یکشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98
دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به ادغام برگزاری کنکور سراسری و آزاد، در سال های اخیر شاهد برگزاری یک آزمون جامع و هماهنگ برای هر دو دانشگاه هستیم. با توجه به نزدیک بودن زمان ثبت نام کنکور سراسری، برای بسیاری از داوطلبان سوالات مختلفی در این زمینه ایجاد می شود به همین دلیل در این مطلب می خواهیم به شرح کلیه موارد مربوط به ثبت نام کنکور سراسری مخصوصا کنکور دانشگاه آزاد بپردازیم. و اگر شما نیز اطلاعات کافی از شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد، زمان برگزاری کنکور دانشگاه آزاد، زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، و … ندارید توصیه می شود که این مطلب را با دقت و تا انتها مطالعه نمائید.

با توجه به تغییراتی که در روند برگزاری آزمون سراسری ایجاد شده است، ثبت نام و برگزاری آزمون سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است.

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد، کنکور سراسری همه ی دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد همزمان و در قالب یک آزمون اجرا می شود و دانشگاه آزاد کنکور جداگانه ای برگزار نمی کند. بنابراین کلیه مراحل  ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد، همزمان با سایر دانشگاه ها انجام می شود. بدین منظور داوطلبان باید همزمان با ثبت نام کنکور سراسری به سایت sanjesh.org مراجعه کنند و برای ثبت نام خود اقدام نمایند. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد از روز چهارشنبه به تاریخ 24 / 11 / 97 آغاز می شود و تا روز پنج شنبه به تاریخ 02/ 12 / 97 ادامه دارد و داوطلبان در این بازه زمانی مهلت دارند مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت نام را، به سایت سنجش ارائه دهند تا ثبت نام آن ها تکمیل شود. همزمان با شروع ثبت نام کنکور، دفترچه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد، در سایت سنجش قرار داده می شود که در این دفترچه توضیخات کاملی از شرایط ثبت نام کنکور، مدارک ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98 ، زمان برگزاری و اعلام نتایج کنکور و … ارائه شده است. بنابراین همه ی داوطلبان باید قبل از اقدام به ثبت نام، با دریافت این دفترچه و مطالعه کامل آن، از شرایط و ضوابط ثبت نام اطلاع یابند.

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98

(به محض انتشار دفترچه، این لینک فعال خواهد شد.)

شرایط ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد

با توجه به مطالب بالا، ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد همزمان و در قالب یک فرم ثبت نام می باشد بنابراین شرایط ثبت نام در کنکور، برای هر دو دانشگاه یکسان می باشد که در ادامه ی مطلب می توانید از آن، اطلاع یابید.

  • داشتن یکی از مدارک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا مدرک پیش دانشگاهی +دیپلم نظام جدید یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
  • فارغ التحصیلانی که دارای مدرک کاردانی رشته های گروه علوم پزشکی می باشند، در صورتی که تعهد خدمت خود را تا 31 شهریور یا 30 بهمن ماه، به اتمام برسانند، مجاز به ثبت نام کنکور می باشند.
  • دانشجویان دوره های روزانه، اگر تا 20 بهمن از رشته و دانشگاه خود انصراف دهند، مجاز به ثبت نام کنکور می باشند
  • دانشجویان دوره ای غیر روزانه، برای ثبت نام کنکور 98 نیازی به انصراف ندارند. این دسته از داوطلبان در صورت پذیرش در رشته تحصیلی جدید، باید از رشته قبلی خود انصراف دهند.
  • داوطلبان آقا،باید از لحاظ تعهد خدمت قانونی مشکلی برای ثبت نام نداشته باشند.

زمان برگزاری و اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد

زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد برای 5 گروه آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی فیزیک، هنر و زبان روز های پنج شنبه و جمعه به تاریخ 13 / 04 / 98 و 14 / 04 / 98 می باشد و آدرس دقیق محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه درج شده است. لذا بر همه ی داوطلبان لازم است که به سایت sanjesh.org مراجعه کنند و با وارد کردن اطلاعات خود، کارت ورود به جلسه را دریافت نمایند. تقربیا چند هفته پس از برگزاری کنکور سراسری، کارنامه اولیه داوطلبان بر روی سایت سنجش قرار داده می شود و اگر طبق این کارنامه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته  دانشگاه آزاد شده باشند، بقیه مراحل ثبت نام دانشگاه آزاد و سراسری از یکدیگر جدا می شود. در واقع علی رغم همزمان بودن ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری و آزاد، انتخاب رشته این دانشگاه ها جداگانه و از سایت های مجزا می باشد. برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه نمود و پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند ولی انتخاب رشته دانشگاه روزانه از همان سایت ثبت نام و به نشانی sanjesh.org می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره