یکشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد  98
زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

این روزها یکی از دغدغه های مهم فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد ، شرکت در آزمون دکتری می باشد. از تغییرات اساسی که در چند سال گذشته در قوانین آزمون دکتری انجام گرفته است ادغام شدن آزمون دکتری سراسری و آزاد می باشد. برای پذیرفته شدن در آزمون دکتری علاوه بر کسب نمره مورد قبول در آزمون کتبی ، لازم است داوطلب در مصاحبه علمی- پژوهشی نیز مورد تایید اساتید واقع گردد. آزمون دکتری تخصصی 98 در اوایل اسفند ماه در سراسر کشور به طور همزمان برگزار می گردد. در ادامه این مطلب به زمان دقیق برگزاری آزمون و زمان انتشار کارت ورود به جلسه و نحوه دریافت آن اشاره شده است.

تعداد شرکت کنندگان در آزمون دکتری تخصصی 98 ، 196 هزار و 437 نفر می باشد که از این تعداد 42.96 درصد زن و 57.04 درصد مرد در این آزمون شرکت کرده اند.

زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 

آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به طور همزمان در هفت گروه آزمایشی و 245 کد رشته در صبح روز جمعه سوم اسفند ماه 97 به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود. داوطلبانی که در موعد مقرر ثبت نام خود را انجام داده اند می بایست قبل از زمان برگزاری آزمون کارت ورود به جلسه مربوطه را دریافت نمایند. چرا که عدم به همراه داشتن کارت ، ورود به جلسه آزمون امکان پذیر نخواهد بود. جدیدترین اخبار مربوط به آزمون دکتری 98 در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره اطلاع رسانی می شود که برای آگاهی از این اخبار و اطلاعیه های مهم ، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کرده و عضو کانال تلگرام شوید.

زمان انتشار و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 

برای تمامی داوطلبانی که در آذرماه ، نسبت به شرکت در آزمون دکتری تخصصی 98 اعلام علاقمندی کرده اند ، در صورت احراز شرایط و کامل بودن مدارک برای آن ها کارت ورود به جلسه صادر خواهد شد. کارت ورود به جلسه آزمون دکتری تخصصی سال تحصیلی 98 از روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org قرار می گیرد.

متقاضیان با ورود به سایت مذکور و مراجعه به بخش “دکتری تخصصی” ، می بایست بر روی لینک “کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 98” کلیک کرده و با وارد نمودن شماره سریال پرونده و کد پیگیری که در هنگام ثبت نام از سامانه دریافت کرده بودند ، کارت ورود به جلسه مربوط به خود را مشاهده و پرینت بگیرند. چنانچه در دریافت کارت خود نیاز به راهنمایی و کمک داشتید می توانید در هر ساعتی از روز با مشاوره تحصیلی مرکز ایران مشاوره تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

اطلاعات درج شده بر روی کارت ورود به جلسه شامل نام و نام خانوادگی داوطلب، سال تولد، شماره شناسنامه، تاریخ و دانشگاه فارغ التحصیلی، معدل کل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و آدرس دقیق محل برگزاری آزمون می باشد. اگر پس از دریافت کارت ورود به جلسه مشاهده کردید که در اطلاعات درج شده، اشتباهی رخ داده است، باید برای رفع نقص کارت خود اقدام نمایید. برای رفع نقص موارد فوق (به جز نام رشته و محل برگزاری آزمون) باید به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و از طریق لینک مربوطه، برای ویرایش اطلاعات خود اقدام کنید.

چنانچه در اطلاعاتی مانند عکس داوطلب (واضح نبودن عکس، فاقد مهر بودن عکس و…) ، جنسیت و معلولیت مغایرت وجود داشته باشد برای رفع آن باید به صورت حضوری به باجه های رفع نقص استان خود مراجعه شود. برای اطلاع ازآدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون دکتری98 بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری و آزاد 98 

چند هفته بعد از برگزاری آزمون دکتری (هفته آخر فروردین ماه)، کارنامه اولیه همه ی داوطلبان بر روی سایت sanjesh.org قرار می گیرد و داوطلبان می توانند با وارد کردن مشخصات ثبت نامی (شماره پرونده، کدپیگیری و…) و مشخصات فردی (کدملی، تاریخ تولدو…) کارنامه خود را دریافت نمایند. اگر با توجه به توضیحات کارنامه دکتری، در انتخاب رشته دانشگاه آزاد مجاز شده باشید ، مسیر انتخاب رشته دانشگاه آزاد از سایر دانشگاه ها جدا می شود. در واقع علی رغم برگزاری همزمان آزمون دکتری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد ، انتخاب رشته دکتری این دو دانشگاه مجزا و از سایت جداگانه انجام می شود و برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه نموده و پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته و مطالعه کامل، برای انتخاب رشته اقدام کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره