تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / اخبار تحصیلی / زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97
زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

کنکور 97 نیز همانند سال های گذشته در اوایل تیر ماه برگزار شد ( 7 و 8 تیر ) که شاهد رقابت داوطلبان در 5 گروه آزمایشی انسانی، ریاضی، تجربی، هنر، زبان بوده ایم، با توجه به آخرین آمار ثبت شده تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون به صورت کلی یک میلیون و یازده هزار و سیصد و شصت نفر ( 1/011/360 ) بوده که از این تعداد 599 هزار و 121 زن به عبارتی حدودا 59 درصد و همچنین 412 هزار 263 نفر مرد قریب به 41 درصد می باشد. داوطلبان بعد از شرکت در آمون همواره استرس دریافت نتایج خود را دارند، معمولا کارنامه اولیه کنکور نیمه دوم مرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد که داوطلبان می توانند با مراجعه به آن و کلیک بر روی گزینه سیستم اعلام نتایج کنکور سراسری و ثبت کد رهگیری و شماره سریال پرونده نتایج را مشاهده نمایند. بعد از دریافت نتیجه پذیرفته شدگان دغدغه انتخاب رشته را دارند و ممکن است برایشان این سوال مطرح گردد که چه زمانی باید برای انتخاب رشته اقدام نمایند، همچنین برای انجام یک انتخاب رشته مناسب باید چه کارهایی انجام دهند، بنابراین لازم دانستیم که مطلبی را برای نحوه ی انتخاب رشته مناسب و صحیح به داوطلبان ارائه دهیم، توصیه می کنیم برای آگاهی بیشتر در این زمینه این مطلب را تا انتها مطالعه کنید و یا در صورت تمایل با مشاوره تحصیلی ما در مرکز ایران مشاوره  تماس حاصل فرمایید.

با توجه به اینکه کنکور دانشگاه سراسری و آزاد امسال با یکدیگر ادغام شده است اما انتخاب رشته هر یک از دانشگاه های مذکور به صورت تفکیک شده و مجزا صورت خواهد گرفت.

زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97

داوطلبان بعد از دریافت اعلام نتایج کنکور سراسری 97 و مشاهده کارنامه اولیه نسبت به انتخاب رشته اقدام می نمایند. نتایج کنکور سراسری 97 در نیمه دوم مرداد ماه برای کلیه داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد که پذیرفته شدگان بعد از انجام بررسی های لازم متناسب با رتبه و امتیاز کسب شده خود اقدام به انتخاب رشته می نمایند. زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97 معمولا چند روز بعد از انتشار دفترچه آغاز خواهد شد، شما می توانید برای اطلاع دقیق از زمان انتخاب رشته عضو کانال تلگرام انتخاب رشته و کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره شوید تا در جریان آخرین اخبار کنکور قرار بگیرید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 

داوطلبان بعد در دریافت نتایج کنکور سراسری خود در صورت پذیرفته شدن در دوره های روزانه می توانند 150 کد رشته محل را از کد رشته محل های مربوط به گروه آزمایشی خود انتخاب نمایند. برای یک انتخاب رشته مناسب اولین گام این است که دفترچه انتخاب رشته کنکور 97  خوب مطالعه کنید تا در جریان تمام جزئیات کد رشته محل ها قرار بگیرید سپس مبنای و ترتیب انتخاب های خود را به 3 دسته: 1. انتخاب های خوش بینانه 2. واقع بینانه 3. بدبینانه تقسیم کنید. انتخاب های اول خود ( حدودا 40 کد رشته )  را همیشه خوشبینانه در نظر بگیرید اگر بخواهیم تعریفی از خوش بینانه ارائه دهیم باید بگوییم که انتخاب هایی هستند که احتمال پذیرش در آن بر اساس رتبه کسب شده داوطلب بسیار کم خواهد بود اما وی علاقمند به تحصیل در آن می باشد. انتخاب های دوم خود ( کدودا 70 کد رشته ) را بر اساس کد رشته های واقع بینانه در نظر بگیرید، اگر بخواهیم تعریف دقیقی از واقع بینانه ارائه دهیم باید بگوییم که کد رشته هایی هستند که بر اساس رتبه کسب شده داوطلب می باشد و احتمال پذیرش در آن وجود دارد و منطقی است. انتخاب های سوم ( حدودا 40 کد رشته ) را بر اساس انتخاب های بد بینانه قرار دهید، انتخاب های بدبینانه یعنی کد رشته هایی که احتمال قبولی داوطلب در آن خیلی زیاد است اما تمایل وی به تحصیل در کد رشته های خوش بینانه و واقع بینانه است. بعد از پشت سر گذاشتن این مراحل بار دیگر کدهای مربوطه را بررسی کنید تا اشتباهی ایجاد نشود. نکته ی مهم دیگری که باید یاد آور شویم این است که کمک گرفتن از افراد با تجربه و مشاوران در این زمینه بسیار موثر خواهد بود. مرحله آخر این است که وارد صفحه مربوطه انتخاب رشته شوید و در فیلد های قرار داده شده کد رشته ها را به ثبت برسانید.

زمان دریافت اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 97 

داوطلبان بعد از انجام انتخاب رشته کنکور سراسری 97  بی صبرانه منتظر دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری می باشند در این مرحله مشخص خواهد شد داوطلب با توجه به انتخاب رشته ای که انجام داده است در کدام رشته و دانشگاه باید تحصیلات خود را آغاز نماید. معمولا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری طبق روال سال های گذشته در نیمه دوم شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش برای داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود. داوطلبان بعد از دریافت نتایج باید به سایت دانشگاه پذیرفته شده مراجعه نمایند تا از زمان ثبت نام مطلع گردند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره