تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / زمان استخدام بانک مسکن 1401

زمان استخدام بانک مسکن 1401

زمان ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
زمان استخدام بانک مسکن 1401

در جامعه امروز، اشتغال در نظام بانکی به سبب داشتن مزایایی چون ساعات کاری مناسب، امنیت شغلی، امکان ارتقای شغلی و دسترسی به انواع تسهیلات بانکی طرفداران زیادی در میان کارجویان پیدا کرده است. بانک مسکن نیز که جز بانک های دولتی و فعال در حوزه مسکن و ساخت و ساز می باشد، در سال های اخیر جذب نیرو نداشته و به همین دلیل علاقمندان استخدام بانک مسکن 1401 درصدد آگاهی از زمان و شرایط جذب نیروی این بانک می باشند.

بانک مسکن در آخرین دوره ای که به جذب نیرو پرداخت، از طریق  آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی (که مجری برگزاری آن سازمان سنجش می باشد) نیروهای واجد شرایط و مورد نیاز خود را استخدام نمود. لازم به ذکر است که امکان دارد این بانک مستقل از سازمان سنجش، به برگزاری آزمون استخدامی بپردازد یا اینکه بدون آزمون و با بررسی رزومه متقاضیان نیروهای مدنظر خود را استخدام کند.

آخرین دوره جذب نیرو توسط بانک مسکن مربوط به سال 96 می باشد که این فرآیند از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی انجام گرفت.

زمان ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401

بانک مسکن هنوز برای استخدام نیرو در سال 1401 تاریخی را مشخص نکرده و از طرفی آخرین دوره جذب نیرو توسط این بانک به سال 96 بر میگردد. به همین دلیل نمی توان زمان ثبت نام استخدامی بانک مسکن در سال جاری را به طور دقیق بیان کرد اما خوب است که علاقه مندان از زمانبندی استخدام این بانک در آخرین دوره جذب نیرو آگاهی داشته باشند. آخرین زمان برگزاری آزمون­ استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی کشور به منظور جذب نیروی انسانی بانک مسکن، به چهارمین دوره آن در سال 96 برمی گردد که مجری برگزاری آن سازمان سنجش آموزش کشور می باشد که ثبت نام آن در خرداد ماه و جلسه آزمون کتبی نیز در دهه اول مهرماه 96 انجام گرفت.

همان طور که گفته شد تاکنون هیچ اطلاعیه ای مبنی بر زمان برگزاری آزمون استخدامی بانک مسکن در سال 1401 در دست نیست. لذا در صورت دریافت هر گونه ابلاغیه ای از مراجع معتبر، این مقاله بروزرسانی خواهد شد. همچنین می توانید جهت آگاهی از جدیدترین اخبار مربوط به استخدام این بانک، در کانال تلگرام آزمون های استخدامی ایران مشاوره عضو شوید.

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401

در صورتی که بانک مسکن فرآیند جذب نیرو را از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی انجام دهد، سایت ثبت نام در آن سایت سازمان سنجش خواهد بود و متقاضیان برای آگاهی از شرایط سایر نکات بایستی دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی را مطالعه کنند. اما اگر این بانک به طور مستقل فراخوان جذب نیرو منتشر کند،فرآیند ثبت نام در سایت استخدام بانک مسکن انجام خواهد گرفت که علاقه مندان برای نامنویسی و اطلاع از شرایط و ضوابط مربوطه باید به همین سایت مراجعه نمایند. در ادامه نحوه ثبت نام در هر دو سایت تشریح می شود. در صورتی که فرآیند برگزاری آزمون استخدامی بانک مسکن برای سال 1401 دستخوش تغییر شود، اطلاعات مربوطه در اختیار داوطلبان گرامی قرار خواهد گرفت.

نام نویسی در سایت بانک مسکن

در صورتی که لازم باشد در سایت بانک مسکن برای شرکت در فرآیند استخدامی این بانک ثبت نام کرد باید به صورت زیر عمل کرد:

 • مراجعه به سایت بانک مسکن به آدرس bank-maskan.ir
 • کلیک روی لینک مربوط به “استخدام” موجود
 • تکمیل اطلاعات لازم و ایجاد حساب کاربری
 • درج تمام اطلاعات هویتی و تحصیلی در فرم تقاضانامه نمایش داده شده
 • بارگذاری مدارک تحصیلی و سایر مستندات لازم
 • پرداخت هزینه و دریافت “کد پیگیری”

همان طور که در بالا گفته شد تمامی مراحل ثبت نام  (ارسال رزومه، تکمیل فرم تقاضانامه و پرداخت وجه ثبت نام و…) از طریق سامانه الکترونیکی بانک مسکن صورت خواهد گرفت و در نهایت حفظ و نگهداری کد پیگیری برای انجام سایر مراحل استخدامی ضروری است.

ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش

اگر مجری برگزاری فرآیند جذب نیرو برای بانک مسکن بر عهده سازمان سنجش قرار بگیرد، این فرآیند از طریق برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی صورت می گیرد که تمامی مراحل ثبت نامی آن از طریق سایت همین سازمان انجام می گیرد. روند ثبت نام در این آزمون به صورت زیر می باشد:

ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
مرحله اول ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
 • کلیک روی لینک فعال مربوط به “ثبت نام آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور”
 ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
مرحله دوم ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
مرحله سوم ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
 • انتخاب “سریال ثبت نام  آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور” و سپس فشردن گزینه “تایید و ادامه”
  ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
  مرحله چهارم ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
 • درج اطلاعات لازم و در نهایت کلیک بر گزینه “پرداخت”
ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
مرحله پنجم ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
 • مجددا بازگشت به مرحله سوم انتخاب عبارت “تایید و ادامه – گام بعدی”
ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
مرحله ششم ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
 • درج شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده و کد امنیتی موجود و سپس انتخاب کلید “ورود به سیستم”
ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401
مرحله هفتم ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن 1401

پس از مراحل فوق یک فرم تقاضانامه به شما نمایش داده می شود که بایستی آن را تکمیل نموده و یک کد رهگیری دریافت کنید.حفظ و نگهداری این کد رهگیری برای انجام سایر مراحل استخدامی بانک مسکن ضرروی است.

زمانبندی مراحل استخدامی بانک مسکن 1401

در مطالب فوق تمام نکات لازم راجع به زمان و نحوه ثبت نام در آزمون استخدامی بانک مسکن تشریح شد. اما داوطلبان پس از شرکت در آزمون این بانک باید از زمان اعلام نتایج بانک مسکن آگاهی یافته تا در صورت قبولی در آزمون کتبی خود را برای شرکت در مصاحبه آزمون استخدامی بانک مسکن آماده کنند. شرکت کنندگان فقط در صورت پذیرش در مرحله مصاحبه می توانند استخدام خود را نهایی بدانند.

نکات مربوط به استخدامی بانک مسکن 1401

 • پیش از انجام ثبت نام در آزمون استخدامی بانک مسکن ضروری است که از شرایط استخدام بانک مسکن آگاهی داشته و در صورت واجد شرایط بودن، اقدام به نام نویسی کرد.
 • ممکن است بانک مسکن آزمون کتبی جهت جذب نیرو برگزار نکند و برای سنجش داوطلبان تنها به ارسال مدارک و رزومه داوطلبان اکتفا شود. در این حالت، گزینش و دعوت به مصاحبه آزمون استخدامی بانک مسکن مبنی بر اطلاعات تکمیلی، سوابق تحصیلی و شغلی داوطلبان خواهد بود.
 • در صورتی که مجری برگزاری آزمون استخدامی، سازمان سنجش باشد نتایج استخدام بانک مسکن نیز از طریق سایت همین سازمان منتشر خواهد شد در غیر این صورت نتایج مورد نظر از طریق سامانه بانک مسکن در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

سوالات متداول

1- آزمون استخدامی بانک مسکن برای سال 1401 در چه تاریخی برگزار می گردد؟

در حال حاضر زمان برگزاری آزمون استخدامی بانک مسکن در سال جاری مشخص نمی باشد و به محض اعلام آن، اخبار مربوطه از طریق کانال ایران مشاوره اطلاع رسانی خواهد شد.

2- ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن چگونه انجام می شود؟

اگر این آزمون از طریق دستگاه اجرایی برگزار شود ثبت نام در سامانه سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و در غیر این صورت از طریق سایت رسمی بانک به نشانی bank-maskan.ir انجام می شود.

3- هزنیه ثبت نام آزمون استخدامی بانک مسکن به چه صورت پرداخت می شود؟

معمولا این هزینه به صورت اینترنتی و هنگام تکمیل فرآیند نام نویسی توسط داوطلبان، از آن ها اخذ می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی