سه شنبه , ۱ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان

دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان

دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان
دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اگر خواهان ثبت نام در آزمون مدارس تیزهوشان هستید ابتدا لازم است با سیستم آموزشی این نوع مدارس آشنا شوید. مدارس تیزهوشان مدارسی هستند که تحت نظارت سمپاد ( معاونت پرورش استعداد‌‌های درخشان ) فعالیت می کنند. مدارس تیزهوشان هر ساله برای پذیرش دانش آموزان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم از طریق آزمون ورودی اقدام می نمایند که از این طریق میزان دانسته های علمی و میزان بهره هوشی داوطلبان نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد. در واقع آزمون تیزهوشان با هدف شناخت و شکوفایی استعداد دانش آموزان ایجاد شده است. سوالات آزمون تیزهوشان از 2 بخش اصلی استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی تشکلیل می شود تا از این طریق میزان توانایی ذهنی و هوشی دانش آموزان را ارزیابی کنند. با مطالعه ادامه این مقاله می توانید از تمامی موارد مرتبط با آزمون تیزهوشان از جمله زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم و دهم ، شرایط ثبت نام و منابع آزمون مدارس تیزهوشان ، دانلود دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان ،زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان  مطلع شوید.

جهت ثبت نام در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی پایه نهم می بایست به سایت اینترنتی Azmoon.medu.ir و جهت ثبت نام در آزمون تیزهوشان ششم می بایست به سامانه ثبت نام اینرنتی به نشانی  hoosh.medu.ir مراجعه نمایید.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم و نهم 97 – 98

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در پایه نهم به دهم از تاریخ 97/01/28 آغاز و تا 97/02/05 ادامه خواهد داشت. همچنین دانش آموزان در صورت داشتن شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می توانند از روز شنبه 97/3/19 تا روز پنج شنبه 97/3/24 از طریق سامانه hoosh.medu.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. در ادامه مطلب لینک دانلود دفترچه آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را در اختیارتان قرار داده ایم که با مطالعه آن می توانید از تمامی موارد مرتبط با آزمون مدارس تیزهوشان و همچنین ظرفیت مدارس تیزهوشان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم مطلع شوید. پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرامی ایران مشاوره از زمان دقیق ثبت نام آزمون تیزهوشان در پایه های هفتم و دهم مطلع گردید.

شرایط ثبت نام و منابع آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

از شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان پایه ششم به هفتم برای شرکت در آزمون تیزهوشان علاوه بر داشتن تابعیت ایرانی، کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی 96 – 95 و کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه ششم در سال تحصیلی 97 – 96 می باشد. از شرایط ثبت نام دانش آموزان پایه نهم به دهم نیز داشتن تابعیت ایرانی، داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 در امتحانات خرداد پایه هشتم در سال تحصیلی 96 – 95 و شرط لازم جهت ثبت نام در آزمون نمونه دولتی 97 – 98 ، کسب حداقل معدل 17 در نوبت اول سال تحصیلی 97 – 96 می باشد.

منابع آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم
سال گذشته، منبع طراحی سوالات آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم، کتاب های درسی پایه ششم بود ولی امسال سوالات آزمون با تغییرات اساسی مواجه شده به طوری که هیچ کدام از سوالات آزمون از مفاد کتاب های درسی دانش آموزان نخواهد بود و سوالات آزمون، تنها به صورت سوالات هوش و در زمینه استعداد تحصیلی خواهد بود. در واقع سوالات آزمون ششم به هفتم امسال، هیچ منبع مشخصی ندارد و ملاک آزمون، تنها هوش و استعداد دانش آموزان می باشد.
منابع آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی پایه نهم به دهم
قرآن و معارف اسلامی 8 سوال   ضریب 2
زبان و ادبیات فارسی 15سوال ضریب 2
مطالعات اجتماعی (تاریخ ،جغرافیا،مدنی)   15سوال   ضریب 1
علوم تجربی        17سوال ضریب 2
ریاضی   20 سوال ضریب 3

دانلود دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان 97 – 98

در رابطه با دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان که در ادامه مطلب، لینک دانلود آن ها را قرار داده ایم لازم است بدانید که با دریافت و مطالعه این دفترچه می توانید از تمامی شرایط و ضوابط شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و همچنین ظرفیت مدارس تیزهوشان پسرانه پایه ششم به هفتم و نهم به دهم ، ظرفیت مدارس تیزهوشان دخترانه پایه ششم به هفتم و نهم به دهم در سال گذشته مطلع شوید و با آگاهی کامل برای شرکت دراین آزمون اقدام نمایید.برای دریافت دفترچه و مشاهده ظرفیت مدارس تیزهوشان بر روی لینک مورد نظرتان کلیک کنید. در صورت تمایل می توانید برای آگاهی از زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 97 – 98  و تخمین رتبه قبولی آزمون نمونه دولتی 96 – 97 با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره تماس بگیرید.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان
ظرفیت مدارس تیزهوشان پسرانه پایه ششم به هفتم 
 ظرفیت مدارس تیزهوشان پسرانه پایه نهم به دهم
 ظرفیت مدارس تیزهوشان دخترانه پایه ششم به هفتم
 ظرفیت مدارس تیزهوشان دخترانه پایه نهم به دهم 

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 – 98

علاقه مندان بهشرکت در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم توجه داشته باشید که زمان برگزاری این آزمون در تاریخ 11 / 3 / 97 و آزمون پایه های ششم به هفتم 5 / 5 / 97 خواهد بود. داوطلبان باید برای دریافت کارت ورود به جلسه یک هفته قبل از شروع آزمون به سایت Azmoon.medu.ir مراجعه کنند و کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. در رابطه با زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان  نیز لازم است به اطلاعتان برسانیم که نتایج آزمون تیزهوشان تقریبا 4 الی 6 هفته پس از برگزاری آزمون خواهد بود که نتایج به صورت استانی در سایت اعلام خواهد شد.ضمن اینکه به خاطر داشته باشید که اعلام نتایج تنها از طریق سایت  Azmoon.medu.ir و به صورت اینترنتی است و نیازی به مراجعه حضوری به مدرسه نخواهد بود.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 97 – 98

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان  یکی از مواردی است که داوطلبان خواهان آگاهی از نحوه انجام آن هستند.در خصوص نحوه اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان توجه داشته باشید که پس از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان در صورتی که در آزمون پذیرفته نشده اید و یا نسبت نمره و نتایج آزمون خود معترض هستید می توانید در زمان مقرر که متعاقبا اعلام خواهد شد با استفاده از کد ملی و کد رهگیری اعتراض خود را ثبت نمایید. مسئول برگزاری آزمون های نمونه دولتی و تیزهوشان مرکز سنجش آموزش پرورش است به همین خاطر فرایند رسیدگی به شکایات و اعتراضات آزمون تیزهوشان نیز از طریق همین مرکز صورت می گیرد.در صورت تمایل می توانید انجام مراحل ثبت اعتراض خود به نتایج آزمون تیزهوشان  را به مشاوران ما بسپارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید