت انتشار زمان دقیق انتشار دفترچه 1401، در همین مطلب قرار می گردد.

زمان انتشار دفترچه بدون کنکور بهمن ماه

فایل راهنما و دستورالعمل ثبت نام و انتخاب رشته نیمسال دوم این دانشگاه همزمان با آغاز مهلت انجام این فرآیند منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. با توجه به اینکه هنوز نام نویسی در این دوره آغاز نشده بنابراین زمان انتشار دفترچه آن نیز مشخص نمی باشد و در صورت تعیین این تاریخ، این مقاله بروز رسانی خواهد شد.

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد قبل از اقدام به نام نویسی به جهت کسب اطلاعات کامل از مندرجات آن، دارای اهمیت می باشد.  این فایل ها از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org منتشر می گردد. تا کنون دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 منتشر نشده اما جهت اطلاع از مندرجات آن، فایل راهنمای نیمسال اول 1400 را در ادامه قرار داده ایم و به محض اننتشار دفترچه 1401 لینک آن به تفکیک هر دو نیمسال و مقاطع مختلف، در همین مقاله قرار داده می شود.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی نیمسال اول 1400

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی اول 1400
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی نیمسال اول 1400

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی اول 1400

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 1400 (مهر ماه)

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی نیمسال اول 1401

همانطور که گفته شد دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 هنوز منتشر نشده و در صورت انتشار لینک دانلود آن برای مقاطع مختلف، در این مقاله درج خواهد شد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی پیوسته 1401

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی نا پیوسته 1401

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته 1401

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی نا پیوسته 1401

(به محض انتشار، لینک های فوق فعال می گردد.)

جزئیات دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای هر یک از مقاطع دارای بخش های مختلفی می باشد که داوطلبان قبل از نام نویسی لازم است آن را مطالعه نمایند تا در روند ثبت نام دچار مشکل نشوند. در ادامه به شرح قسمت های مختلف این دفترچه می پردازیم.

 • مقدمه: این قسمت به تعریفی از دانشگاه آزاد پرداخته شده است تا دانشجویان اطلاعات کافی درباره محل تحصیل خود داشته باشند.
 • تذکرات مهم: در این بخش مدرکی که در دانشگاه آزاد مورد پذیرش می باشد و زمان دریافت مدرک متقاضیان توضیح داده شده است.
 • تعاریف: معانی و توضیحی در خصوص عبارت های بکار برده شده در دفترچه شرح داده شده است.
 • شرایط  و ضوابط: در این بخش به شرایط عمومی و اختصاصی می پردازد.
 • سهمیه: سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا بیان شده است.
 • شرایط پذیرش دانشجو: ضوابط پذیرش دانشجو را با توجه به سوابق تحصیلی آورده است.
 • نحوه ثبت نام: یکی از مهم ترین بخش های دفترچه می باشد که توضیحاتی همچون خرید کارت اعتباری، رشته محل های انتخابی مشخصات عکس اسکن شده درج گردیده است.
 • مقررات وظیفه عمومی: در این قسمت شرایط مربوط به خدمت سربازی برای آقایان گفته شده تا بتوانند از مهم ترین مقررات مربوط به این موضوع اطلاع یابند.
 • شهریه و هزینه ثبت نام: شهریه ثابت و متغیر در این بخش گفته شده است.
 • مقررات صندوق رفاه و بیمه دانشجویی: اخذ وام و نحوه پرداخت در این قسمت تعیین می شود.
 • مقرات انصراف از تحصیل: افرادی ک قصد انصراف از تحصیل را دارند می بایست تحت شرایطی که در این بخش گفته شده نسبت به این امر اقدام نمایند.
 • شرایط اتباع غیر ایرانی: اتباع غیر ایرانی با رعایت 10 بند مذکور در دفترچه می توانند به تحصیل در این دانشگاه بپردازند.
 • لیست رشته محل های ارائه شده: این قسمت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و حجم بیشتری از مطالب دفترچه به جداول لیست رشته های ارائه شده اختصاص یافته است.

پس از این که با بررسی دفترچه راهنمای ثبت نام از کلیه ضوابط و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 به طور کامل آگاه شدید، می بایست سایر اقدامات لازم در خصوص نام نویسی و انتخاب رشته خود را به انجام برسانید. نام نویسی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت اینترنتی انجام شود و برای اطلاع از هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 و نحوه پرداخت آن در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد می توانید بر روی لینک های مذکور کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته نیمسال تحصیلی اول دانشگاه آزاد 1401 منتشر می گردد؟

زمان انتشار این دفترچه هنوز مشخص نشده و به محض انتشار، در این مقاله قرار خواهد گرفت.

2- نحوه دسترسی به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 چگونه است؟

جهت دریافت این دفترچه می بایست به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و فایل مربوطه را دانلود کرد.

3- جزئیات دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 چیست؟

این دفترچه حاوی محتویاتی است که برای اطلاع از آن ها می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۱۶ نظر

 1. با سلام منی که دیپلم تجربی دارم آیا میتونم براساس سوابق تحصیلی توی دانشگاه آزاد اقتصاد بخونم ؟! چون آخر دفترچه رو نگاه کردم اقتصاد زیر مجموعه گروه انسانی بود

 2. سلام
  لیست رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد کی میاد؟
  رشته معماری امکان داره بدون آزمون باشه؟

 3. سلام برای ثبت نام ترم بهمن ماه دانشگاه آزاد اسلامی شیراز مهلت تا چ مدت هست؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر مهلت ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته رشته های بدون کنکور، به اتمام رسیده است؛ جهت بررسی امکان ثبت نام، می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید.

 4. سلام هنوز وقت برای ثبت نام در سایت داریم؟

 5. سلام وقت بخیر ، دقیقا چ زمانی دفتر چه انتخاب رشته نیم سال دوم (بهمن ماه ) منتشر میشه ؟! و صنایع غذایی را شامل میشود؟؟!
  و اینک چه دانشگاه هایی در استان تهران این رشته رو دارند بدون کنکور .؟؟
  ممنون از پاسخگویی..

  • با سلام و درود، طق سنوات گدشته، معمولاً دفترجه در آذرماه منتظر شده و در آن رشته و دانشگاه های دارای ظرفیت ذکر شده است.

 6. باسلام
  چرا در فرم انتخاب رشته با سوابق تحصیلی داوطلب دیپلم تجربی رشته های گروه ریاضی وانسانی وهنر فعال نیست باید چگونه این رشته ها را انتخاب کنم ؟ لطفا راهنمایی فرمایید ؟

  • باسلام، مطابق با دفترچه ی انتخاب رشته ی بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد، شما مجاز به انتخاب رشته های گروه های مختلف می باشید، و باید برای هر گروه تحصیلی کارت اعتباری جداگانه ای خریداری کنید تا بتوانید فرآیند انتخاب رشته ی خود را تکمیل نمایید.

 7. سلام می خوام دانشگاه ازاد بر اساس سوابق تحصیلی رشته مشاوره رو انتخاب کنم باید کارت گروه ازمایشی رشته تجربی بخرم یا انسانی رشته خودم تجربی هست

  • با سلام و درود. برای انتخاب رشته ی مشاوره در ثبت نام سوابق تحصیلی می بایست کارت مربوط به گروه انسانی را خریداری نمایید.

 8. سلام من امروز یعنی ۱۰مهر ماه ثبت نام بدون کنکور نوبت اول دانشگاه آزاد رو انجام دادم.نتایج کی میاد؟ چون من دیر ثبت نام کردم،امکان قبول نشدم وجود داره؟ من با معدل کتبی ۱۷/۶۲ و معدل کل۱۹/۴۱ به ترتیب رشته های مهندسی پزشکی و مهندسی کامپیوتر رو انتخاب کردم.امکان قبولی تو کدومشون وجود داره؟ من دیپلم تجربی هستش

  • با سلام، زمان ثبت انتخاب رشته تاثیری در قبولی شما نخواهد داشت. لازم به ذکر است معدل خاصی برای رشته های پذیرش با سوابق تحصیلی در نظر گرفته نشده است و شما هر چه قدر معدل بالاتری داشته باشید، شانس قبولی بیشتری دارید.

 9. باسلام و خسته نباشید من با معدل کتبی ۱۶ و معدل کل ۱۸ شانس قبولی در رشته روانشناسی دانشگاه شیراز یا رشت را به چه میزان دارم؟؟

  • با سلام و درود، قبولی در دوره های بدون آزمون به شرایط مختلفی از جمله؛ معدل بالا، تنوع انتخاب ها، تعداد انتخاب ها و … بستگی دارد.

 10. درود
  من میخام در کارشناسی پیوسته یعنی بدون گذراندن دوره کاردانی درس بخونم
  ایا رشته مهندسی نرم افزار هم در کارشناسی پیوسته هست ؟؟

  • یا سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد سال ۱۳۹۹، رشته مهندسی کامپیوتر براساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود.

 11. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم با معدل کتبی ۱۷رشته تجربی؛ آیا شانس قبولی در رشته های مهندسی من جمله: شیمی یا پزشکی وجود دارد یا خیر؟

  • با سلام و درود. در قبولی شما در رشته های صرافا براساس سوابق تحصیلی به عواملی از جمله؛ تنوع انتخاب رشته، تعداد انتخاب ها، معدل و…) دخیل می باشد.

 12. سلام ببخشید در انتخاب رشته بدون کنکور رشته تجربی معدل کتبی مهمع یا کل؟ با معدل کتبی ۱۱/۷۳و کل۱۷/۳۲میشه دانشگاه ازاد تهران سلولی ملکولی اورد؟

  • سلام، پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون (پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) بر اساس معدل کتبی دیپلم انجام می گیرد، بنابراین به هر میزان معدل شما بهتر باشد، احتمال قبولی شما بالاتر می رود. لازم به ذکر است با در نظر گرفتن معدل ذکر شده، شانس قبولی شما در رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی و در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران متوسط می باشد.

 13. سلام خسته نباشید رشته کاردانی پروتزهای دندانی دانشگا ه آزاد دیگه ارائه نمیشه؟؟؟؟؟

 14. سلام من در خرداد ۹۹ دیپلم خود را دریافت می کنم. برای ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد باید منتظر انتشار {دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی اول ۹۹ – ۱۴۰۰ (مهر ماه)} باشم یا نه؟ دفترچه مربوط به من چه زمانی منتشر میشود؟

 15. سلام.من شهریور برای دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تخصیلی انتخاب رشته نکردم.کی میتونم برای ورودی بهمن انتخاب رشته کنم؟

  • با سلام
   شما جهت انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی و پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ , باید منتظر انتشار دفترچه انتخاب رشته و شروع ثبت نام از طریق سایت دانشگاه آزاد در بهمن ماه باشید . که در حال حاضر اطلاع رسانی در این باره انجام نشده ست .

 16. با سلام
  من در دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کردم ولی تو نتایجی که اومده فقط کارشناسی ناپیوسته لینک گذاشته آیا دیرتر اعلام میشه یا کنسل شده؟

 17. سلام انتخاب رشته بدون کنکور ازاد تمدید نمیشه دیگه یعنی هیچ راهیی نداره من حتی اون کارت اعتباریرو خریداری کردم ولی انتخاب رشتمو انجام ندادم الان دیدم تموم شده نمیتونم کاری بکنم¿

 18. سلام آیا امکانش هست کسی که در رشته مهندسی پزشکی غیرانتفاعی با معدل بالا درصورت شرکت در کنکور و قبولی در رشته ی مهندسی پزشکی امیرکبیر دروس گذرانده شده را در دانشگاه سراسری تطبیق بده؟

 19. سلام من پزشکی یا مامایی بدون کنکورکیش بین المللی میخوام باید چیکارکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟،،،

 20. سلام خسته نباشید.من با سوابق تحصیلی از رشته تجربی واسه روانشناسی ازاد انتخاب رشته کردم و معدل کل. دیپلمم ١٧ ومعدل کتبی ١۴/۵ هستش
  امکانش هست که قبول شم؟؟ ازاد گرگان زدم روانشناسی

 21. سلام .من اگه بدون کنکور ازاد برای مهر ماه رو بزنم ولی نرم ،امکان انتخاب رشته واسه تکمیل ظرفیت(در صورت برگزاری) یا بدون کنکور واسه بهمن ماه رو دارم؟

 22. من دو روز پبش ثبت نام کردم برای رشته های بدون کنکور ،ولی الان دیدم ک نوشتید تا ۲۰ شهریور پس چطوری سامانه قبول کرد ثبت نام منو ،ممنون

  • سلام , مهلت ثبت نام در دانشگاه های آزاد (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) , تا مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ تمدید شده است و تا این تاریخ , امکان ثبت نام یا ویرایش , وجود دارد.

 23. سلام
  کسی که دیپلم تجربی داره ولی کنکور انسانی داده میتونه با سوابق تحصیلی در رشته های مربوط به تجربی دانشگاه آزاد ثبت نام کنه؟

  • با سلام ,شما می بایست کارت اعتباری مربوط به رشته تجربی را خریداری نمایید و در این صورت , امکان انتخاب رشته های زیر گروه تجربی برای شما وجود دارد .

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره