چهارشنبه , ۲۸ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد
زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

این روزها یکی از دغدغه های مهم فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد آزمون دکتری می باشد. از تغییرات اساسی که در چند سال گذشته در قوانین آزمون دکتری انجام گرفته است ادغام شدن آزمون دکتری سراسری و آزاد می باشد به طور کلی یعنی یک آزمون برای دو دانشگاه برگزار می شود. برای پذیرفته شدن در آزمون دکتری علاوه بر کسب نمره مورد قبول در آزمون کتبی، لازم است داوطلب در مصاحبه علمی- پژوهشی نیز مورد تایید اساتید واقع گردد. زمان ثبت نام در آزمون دکتری 98 هنوز به طور دقیق مشخص نشده است اما با استناد به زمان ثبت نام سال های گذشته ( زمان ثبت نام 97 از یکم تا 7 آذر ماه انجام گرفته ) می توان گفت که ثبت نام دکتری 98 نیز در آذر ماه انجام خواهد شد. لازم به ذکر است به محض انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 زمان دقیق را به اطلاع شما داوطلبان گرامی خواهیم رساند. در ادامه این مبحث شما عزیزان را در جریان زمان برگرازی آزمون دکتری سراسری و آزاد همچنین زمان  انتخاب رشته دکتری  و  اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری قرار خواهیم داد.

آزمون دکتری آزاد و سراسری ادغام شده است اما انتخاب رشته هر یک از این دانشگاه ها به صورت تفکیک شده و مجزا خواهد بود.

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 

آزمون دکتری سراسری و آزاد ادغام شده و به صورت همزمان و مشترک برگزار میگردد. آزمون دکتری 97 در 4 اسفند ماه 96 انجام گرفت که شاهد رقابت بیش از 234 هزار داوطلب بوده ایم. با پیش بینی های انجام شده و بررسی زمان برگزاری آزمون دکترای پیشین، به احتمال زیاد زمان برگزاری آزمون دکتری 98 نیز در اسفند ماه خواهد بود اما برای اطلاعات بیشتر از جزئیات این آزمون می توانید عضو کانال تلگرامی ما شوید و یا با  مشاوره تحصیلی ما در مرکز ایران مشاوره  تماس حاصل فرمایید.

زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 

معمولا زمان انتشار  کارت ورود به جلسه آزمون دکتری  چند روز قبل از برگزاری آزمون بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت و برای داوطلبان قابل مشاهده خواهد بود لذا داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد شدن به قسمت دکتری با ثبت شماره سریال پرونده و کد پیگیری می توانند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند. کارت شناسایی ( کارت ملی ) و کارت ورود به جلسه از الزامان حضور در جلسه آزمون می باشد چنانچه به هر دلیلی هر یک از این کارت را همراه خود نداشته باشید از شرکت در آزمون محروم خواهید شد.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 

داوطلبان بعد از شرکت در آزمون بی صبرانه منتظر دریافت اعلام نتایج می باشند. در واقع یک کارنامه برای هر داوطلب منتشر خواهد شد که در آن مشخص می شود که فرد داوطلب در کدام یک از دانشگاه های آزاد و سراسری مجاز به  انتخاب رشته دکتری می باشد. کارنامه برای داوطلبانی قابل مشاهده خواهد بود که به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و شماره سریال پرونده و کد پیگیری را در قسمت مربوطه وارد نمایند. داوطلبان در صورت مجاز شدن در هر یک از دانشگاه ها می توانند با انجام بررسی های لازم مطابق با تراز، رتبه و علاقمندی خود نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند. فرد با مجاز شدن در دانشگاه سراسری قادر به انتخاب 50 کد رشته محل از کد رشته ها سراسری می باشند، همچنین با مجاز شدن در دانشگاه آزاد قادر به انخاب 40 کد رشته محل از کد رشته های دانشگاه آزاد خواهند بود. کارنامه اولیه آزمون دکتری 97 در 27 فروردین بر روی سایت برای داوطلبان قابل مشاهده بوده بنابراین به احتمال زیاد رمان اعلام نتایج آزمون دکتری 98 نیز در اواخر فروردین ماه خواهد بود.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 

داوطلبان برای تحصیل در مقطع دکتری علاوه بر پذیرفته شدن در آزمون کتبی باید نمره مورد نیاز در مصاحبه علمی – پژوهشی را از اساتید مورد نظر کسب نمایند. مصاحبه یکی از مراحلی است که داوطلبان از مواجه با آن بسیار هراس دارند اما داوطلبان باید دقت داشته باشند که فقط با رعایت چند نکته طلایی می توانید به راحتی این مرحله را نیز با موفقیت پشت سر بگذارید. معمولا چند هفته بعد از انتخاب رشته، نتایج آن بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت و مشخص خواهد شد که فرد برای مصاحبه به کدام دانشگاه ها باید مراجعه نماید. بنابراین زمان  اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 98 اواخر خرداد ماه خواهد بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید