تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

تاریخ انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400
زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

هر ساله سازمان سنجش آموزش کشور برای رقابت داوطلبان جهت پذیرش در دانشگاه های سراسری و آزاد در گروه آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، علوم فنی و ریاضی ، زبان و هنر، آزمونی تحت عنوان “کنکور سراسری” برگزار می کند. همچنین متقاضیانی که قصد شرکت در این رقابت حساس را دارند، می توانند در صورت دارا بودن تمام شرایط شرکت در کنکور، در زمان برگزاری کنکور سراسری  اقدام به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام کنکور نمایند. دفترچه راهنمای نام نویسی کنکور سراسری که حاوی تمامی اطلاعات در ارتباط با زمان و نحوه، سهمیه های کنکور و  منابع کنکور می باشد، توسط سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

داوطلبان بعد از دریافت دفترچه و در صورتی که واجد کلیه شرایط و ضوابط درج شده در آن باشند، می توانند در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و با خرید کارت اعتباری و دریافت شماره سریال 12 رقمی، روند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400
دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400 در تاریخ 16 بهمن ماه از طریق سامانه سازمان سنجش و آموزش کشور قابل دریافت می باشد.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

داوطلبان برای شرکت در کنکور سراسری 1400 می بایست برای این که فرآیند ثبت نام خود را به درستی تکمیل کنند، دفترچه راهنمای مربوط به آن را دانلود و با دقت مطالعه نمایند. این دفترچه شامل تمامی شرایط عمومی و اختصاصی، زمان برگزاری آزمون، مدارک لازم جهت ثبت نام، نحوه پرداخت هزینه ثبت نام و همچینن تاثیر سهمیه در کنکور سراسری می باشد. هر ساله سازمان سنجش، این دفترچه را همزمان با فرا رسیدن زمان ثبت نام کنکور از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می کند. همچنین این دفترچه در تاریخ یکشنبه 12 بهمن ماه 99 در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

همان طور که گفته شد، متقاضیان برای ورود به دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری 1400، مستلزم مطالعه دفترچه راهنمای آن می باشند تا در روند نام نویسی خود با مشکل مواجه نشوند. دفترچه مذکور در تاریخ تعیین شده از طریق سایت sanjesh.org قابل دریافت می باشد که جهت سهولت دسترسی شما عزیزان به فایل pdf آن، لینک دانلود این دفترچه را در جدول زیر قرار داده ایم.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400
دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

لازم به ذکر است که در چند سال اخیر، درصد بالایی از رشته های دانشگاه های آزاد و سراسری بدون کنکور و فقط براساس سوابق تحصیلی ارائه شده است و داوطلبان می توانند در آزمون هر دو دسته رشته های با آزمون و بدون آزمون شرکت نمایند؛ ولی در آخر هر داوطلب تنها مجاز به تحصیل در یکی از رشته های قبولی خواهد بود.

همان طور که گفته شد دفترچه راهنمای نام نویسی کنکور سراسری حاوی اطلاعاتی در زمینه زمان و نحوه، منابع کنکور و سهمیه های کنکور می باشد و هر ساله زمان انتشار دفترچه ثبت نام رشته های بر اساس سوابق تحصیلی و با آزمون از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org  اعلام می شود که داوطلبان می توانند بعد از دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی کنکور در راستای ثبت نام خود اقدامات لازم را به عمل برسانند. همچنین چنانچه اگر متقاضیان در زمان ثبت نام کنکور  موفق به انجام آن نشدند، می توانند در مهلت تمدید ثبت نام جهت تکمیل فرم ثبت نام خود اقدام نمایید که در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه بر روی لینک ثبت نام مجدد کنکور کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال 1400 چه زمانی منتشر می شود؟

این دفترچه همزمان با شروع فرآیند ثبت نام و در روز 16 بهمن ماه منتشر خواهد شد.

2- دفترچه راهنمای کنکور سراسری 1400 از چه طریقی قتابل دریافت می باشد؟

شما می توانید این دفترچه را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و یا لینک موجود در این مقاله دانلود نمایید.

3- دفترچه آزمون سراسری 1400 شامل چه اطلاعاتی می باشد؟

این دفترچه شامل تمام اطلاعات مربوط به شرایط نام نویسی، زمان برگزاری آزمون، مدارک لازم جهت ثبت نام، نحوه پرداخت هزینه ، تاثیر سهمیه در کنکور و... می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه