یکشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98
دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون کارشناسی ارشد هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور در 6 گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم پایه، فنی مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، دامپزشکی و هنر برگزار می شود. علاقمندان به تحصیل در هریک از رشته های ذکر شده، در صورتی که دارای مدرک کارشناسی باشند مجاز به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آن رشته می باشند. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 از روز جمعه به تاریخ 16 / 09 / 97 تا روز یکشنبه به تاریخ 25 / 09 / 97 می باشد و کلیه متقاضیان باید در این مهلت تعیین شده با تهیه مدارک لازم به سایت sanjesh.org مراجعه و ثبت نام خود را انجام دهند. در ادامه مطلب شرح کاملی از شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ارائه شده است که توصیه می شود بادقت و تا انتها مطالعه نمائید.

طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور مهلت مجدد ثبت نام برای تمامی داوطلبان کارشناسی ارشد در تاریخ 28 بهمن ماه تا 1 اسفندماه 97 فراهم شده است.

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 

همزمان با اولین روز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد (16 آذر ماه)، دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری در سایت سازمان سنجش قرار داده می شود که این دفترچه شامل مواردی مانند شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، مدارک لازم برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد، زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد، زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد و … می باشد. بنابراین لازم است که همه ی داوطلبان این دفترچه را دریافت کنند و پس آز مطالعه کامل آن و اطلاع از تمام شرایط و ضوابط ثبت نام، برای ثبت نام اقدام کنند. برای اطلاع از جزئیات دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد بامرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98

(به محض انتشار دفترچه، این لینک فعال خواهد شد)

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

 1. مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنحش به آدرس اینترنتی sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد
 3. فراهم کردن مدارک نیاز برای ثبت نام
 4. واریز هزینه ثبت نام
 • داوطلبان لازم است که برای ثبت نام آزمون، کارت اعتباری ثبت نام را خریداری نمایند. بدین منظور باید از سمت راست سایت، بر روی گزینه خرید کارت اعتباری کلیک کنند و پس از واریز وجه مورد نظر، شماره سریال ثبت نام را دریافت نمایند
 • هزینه خرید سریال ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری ، در سال 97، 36/000 تومان بوده است و پیش بینی می شود که برای سال آینده، مقداری بر این مبلغ افزوده شود.
 • واریز وجه ثبت نام به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب، امکان پذیر است و روش دیگری برای پرداخت هزینه وجود ندارد.
 • داوطلبانی که علاوه بر رشته اصلی، متقاضی ثبت نام در یکی از رشته های شناور می باشند، لازم است که برای آن رشته نیز سریال ثبت نام (کارت اعتباری) جداگانه خریداری نمایند.
 • داوطلبانی که علاقمند به رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی هستند، باید گزینه علاقمندی به این دانشگاه ها را، در فرم انتخاب رشته فعال نمایند و علاوه بر آن نسبت به واریز مبلغ ثبت نام در دانشگاه های مذکور، اقدام نمایند.

5. پس از واریز وجه ثبت نام و خرید کارت اعتباری، بایستی فرم تقاضانامه ثبت نام دریافت و اطلاعات خواسته شده وارد شود.

پس از اتمام مراحل ثبت نام و تائید نهایی، باید کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی ثبت نام، دریافت شود. در صورتی که موفق به دریافت این دو کد نشوید، ثبت نام شما معلق و ناقص باقی خواهد ماند.

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

 • اسکن عکس داوطلب
 • اسکن عکس شناسنامه و کارت ملی داوطلب
 • سریال ثبت نام 12 رقمی (پس از خرید کارت اعتباری و واریز وجه، باید شماره سریال 12 رقمی را دریافت نمائید)
 • سریال 10 رقمی علاقمند به دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی
 • داوطلبان آقا باید کد مربوط به وضعیت نظام وظیفه خود را، در بند های مربوط درج کنند.
 • اتباع غیر ایرانی که متقاضی ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد می باشند، باید علاوه بر فعال نمودن گزینه اتباع غیر ایرانی در فرم ثبت نام، کد 13 رقمی مربوط به اتباع غیر ایرانی را در بند مربوطع درج کنند.
 • داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگری می باشند باید کد 12 رقمی مربوط به سهمیه خود را از ارگان های ذیربط دریافت نمایند، و در بند مربوطه فرم ثبت نام درج کنند.

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد

طبق تصمیمات سازمان سنجش آموزش کشور زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، روز های پنج شنبه و جمعه به تاریخ 05 / 02 / 97 و 06 / 02 / 97 می باشد که روز پنج شنبه مختص برگزاری رشته های شناور می باشد و روز جمعه آزمون 6 رشته اصلی برگزار می شود. چند وز قبل از برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه در سایت سنجش قرار داده می شود و کلیه داوطلبان باید با مراجعه به این سایت و وارد کردن مشخصات خود، پرینت کارت را دریافت نمایند. در کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد اطلاعات شخصی و تحصیلی داوطلب و آدرس دقیق محل برگزاری آزمون درج شده است و همراه داشتن آن در روز برگزاری آزمون، الزامی می باشد. در صورتی که در هریک از مشخصات درج شده کارت ورود به جلسه، مغایرتی وجود داشت، باید به باجه های رفع نقص سازمان سنجش آموزش کشور که مستقر در مراکز استان ها می باشد، مراجعه کرد و نسبت به ویرایش اطلاعات کارت اقدام نمود. چند هفته پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد (نیمه دوم خرداد ماه)، نتایج اولیه آزمون بر روی سایت sanjesh.org قرار داده می شود و به داوطلبان فرصت داده می شود تا برای انتخاب رشته خود اقدام کنند. زمان در نظر گرفته برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد، معمولا یک هفته می باشد و داوطلبان باید برای انتخاب رشته دانشگاه های سراسری، نوبت دوم، غیرانتفاعی و پیام نور، به سایت سنجش مراجعه کنند و پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد و مطالعه کامل آن برای انتخاب رشته اقدام کنند. در ضمن هر داوطلب مجاز است که حداکثر 100 کد رشته محل از دفترچه انتخاب کند و در فرم انتخاب رشته بگنجاند. انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت مجزا و از سایت جداگانه می باشد و داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه، مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده اند، باید به سایت azmoon.org مراجعه کنند و پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و مطالعه دقیق آن، برای انتخاب رشته این دانشگاه نیز اقدام نمایند. برای دانشگاه آزاد هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 50کد رشته می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام لطفا رشته های دانشگاه آزاد و پیام نور کاشمر وتربت را بفرستید

دریافت مشاوره