سه شنبه , ۲۲ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / اخبار تحصیلی / زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97
زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کنکور سراسری و آزاد امسال در 7 و 8 تیر ماه برگزار شد که شاهد رقابت سیل عظیمی از داوطلبان بوده ایم که بعد از مدت ها تلاش و کوشش برای محک زدن بار علمی خود در جلسه حضور یافته بودند. اما خبر خوشی که باید به داوطلبان داد این است که ظرفیت برای پذیرش تمام شرکت کنندگان کنکور در تمام دانشگاه های کشور وجود خواهد داشت اما رقابت برای پذیرفته شدن در رشته و دانشگاه خوب می باشد. نکته مهمی که باید یادآور شویم این است که کنکور آزاد و سراسری بایکدیگر ادغام شده است و همچنین برای هردو دانشگاه یک کارنامه صادر خواهد شد و داوطلبان با مجاز شدن در هر یک از دانشگاه های مذکور باید نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. ممکن است ابهاماتی در خصوص انتخاب رشته دانشگاه آزاد  و سراسری برای داوطلبان کنکور ایجاد گردد بنابراین تصمیم گرفته ایم با نگارش این مطلب ابهامات را رفع کنیم پیشنهاد ما این است برای آگاهی بیشتر این مطلب را تا انتها مطالعه نموده و یا در صورت تمایل با  مشاوره تحصیلی تلفنی  ما در مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

با توجه به اینکه کنکور دانشگاه سراسری و آزاد امسال با یکدیگر ادغام شده است اما انتخاب رشته هر یک از دانشگاه های مذکور به صورت تفکیک شده و مجزا صورت خواهد گرفت.

زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

با توجه به اینکه کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است و نتایج این دو دانشگاه در قالب یک کارنامه در نیمه دوم مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت که داوطلبان می توانند با ثبت کد رهگیری و شماره سریال پرونده آن را دریافت کنند اما نکته مهم این است که انتخاب رشته هر یک از این دو دانشگاه به صورت تفکیک شده و جدا انجام خواهد گرفت. زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد معمولا یک هفته بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور 97  یعنی در اوایط مرداد ماه آغاز می شود اما زمان دقیقی برای آن اعلام نشده است، شما داوطلبان گرامی می توانید با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته و کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره در جریان آخرین اخبار منتشر شده از این دانشگاه ها قرار بگیرید.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 

داوطلبان بعد از دریافت نتایج و مشاهده کارنامه خود در صورت مجاز شدن به انتخاب رشته دانشگاه آزاد  می توانند بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97 و مطالعه دقیق آن کد رشته های مربوط به گروه آزمایشی خود را انتخاب نمایند. تعداد کد رشته های انتخابی داوطلب معمولا با توجه به سال های گذشته 100 تا می باشد. برای یک انتخاب رشته ی مناسب بعد از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد ، کد رشته های خود را به سه دسته خوش بینانه، واقع بینانه و منطقی تقسیم نمایید سپس 30 مورد کد رشته های اولیه خود را کد رشته هایی انتخاب کنید که به آن ها علاقمند هستید ولی احتمال پذیرش شما در آن بسیار کم است ( خوش بینانه ). 40 مورد دوم انتخاب های خود را بر اساس کد رشته هایی قرار دهید که با توجه به رتبه قبولی شما احتمال پذیرش  در آن وجود دارد ( واقع بینانه ). 30 کد رشته های آخر خود را طوری قرار دهید که احتمال پذیرش شما در آن صد در صد است ولی علاقمندی شما به تحصیل در کد رشته های خوش بینانه است. بعد از انجام این مراحل کد رشته ها را به صورت دقیق و درست یادداشت و بعد در سایت دانشگاه آزاد azmoon.org به ثبت برسانید.

اعلام نتایج نهایی دانشگاه آزاد 97 

بعد انجام انتخاب رشته دانشگاه آزاد  داوطلبان منتظر دریافت نتایج می باشند. با دریافت اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد داوطلبان خواهند دانست که در کدام دانشگاه و کدام رشته باید تحصیلات خود را آغاز نمایند. معمولا زمان  اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97 بعد از نتایج کنکور سراسری یعنی در شهریور ماه بر روی سایت دانشگاه آزاد قرار خواهد گرفت که داوطلبان می توانند با درج مشخصات در فیلد مربوطه نتایج نهایی را دریافت کنند. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. با سلام . شما اینجا نوشتید که ۱۰۰ تا کد رشته میتونیم انتخاب کنیم برای دانشگاه آزاد . من از هر کسی پرسیدم یه چیزی گفت یکی گفت پنجاه تا یکی گفت بیست تا. خواهش میکنم جواب بدید که چند تا میتونیم انتخاب کنیم.

    • باسلام
      شما برای ثبت نام در رشته های باآزمون دانشگاه آزاد حق انتخاب ۱۰۰ کد رشته و برای ثبت نام در رشته های با سوابق تحصیلی حق انتخاب ۲۰ رشته را دارید.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید