تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

تاریخ دریافت دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401
زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

پس از برگزاری کنکور سراسری، داوطلبان در انتظار انتشار نتایج اولیه هستند تا پس از آن با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به تعیین رشته در سایت انتخاب رشته کنکور نمایند. فرآیند انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت جداگانه از دانشگاه های سراسری انجام می گیرد. بر همین اساس، مدت کوتاهی پس از اعلام نتایج کنکور سراسری 1401، دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org منتشر می شود.

متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده اند، می توانند پس از دریافت و مطالعه دقیق دفترچه مربوطه، تا پایان مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد فرآیند انتخاب کد رشته محل های خود را در سامانه مذکور به انجام برسانند. اگر می خواهید از زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته این دانشگاه اطلاع یابید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دانشگاه آزاد برای فرآیند انتخاب رشته تمام گروه های آزمایشی تنها یک دفترچه راهنما از طریق سایت رسمی خود منتشر می کند.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

چند روز بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، دانشگاه آزاد اقدام به انتشار دفترچه انتخاب رشته می نماید که متقاضیان باید پس از دریافت فایل پی دی اف این دفترچه، آن را به دقت مطالعه نمایند. لازم به ذکر است در این دفترچه که معمولا همزمان با آغاز فرآیند انتخاب رشته منتشر می گردد، تنها کد رشته محل های مربوط به پذیرش با آزمون دانشگاه آزاد وجود دارد.

بعد از بررسی دفترچه مربوطه در زمان انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، داوطلبان باید با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام نمایند. توجه نمایید که هنوز تاریخ دقیق انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 مشخص نشده است اما به محض انتشار هر اطلاعیه یا خبر رسمی در این خصوص، جزئیات لازم از طریق این مقاله در دسترس شما قرار خواهد گرفت. همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره ، از آخرین اخبار مربوطه در اسرع وقت مطلع شوید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

همانطور که می دانید، انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد به صورت مجزا از دانشگاه سراسری و از طریق سایت دانشگاه آزاد انجام می شود. در دو سال گذشته، انتخاب کد رشته های پزشکی، داروسازی، دندان پزشکی و دامپزشکی از زیرگروه های 1 و 2 گروه آزمایشی علوم تجربی برای دانشگاه آزاد نیز از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام گرفت، از این رو انتظار می رود که این فرآیند در سال جاری نیز به همین ترتیب انجام شود.

دانشگاه آزاد برای تمامی گروه های آزمایشی تنها یک دفترچه شامل ضوابط و قوانین حاکم در انتخاب رشته خود را به صورت دسته بندی شده منتشر می کند که از این جهت نیز با دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه های سراسری متفاوت است. می توان گفت به طور کلی دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد شامل موارد زیر است.

  • شرایط و ضوابط انتخاب رشته دانشگاه آزاد
  • لیست تمامی رشته های ارائه شده
  • ظرفیت و جنسیت متقاضیان مورد پذیرش هر رشته محل
  • نوع پذیرش
  • سهمیه های موثر

لازم به ذکر است که در حال حاضر دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای سال 1401 از سوی سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه منتشر نشده است اما به محض انتشار، لینک دانلود به صوت فایل pdf در اسرع وقت از طریق جدول زیر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

در صورتی که قصد ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد را داشته باشید، این امکان برای شما وجود خواهد داشت که با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد در زمان انتخاب رشته یا مهلت تمدید شده، این فرآیند را به انجام برسانید. همچنین اگر پس از مشاهده نتایج نهایی خود، در هر یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده باشید، می توانید در صورت برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 1400، در این فرآیند نیز شانس خود رو را امتحان کنید.

 

سوالات متداول

1- در چه تاریخی دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 منتشر می شود؟

هنوز تاریخ دقیقی در این خصوص اعلام نشده است اما معمولا چند روز پس از اعلام نتایج اولیه و همزمان با آغاز فرآیند انتخاب رشته، این دفترچه منتشر می گردد.

2- از چه طریقی می توان دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 را دریافت کرد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مربوطه به نشانی azmoon.org و همچنین متن مقاله، این دفترچه را دریافت کنند.

3- دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 شامل چه محتویاتی می شود؟

در این دفترچه شرایط و ضوابط مربوط به انتخاب رشته، لیست رشته های ارائه شده و... ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور