تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / انتخاب رشته / راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد

راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد

مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد 99
راهنمای جامع انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

 مرحله انتخاب رشته در تمامی مقاطع تحصیلی از اهمیت بسیاری برخوردار است و حساسیت هایی را به همراه دارد. در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به اینکه داوطلبان پیش از این فضای انتخاب رشته را تجربه کرده اند اما با این حال با نگرانی هایی مواجه می شوند که احتمال اشتباه در این مرحله را افزایش می دهد.

در واقع عدم آگاهی صحیح از نحوه انتخاب رشته باعث می شود که داوطلبان علاوه بر اینکه در مرحله اول یعنی در کنکور کارشناسی ارشد موفق به کسب رتبه قبولی شده اند ، اما در این مرحله پذیرفته نشوند. در این مقاله به هر آن چه که در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد اهمیت دارد پرداخته ایم که با مطالعه آن می توانید با آگاهی و آمادگی بیشتری برای انتخاب رشته اقدام کنید و از اشتباه در انتخاب رشته در این مقطع حساس جلوگیری کنید.

تمامی داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد سال 98 در دوره روزانه پذیرفته شده اند مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد 99 نمی باشند.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

بعد از اعلام نتایج کارشناسی ارشد 99 و انتشار کارنامه آن ، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و غیر روزانه شده اند می توانند نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند. به دلیل جاری شدن سیل اخیر در بخش هایی از شهرها و استان های کشور و بنابر مصوبات اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، زمان برگزاری ارشد سراسری و آزاد 98 به تعویق افتاد. لذا انتخاب رشته کنکور ارشد سال 98 از 19 لغایت 25 تیرماه انجام گرفت.

اما انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 99 طبق روال گذشته در دهه دوم خردادماه برگزار خواهد شد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد به محض آغاز زمان فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 و تمدید آن مطلع شوید.

پیش از هر کاری ابتدا دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 99 را مطالعه کنید

شرکت در هر آزمونی مستلزم آگاهی از شرایط و ضوابط آن آزمون و دانستن نکاتی که در مراحل برگزاری آزمون تاثیر گذار هستند ، می باشد. سازمان سنجش آموزش کشور جهت برگزاری آزمون های تحصیلی ، دو دفترچه راهنما منتشر می کند ، یکی دفترچه راهنمای ثبت نام و دیگری دفترچه راهنمای انتخاب رشته.

دفترچه انتخاب رشته ارشد با شروع زمان انتخاب رشته ، در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد که شامل مطالبی از جمله شرایط و ضوابط و کلیات انتخاب رشته (سهمیه ها ، شیوه های آموزشی ، شرایط پذیرش استعداد درخشان ، … ) ، جداول کد رشته محل ها و پیوست (شهریه ها ، فرم ها و …) می باشد.

برای سهولت دسترسی به دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 99 لینک دانلود آن در جدول پایین قرار داده شده است . که شما عزیزان می توانید با کلیک بر روی آن دفترچه را دریافت نمایید.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 
دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 98 

(جهت دریافت دفترچه ، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 

(به محض انتشار دفترچه ، لینک فعال خواهد شد.)

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 

داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته شده اند می بایست بعد از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش جهت ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایند. در این قسمت قصد داریم مراحل انتخاب رشته این آزمون را به صورت گام به گام شرح دهیم برای کسب آگاهی در این باره با ما همراه باشید.

مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کارشناسی ارشد” از منوی سمت راست

مرحله اول انتخاب رشته ارشد

کلیک بر روی عبارت “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)”

مرحله دوم انتخاب رشته ارشد

با ورود به صفحه جدید ، بر روی گزینه “انتخاب رشته” کلیک نمایید.

مرحله سوم انتخاب رشته ارشد

برای ورود به سیستم انتخاب رشته ، به دو روش می توانید اقدام نمایید:

 1. روش اول : وارد کردن شماره پرونده +شماره پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی
 2. روش دوم : شماره پرونده + شماره داوطلبی + کد ملی + عبارت امنیتی

مرحله چهارم انتخاب رشته ارشد

با ورود به صفحه “میزکار” بر روی گزینه انتخاب رشته کلیک کرده و با ثبت حداکثر 100 کد رشته محل با توجه به مجموعه امتحانی خود انتخاب رشته خود را انجام دهید و در نهایت کد پیگیری انتخاب رشته را دریافت نمایید.

مرحله پنجم انتخاب رشته ارشد

آن چه در خصوص انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 باید بدانید

داوطلبانی که در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 اعلام علاقه مندی به انتخاب رشته های دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور نکرده اند ، چنانچه حداقل نمره لازم برای انتخاب رشته در این دانشگاه ها را کسب نموده باشند می توانند با واریز مبلغ معین و دریافت شماره سریال علاقمندی ، کد رشته محل های دانشگاه و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و دانشگاه پیام نور را در فرم انتخاب رشته خود وارد نمایند.

هم چنین توصیه می کنیم که پیش از انجام انتخاب رشته از سهمیه ثبت نامی در آزمون کارشناسی ارشد ، امتیازات ، نحوه و میزان تاثیر معدل در کنکور ارشد مطلع شوید و سپس با آمادگی کامل به سراغ انتخاب رشته بروید. در مرحله انتخاب رشته کارشناسی ارشد 99 به شما داوطلبان امکان انتخاب 100 رشته محل داده خواهد شد ، بنابراین در ابتدا سعی کنید که انتخاب های خود را به سه صورت خوش بینانه ، واقع بینانه و بدبینانه تقسیم بندی کنید.

ار مزایای این نوع دسته بندی این است که شما شانس خود را برای پذیرش در رشته های بهتر امتحان کرده اید و در عین حال چیزی را از دست نداده اید. انتخاب های خوش بینانه را در اولویت قرار دهید و با توجه به رتبه ی خود اقدام به انتخاب این کد رشته ها نمایید. انتخاب های میانی یا واقع بینانه خود را با دقت و تمرکز بیشتری در گروه انتخاب های واقع بینانه قرار دهید به این دلیل که احتمال قبولی شما در این انتخاب ها بیشتر است.

این نکته را به خاطر داشته باشید که تعداد انتخاب های میانی شما باید بیشتر باشد و حدود 50 درصد انتخاب هایتان را به صورت منطقی انجام دهید. اما در مورد انتخاب های نهایی سعی کنید این انتخاب ها را برای اطمینان از قبولی انجام دهید و فرض کنید همه شرایط دست به دست هم داده اند تا شما در انتخاب های قبلی قبول نشوید به عبارت دیگر به صورت بدبینانه دست به انتخاب بزنید.

بنابراین از مطالعه دفترچه پیش از انتخاب رشته غافل نشوید.برای آگاهی از زمان دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد می توانید در کانال کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شوید. ضمن اینکه در صورت تمایل می توانید برای آگاهی از شرایط کارشناسی ارشد بدون آزمون ، مشاوره انتخاب رشته ارشد و همچنین راهنمای انتخاب رشته ارشد آزاد با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –

تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۰ نظر

 1. Avatar

  سلام وقت تون بخیر.منرشته فیزیولوژی دانشگاه خوارزمی قبول شدم اولویت بعدیم رشت هست ک مطمئنم اونو قبول میشدم الان اگه کارنامه نهایی بیاد اگر رشت هم قبول شده باشم میتونم رشت رو برم به جای خوارزمی؟؟ممنون میشم جوابمو بدید.اخه باردارم ابان بچه م دنیا میاد خودم تازگی ساکن گیلان شدم سخته برام برم تهران بیام

 2. Avatar

  سلام من کارشناسی مدیریت سلامت خانواده از دانشگاه علمی کاربردی دارم میتونم در رشته مدیریت خدمات بهداشتی ارشد شرکت کنم؟ با تشکر

 3. Avatar

  بنده موفق به اانتخاب رشته نشدم ایا راهی برای انتخاب رشته وجود دارد

 4. Avatar

  سلام من رتبه م ۵ شد تو رشته ی خودم و چون مسافرت بودم و گوشیم در دسترس نبود یادم رفت انتخاب رشته کنم چکار میتونم بکنم. خواهشا راهنماییم کنید

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره