پنج شنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / اخبار تحصیلی / زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 97

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 97

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 97

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 97
زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 97

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

همانطور که می دانید برای ثبت نام آزمون دکتری 97 داوطلبان می بایست در تاریخ 24 اسفند تا 4 بهمن ماه 96 با مراجعه به سایت سنجش آموزش پزشکی به صورت اینترنتی نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک خود اقدام  کنند.با توجه به برگزاری آزمون داوطلبان (با توجه به مدرک تحصیلی مقطع قبل) می توانند در دو رشته که در دو روز به صورت جداگانه برگزار می شود ثبت نام کنند و همچنین مجاز به انتخاب دو رشته امتحانی در یک روز نمی باشند.با توجه به این که ثبت نام به صورت اینترنتی بوده ،در صورت هرگونه اشتباه در درج اطلاعات در هر مرحله از آزمون (برگزاری ، قبولی و تحصیل) از تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد. آزمون دکتری تخصصی را در دو مرحله ای انجام می پذیرد، که در مرحله ی اول آزمون کتبی به صورت متمرکز توسط وزارت بهداشت و در مرحله ی دوم مصاحبه از سوی دانشگاه ها ترتیب داده می شود. داوطلبان عزیز برای اطلاع کامل در رابطه با زمان کارت ورود به جلسه و زمان برگزاری آزمون دکتری و سهمیه های مختلف آزمون دکتری می توانید ادامه مطلب را دنبال کنید.

مهلت ارسال اعتراض به سؤالات آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 در تاریخ 24 و 25 اردیبهشت به صورت اینترنتی انجام می پذیرد.

زمان توزیع کارت و برگزاری آزمون دکتری 97

داوطلبان توجه داشته باشند که آزمون به دو روش کتبی (متمرکز) و تستی در ده منطقه آزمایشی برگزار می گردد.زمان آزمون دکتری 97 در روزهای پنجشنبه 97/2/20 و جمعه 97/2/21 برگزار خواهد شد. داوطلبان می بایست چند روز قبل از زمان برگزاری برای دریافت کارت ورود به جلسه خود از سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام نمایند. در ضمن توزیع کارت فقط به صورت اینترنتی خواهد بود. متقاضیان دکتری پژوهشی توجه نمایند که داشتن نمره زبان معتبر(نمره مشروط قابل قبول نمی باشد) و حداقل دو مقاله تحقیقی منتشر شده در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده به عنوان نویسنده اول یا مسئول الزامی می باشد.در صورت نداشتن مدارک لازم کارت ورود به جلسه آزمون صادر نخواهد شد.با توجه به این که در آزمون کتبی ، زبان تخصصی حذف شده است، نمرات کسب شده آزمون زبان در آزمون شفاهی دارای امتیاز بوده و در نتیجه مؤثر خواهد بود .براساس اعلام سازمان سنجش ، پذیرش دانشجو در دانشگاه و موسسات آموزش عالی در مقطع دکتری تخصصی و پژوهشی به شرح زیر صورت می گیرد:

شیوه پذیرش   آزمون کتبی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری مصاحبه علمی تهیه طرح واره
 دکتری تخصصی %50 %20 %30 _
دکتری پژوهشی %30 %20 %30 %20

سهمیه های مربوط در آزمون دکتری وزارت بهداشت 97

سهمیه های پذیرش دانشجو در آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی به شرح زیر می باشد:

1- سهمیه آزاد: 70 درصد از ظرفیت آزمون دکتری متعلق به سهمیه آزاد بوده که کلیه داوطلبان در صورت داشتن حد نصاب اعلام شده می توانند از آن استفاده کنند.کسب حدنصاب 50 درصد میانگین کل نمرات شرکت کنندگان در آزمون کتبی هر رشته و کسب حداقل 30 درصد از نمره کل آزمون جهت ورود به مصاحبه آزمون دکتری با رعایت شرایط الزامی می باشد.

 2- سهمیه رزمندگان: 25 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به (همسر و فرزندان شهدا )، (آزادگان و همسر و فرزندان) ، جانبازان  25 درصد به بالا و همسر و فرزندان جانبازان اختصاص دارد و همچنین 5 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به (جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان ) و رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان اختصاص دارد.در صورتی که سهمیه 25 درصد ایثارگران توسط داوطلبان مشمول این سهمیه تکمیل نشود در این صورت اولویت با کسانی می باشد که سهمیه 5 درصد و حد نصاب را داشته باشند و سپس در صورت عدم تکمیل این افراد سهمیه مربوطه به داوطلبان سهمیه آزاد تعلق خواهد گرفت.

 

3- بسیجی رزمندگان: رزمندگان بسیجی، جهادگران جهاد کشاورزی و نیروهای برای ایجاد تسهیلات ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه ها باید حداقل 6 ماه متوالی در جبهه حضور داشته باشند. داوطلبان باید با مراجعه به سازمان نیروهای مسلح نسبت به دریافت کد رهگیری 12 رقمی ایثارگری خود جهت استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام کنند. آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان یک بار در آزمون دکتری پذیرفته شده اند، حق استفاده مجدد از سهمیه رزمندگان در آزمون را نخواهند داشت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید