تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 1401
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

همان طور که می دانید، چند سالی است که کنکور دانشگاه سراسری و آزاد در غالب یک آزمون برگزار می شود و علی رغم این که زمان و شیوه انتخاب رشته آن ها با یکدیگر متفاوت است، اما معمولا نتایج نهایی کنکور هر یک از دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت همزمان و یا با فاصله زمانی کوتاه در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. آن دسته از داوطلبانی که پس از اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد، موفق به پذیرش در کد رشته محل مورد نظر خود شده اند، می بایست در موعد مقرر به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد مراجعه نموده  و بدین ترتیب، فرآیند نام نویسی خود را تکمیل نمایند.

نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد نیمه دوم شهریور ماه 1401 در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

پس از به پایان رسیدن زمان انتخاب رشته کنکور آزاد، داوطلبان در انتظار زمان اعلام نتایج نهایی کنکور آزاد به سر می برند تا بتوانند در صورت قبولی، فرآیند نام نویسی خود را در دانشگاه محل قبولی به انجام برسانند. این دسته از متقاضیانی می توانند جهت دسترسی به نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 1401در نیمه دوم شهریور ماه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه مراجعه نمایند. البته برای اطلاع از زمان دقیق این فرآیند می توانید در کانال تلگرام انتخاب رشته عضو شده، تا در اسرع وقت در جریان آخرین اخبار مربوطه قرار بگیرید.

نکته حائز اهمیت آن است که مانند سال گذشته، امکان دریافت نتایج نهایی متقاضیاین تحصیل در چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی این دانشگاه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور فراهم شد. از همین رو، این گروه از داوطلبان می توانند به منظور دریافت کارنامه نهایی خود، در همان تاریخ به سایت sanjesh.org مراجعه نمایند.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401

آن دسته از داوطلبانی که در بازه زمانی مقرر موفق به تکمیل فرآیند انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401 شده اند، می توانند در نیمه دوم شهریور ماه با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد مطابق با راهنمای زیر، نسبت به دریافت نتایج خود اقدام نمایند.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و یا azmoon.iau.ac.ir مراجعه نمایید.
  • از میان لینک های موجود در صفحه، بر روی لینک فعال “اعلام نتیجه آزمون سراسری 1401 دانشگاه آزاد اسلامی” کلیک کنید.
  • جهت ورود به سامانه دریافت نتایج آزمون می بایست کد ملی و کد دسترسی را در کادرهای مربوطه وارد کرده و سپس کلید “ورود” را بفشارید.

فراموش نکنید در صورتی که داوطلب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی می باشید و کد رشته های مربوط به این 4 رشته را پیش از این در فرم خود به ثبت رسانده اید؛ می بایست جهت مشاهده نتایج پذیرش خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه نموده و پس از کلیک روی لینک “نتایج نهایی آزمون سراسری و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سال 1401″، اطلاعات مورد نیاز را در کادرهای مربوطه ثبت نمایید.

دانشگاه آزاد امکان اعتراض برای داوطلبانی که در هیچ یک از کد رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده و یا از رشته قبولی خود رضایت ندارند را نیز فراهم کرده است که در صورت لزوم می توانید، از طریق سامانه ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد به آدرس ticket.azmoon.iau.ac.ir نسبت به این امر اقدام نمایید. توجه داشته باشید که، پس از مشاهد نتایج و در صورت پذیرش می بایست مطابق جدول زمانی اعلام شده در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد به نشانی edu.iau.ac.ir به صورت اینترنتی به تکمیل فرآیند ثبت نام خود در دانشگاه محل قبولی بپردازید.

 

سوالات متداول

1- نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401 چه زمانی اعلام خواهد شد؟

این نتایج نیمه دوم شهریور ماه 1401 منتشر خواهد شد.

2- برای مشاهده نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401 باید به چه سایتی مراجعه کنیم؟

مشاهده این نتایج با مراجعه به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلى دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org امکان پذیر است.

3- برای مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 1401، چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

پس از ورود به سایت مربوطه می بایست اطلاعاتی همچون کد ملی و کد دسترسی خود را جهت دریافت نتایج به ثبت برسانید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور