تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98
دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

طبق سال های گذشته ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد همزمان بوده و برای هر دو آزمون دفترچه ثبت نام یکسانی نیز منتشر خواهد شد. داوطلبان عزیز باید توجه داشته باشند که دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری مجزا از یکدیگر است. داوطلبانی که علاقمندند در دانشگاه های آزاد برای مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنند، باید در آزمون سراسری که هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود، شرکت نمایند.

با توجه به ادغام ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزد، کنکور کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد نیز به صورت هم زمان برگزار خواهد شد.

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

داوطلبانی که خواهان ارتقا دانش خود را در سطح تحصیلات تکمیلی می باشند، باید در آزمون ورودی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سطح کارشناسی ارشد شرکت نمایند. از سال 96 تاکنون برای دانشگاه های آزاد و سراسری یک آزمون جامع و هماهنگ توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود. در زمان ثبت نام دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری منتشر خواهد شد که داوطلبان باید قبل آغاز فرایند ثبت نام خود ابتدا دفترچه را به دقت مطالعه نمایند تا از همه شرایط لازم برای این آزمون آگاهی یابند. لینک دریافت دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 در زیر قرار داده شده است و با انتشار آن در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد 98

( به محض انتشار دفترچه این لینک فعال خواهد شد.)

زمان و نحوه ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 و ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 از تاریخ 97/09/16 روز جمعه آغاز و تا تاریخ 97/09/25 روز یک شنبه ادامه خواهد داشت. زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 سراسری و آزاد در تاریخ 98/02/05 روز پنج شنبه و 98/02/06 روز جمعه خواهد بود. داوطلبان گرامی توجه داشته باشید که قبل از ثبت نام حتما دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دانلود کرده و سپس با مراجعه به سایت سازمان سنجش به صورت اینترنتی، اقدام به ثبت نام نمایید. داوطلبانی که تمایل به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دیگر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ازجمله پیام نور و غیر انتفاعی دارند، می بایست با پرداخت هزینه جداگانه، کارت اعتباری ثبت نام را خریداری نمایند. تمامی داوطلبان علاقمند به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند در گروه های علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم انسانی، هنر و دامپزشکی (بجز رشته های امتحانی که برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، نوع مدرک تحصیلی را به عنوان شرط تعیین کرده است) ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است، داوطلبان واجد شرایط علاوه بر رشته اصلی می توانند یکی از رشته شناور در کنکور کارشناسی ارشد که در دفترچه ثبت نام اعلام شده، انتخاب نمایند. هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 98 بدلیل آنکه دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر نشده است، مشخص نمی باشد، اما در سال گذشته برای ثبت نام مبلغ 330,000 ریال ( معادل سی و سه هزار تومان) تعیین شده بود. داوطلبان باید قبل از ورود به قسمت ثبت نام ابتدا هزینه ثبت نام را پرداخت نمایند و کارت اعتباری ثبت نام را دریافت کنند.

شرایط ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

 • دارندگان مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری و دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی می توانند جهت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند. همچنین دانشجویان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد که درحال تحصیل هستند در صورت واجد شرایط بودن، می توانند در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. (بجز داوطلبان پذیرفته شده در دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 97 که نمی توانند در آزمون 98 شرکت کنند.)
 • فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های دبیری متقاضی آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قبل از ثبت نام می بایست از وزارت آموزش و پرورش موافقت نامه کتبی مبنی بر ادامه تحصیل دریافت نمایند و در صورت قبولی به دانشگاه مربوطه ارائه دهند. از این دسته از داوطلبان پس از پذیرفته شدن در مقطع ارشد مجددا تعهد خدمت گرفته می شود.
 • فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های پزشکی در صورت مشخص کردن وضعیت طرح تعهد خدمت خود به وزارت بهداشت، درمان و آموزش، مجاز به ثبت نام در آزمون کنکور کارشناسی ارشد آزاد هستند.
 • داوطلبانی که در وزارتخانه ها، ارگان ها و نهادهای دولتی مشغول به کار هستند، در صورت داشتن نامه کتبی مبنی بر موافقت ارگان مورد نظر با ادامه تحصیل داوطلب، مجاز به شرکت درآزمون می باشند.
 • فارغ التحصیلان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر خارجی با مدرک فارغ التحصیلی معادل مورد تایید وزارت علوم، مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد هستند و اگر حداقل 80 درصد نمره حدنصاب گزینش آزاد را دریافت نمایند، عنوان معادل از مدرک تحصیلی آنان حذف خواهد شد.
 • کلیه پذیرفته شدگان دوره های روزانه کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 97 در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف از رشته قبولی، نمی توانند در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 98 شرکت کنند.
 • پذیرفته شدگان دوره های شبانه، نیمه حضوری، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس های خودگردان و دوره مجازی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 97، در صورت عدم تمایل به ثبت نام و یا انصراف از تحصیل می توانند با رعایت قوانین در آزمون 98 شرکت نمایند.
 • دانشجویان سال آخر و فارغ التحصیلان کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته از تاریخ 86/06/31 به بعد، با معدل کمتر از 12 مجاز به ثبت نام در این آزمون نیستند.
 • داوطلبان پذیرفته شده در دوره روزانه در هنگام ثبت نام باید متعهد شوند که برابر طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد، در محلی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین می کند مشغول به کار شوند.

مدارک مورد نیاز ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

 •  یک قطعه عکس رنگی زمینه سفید 4*3 یا 4*6 تمام رخ مربوط به سال جاری را با فرمت jpg و حجم حداکثر 70 کیلو بایت را اسکن نمایند.
 • اسکن عکس کارت ملی و شناسنامه.
 • داوطلبان می بایست سریال ثبت نام که یک کد 12 رقمی است و سریال علاقمندی به دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور که یک کد 10 رقمی است، از طریق سازمان سنجش و با استفاده از درگاه الکترونیکی پس از پرداخت هزینه مربوطه، دریافت نمایند. کلیه داوطلبان باید تا اتمام مراحل برگزاری آزمون کد سریال ثبت نام و علاقمندی و همچنین شماره پرونده و شماره پیگیری 16 رقمی را نزد خود نگهداری نمایند.
 • متقاضیان مرد باید کد مربوط به وضعیت نظام وظیفه را در بند مربوطه وارد نمایند.
 • داوطلبان غیر ایرانی در هنگام ثبت نام باید گزینه مربوط به اتباع غیر ایرانی در فرم ثبت نام فعال کرده و همچنین در بند تعیین شده کد 13 رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی را وارد نمایند.
 • دارندگان سهمیه ایثارگری می بایست کد 12 رقمی سهمیه خود را از سازمانهای مربوطه دریافت و در بند تعیین شده فرم ثبت نام وارد نمایند.
 • تکمیل کردن فرم معدل توسط دانشجویان سال آخر کارشناسی الزامی است.
 • داوطلبانی که اعلام علاقمندی به شرکت در کد رشته های اصلی و شناور کرده اند، توجه داشته باشند که در پایان ثبت نام تنها یک شماره پرونده 7 رقمی و یک شماره پیگیری 16 رقمی دریافت نمایند.

توجه: داوطلبان می بایست در ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با رعایت دقت کامل، اقدام به وارد کردن اطلاعات فرم تقاضانامه نمایند. به این دلیل که پس از پایان مهلت ثبت نام داوطلبان دیگر قادر به تغییر یا ویرایش اطلاعات خود نمی باشند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره