تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / اخبار تحصیلی / زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 97

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 97

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 97
زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

روزهای گرم تابستان برای دانش آموزان سال آخری پر از رویدادهای مهم و حساس کنکوری می باشد. داوطلبان بعد از پشت سر گذاشتن ماراتن کنکور بی صبرانه منتظر دریافت کارنامه های خود و مشاهده نتایج می باشند این مرحله برای دانش آموزانی علاقمند به تحصیل در دانشگاه های روزانه و رشته های پرطرفدار هستند بسیار حساس است اما داوطلبان باید این نکته را فراموش نکنند که مجاز نشدن در دوره های روزانه شکست و پایان زندگی نمی باشد بلکه می توانند در موسسات و دانشگاه های آزاد و پیام نور ادامه تحصیل دهند و یا با برنامه ریزی بهتر خود را برای شرکت در دوره بعدی کنکور آماده کنند. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند بعد از انتشار دفترجه انتخاب رشته باید آن را به طور دقیق مطالعه نموده تا از تمام جزئیات مربوط به انتخاب رشته آگاهی یابند سپس کد رشته محل های خود را انتخاب نموده و در زمان شروع انتخاب رشته آن را به ثبت برسانند. بعد از شرکت در کنکور سوال بسیاری از داوطلبان این است که زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 97  چه تاریخی می باشد؟ انتخاب رشته کنکور سراسری 97 به چه صورت است و چه زمانی باید کد رشته محل ها را به ثبت برسانند؟ زمان اعلام نتایج نهایی و ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده به چه نحوی می باشد؟ بنابراین لازم دانستیم تا با نگارش مطلبی به این سوالات داوطلبان پاسخ دهیم همچنین لازم به ذکر است که اگر در این زمینه ابهاماتی برای شما ایجاد شد می توانید با مشاوران با تجربه ما در مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد و سراسری در قالب یک کارنامه و بر روی سایت سازمان سنجش مشخص خواهد شد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 97

نتایج کنکور سراسری برای داوطلبان بسیار اهمیت دارد زیرا کسب رتبه خوب برابر است با قبولی در دانشگاه با سطح علمی بالاتر، به عبارت دیگر ظرفیت برای پذیرش تمام داوطلبان در دانشگاه ها وجود دارد اما رقابت برای پذیرش در دانشگاه های روزانه و رشته ها پر متقاضی است. با اعلام نتایج کنکور سراسری 97، برای داوطلبان مشخص می شود که آیا مجاز به انتخاب رشته شده اند و یا خیر، در صورت مجاز شدن نسبت به  انتخاب رشته کنکور سراسری 97 اقدام نماییدو آن را در  در سایت سازمان سنجش به ثبت برسانید. کارنامه اولیه داوطلبان کنکور سراسری معمولا نیمه دوم مرداد ماه بر روی سایت قرار خواهد گرفت. شما عزیزان می توانید برای دریافت کارنامه همانند تصویر ابتدا وارد سایت sanjesh.org شده سپس بر روی گزینه سراسری کلیک کرده و سیستم اعلام نتایج آزمون سراسری 1397 را انتخاب کنید با ثبت شماره سریال پرونده و کد پیگیری نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام کنید.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97

یکی دیگر از مراحل حساس ماراتن کنکور انتخاب رشته است، داوطلبان بعد از دریافت کارنامه اولیه و مشاهده رتبه باید نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. کد رشته های هر یک از گروه های آزمایشی ( انسانی – ریاضی – تجربی – هنر – زبان ) در دفترچه انتخاب رشته نوشته است است که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته بعد از مطالعه دقیق دفترچه و انتخاب 100 کد رشته محل های ، باید نسبت به ثبت این کد رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. معمولا چند روز بعد از قرار گرفتن کارنامه ها بر روی سایت و انتشار دفترچه، انتخاب رشته آغاز خواهد شد. شما می توانید برای اطلاع دقیق از زمان  انتخاب رشته کنکور سراسری 97 می توانید عضو کانال تلگرام ما شوید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 

انتخاب رشته مناسب دغدغه ی بسیاری از شرکت کنندگان در کنکور است بنابراین تصمیم گرفته ایم در این بند از مطلب نحوه ی صحیح انتخاب رشته را توضیح دهیم. در ابتدا داوطلب باید دفترچه انتخاب رشته کنکور 97  را خوب مطالعه کند تا با تمام رشته های مربوط به گروه آزمایشی خود آشنا شود سپس کد رشته محل های خود را به سه دسته 1. خوشبینانه  2. واقع بینانه 3. بدبینانه تقسیم نماید. انتخاب های اولیه ( حدودا 30 کد رشته )  داوطلب باید بر اساس کد رشته های خوشبینانه باید، رشته های خوشبینانه یعنی رشته هایی که داوطلب علاقمند به تحصیل در آن می باشد اما احتمال پذیرش در آن بر اساس رتبه کسب نموده اش کم می باشد. انتخاب های دوم داوطلب ( حدودا 40 کد رشته ) باید بر اساس کد رشته های واقع بینانه باشد، رشته های واقع بینانه یعنی منتاسب با رتبه کسب شده که احتمال پذیرش در آن بسیار زیاد است. انتخاب های آخر داوطلب ( حدودا 30 کد رشته ) باید بر اساس کد رشته های بدبینانه باشد، در واقع به نوعی می توان گفت که امیدهای آخر پذیرش در دانشگاه است، بدبینانه یعنی کد رشته هایی که احتمال  پذیرش داوطلب در آن خیلی زیاد است اما علاقمندی وی به تحصیل در کد رشته های خوشبینانه است. بعد از انجام این مراحل کدها را به دقت نوشته و در زمان مقرر در سایت سازمان سنجش به ثبت برسانید. حضور فردی با تجربه در انتخاب رشته خود بسیار موثر می باشد.

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 97

داوطلبان بعد از انجام انتخاب رشته منتظر  اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری یعنی مشخص شدن اینکه داوطلب در کدام رشته و دانشگاه پذیرفته شده است. معمولا اعلام نتایج نهایی کنکور در نیمه دوم شهریور ماه مشخص خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره