تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / انتخاب رشته / راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98
راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همانند سال های گذشته انتخاب رشته آزاد 98 نیز پس از اتمام زمان انتخاب رشته کنکور 98 آغاز خواهد شد. بنابراین پس از اعلام نتایج و مشخص شدن اسامی داوطلبان در مرداد ماه با استفاده از نمره ، رتبه و شناسه‌ ای که از طریق سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده‌ اند اقدامات لازم را نسبت به انتخاب رشته خود انجام دهند. بر خلاف سایر دانشگاه ها که انتخاب رشته آن ها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد ،  انتخاب رشته دانشگاه آزاد فقط از طریق سایت رسمی خود دانشگاه انجام می شود 

داوطلبان در زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز به انتخاب حداکثر 100 کد رشته محل از گروه آزمایشی خود هستند.

جزئیات انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

با وجود ادغام کنکور سراسری و کنکور دانشگاه آزاد ، انتخاب رشته این دو دانشگاه به صورت جداگانه انجام می گردد. سامانه رسمی انتخاب رشته دانشگاه آزاد در 21 مرداد ماه برای متقاضیان شرکت در این دانشگاه فعال می شود و داوطلبان می توانند از طریق نشانی اینترنتی azmoon.org انتخاب رشته خود را انجام دهند. قبل از شروع زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ، دفترچه انتخاب رشته کنکور 98 در سایت مذکور قرار داده می شود که این دفترچه شامل ظرفیت رشته محل ها می باشد.

دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

برای همه ی گروه آزمایشی علوم تجربی ، علوم انسانی ، ریاضی فیزیک ، هنر و زبان های خارجی ، یک  دفترچه انتخاب رشته آزاد 98  مشترک توسط مرکز سنجش دانشگاه آزاد منتشر می شود که در این دفترچه رشته های ارائه شده در تمام واحد های دانشگاهی موجود می باشد.

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98 منتشر شد
دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

هزینه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

با توجه به آنکه در زمان ثبت نام کنکور سراسری هیچ هزینه ای برای دانشگاه آزاد پرداخت نکرده اید ، بنابراین باید در زمان انتخاب رشته هزینه مربوطه را واریز نمایید. در سال 97 هزینه انتخاب رشته آزاد 98 44 هزارتومان بوده است که در سال آینده مقداری بر این مبلغ افزوده خواهد شد. نحوه پرداخت هزینه بدین صورت است که باید از طریق کلیک بر روی لینک خرید کارت اعتباری ثبت نام ، وجه مورد نظر را از طریق کارت های بانکی عوض شبکه شتاب که رمز دوم آن ها فعال می باشد ، پرداخت نمایید.

نحوه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

ورود به سایت azmoon.org و کلیک بر روی لینک ثبت نام و انتخاب رشته آزمون سراسری

مرحله اول انتخاب رشته کنکور آزاد

وارد کردن کد ملی (یا کد رهگیری اتباع غیر ایرانی) و شناسه دانشگاه آزاد (کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، در انتهای کارنامه اولیه درج شده است)

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور آزاد

حال باید هزینه ثبت نام را طبق مراحلی که پیش روی شما قرار می گیرد ، واریز نمایید. برای این کار بر روی گزینه پرداخت کلیک نمایید.

مرحله سوم انتخاب رشته کنکور آزاد

با ورود به این صفحه می بایست با استفاده از یکی از کارت های بانکی خود که عضو شبکه شتاب می باشند نسبت به پرداخت الکترونیکی هزینه اقدام نمایید.

مرحله چهارم انتخاب رشته کنکور آزاد

پس از ورود به سایت باید از منوی سمت راست سایت گزینه ثبت رشته را انتخاب کنید.

پس از درج کد رشته های مورد علاقه بر روی گزینه تائید نهایی کلیک کنید تا کدرهگیری به شما ارائه شود.

چند نکته مهم

 • هر داوطلب مجاز به انتخاب رشته در گروه آزمایشی خود می باشد و نمی تواند از رشته های گروه های آزمایشی دیگر انتخاب نماید.
 • بدون واریز هزینه و خرید کارت اعتباری ، امکان انتخاب رشته برای داوطلبان وجود نخواهد داشت.

مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98 معمولا یک هفته می باشد اما پس از اتمام بازه زمانی ، مهلت مجددی برای انتخاب رشته جاماندگان و ویرایش اطلاعات در نظر گرفته می شود.

تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 98

در خصوص  سهمیه های کنکور  لازم است بدانید که متاسفانه به داوطلبان دانشگاه آزاد سهمیه بومی گزینی و مناطق تعلق نمی گیرد اما سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد موثر می باشد ، به طوری که اگر داوطلب یک سال سابقه عضویت در بسیج فعال را داشته باشد و 100 امتیاز بسیجی را دریافت کند ، در صورتی که 90 درصد نمره و تراز آخرین فردی که بدون سهمیه بسیج در رشته های غیرپزشکی قبول شده است ، کسب کند و 95 درصد تراز آخرین فرد پذیرفته شده در رشته های علوم پزشکی را کسب کند ، قبول می شود. داوطلبان دارای سهمیه بسیج فعال برای اعمال سهمیه خود باید به حوزه مقاومت بسیج محل سکونت خود مراجعه نمایند و پس از دریافت کد پیگیری 12 رقمی ، آن را در فرم انتخاب رشته درج نمایند.

در حقیقت ملاک اصلی برای قبولی داوطلبان در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تراز (نمره کل) کسب شده در کنکور می باشد که شانس قبولی داوطلبان دانشگاه آزاد را افزایش می دهد و تاثیر مستقیمی در قبولی داوطلبان در انتخاب رشته آنها خواهد داشت. بنابراین در صورتی که تراز کسب شده داوطلبی در کنکور بیشتر باشد ، شانس قبولی او نیز در تمامی رشته محل ها بیشتر خواهد بود.

مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 98

تعداد انتخاب های مجاز داوطلبان حداکثر 100 کدرشته محل می باشد و باید این 100 کد رشته را فقط از گروه آزمایشی که در کنکور آن شرکت کرده اند ، انتخاب نمایند. نحوه بررسی فرم انتخاب رشته بدین صورت است که از ابتدا رشته های انتخابی شما را بررسی می کنند و اگر تراز شما مناسب با یکی از رشته ها باشد ، در همان رشته پذیرفته خواهید شد. بنابراین فرم انتخاب رشته خود را طبق 3 گروه زیر بچینید :

انتخاب های خوش بینانه : بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری این سوال برایشان ایجاد می شود که آیا با وجود اینکه رتبه مناسبی را کسب نکرده ام می توانم رشته های تاپ را در فرم انتخاب رشته خود قرار دهم ؟ در پاسخ باید یگوییم که 20 الی 30 درصد از انتخاب های اول خود را به این رشته ها اختصاص دهید تا اگر به احتمال 1 درصد هم شانس قبولی داشتید ، آن را از دست ندهید. توجه داشته باشید که شما 100 انتخاب دارید و هیچ محدویتی از نظر تعداد برای انتخاب این رشته ها نخواهید داشت.

انتخاب های واقع بینانه : مهم ترین بخش فرم انتخاب رشته ، انتخاب های واقع بینانه شما می شود و باید بیش از 50 درصد از انتخاب های خود را در این بخش قرار دهید. این انتخاب ها باید بر اساس تراز شما انجام شود و رشته هایی که در آنها شانس پذیرش معقول دارید ، در این بخش گنجانده می شود.

انتخاب های بدبینانه : در این بخش باید رشته هایی را قرار دهید که به احتمال خیلی زیاد در آن ها پذیرفته خواهید شد و حتما باید انتخاب های آخر شما باشد تا اگر در رشته های انتخابی دو گروه قبلی پذیرفته نشدید ، در این رشته ها حتما پذیرفته شوید.

در صورتی که  انتخاب رشته خود را طبق الگوی فوق انجام دهید ، احتمال اشتباه در انتخاب رشته کاهش می باید. توصیه می شود  که حتما در زمان انتخاب رشته علاقه خود را در نظر بگیرید و هرگز رشته هایی که به آنها علاقه ندارید را انتخاب نکنید. علاوه بر آن امکاناتی که دانشگاه در اختیار دانشجو قرار می دهد ، شهریه رشته مورد تقاضا ، مسافت و دوری دانشگاه را نیز در نظر داشته باشید.

نیمه دوم شهریور ماه نتایج نهایی کنکور آزاد بر روی سایت دانشگاه آزاد  قرار خواهد گرفت و پس از مشخص شدن نتایج ، داوطلبانی که در انتخاب رشته خود پذیرفته شده اند می بایست در زمان مشخص شده به صورت حضوری به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نمایند و ثبت نام نهایی خود را انجام دهند. اما داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته پذیرفته نشده اند می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 98 شرکت کنند و شانس خود را برای قبولی در رشته مورد علاقه خود در صورت وجود ظرفیت امتحان نمایند.

تا کنون 309728 نفر از این نرم افزار استفاده کرده اند

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷۰ نظر

 1. Avatar

  سلام با تراز ۶۸۴۰ منطقه دو و سهمیه پنج درصدی ایثارگران پرستاری یا مامایی آزاد قبول میشم؟شهرایی مثل بروجرد درود یا الیگودرز حتی…

  • ایران مشاوره

   با سلام , آخرین تراز (نمره کل ) قبولی رشته پرستاری در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۶۵۰۰ الی ۶۶۰۰ و دز رشته مامایی حدود ۵۵۰۰ الی ۵۶۰۰ می باشد . بنابراین با توجه به تراز ذکر شده احتمال قبولی شما برای رشته ها و واحد های دانشگاه آزاد ذکر شده متوسط می باشد .

 2. Avatar

  سلام با تراز ۶۵۰۰احتمال دانشگاه علوم ازمایشگاه دانشگاه گرگان چقدر است

 3. Avatar

  سلام با تراز ۶۲۰۰ و رتبه کشوری ۱۵۰۰۰۰ امکان قبولی زیست سلولی مولکولی آزاد تهران هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , بله شانس پذیرش شما برای رشته ی زیست شناسی سلولی و مولکولی , در دانشگاه آزاد ( در واحد های تهران ) بالا می باشد .

 4. Avatar

  سلام من با تراز۷۳۷۰شانس قبولی در رشته مامایی ازاد زاهوان رو دارم و رتبه کشور۷۳هزا

 5. Avatar

  سلام با تراز ۷۱۵۰ و رتبه ۳۶ هزار میشه پرستاری ازاد و یا خودگردان کرمان زرند و شهربابک اورد ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , با توجه به تراز ذکر شده , شانس پذیرش شما برای رشته ی پرستاری در دانشگاه آزاد ( واحد شهر بابک و زرند ) متوسط و برای نوبت پردیس خودگردان دانشگاه آزاد , بالا می باشد .

 6. Avatar

  سلام من تو کنکور امسال تراز(نمره کل ) ۶۸۰۰ رو کسب کردم میخوام ببینم شانس قبولی تو رشته پرستاری آزاد رو دارم حالا شهرش مهم نیست
  ممنون میشم جواب بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام , شانس پذیرش شما با توجه به تراز ذکر شده , برای رشته ی پرستاری در دانشگاه آزاد , پایین و در دوره ی ظرفیت خودگردان دانشگاه آزاد , متوسط می باشد .

 7. Avatar

  سلام لطفاً جواب بدید چون پایان مهلت انتخاب رشته آزاد نزدیکه
  با رتبه ۷۱۱۵ منطقه ۲ و کشوری ۱۵۸۳۸ و زیر گروه ۱ ۶۶۳۴ و تراز ۹۰۳۸ احتمال قبولی تو یکی از ۳ رشته دارو، دندان یا پزشکیو تو دانشگاه آزاد دارم؟
  شهرش مهم نیست اصلا

  • ایران مشاوره

   با سلام , شانس پذیرش شما با توجه به تراز ذکر شده , برای سه رشته ی اصلی ( پزشکی , دندان پزشکی و دارو سازی ) در دانشگاه آزاد , متوسط می باشد .

 8. Avatar

  سلام تراز قابل قبول در رشته دامپزشکی ازاد شهر شهرکرد و سنندج چقدره من میتونم با تراز ۷۷۴۰ قبول بشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , آخرین تراز (نمره کل ) قبولی برای رشته ذامپزشکی در واحد شهرکرد دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۷۶۰۰ الی ۷۷۰۰ و در واحد سنندج دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۷۳۰۰ الی ۷۴۰۰ می باشد . بنابراین احتمال قبولی شما برای رشته ذکر شده در واحد های دانشگاه آزاد بالا می باشد . شما همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آخرین رتبه قبولی دامپزشکی دانشگاه آزاد مراجعه نمایید .

 9. Avatar

  سلام با تراز۵۸۰۰ تجربی شیمی علوم تحقیقات قبول میشم

  • ایران مشاوره

   با سلام , با توجه به تراز ذکر شده , شانس پذیرش شما بر ای رشته ی شیمی در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات , بالا می باشد .

 10. Avatar

  با سلام با رتبه ۱۵۰۵۵و تراز۶۱۶۰ احتمال قبولی مههندسی های صنایع و کامپیوتر و عمران علوم تخقیقات رو دارم یا نه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , مطابق با آزمون سراسری سال ۱۳۹۷, آخرین تراز ( نمره کل ) قبولی برای رشته مهندسی صنایع در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۸۱۰۰ الی ۸۲۰۰ , در رشته مهندسی کامپیوتر ۸۶۰۰ الی ۸۷۰۰ و در رشته مهندسی عمران ۸۰۰۰ الی ۸۱۰۰ می باشد . بنابراین احتمال قبولی شما برای رشته های ذکر شده در واحد علوم و تحقیقات متوسط می باشد .

 11. Avatar

  سلام من ترازم ۷۷۳۵ شده میخواستم ببینم شانس قبولیم در دانشگاه ازاد رشته دامپزشکی شهر گرمسار و تبریز و ارومیه چقدره ممنون میشه جواب بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام , با توجه به تراز ذکر شده , شانس پذیرش شما برای رشته ی دامپزشکی در دانشگاه های نامبرده , پایین می باشد .

 12. Avatar

  سلام من رتبه کشوریم۸۸۵۲ و رتبه زیرگروهم۵۰۰۳ هست
  امکان داره مهندسی کامپیوتر دانشگاه علوم تحقیقات قبول بشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , باتوجه به تراز ذکر شده , شانس پذیرش شما برای رشته ی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات پایین می باشد .

 13. Avatar

  سلام من در زمان گرفتن کارت ورود به جلسه و ثبت نام کنکور تیک گزینه دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی رو نزدم و امروز ک بیست روز از کنکورم میگزره متوجه شدم روی کارتم جلوی این گزینه خط تیره هستش آیا راهی برای درست کردنش هست؟میتونم ثبت نام کنم در دانشگاه آزاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , شما می توانید همزمان با انتخاب رشته دانشگاه های سراسری در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور با خرید کارت اعتباری برای کد رشته محل های دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی نیز انتخاب رشته انجام دهید . شما چهت کسب اطلاعات بیش تر می توانید ثبت نام دانشگاه پیام نور را مطالعه نمایید .

 14. Avatar

  باعرض سلام
  من انتخاب رشته بدون ازمون انجام دادم ولی هنوز نتایجی قرار نداده شده و در مقررات دانشگاه نوشته شده کسانی ک وارد غیبت سربازی شوند ثبت نام نمی شوند ومن ۱مهر وارد غیبت سربازی میشوم
  الان باید چکار کنم ممنون میشم پاسخ دهید

 15. Avatar

  سلام
  با تراز ۹۴۰۰ جهت تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد جهت قبولی پزشکی کدام دانشگاه ازاد را انتخاب کنم

  • Avatar

   من ورودی ۹۷دانشگاه آزادم ودرموردتکمیل ظرفیت آزادشنیده بودم هم قبولی ها وهم کسانی که قبول نشده اند می توانند شرکت کنندولی حالا می گویند فقط کسانی که فرم شماره ۱۵ راپرکرده اند حق این کار رادارند شاید ما نیز رشته های بالا تر که خالی شده اند قبول شویم وقبلا متوجه اعلام ظرفیت نشده ایم.

 16. Avatar
  علیرضا اسفندیاری

  سلام من با رتبه ۵۴۰۰۰ رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت خودگردان میارم

 17. Avatar

  با عرض سلام وخسته نباشید.من اگه امسال با سهمیه بسیج دانشگاه ازاد بول بشم ولی ثبتنام نکنم سال اینده نیز میتوانم از این سهمیه استفاده کنم؟؟اگه با سهمیه بسیچ در لیست ذخیره بیفتم سال اینده نیز میتوان از این سهمیه استفاده کنم.با تشکر لطفا در هر دو صورت برام توضیح بدین.ممنون

 18. Avatar

  با عرض سلام وخسته نباشید.من اگه امسال با سهمیه بسیج دانشگاه ازاد قبول بشم ولی ثبتنام نکنم سال اینده نیز میتوانم از این سهمیه استفاده کنم؟؟اگر امسال در لیست ذخیره قبول بشم با سهمیه بسیج سال اینده میتونم از سهمیه بسیج برا ازاد استفاده کنم؟؟با تشکر لطفا در هر دو صورت برام توضیح بدین.ممنون

  • Avatar

   سلام
   هر داوطلب در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار مجاز به استفاده از تمامی سهمیه ها می باشد.در هر دوصورت چون یکبار از سهمیه استفاده شده است در صورت اعلام قبولی، در همان مقطع تحصیلی دیگر مجاز به استفاده از سهمیه نخواهید بود.

 19. Avatar

  سلام با تراز ۶۸۰۰ منطقه۱ میکروبیولوژی ازاد مشهد قبول میشم؟

 20. Avatar

  سلام من هرچی ویرایش انجام میدم ثبت نهاییم میزنم ولی وقتی مشاهده میزنم ویرایش انجام نمیشه اصلا..کمکم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام
   با توجه به مشکلات فنی سایت دانشگاه ازاد شما میتوانید مجدد در سیستم های مختلف ویرایش کنید. باز اگر ویرایش انجام نشد، میتوانید با پشتیبانی سایت دانشگاه آزاد تماس بگیرید،

 21. Avatar

  سلام
  خسته نباشید
  لطفا سؤال بنده رو جواب بدین
  بنده با تراز ۶۹۲۰ و رتبه کشوری ۹۸ هزار
  و سهمیه بسیج فعال
  شانسی برای قبولی پرستاری آزاد ظرفیت خودگردان دورود یا ساوه یا ملایر دارم؟

  • ایران مشاوره

   سلام احتمال قبولی شما در رشته ی پرستاری تا حدودی ضعیف میباشد و پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه ها و انتخاب رشته ی شما و سایر داوطلبین نیز دارد.

 22. Avatar

  سلام خواهش میکنم جواب سوال من رو هم بدید
  من الان اگر ۴۲ انتحاب کرده باشم
  نحوه گزینش به شکلیه که ابتدا همه ی انتخاب ها رو بررسی میکنند؟
  یا از انتخاب اول به انتخاب دوم و از دوم به سوم و …… بررسی میکنند؟
  مثلا من در اوایل انتخاب ها عمران علوم تحقیقات رو زدم و در انتخاب های اخری عمران رودهن
  الان از عمران علوم تحقیقات به اولویت های بعدی بررسی میکنند؟
  یا در همان ابتدا به عمران رودهن که در اولویت اخر هست اون رو هم بررسی میکنند؟
  لطفا جواب بدید
  اگر اشتباه کردم ؛ ویرایش کنم

  • Avatar

   سلام
   در سیستم بررسی انتخاب رشته اول اولویت های بالاتر بررسی و درصورت اعلام قبولی بقیه ی اولویت های داوطلب بررسی نخواهد شد و در صورت عدم قبولی به ترتیب تا اولویت آخر بررسی خواهد شد..و به هیچ عنوان از اولویت آخر شروع به بررسی نخواهد شد.

 23. Avatar

  سلام خواهشا زودتر پاسخ بدید.این کد رشته هایی که گفته میشه اضافه شده و بخاطرش تمدید کردن چه دقیقن کد رشته هایین.من که چندین بار سایت رو چک کردم چیزی اضافه نشده بود برای سه رشته پزشکی دندان و دارو

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   با توجه به اینکه برخی کد رشته ها در دفترچه دانشگاه آزاد، به صورت علامت ستاره مشخص گردیده است و عنوان شده است که این کد رشته ها در صورت اعلام ظرفیت از سوی وزارت بهداشت پذیرش خواهند کرد. و پیشنهاد میشود جهت مشخص بودن اینکه چه رشته هایی اعلام ظرفیت کرده اند وارد پنل انتخاب رشته خود شوید و در صورت اضافه شدن رشته های مورد نظر انتخاب رشته نمایید.

 24. Avatar

  سلام تورو خدا جواب بدید من روز ١ شهریور انتخاب رشته ام را ویرایش کردم
  اما امروز که ۵ است وقتی رفتم دیدیم،دیدم که اصلا ثبت نشده اومدم دوباره ویرایش کنم دیدم آن محل هایی که روز ١ شهریور اصلا تو قسمت ویرایش نیست اصلا گیج شدم تو رو خدا یه چیزی بگید ۶ آخرین مهلت است

  • ایران مشاوره

   با سلام. در حال حاضر سایت دانشگاه آزاد مشکل فنی دارد. بیشتر داوطلبان در ویرایش خود دچار مشکل شده اند.و این تنها مشکل شما نمی باشد، سعی کنید در زمان های شلوغی انتخاب رشته یا ویرایش انجام ندهید.

 25. Avatar

  سلام .من سهمیه بسیج فعال رو دارم .رتبه منطقه ٣ ام خیلی بد شده ولی ترازم ۶٧۵۴است همه میگن انتظار نداشته باش که با این رتبه قبول شی لطفا بگید که احتمال مامایی یا پرستاری ظرفیت خودگردان رو دارم؟؟ خیلی نگرانم چون امسال پشت کنکور بودم.میتونمامیدی به قبولی داشته باشم؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   یا سلام. دانشگاه ازاد برحسب تراز پذیرش میکند،شانس شما پایین می باشد، ومعمولا با تراز ۷ هزار به بالا امکان پذیرش برای پیراپزشکی وجوددارد، شانس قبولی شما بستگی به نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه بستگی دارد.

 26. Avatar

  باسلام هرچه انتخاب رشته باآزمون راویرایش میکنم بعدازثبت نهایی هیچ کدام ازرشتهای ویرایش شده ثبت نمی شودلطفاٌراهنمایی کنید.

  • Avatar

   با سلام . زمان ویرایش دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۳۱ مرداد تا ۲ شهریور میباشد و احتمالا خطاهای دستوری از طرف تراکم جمعیت و مشغول بودن آن میباشد و شما میتوانید در روز دیگری نسبت به ویرایش خود اقدام نمایید .

 27. Avatar

  سلام آیا میشه رشته هایی مثل اقتصاد و مدیریت بازرگانی و مدیریت مالی رو از طریق گروه ریاضی انتخاب کرد؟برای انتخاب رشته ی آزاد بر اساس سوابق تحصیلی رو میگم…ممنون از سایت خوبتون

  • ایران مشاوره

   با سلام. اگر منظور شما این است که با دیپلم ریاضی فیزیک در گروه رشته انسانی انتخاب رشته کنید،این حالت امکانپذیر است، و اگر منظور شما این است که رشته های ذکر شده رو در گروه ازمایشی ریاضی فیزیک انتخاب رشته کنید،امکانپذیر نخواهد بود ، شما باید گروه آزمایشی رو باید انسانی انتخاب کنید،به این دلیل که رشته های مد نظر شما از زیرگروه رشته های انسانی میباشد.

 28. Avatar

  سلام در انتخاب رشته دانشگاه آزاد با آزمون(تمام وقت)انتخاب اول در فرم انتخاب رشته اهمیت ویژه داره؟و در قبولی سایر رشته ها هم تاثیر میذاره؟

 29. Avatar

  سلام تو رو خدا جواب بدید.. من درخواست اصلاح سهمیه ام از مناطق به ایثارگری رو دادم و از سپاه کد جدید گرفتم.. مهلت انتخاب رشته تمام شده.باید سازمان سنجش کارنامه جدید متناسب با سهمیه ام بده..و شرایطی تا بتونم انتخاب رشته کنم.. فرهنگیان رو میخواستم الان غیر مجازم و منتظر اصلاح سهمیه. آیا زمان خاصی دارد.. چرا این اصلاح انجام نمیشود..؟

 30. Avatar

  سلام من در قسمت متقضی انتخاب رشته تجربی ثبت کردم و میخوام به ریاضی تغییر بدم چطور می تونم لطفا کمک کنید.

 31. Avatar

  با سلام. ببخشید من یه مقدار گیج شدم. شخصی که در جلسه آزمون سراسری حضور داشته و کارنامه داره، باید برای انتخاب رشته با آزمون و بدون آزمون دانشگاه آزاد دو بار انتخاب رشته کنه؟ یعنی یک بار برای با آزمون و یک بار برای بدون آزمون؟ یا نه میتونه از هر دو دفترچه مجموعا صد تا رو انتخاب کنه و در قسمت انتخاب رشته با آزمون وارد کنه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. از انجا که لیست رشته های با آزمون و بدون آزمون (سوابق تحصیلی ) متفاوت می باشد. انتخاب رشته هردو به صورت جدا گونه می باشد، برای رشته های با آزمون امکان انتخاب ۱۰۰ رشته وجوددارد، اما برای رشته های سوابق تحصیلی امکان انتخاب ۲۰ رشته وجوددارد،اگر شما رشته ایی در لیست رشته های بدون آزمون مد نظر ندارید ، فقط میتوانید در لیست با آزمون انتخاب رشته کنید، حق انتخاب با خودتان می باشد.

 32. Avatar

  با سلام ، لطف فرمائید که امسال سهمیه بسیج فعال چگونه اعمال می شود، ما کد ۱۲ رقمی دریافت نموده ایم ولی جایی برای ورود آن وجود ندارد.

  • Avatar

   سلام
   امسال دانشگاه آزاد سهمیه ی بسیج را حذف کرده است و امکان استفاده از این سهمیه در حال حاضر برای داوطلبان وجود ندارد.این احتمال وجود دارد در زمان ویرایش اطلاعات امکان ثبت کد سهمیه بسیج فعال وجود داشته باشد،در اینصورت می توانید کد بسیج فعال را در این زمان در سایت دانشگاه آزاد ثبت نمایید.

 33. Avatar

  سلام
  امسال از رشته تجربی میشه روانشناسی رفت؟

  • Avatar

   با سلام شما میتونید در انتخاب رشته دانشگاه آزاد بر اساس سوابق تحصیلی شرکت کنید و رشته روانشناسی رو از گروه انسانی انتخاب نمایید .

  • Avatar

   من انتخاب رشته تجربی رئ دارم برای دانشگاه ازاد انجام میدم اما توی رشتهها که میگردم،رشته حسابداری رو نمیاره واسم همش رسته های تجربی رو میاره.ازکجا باید پیداش کنم؟

  • Avatar

   شما به اشتباه گروه آزمایشی خود را تجربی انتخاب کرده اید . برای ویرایش دوباره از سایت اقدام کنید و نسبت به خریدن دوباره کارت اقدام کنید و برای رشته حسابداری گروه انسانی رو انتخاب نمایید

 34. Avatar

  باسلام
  کد بسیجی دانشگاه آزاد را باید کجا وارد کنیم در انتخاب رشته دانشگاه آزاد یا خود دانشگاه از سپاه دریافت میکنه ؟
  بنده کد۱۲ رقمی رادریافت کردم نمی دانم کجا وارد کنم

  • ایران مشاوره

   باسلام.گزینه وارد کردن کد بسیج فعال در فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای سال ۹۷ گویا حذف گردیده است و امسال پذیرش ها با سهمیه عادی صورت خواهد گرفت.

 35. Avatar

  سلام. دقیقا چه داوطلبانی برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز هستند؟!
  آیا باید برای انتخاب رشته های روزانه و نوبت دوم دانشگاه سراسری مجاز شده باشیم تا در انتخاب رشته آزاد هم مجاز باشیم؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام. کسانی که سر جلسه آزمون سزاسزی بودتد،میتوانند برای ازاد انتخاب رشته کنند، برای شرکت در گروه با ازمون ازاد در گروه آزمایشی خود میتوانید شرکت کنید. و برای لیست رشته های سوابق تحصیلی چه افرادی که سر جلسه آزمون سراسری بودند و جه کسانی که سر جلسه آزمون سراسری نبودند میتوانند شرکت کنند.

 36. Avatar

  سلام خسته نباشید سهمیه ۵درصد برای انتخاب رشته ازاد رو چطور ثبت میکنن

  • Avatar

   باسلام
   گزینش در دانشگاه آزاد از طریق تراز شما صورت میگیرد و سهمیه ایثارگری و جانبازین فقط در رتبه کنکور سراسری شما تاثیر دارد. در فرم ثبت نام دانشگاه ازاد گزینه وارد کردن سهمیه ایثارگری وجود ندارد.

 37. Avatar

  سلام امسال سهمیه بسیج فعال اعمال نمی شود؟در انتخاب رشته محلی برای ورود کد رهگیری بسیج فعال وجود نداشت

  • Avatar

   خیر سهمیه بسیج فعال امسال هم مانند سالهای گذشته اعمال میشود و اگر سهمیه ایی در این خصوص داشته باشید میتوانید آن را در دانشگاه های آزاد استفاده نموده و در ضمن خود دانشگاه های آزاد آن را برای شما ثبت خواهند کرد .

نتایج نهایی کنکور دریافت مشاوره