تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون تیزهوشان 98 – 99

دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون تیزهوشان 98 – 99

دفترچه ثبت نام و ظرفیت ازمون تیزهوشان 98 - 99
دفترچه ثبت نام و ظرفیت ازمون تیزهوشان 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون تیزهوشان 98 – 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مدارس تیزهوشان مدارسی هستند که تحت نظارت سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) فعالیت می کنند و هر ساله با جذب دانش آموزانی که دارای استعداد تحصیلی برتر هستند، به پرورش و رشد توانمندی های علمی این دانش آموزان، می پردازند. نحوه جذب دانش آموز در مدارس تیزهوشان از طریق برگزاری آزمونی تحت عنوان آزمون تیزهوشان می باشد و از آنجایی که این مدارس دارای سطح علمی بالا نسبت به سایر مدارس هستند ومعلمانی با توانمندی آموزشی بالا در این مدارس تدریس می کنند، به همین دلیل بسیاری از دانش آموزان خواهان تحصیل در این مدارس هستند. برای تحصیل در مدارس تیزهوشان ابتدا باید از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان  اطلاع یافت و سپس برای ثبت نام آزمون، اقدام کرد. در ادامه مطلب به شرح جزئیات برگزاری آزمون تیزهوشان می پردازیم و اگر شما نیز خواهان ثبت نام آزمون تیزهوشان هستید توصیه می کنیم این مطلب را با دقت و تا انتها مطالعه نمائید. همچنین اگر پس از مطالعه مطالب، ابهامی برایتان ایجاد شد با مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمائی های لازم را دریافت نمائید.

box type=”info” align=”right” class=”” width=””]

توجه داشته باشید که ، برای ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی فقط باید از طریق سایت مربوط به آنها اقدام نمایید.

[/box]

دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون تیز هوشان

همزمان با شروع ثبت نام آزمون تیزهوشان، دفترچه ای تحت عنوان  دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان منتشر می شود که در این دفترچه درخصوص مواردی مانند نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان، زمان و سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان، مدارک و شرایط لازم برای ثبت نام آزمون تیزهوشان، زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیز هوشان و… توضیح داده شده است . بنابراین همه دانش آموزان و والدین باید قبل از ثبت نام آزمون، این دفترچه را دریافت و به طور کامل مطالعه نمایند تا از شرایط و ضوابط ثبت نام اطلاع یابند.

دفترچه ثبت نام آزمون تیز هوشان نهم به دهم

(به محض انتشار دفترچه، این لینک فعال خواهد شد.)

 

دفترچه ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم

(به محض انتشار دفترچه، این لینک فعال خواهد شد)

ادغام آزمون تیز هوشان و نمونه دولتی پایه نهم به دهم

با توجه به ادغام آزمون نمونه دولتی و آزمون تیز هوشان پایه نهم به دهم در سال گذشته، پیش بینی می شود که در سال آینده نیز این تغییرات پابرجا بماند. در واقع مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی از طریق برگزاری یک آرمون جامع و هماهنگ اقدام به پذیرش دانش آموز می نمایند و ثبت نام و برگزاری آزمون این دو مدرسه همزمان و از یک سایت مشترک، صورت می پذیرد. در واقع هدف از ادغام این دو آزمون کاهش استرس دانش آموزان می باشد تا به جای آنکه درگیر دو آزمون باشند، خود را فقط برای یک آزمون هماهنگ آماده نمایند. به عبارت دیگر با شرکت در یک آزمون، شانس خود را برای پذیرش در دو مدرسه امتحان کنند.

زمان و سایت ثبت نام آزمون تیز هوشان نهم به دهم

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد، برگزار کننده آزمون تیز هوشان، سازمان پرورش ملی استعداد درخشان می باشد ودر حال حاضر اطلاع دقیقی از زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان در دسترس نمی باشد. ولی معمولا اواخر فروردین ماه، ثبت نام شروع شده و به دانش آموزان حدود یک هفته فرصت داده می شود تا با مراجعه به سایت azmoon.medu.ir ، مراحل  ثبت نام خود را تکمیل نمایند. همچنین برای تائید نهایی ثبت نام، باید هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی واریز شود.  زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی نیز نیمه دوم مرداد ماه می باشد و کارت ورود به جلسه 3 الی 4 روز قبل از برگزاری آزمون در سایت آزمون قرار داده می شود و به همراه داشتن پرینت آن در روز برگزاری آزمون الزامی می باشد. بنابراین کلیه مراحل ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم به صورت اینترنتی و فقط از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام می شود.

منابع مطالعاتی آزمون تیزهوشان نهم به دهم

سوالات آزمون تیزهوشان از دو بخش دفترچه سوال «استعداد تحلیلی» و «استعداد تحصیلی» تشکیل شده است و مجموع نمرات این دو بخش، تعیین کننده وضعیت قبولی دانش آموز می باشد. در واقع 20 درصد نمره اخنصاص به سوالات استعداد تحلیلی و 80 درصد نمره به بخش استعداد تحصیلی اختصاص دارد. منابع آزمون تیزهوشان نهم و تعداد سوالات به شرح زیر می باشد:

 

سوالات استعداد تحصیلی تعداد سوالات ضریب درس زمان پیشنهادی برای پاسخگوئی
زبان و ادبیات فارسی 15 2 105دقیقه
قران و معارف اسلامی 8 2
مطالعات اجتماعی 15 1
علوم تجربی 17 2
ریاضیات 20 3
مجموع 75

سوالات این بخش از کتاب های پایه هشتم و نهم طراحی می شود و مجموع کل نمره موثر این بخش 465 می باشد.

سوالات استعداد تحصیلی تعداد سوالات زمان پیشنهادی برای پاسخگوئی
استعداد تحصیلی 15 15

برای پاسخگوئی به این بخش نیاز به مطالعه کتاب خاصی نمی باشد و دانش آموز باید بر اساس هوش و توانمندی خود به سوالات پاسخ دهد و مجموع نمره موثر این بخش نیز 45 می باشد. پس در مجموع 90 سوال در آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم طراحی می شود و دانش آموزان 120 دقیقه یا به عبارتی 2 ساعت مهلت دارند تا به سوالات پاسخ دهند.

حذف آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم

با توجه به تغییراتی که در سال گذشته ایجاد شده است، روش جذب مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان پایه ششم به هفتم تغییر پیدا کرده است بدین صورت که آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم حذف شده و برای این پایه ثبت نامی تحت عنوان ثبت نام برای آزمون تیزهوشان نخواهیم داشت و پذیرش دانش آموز در این مقطع فقط از طریق برگزاری آزمون سنجش هوش، امکان پذیر است. در سال های گذشته، سوالات آزمون تیز هوشان پایه ششم به هفتم از مجموع کتاب های درسی سال پنجم و ششم طراحی می شد و در واقع سوالات شامل دو دسته سوال «تحصیلی» و «تحلیلی» بود ولی از سال گذشته که آزمون سنجش هوش جایگزین آزمون تیز هوشان شده است، سوالات بر اساس سنجش هوش، خلاقیت و استعداد دانش آموز طراحی می شود و برای پاسخگوئی به این سوالات نیازی به مطالعه کتاب های درسی نمی باشد. برای پاسخگوئی به سوالات آزمون سنجش هوش منبع خاصی معرفی نشده است اما دانش آموزان می توانند سوالات بخش «استعداد تحلیلی» آزمون تیزهوشان سال های گذشته را مطالعه نمایند.

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون سنجش هوش پایه ششم به هفتم

برای شرکت در آزمون سنجش هوش، ابتدا باید ثبت نام اینترنتی را درسایت مربوطه انجام داد. زمان  ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان ششم به هفتم نیمه دوم خرداد ماه و از طریق سایت hoosh.medu.ir می باشد و دانش آموزان  قبل از اقدام به ثبت نام، باید دفترچه ثبت نام آزمون سنحش هوش را از طریق همین سایت دریافت نمایند و پس از اطلاع از شرایط کلی ثبت نام، برای ثبت نام خود پیگیر باشند. زمان برگزاری آزمون نیز نیمه اول مرداد ماه می باشد. آدرس دقیق محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون درج شده است و برای دریافت کارت ورود به جلسه باید چند روز قبل از برگزاری آزمون به سایت hoosh.medu.ir مراجعه نمود و با وارد کردن اطلاعات، پرینت کارت را دریافت کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون تیزهوشان 98 – 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99